View Poll Results: Clasament achizitii de iarna. Dati cu votul ...

Voters
128. You may not vote on this poll
  • Steaua

    7 5.47%
  • Dinamo

    5 3.91%
  • Rapid

    9 7.03%
  • National

    1 0.78%
  • CFR Cluj

    0 0%
  • Otelul

    0 0%
  • Farul

    1 0.78%
  • Sportul

    1 0.78%
  • Brasov

    0 0%
  • Apulum

    1 0.78%
  • Poli Iasi

    3 2.34%
  • Gloria Bistrita

    2 1.56%
  • FCM Bacau

    0 0%
  • U Craiova

    4 3.13%
  • FC Arges

    1 0.78%
  • Poli Timisoara

    93 72.66%
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 129

Thread: Achizitii de iarna. Cine sta cel mai bine?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    manager
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara, Banat.
    Posts
    254
    Reputatie
    1

    Achizitii de iarna. Cine sta cel mai bine?

    Perioada de achizitii se cam apropie de final. Asa ca sa dam cu votul cine sta cel mai bine la acest capitol...

  2. #2
    senior Vikingu's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    suedia
    Posts
    159
    Reputatie
    1
    Daca Poli il ia si pe Moldovan...atunci cred ca nu se mai pune problema "cine sta cel mai bine". Oricum.....Hai POLI Timisoara! Forza Viola!

  3. #3
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Poli e pe departe lider, si la numarul si la numele jucatorilor adusi, sa nu mai vorbim ca il au acum pe Olaroiu antrenor. In plus, la ei campania de transferuri nu s-a terminat. Mai sunt in discutii si cu Viorel Moldovan si Ov. Petre. Eu am mai auzit ca si Alin Stoica ar putea merge la Timisoara, cel putin pana in vara, daca nu isi gaseste echipa in strainate. Pare fantezist, dar avand in vedere relatiile bune in care se afla cu Olaroiu, e mai mult decat posibil.
    Pe doi i-as pune pe Rapid. Au facut si ei transferuri bune, si aici ma refer la Coman, Buga si Fl. Moldovan. Cu acesti jucatori, cred ca ei vor fi principalii contracandidati la titlu. Dinamo nu prea cred ca mai are sanse, dupa campania catastrofala facuta. Ei spera sa ii aduca pe Ov. Petre si Zicu, dar ma indoiesc ca vor reusi. Oricum, plecarea lui Danciulescu ii va afecta foarte tare, pentru ca Danciu era 50% din echipa(fara exagerare). El le-a castigat titlul anul trecut.
    Steaua nu a facut transferuri mari, doar Nicolita,o speranta si Keca, un jucator polivalent care sa umple lotul. Adevarul este insa ca nu prea are nevoie de jucatori. S-a vrut Plesan pentru ca este un super talent, dar nu stiu cati alti jucatori din Divizia A si-ar gasi locul la Steaua acum. Nu multi probabil.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  4. #4
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Si eu am votat tot Poli!Problema va fi omogenizarea lotului.De aici pot aparea multe probleme.Cred ca(si aici ii dau dreptate lui Gigi)Poli va putea aspira la un loc de cupa europeana abia peste 2 ani.Pt campionat se va bate abia peste 3-4 ani(nu uitati ca mai intervin scaderi de forma etc.).
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  5. #5
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Nici nu se pune problema de performanta anul acesta la Timisoara. Problema e nu ca au lot neomogen ci ca sunt prea departe de fruntasi. Echipa se invarte in jurul unui nucleu de 5 jucatori adusi de la National. Insa din puncte de vedere a transferurilor le-a facut pe cele mai multe si spectaculoase iarna aceasta: Olaroiu, Caramarin, Coman, Popa, Olah, Cinu, Naidin, Paleacu. Mai sunt pe fir si V. Moldovan, Ov. Petre si Al. Stoica.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  6. #6
    manager
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara, Banat.
    Posts
    254
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dragos_popa17
    Nici nu se pune problema de performanta anul acesta la Timisoara. Problema e nu ca au lot neomogen ci ca sunt prea departe de fruntasi. Echipa se invarte in jurul unui nucleu de 5 jucatori adusi de la National. Insa din puncte de vedere a transferurilor le-a facut pe cele mai multe si spectaculoase iarna aceasta: Olaroiu, Caramarin, Coman, Popa, Olah, Cinu, Naidin, Paleacu. Mai sunt pe fir si V. Moldovan, Ov. Petre si Al. Stoica.
    Si Goian de la Bacau, cel care le-a dat gol stelistilor si pe care Jiji nu a putut sa-l transfere, pentru ca a ratat alegerile si Seke s-a suparat pe el.

  7. #7
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Parca nu era perfectat transferul acela, ca nu s-au inteles sau ceva de genu'. Oricum, Poli are echipa acum si daca a venit si Goian, cu atat mai bine, pentru ca le cam trebuie fundasi.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  8. #8
    manager
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara, Banat.
    Posts
    254
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dragos_popa17
    Parca nu era perfectat transferul acela, ca nu s-au inteles sau ceva de genu'. Oricum, Poli are echipa acum si daca a venit si Goian, cu atat mai bine, pentru ca le cam trebuie fundasi.
    Luni pleaca Rosianu la Bacau sa trateze cu Seche. Ideea e ca e dorit la echipa, si se pare ca pana in 500.000 parai se vor plati pe el.

    Ce e ciudat: Dinamo il doreste pe Ov. Petre si Poli il sufla, Goian era dorit de Jiji, acelasi lucru se intampla.

  9. #9
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Rapidul
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  10. #10
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    Timisoara sa intarit considerabil si bineinteles merita votul nostru
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  11. #11
    the one remus's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Baia Mare
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    Rapidul si p(OLI)
    see you at the bitter end...

  12. #12
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Clar Poli Timisoara sta cel mai bine! Pe langa o groaza de jucatori au si un super antrenor
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  13. #13
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    sa vedem faptele,efectele....a facut "minuni"si la sTiaua antrenorul ala super
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  14. #14
    Schumy fan ADY19's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    Cele mai multe achizitii le-a facut de departe Poli Timisoara insa trebuie sa vedem daca iese ceva....se stie proverbul"Prea mult strica"
    24 feb 2005 ziua in care STEAUA a stralucit din nou deasupra Europei

  15. #15
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Se pare ca Ianis a revenit la Dinamo pentru un an si jumatate ...se mai echilibreaza balantza
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  16. #16
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    In aceasta Iarna la transferuri ...
    cel mai prost a iesit Nationalul ... apoi Dinamo ... apoi U Craiova ...
    Modest : Steaua si Rapid - insa se pune si problema ca n-au avut pierderi !
    F Bine : Poli Timisoara
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #17
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Exclusiv / 17:49
    Poli Timişoara îl va transfera
    şi pe Cosmin Contra!!

    Anton Doboş, consilierul preşedintelui Politehnicii Timişoara, Emil Roşiianu, a declarat în urmă cu cîteva minute, în exclusivitate pentru ProSport, că este foarte aproape de o altă mare lovitură pe piaţa transferurilor: Cosmin Contra!! Doboş va avea o discuţie, foarte probabil finală, cu mijlocaşul echipei engleze West Bromwich Albion mîine în jurul prînzului, pentru a finaliza transferul.

    www.prosport.ro
    ugtm

  18. #18
    Schumy fan ADY19's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    Am citit mai inainte in prosport ca Poli Timisoara sunt aproape de a-l achizitiona si pe Cosmin Contra. Ma intreb unde au sa se opreasca noii sefi de la Poli cu achizitiile.... Trebuie sa fie atenti cum le fac altfel sunt sanse mari sa le iasa totul exact pe dos
    24 feb 2005 ziua in care STEAUA a stralucit din nou deasupra Europei

  19. #19
    Schumy fan ADY19's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    Am fost mai lent alt.core
    24 feb 2005 ziua in care STEAUA a stralucit din nou deasupra Europei

  20. #20
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Despre Rapid n-as spune ca au avut o campanie modesta. Dupa Timisoara au facut cele mai spectaculoase transferuri: Fl. Moldovan, Buga si Danut Coman. Iar Steaua, dupa cum am mai spus, nu a adus jucatori pentru ca nu prea are ce sa aduca. Toate posturile sunt acoperite.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  21. #21
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Pai daca o luam matematic, toate echipele din Divizia A la un loc nu au investit in achizitii cat a investit Poli singura. Si era vorba de mai mult. Poli a oferit si 1,5 milioane pentru Plesan dar Staicu e prea mandru sa-l dea. I-a preferat pe Dinamo si a iesit scandal.
    A mai fost o oferta si pentru Daniel Niculae la Rapid etc.
    La National s-au dus aprox 1,3 milioane.
    La Dinamo si Apulum ceva sute de mii, nu stiu exact.
    La Galata se vorbea de 800 000 pentru Ov. Petre.
    La Bacau maine cred ca se va bate palma pe juma de milion ca sa vina Goian.
    Ramane sa vedem ce se va cheltui cu V. Moldovan si C. Contra.
    Daca tragem linie vedem ca doar achizitiile din aceasta iarna depaseste tot bugetul majoritatii echipelor de la noi. De fapt realizam ca pana in acest moment in editia 2004-2005 Poli a avut cel mai mare buget dintre toate echipele de la noi.
    Chestionarul mi se pare fara sens cand se vede de la o posta cine a dat lovitura.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •