Page 22 of 137 FirstFirst ... 1220212223243272122 ... LastLast
Results 442 to 462 of 2857

Thread: Sezon 2010/2011

  1. #442
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    nu pot sa cred ca, Kobe nu a vrut sa take over in ultima posesie !

  2. #443
    manager neaorin's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    deep in the Q
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    "in afara de wade cu shaq", vrei sa zici. sunt convins ca asta voiai sa scrii dar ai uitat
    shaqtus a fost second fiddle toata perioada petrecuta la Miami. M-am uitat la echipa aia, Wade era mereu prima optiune si go-to guy. niciodata nu se intampla ca Wade sa dispara din joc minute in sir din cauza lui Shaq. Nu mai zic de faptul ca e mai usor pentru un jucator de perimetru sa joace off the ball cand mingea e in low post si nu tot in perimetru.
    Plus ca in acest caz e vorba de LeBron SI Chris Bosh care tipa dupa minge.

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    ba pot, pt ca lebron e mai mult pg/point-forward, wade e scorer si e bun pe patrundere, bosh poate juca si linga caciula, dar are si range. nu se combina astea la fel de frumos ca cp3 + dwight howard, dar nici incompatibile nu-s (ma refer la skill sets)
    Prin "a juca asa cum au facut-o pana acum" m-am referit la faptul ca fiecare era omul cu mingea. Acum nu se mai poate.

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    am zis ca la unele chestii vor trebui sa se adapteze.
    pick&roll cu wade facind screen nu stiu daca are rost, ca wade e relativ mai mic, dar cu lebron facind pick&roll ar trebui sa fie devastator. lebron e si asa greu de oprit, cind tre' sa si dribleze. daca se duce fara minge ....
    LeBron si Mo Williams au facut p&r si p&p la linia de 3 anii trecuti (cu Mo ca screener) si mereu se scoteau de o aruncare buna. Omul lui Mo nu avea nicio sansa sa il opreasca pe LeBron coming off the screen si nici Mo nu putea fi lasat liber. Invers nu i-am vazut - de fapt pe LeBron nu l-am vazut sa faca picks decat off the ball, si f rar - dar in general e bine ca cel mai bun pasator sa fie cel cu mingea. Asta era LeBron. Aici cred ca merge in ambele sensuri, dar pana acum n-am vazut.

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    eu nu zic ca ei au jucat la potentialul maxim, insa pun asta mai curind pe seama ajustarilor pe care trebuie sa le faca (din nou, vina lui spoelstra ca nu e in stare sa-i foloseasca mai bine). cu cit vine riley mai repede se vor rezolva mai repede problemele astea. si cred ca daca riley incepea sezonul ca antrenor nu mai erau atitea discutii si aiureli. tot ar fi fost niste meciuri pierdute aiurea, turnovers gramada, bad plays si in off si in def, dar overall ar fi fost muuuult mai bine.

    pa'erea mea.
    sincer eu cred ca daca Wade & Co. il voiau pe Riley, si daca Riley mai voia sa antreneze, el ar fi venit antrenor inca de la inceput. Una din premisele de mai sus e falsa, sau poate amandoua. parerea mea

  3. #444
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    din 80 incoace doar 4 echipe cu 4 infrangeri la rand au luat titlul.
    heat in '06 dar asta inainte sa vina riley ...deci era alta echipa practic
    pistons in 04 dar inainte sa vina sheed.
    rockets in 95. echipa asta e oferita ca exemplu de fiecare data cand vine vorba de vreun record negativ la o campioana.
    celtics 84. cand aveau nevoie de ceva in playoff...ori faceau un fault urat...ori dadeau drumu la caldura...
    gaseau ei o solutie in playoff.
    lakers in 2010-2011 ... inainte sa revina Bynum
    Maybe it's OK?

  4. #445
    Da BEAR urlacher9's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    842
    Reputatie
    1
    In aceasta noapte Dolce Sport transmite Lakers@Rockets de la 3:30

  5. #446
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by neaorin View Post
    sincer eu cred ca daca Wade & Co. il voiau pe Riley, si daca Riley mai voia sa antreneze, el ar fi venit antrenor inca de la inceput. Una din premisele de mai sus e falsa, sau poate amandoua. parerea mea
    Ma bag si eu ca musca ...

    Cam greu sa-i fi spus Riley lui Spoestra dupa ce a semnat Lebron cu Miami sa se uite in tribune dupa copiii lui.
    Il cred pe Wade care spune ca nu se astepta ca Lebron sa semneze cu Miami. Nici Riley nu cred ca se astepta.
    Cred ca Riley chiar nu mai are stare sa antreneze, familia pare a face presiuni serioase. Si mai cred ca dupa ce cei 3 au semnat, totul era asa de roz, incit tuturor li se parea ca si Spoelstra ii putea duce la un titlu.
    Lucrurile insa s-au schimbat dramatic si, desi oameni de calitate toti 3, nu m-ar mira sa-l "faca" discret pe filipinez. Criza la o echipa naste mici monstri in toate partile.

  6. #447
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    lol a debutat Boozer la Bulls si uite asa se phootoo chemistry'ul trailing by 20+

  7. #448
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    lakers din momentul asta pentru mine nu mai sunt contenderi. poate exagerez un pic dar nu foarte mult.

    I TOLD YOU SO!!

    s-a terminat...si probabil ca din cauza asta echipa asta nu va fi nicioadata considerata o dinastie. daca nu castiga titlul phil se retrage si dupa aia o sa fie mai greu.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  8. #449
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    1) Miami
    Chemestry-ul se formeaza in timp , mai ales cu jucatorii astia care au personalitati cat Kilimanjaro!
    IMO , LBJ si Wade nu pot fi in aceasi echipa , le trebuie un defensive minded player/sharpshooter si sincer au distrus NBA-ul pentru ca matchup-ul lor era placut de toata lumea ! Think MIA vs CLE anul tercut!
    How can you be aggressive with 2 more aggressive guys on the team ?
    Nu au playmaker , Wade sau LBJ trebuie sa joaca PG , nu are ce cauta Chalmers/Arroyo in rotatie decat cu unul dintre el afara de pe teren !
    Nu au frontcourt ! Bosh e glass cleaner , true dar nu e shot blocker sau good defender , Anthony e undersized iar Big Z este 1-2 years away de pensie .

    2) Lakers
    Bad pace , eu cred ca isi vor reveni , meciurile care le-au avut au fost grele , HOU a fost un cancer pentru multi (asta daca nu te uiti de record). Memphis joaca altceva anul asta , IMO cu Mayo Out ar fi mai buni !
    Nu ma asteptam sa castige 82 de jocuri , nu ai cum , trebuie sa iei in considerare si oboseala acumulata si efortul depus ! IMO , Lakers sunt mai buni decat anul trecut (cand revine Bynum). Blake si Barnes si steals ale verii !

    3) Bulls
    Give Boozer some time , he will send the Bulls in the top 4 in the east !

    4) Spurs si Dallas
    IMO, contenders anul asta , both'o'em !

    5) Blake Griffin = A highlighter hang time flyer and rebounding Amare in the rookie year ... all i can say is DAMMMN ! Daca se fereste de injury he will make the Clippers a power in the West !
    I wanna see him in the all star weekend la Dunk contest si in All Star Game !
    LAC pot fi DEVASTATORI daca aduc piesele necesare in locul lui Kaman si Davis ! I just wonder how LBJ would look on their team !

    I wonder how they would look with Melo and Marc Gasol in 2011 + un top 1st round draft pick ! just sayn'.
    Pana si Jeff Green de la OKC ar fi OK pentru ei ! IMO
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  9. #450
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    3) Bulls
    Give Boozer some time , he will send the Bulls in the top 4 in the east !
    pai fara boozer erau in top 3 deja
    the best route I can see the bulls taking this season is: win a 7-series with heat and then win a 7-series with celtics
    finally, lose the ECF to orlando, of course

    P.S. cum plm cea mai buna echipe din liga pierde cu cea mai slaba ?

  10. #451
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    P.S. cum plm cea mai buna echipe din liga pierde cu cea mai slaba ? [/QUOTE]

    Shit happens !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  11. #452
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post

    P.S. cum plm cea mai buna echipe din liga pierde cu cea mai slaba ?
    Shit happens !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  12. #453
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Sources indicate the Orlando Magic have been in contact with the Washington Wizards about acquiring guard Gilbert Arenas.

    What Orlando would send Washington in return for the three-time All-Star is not clear. However, proposed deals have included shooting guard Vince Carter, Wizards big man Andray Blatche, Magic forward Rashard Lewis, and Magic center Daniel Orton.
    The wizards get the "Injury Man" and a worse contract guy and gives up Gil and a young talented Blatche ! lol
    http://www.lebasketbawl.com/wp-conte...ter-10.31b.jpg
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  13. #454
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    La cum joacă Arenas în ultima vreme , aș zice că merită pariul. Oricum cu Carter echipa nu va ajunge nicăieri , ceva trebuie schimbat urgent.

    Cât despre Blatche ... poate doar trade bait. Nu-l vreau la Orlando (știți cu toții de ce) și nici SVG nu cred că este de altă parere.

    Acu' s-ar putea să-mi săriți în cap cu remarci de genul "Și Arenas ți se pare mai breaz ?" ... Ideea este că Arenas nu e bad guy , e doar imatur și prea copilăros câteodată.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  14. #455
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by T-Mac89 View Post
    Acu' s-ar putea să-mi săriți în cap cu remarci de genul "Și Arenas ți se pare mai breaz ?" ... Ideea este că Arenas nu e bad guy , e doar imatur și prea copilăros câteodată.
    nu e vorba de cine e thug sau imatur sau whatever, e vorba ca mie mi se pare un deal in care magic ar pierde ... think about: vc+lewis+orton pentru arenas+blatche ? de ce ar face magic trade'ul asta ? sa scape de lewis' paychecks da, dar altfel ?

  15. #456
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    sa scape de lewis' paychecks
    Acesta este răspunsul corect. Deși , treaba este relativă. Scapă de contractul oribil al stafiei Lewis și ... îl ia pe Arenas , alt contract neortodox.
    Arenas > VC în ceea ce privește scoring punch , însă un backcourt Arenas + Nelson mi se pare tare aiurea (defensive and chemistry wise. la off nu cred că ar fi probleme așa de mari)
    Dacă vine Arenas , Nelson ar trebui să plece. Cu alte cuvinte , un trade pt. Arenas în mod logic ar atrage un altul (sau un 3-team deal , ceva).

    Nu știu ce să zic. Nu cred că Arenas este răspunsul , tot Melo mi se pare omul potrivit.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  16. #457
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    daca trebuie sa plece Nelson, e si mai nasol. Nelson are chemistry cu team'ul si se vede de multe ori ca he can take over ! nu il vad pe Arenas insa facand asta la magic. plus lewis si el plecand, team chemistry will be gone fo'sure. sa schimbi 2 (wait, 3 !) starteri in the middle of season, e crima curata si poate provoca gretzuri puternice in diminetile de playoffs

  17. #458
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    http://nba-facts-and-rumors.blogs.cb...=rss_blogs_NBA







    Mo on tonight: "It's almost like your ex-girlfriend coming to your wedding."


    o sa fie huiduit cum nu a fost nimeni in istoria nba imo,iar probabil z o sa fie aplaudat,chiar merita lucrul asta si mi-ar parea rau daca nu ar fi asa.

    sper sa prind un veetle ceva sa vad meciul calumea.

  18. #459
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Nu prea reusesc sa inteleg ce se striga in afara de traitor.a little help?

  19. #460
    junior
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    Akron hates you (de asta au zis si comentatorii la un moment dat)
    No Ring King

  20. #461
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    deci rad de ma prapadesc. Il huiduie cand arunca si in nici o secunda trebuie sa treaca publicul repede pe yeah, ca a ratat'o jenanti

  21. #462
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    They're booing, they're yelling, LeBron's making shots... 25 point lead, i would shut up if i was them
    Retards...Retards everywhere...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •