Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 122

Thread: Mvp 2005

  1. #43
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MadSkillz
    Nu cred ca e prea devreme pentru discutia asta, e numai bine pentru niste prime pareri.
    Gabriel, Raptor, anyone ... stergeti punctele alea multe din postul lui Bibby sa pot si eu citi ,va rog.
    ai nevoie de o pereche de ochelari special pentru puncte?........ zi.. ..... ca iti trimit eu de aici din seattle......

  2. #44
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Nu, am nevoie de niste creier special pentru puncte.Crezi ca in Seattle e mai mult ca in Romania sau ... ?
    Numai Baschet, numai bine !

  3. #45
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    si cu asta ne-ai subliniat ca tu esti in seattle. nu ca nu s-ar vedea la "Location"
    chiar ... asa ... stiam ...ca ... in ... seattle .... ploua ... mult .... .nu .... si .... ca .... aveti ... okelari .... pentru ..... puncte
    Now this, my friend, is gonna be fun

  4. #46
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    haha special am facut aia numai ca sa va atacati voi......................... :degete: matta' fact.. eu urasc america.. dar asta e alta poveste.. lets' .....stick.... to...tha .. subject...

  5. #47
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    mdeah .... toti care sunteti acolo o uriti .... right
    1. ce cautati acolo
    2. ce va impiedica sa mergeti in alta parte (koreea de nord, cuba - total opusul, ar tre sa le iubiti)

    aaaa, si cu degetelele alea ... stick'em up your a$$
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #48
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    pfff shtiam ca o sa se ajunga aici..
    1. my stupid family moved here .. si deci.. nu puteam sa raman singur in romania.. de'abia ce am implinit 18 ani..luna asta.. acum stau singur..si`n scurt timp ma mut in romania.. on my own

    2. deocamdata.. faptu ca tre' sa termin liceul.. si sa fac si`un college.. sa nu raman..cu 8 clase..
    all this.."thanx" to my stupid dad.. and mom..

    and .. again.. stop takin shit personally..

  7. #49
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    scuze, n-am vazut virsta. nu as mai fi zis nimic.
    oricum, asa ... parerea mea .... sa te intorci in romania mi se pare o idiotenie. cu exceptia unor cazuri deosebite
    Now this, my friend, is gonna be fun

  8. #50
    senior Vikingu's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    suedia
    Posts
    159
    Reputatie
    1
    MikeBibby...te inteleg ca si eu sunt in aceeasi situatie...Numai ca eu trebuie sa invat suedeza...de tine e fain ca vorbesti engleza. Si eu as vrea sa ma intorc in Ro..(aici am o viata groaznica) dar crede-ma nu vrei asta. Peste cativa ani o sa vezi ca a fost o decizie corecta ca te-ai mutat acolo.
    scuze...e chiar off-topic ce am scris, dar am simtit nevoia sa il lamuresc un pic pe MikeBibby...
    [B]White Men CAN Jump [/B]

  9. #51
    "turbo" nr15's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,123
    Reputatie
    1
    ce rautaciosi ..mai sunteti voi ))

    vlade ...parca zilele trecute te luai de mine ...ti-a trecut ????

    si ca sa-mi formulez si eu o parere ..
    pana in mom de fata ...merg pe mana lui nash !
    ce va venii vom vedea ..daca imi schimb parerea (ca raptor) va anunt
    Net Jump: 90 cm
    Jump after run : 110 cm

  10. #52
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    chiar m-as oftica daca nashu n-ar lua mvp-ul... e favorit... wade ar putea arata ceva acu cat nu e shaq... iar wade si cu duncan sunt singurii contracandidati pe care ii ajuta rezultatele echipei...
    off topic: hai sa va zic cum stiu eu ca e... toti care sunt in romania... vor afara... motivele sunt o gramada... majoritatea cred ca acolo umbla cainii cu covrigi in coada... ceea ce e departe de adevar... numai ca e doar mai multa civilizatie... si ai posibilitatea sa fii rasplatit fair enough pentru munca pe care o faci... ei bine... majoritatea celor care sunt afara vor inapoi... motivele iarasi sunt variate... dar unul vi-l spun din proprie experienta... PRIETENII... orice gasesti in west dar prieteni f greu... mai ales in state...
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  11. #53
    senior Vikingu's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    suedia
    Posts
    159
    Reputatie
    1
    nash are 16,4 ppg (fata de iverson cu 29,8) si 11,5 aspg (fata de 8,5 urmatoru). Mare diferenta! si cred ca asta il va ajuta sa castige mvp.
    wade nu stiu daca are ce arata....ca sa vezi aportul unui jucator la echipa...poti sa iti dai seama la cum merge echipa fara el in teren (cand nu era nash, suns nu mergea bine si atunci s-a vazut cat de important este el pt echipa).
    mvp-ul cum se alege? antrenorii tuturor echipelor voteaza sau se ia dupa statistici (nu prea cred)....in mod cert statistica conteaza enorm, dar pana la urma se ia in calcul importanta jucatorului pt echipa, nu?
    off-topic si eu (ca stau in afara): prietenii...DA...sunt de 5 luni aici si nu suport pe nimeni (suedezi, arabi, chinezi, negri). Cei mai norocosi sunt aceia care au prieteni romani care sa stea in acelasi loc...(cam greu, deoarece multi sunt ciudati ).
    Last edited by Vikingu; 23rd February 2005 at 16:27.
    [B]White Men CAN Jump [/B]

  12. #54
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    dupa cum a zis si mishu, afara e civilizatie si ai mai multe sanse sa ti se recunoasca meritele. imho in tara cea mai mare problema e lipsa de bun simt, de respect. sau de frica. pt ca aia care nu respecta legea din bun simt, ar tre sa o respecte de frica. si prin lege ma refer la tot, de la aruncatu de gunoaie pe jos la devalizat banci.

    in tara cei mai multi sunt niste vite. nu se comporta ca si cum ar avea creier. de la pietonii care trec strada de-ampulea fara sa se uite macar (exact ca vaca la tara) pina la aia care arunca gunoaie pe jos desi e un cos de gunoi la 10m in fata. cel putin aia cu traversatu ..... daca ii loveste masina dupa aia le vezi rudele la tv plingind .....

    apropos de asta, am mai vazut o faza super tare - unu care a murit curentat in timp ce incerca sa fure niste cabluri dintr-o centrala - si nevasta-sa povestea la stiri la protv ce baiat bun si de treaba era el. si aia de la protv mai mai ca il plingeau si ei. HA HA HA. era hot. a murit. a murit pt ca a furat. that's what I call interventie divina. sa ma scuteasca. ar trebui sa o puna pe nevasta sa plateasca ce a stricat ala. si sa nu ma luati cu era sarac si nu isi gasea slujba. slujbe sunt, doar ca unii prefera sa frece pewla si sa fure in loc sa munceasca cinstit.

    la fel si aia care fura de la combinatul ala dezafectat din valea calugareasca parca. mor pe capete si zic ca nu au ce minca. in mod sigur in realitate cistiga mai mult vinzind ce fura ... de aia nu se duc la munca.

    sorry ca iar am deviat de la topic (si inca rau de tot), dar ....
    advice pt voi aia care sunteti afara, mai ales ca vad ca aveti 17-18 ani. cu cit pleci mai de tinar, cu atit te poti adapta mai repede. ramineti acolo ca aveti doar de cistigat. mai devreme sau mai tirziu o sa va faceti si prieteni. iar daca aveti de gind sa faceti timpenii prin tarile alea, pls, luati-va alta cetatenie inainte. ok ?
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #55
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    revenind la topic, na ca am gasit

    "The 124-member voting panel consisted of 37 national media members and three media members who cover the NBA regularly from each of the league's 29 teams. Media voted for five MVP candidates in order of preference. Points were awarded on a 10-7-5-3-1 basis."
    Now this, my friend, is gonna be fun

  14. #56
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    pai.. cam toti care ati zis aici..aveti dreptate.. insa eu muncesc deocamdata.. sa pot sa`mi fac o situatie, si pe urma vin in Romania...
    puteti sa ziceti ce vreti.. indiferent de cat de greu este.. este Romania..
    si pentru toti cei care vreti sa plecati.. sau credeti ca in afara este mai bine... 6 words:
    There is No place LIKE HOME!
    crede'ti'ma, le simt pe pielea mea... o sa termin college'ul si vin direct, ma pish pe America lor pe freedom`u lor pe tot... nu ma intereseaza..
    Aici practic.. muncesti toata viata ta, sincer... Ah da si pentru cei care cred ca aici cad banii din pomi, well veniti fratilor.. si'o sa vedeti voi ce inseamna adevarata 'munca' pai .. voi cum credeti ca americanii au ajuns asa la nivelul asta? va zic eu.. muncesc cate 40/50 de ore pe saptamana, cu mici vacanze ici-colo...
    si este adevarat, ca oricat de multe ai avea aici... prietenii..oamenii nu sunt la fel.. sunt super-faKe toti.. si oricat de inteleptzi am fi noi romanii (lucru la care nici noi nu excelam).. degeaba.. tot timpul va fi "nativism"ul .. si`anume .. -the rejecting of immigrants.. aici in america... in fine.. pe tema asta putem vorbi ore in sir..
    eu unul stiu ce am de facut... mai bine fruntash in tzara mea decat sclav aici la americani.. pai ce am ajuns eu sa ma compar cu mexicani cu 4 clase?haideti sa fim seriosi... desi joc fotbal(soccer) aici.. si probabil ca o sa intru la un college pe calea asta... (avand in vedere ca majoritatea americanilor sunt panarame..la sportu asta.. desi in ultima vreme.. au mai progresat) degeaba.. nu ma vad pe mine traind in tzara asta.. pentru simplul fapt ca nu vreau sa muncesc toata viata mea.. in prostie.. fara oprire.. stiu ca acum o sa ziceti eh pai si in romania e la fel... pai da dar macar acolo ai pentru cine sa muncesti.. ai prieteni, este distractie.. feeling'u ala de a "fii acasa" .. pe care multi dintre voi nu'l shtiti avand in vedere ca nu aveti termen de comparatie.. pe cand aici, te simti izolat si ca nu apartii.. celor din jur.. ca eshti rejected..
    acum o sa veniti sa'mi ziceti.. ca eh poti sa iti faci si prieteni aici.. si etc, aiurea!.. un prieten adevarat.. nu o sa vezi aici.. bine mai sunt si exceptii.. ma rog.. eu personal.. am 18 ani deocamdata... si dupa ce termin college`ul..cu putini bani pe care'i reushesc sa`i strang ma intorc in romania...
    asha ca cei care vor sa plece.. din tara..ii sfatuiesc sa double'check ce vor sa faca cu adevarat.. pentru ca .. e greu..
    scuza'ti si la mine off`topicitatea lol..
    si on-topic: sa presupunem ca Seattle ar ajunge in finala.. din vest..nu neaparat NBa.. (lucru care nu e de "domeniul fantasticului") .. ar merita Ray Allen MVp`u? .. in conditia in care ii eliminam pe Suns

  15. #57
    senior Vikingu's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    suedia
    Posts
    159
    Reputatie
    1
    ray allen are asa: 20,5 ppg, 4 apg, 4,6 rpg. deci nu cred ca are cum sa il depaseasca pe nash (nici la statistica si nici la aportul pe care il aduce echipei) Nu am vazut pan acum un meci cu sonics....inainte imi placea de ray allen...dar dupa 5/11 de la 3 la all star game (arunca aproape ca nebunu...parca nu stia ca e all star si da dea si el un slam ceva ). Las` ca vedem pana unde ajunge sonics in playoff
    off-topic: si eu gandesc aproape la fel ca tine, insa eu nu muncesc (sunt de 5 luni in suedia,invat suedeza cu irakieni si negri care au iesit din grota, mai am de terminat liceu`, dupaia faculta de calculatoare)...si ai dreptate: There is no place like home (asta am simtit-o in decembrie cand am mers acasa dupa 3 luni) Succes in continuare
    P.S.: eu nu mai zic nimic la subiectu asta...
    intrebare: de cand nu a mai luat un alb titlul de MVP ? (nu sunt rasist)
    [B]White Men CAN Jump [/B]

  16. #58
    senior Vikingu's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    suedia
    Posts
    159
    Reputatie
    1
    raspunsul la intrebarea mea: larry bird (85-86), 3 sezoane la rand.
    Nash 4 MVP!
    [B]White Men CAN Jump [/B]

  17. #59
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    lol @ viking eh si'n legatura cu Ray deocamdata e o gluma sincer nu merita el MVP'u..
    Nash ar merita MVP`u daca ar face schema cu capu .. cand arunca Stoudemire in cosh..si sa dea Amare dunk pe urma )))
    dar.. ma intreb..poa' sa faca asha ceva? adica nu e vreo regula impotriva asta? adica .. sa dai cu capul in minge?

  18. #60
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MikeBibby
    .. muncesc cate 40/50 de ore pe saptamana, cu mici vacanze ici-colo...
    Eu zic sa mai stai nitel pe aici, ca o sa iti vina mintea la cap... Acum ai 18 ani si nu ai in cap decat distractie si prieteni. Sunt alte lucruri mult mai importante in viata si asta o sa o aflii cat de curand.
    Aici se munceste si 80 de ore pe saptamana si se traieste, stai linistit. Dca ti-e frica de munca, du-te linistit acasa. O sa te umpli de prieteni si o sa stai prin baruri pana termini banii dar in cativa ani o sa vrei sa faci ceva cu viata ta...si atunci sa vezi cum gandesti.

    On topic: Vikingu', alb ca alb, mai treaca mearga...dar si canadian?
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  19. #61
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    montreal
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MikeBibby
    pai.. cam toti care ati zis aici..aveti dreptate.. insa eu muncesc deocamdata.. sa pot sa`mi fac o situatie, si pe urma vin in Romania...
    puteti sa ziceti ce vreti.. indiferent de cat de greu este.. este Romania..
    si pentru toti cei care vreti sa plecati.. sau credeti ca in afara este mai bine... 6 words:
    There is No place LIKE HOME!
    crede'ti'ma, le simt pe pielea mea... o sa termin college'ul si vin direct, ma pish pe America lor pe freedom`u lor pe tot... nu ma intereseaza..
    Aici practic.. muncesti toata viata ta, sincer... Ah da si pentru cei care cred ca aici cad banii din pomi, well veniti fratilor.. si'o sa vedeti voi ce inseamna adevarata 'munca' pai .. voi cum credeti ca americanii au ajuns asa la nivelul asta? va zic eu.. muncesc cate 40/50 de ore pe saptamana, cu mici vacanze ici-colo...
    si este adevarat, ca oricat de multe ai avea aici... prietenii..oamenii nu sunt la fel.. sunt super-faKe toti.. si oricat de inteleptzi am fi noi romanii (lucru la care nici noi nu excelam).. degeaba.. tot timpul va fi "nativism"ul .. si`anume .. -the rejecting of immigrants.. aici in america... in fine.. pe tema asta putem vorbi ore in sir..
    eu unul stiu ce am de facut... mai bine fruntash in tzara mea decat sclav aici la americani.. pai ce am ajuns eu sa ma compar cu mexicani cu 4 clase?haideti sa fim seriosi... desi joc fotbal(soccer) aici.. si probabil ca o sa intru la un college pe calea asta... (avand in vedere ca majoritatea americanilor sunt panarame..la sportu asta.. desi in ultima vreme.. au mai progresat) degeaba.. nu ma vad pe mine traind in tzara asta.. pentru simplul fapt ca nu vreau sa muncesc toata viata mea.. in prostie.. fara oprire.. stiu ca acum o sa ziceti eh pai si in romania e la fel... pai da dar macar acolo ai pentru cine sa muncesti.. ai prieteni, este distractie.. feeling'u ala de a "fii acasa" .. pe care multi dintre voi nu'l shtiti avand in vedere ca nu aveti termen de comparatie.. pe cand aici, te simti izolat si ca nu apartii.. celor din jur.. ca eshti rejected..
    acum o sa veniti sa'mi ziceti.. ca eh poti sa iti faci si prieteni aici.. si etc, aiurea!.. un prieten adevarat.. nu o sa vezi aici.. bine mai sunt si exceptii.. ma rog.. eu personal.. am 18 ani deocamdata... si dupa ce termin college`ul..cu putini bani pe care'i reushesc sa`i strang ma intorc in romania...
    asha ca cei care vor sa plece.. din tara..ii sfatuiesc sa double'check ce vor sa faca cu adevarat.. pentru ca .. e greu..
    scuza'ti si la mine off`topicitatea lol..
    si on-topic: sa presupunem ca Seattle ar ajunge in finala.. din vest..nu neaparat NBa.. (lucru care nu e de "domeniul fantasticului") .. ar merita Ray Allen MVp`u? .. in conditia in care ii eliminam pe Suns
    De cat timp esti acolo? Sunt de 4 ani jumate in Montreal, Canada, am venit aici la 17 ani jumate si vreau sa-ti zic ca nu m-as intoarce la varsta asta in Romania pt nimic in lume. Merg la Univ. si dupa ce imi iau diploma decid ce fac...Nu uita ca sunt multe companii multinationale care opereaza in Ro si au nevoie intotdeauna de oameni ca tine si mine...asa ca there's hope, just focus on school, and then decide whats best for u...

    Pt MVP: NASH baby, NASH, desi KG e cel mai efficient jucator din liga. Din pacate KG nu mai are coechipieri care joaca la valoarea lor, si de aia el nu o sa ia MVP-ul.

  20. #62
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    nici eu acum mah.. am 18 ani.. dar dupa ce termin college`u.. ma refeream

  21. #63
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian
    Eu zic sa mai stai nitel pe aici, ca o sa iti vina mintea la cap... Acum ai 18 ani si nu ai in cap decat distractie si prieteni. Sunt alte lucruri mult mai importante in viata si asta o sa o aflii cat de curand.
    Aici se munceste si 80 de ore pe saptamana si se traieste, stai linistit. Dca ti-e frica de munca, du-te linistit acasa. O sa te umpli de prieteni si o sa stai prin baruri pana termini banii dar in cativa ani o sa vrei sa faci ceva cu viata ta...si atunci sa vezi cum gandesti.
    So true. So f**king true. Si chiar in RO, daca nu esti un mirlan care sa te tii de mici jmekerii, genul ala de chestii cu care "te descurci", tre sa muncesti serios daca vrei sa reusesti ceva. Eu am avut momente in care am muncit si 11 ore pe zi 6 zile pe sapt. nu ca ma laud ..... dar e nevoie.

    Imi place ce ai zis, mai ales ce e cu bold.
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •