Page 15 of 137 FirstFirst ... 513141516172565115 ... LastLast
Results 295 to 315 of 2857

Thread: Sezon 2010/2011

  1. #295
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Am vazut pe realgm un trade interesant :
    G.Wallace la GSW pentru Monta Ellis la CHA
    CHA
    Monta - Jack- Diaw - Ty Thomas - Nazr
    GSW
    S.Curry - R.Carney - G.Wallace - Lee - Biedriņ¹

    win-win IMO !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  2. #296
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    the sky is falling. the sky is falling.
    acum ceva vreme ai zis ceva de bine de wade, acum nu zici de rau de cp3.
    are you ok ?!

    Spre deosebire de tine, eu pot sa fiu obiectiv(strict baschetbalistic vorbind) cand vine vorba de un jucator care nu-mi place din alte motive.Nu cred sa fi zis vreodata ceva rau de Wade ca jucator(ce as putea zice?), iar cu Cp3 chiar ca nu am avut niciodata nimic, atata tot ca mi-a placut Deron mai mult(ceea ce e discutabil dar nu o prostie)
    Last edited by Irimus; 17th November 2010 at 23:06.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  3. #297
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    cleveland joaca meci de meci sold out chiar si sezonul asta in timp ce la miami-phoenix sunt o gramada de locuri goale,momentan nu cred ca sunt mai mult de 15000 de oameni. destul de trist


    se pare ca azi joaca si mr bosh ceva

  4. #298
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    wtf?? stafford la dat afara pe rip. a comentat rip ceva acolo...dar inainte nu primea niciun tehnic pentru asa ceva....acuma e ejected???....
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  5. #299
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    wtf?? stafford la dat afara pe rip. a comentat rip ceva acolo...dar inainte nu primea niciun tehnic pentru asa ceva....acuma e ejected???....
    la ce whiny bitch e rip, it's about fuckin time.
    ar trebui sa-l dea afara de acum inca 30 de meciuri la rind pt cit a plins pina acum in toata cariera lui.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #300
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    nice game by bosh.
    miami are picking the suns apart.
    frumos meci.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #301
    Da BEAR urlacher9's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    842
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    cleveland joaca meci de meci sold out chiar si sezonul asta in timp ce la miami-phoenix sunt o gramada de locuri goale,momentan nu cred ca sunt mai mult de 15000 de oameni.
    Asa e obiceiul la Miami. Cu exceptia meciurilor de playoff, tin minte ca si in 2006, cand au avut the championship team, tot asa arata sala la inceputul meciurilor si e valabila chestia asta si in NFL, Sun Life Stadium fiind mai mult gol cu vreo cinci minute inainte de kickoff.

  8. #302
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    cleveland joaca meci de meci sold out chiar si sezonul asta in timp ce la miami-phoenix sunt o gramada de locuri goale,momentan nu cred ca sunt mai mult de 15000 de oameni. destul de trist
    diferenta dintre fani si cei care merg la meci ca sa fie trendy
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  9. #303
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Portland Trail Blazers center Greg Oden will undergo microfracture surgery on his left knee Friday and will miss the remainder of the 2010-11 season, the Trail Blazers announced this evening.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  10. #304
    manager neaorin's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    deep in the Q
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    E mult mai usor pentru Bosh cand la el trebuie sa se apere Hedo Turkoglu, dar cel putin de data asta chiar i-au dat si lui mingea.
    Imi pare rau de Nash, dupa atatea sezoane in care echipa a avut succes sa fie nevoit sa se chinuie cu cea de anul asta.

    fun fact: Zydrunas Ilgauskas are mai multe recuperari ofensive pe meci decat Bosh (1.5 fata de 1.2) desi are aproape jumatate minute jucate (plus faptul ca are 157 de ani, dar asta nu conteaza)
    Last edited by neaorin; 18th November 2010 at 08:59.

  11. #305
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    Portland Trail Blazers center Greg Oden will undergo microfracture surgery on his left knee Friday and will miss the remainder of the 2010-11 season, the Trail Blazers announced this evening.
    Are you for real? Asta o sa debuteze la 30 de ani un full seasson !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  12. #306
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    diferenta dintre fani si cei care merg la meci ca sa fie trendy
    1. hai sa nu ne mai cacam pe noi atit, ca si la lakers fanii sunt blazati de nu se poate. muuuuult mai mult decit la miami. asta nu ii impiedica insa sa fie una dintre cele mai tari franchises din liga si, dupa hollinger (and i tend to agree), cea mai buna din istorie la capitolul excelenta - nu doar titluri cistigate ci abilitatea de a fi competitivi aproape in fiecare an (boston au avut o perioada mare de cind s-a retras bird pina in 2008 cind au fost praf)

    2. la mai TOATE arenele aia pe care ii vezi tu la tv sunt acolo ca sa fie trendy. pt ca floor seats sunt ENORM de scumpe. sunt putini care au floor seats si sunt fani seriosi, iar fanii inraiti nu prea au bani de bilete acolo

    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    Portland Trail Blazers center Greg Oden will undergo microfracture surgery on his left knee Friday and will miss the remainder of the 2010-11 season, the Trail Blazers announced this evening.
    imi pare rau de el, dar cred ca putem sa-l catalogam ca bust. cred ca atita timp cit a jucat a fost mai slab si decit sam bowie, insa scapa de titlul de biggest bust pt ca atunci cind blazers l-au luat pe bowie i-au sarit pe jordan, barkley si stockton. pt oden, dintre aia sariti, doar durant pare in momentul asta sa ridice pretentii la top 100 all time.



    referitor la miami, nu-s suns cea mai buna echipa din liga, dar nici praf nu sunt. fiecare meci din asta care le permite lui heat sa "gel" e un pas inainte. aseara a fost clar ca bosh a inceput sa se simta mai bine in sistemul lui miami, si e posibil ca wade si lebron sa il fi force-fed intentionat tocmai pt a-l incuraja un pic. iarasi mi-a placut ca wade si lebron au fost FOARTE altruisti, uneori prea altruisti. de asta e nevoie, mai ales acum la inceput de sezon.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #307
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Now this, my friend, is gonna be fun

  14. #308
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    microfracture surgery on left knee + microfracture surgery on right knee = the end for greg oden

    adevarul e ca a avut si mult ghinion.faza trista pentru el e ca lume peste 10 ani o sa isi aminteasca ca find unul din cei mai slabi first pick si o sa il bage in acesi categorie si cu michael olowokandi si kwame brown

  15. #309
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    microfracture surgery on left knee + microfracture surgery on right knee = the end for greg oden
    knee-mart a avut microfracture la amindoi genunchii, si cind le-a avut era mai batrin decit oden (oricum mai batrin decit e oden in acte ) si totusi joaca decent/binisor. asa ca sperante (teoretice) ar mai fi pt oden.

    adevarul e ca a avut si mult ghinion.faza trista pentru el e ca lume peste 10 ani o sa isi aminteasca ca find unul din cei mai slabi first pick si o sa il bage in acesi categorie si cu michael olowokandi si kwame brown
    1. cine stie de bowie, stie in general si ca problema lui au fost accidentarile (aparent, in primul an a jucat chiar f bine). mai curind oden o sa fie bagat in aceeasi oala cu bowie la injury prone players, nu cu busts ca kwame, kandi si darko.

    2. fiind draftat de portland ca si bowie, oden o sa fie mereu a 2-a cea mai proasta alegere din draft a lui blazers. cum ziceam mai devreme, bowie a fost ales inaintea lui jordan (GOAT), barkley si stockton, in timp ce oden doar inaintea lui durant, care sigur nu va fi GOAT (desi unii deja au inceput sa viseze cai verzi pe pereti) si probabil when it's all said and done nici macar nu va fi considerat in aceeasi categorie cu ei - daca va intra in top 50-60 all time, nu va fi in top 20 IMO.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #310
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    ok. pina acum cea mai buna contributie a lui obye la forumul asta (si poate singura) a fost ca a postat links de pe blogul lui doc funk (in caz ca el a fost primul care a postat, si cred ca asa e). nu mai intrasem de mult dar m-am dat un pic in seara asta si nu ma pot abtine sa nu postez citeva.
    enjoy:

    http://1.bp.blogspot.com/_CqDk4jAv_Y...us/s400/07.jpg

    http://4.bp.blogspot.com/_CqDk4jAv_Y...kM/s400/12.jpg

    http://3.bp.blogspot.com/_CqDk4jAv_Y...zc/s400/07.jpg

    http://1.bp.blogspot.com/_CqDk4jAv_Y...dU/s400/01.jpg

    http://3.bp.blogspot.com/_CqDk4jAv_Y...DM/s400/04.jpg

    http://1.bp.blogspot.com/_CqDk4jAv_Y...2U/s400/10.jpg

    http://2.bp.blogspot.com/_CqDk4jAv_Y...fc/s400/09.jpg

    iar de la game previews, sunt destule funny, dar pe asta chiar a nimerit-o:

    Raptors @ Heat - Much like how top-predators will play with their prey, LeBron and Wade let Bosh go for 40 points against his former team.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #311
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    lebron james are deja cele mai multe meciuri de 10+ assists pentru un forward din istoria lui miami heat,a inceput meciul bine,imi place sa vad cand ii intra multe jumpshots


    z mi se pare extraordinar in inceputul asta de sezon,a real pro,unul din jucatorii mei favoriti

  18. #312
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    de data asta chiar ca nu il mai inteleg pe phil. intr-un blowout il joaca pe gasol aproape in tot sfertul 4, cand toata lumea stie ca pau joaca prea mult(chiar el zicea ca ar vrea sa il joace mai putin) si are nevoie de odihna cand este posibil.
    odom joaca peste 40min, fisher(el ar trebui sa joace cat mai putin...ca e batran)..e pe teren cu 3 min ramanse si 25 de puncte diferenta...
    Last edited by Kobe24; 20th November 2010 at 05:26.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  19. #313
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    how about that, on the road week, Bulls 2-1 Texas

  20. #314
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    MY OKC dropped the celts without KD !
    Sweet !!!
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  21. #315
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    how about that, on the road week, Bulls 2-1 Texas
    yeah but no win in san antonio.

    spurs are on fire.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •