Page 135 of 137 FirstFirst ... 3585125133134135136137 LastLast
Results 2,815 to 2,835 of 2857

Thread: Sezon 2010/2011

  1. #2815
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    cu victoria de dallas au sanse foarte mari sa termine pe 2. cine mai credea?lakers intr-o saptamana si-au cam futut sezonul. well done.
    .
    Kobe24, dupa parerea mea, nu are importanta pe ce pozitie termina Lakers. Cred ca e una din putinele echipe din NBA care poate juca la fel si in LA si aiurea. Si stii ca nu sint fan Lakers.
    Daca accidentarea lui Bynum e serioasa, pot avea probleme. Cu echipele care au 2 good big men. Dar cite echipe au 2 jucatori tari la pozitiile 4/5 din echipele din Playoffs? Cineva va trebui sa faca serious research ca sa raspunda la intrebarea asta. Boston a avut, chiar in exces, dar s-au impuscat in picior, dupa care Shaq (devenit speranta lor!) s-a re-accidentat. Asa ca doar cu Gasol, Lakers will be fine. In Playoffs, Lakers vor juca altfel.

    Kobe a comis-o aseara in meciul cu Spurs, injurind arbitrul dupa ce a luat T.
    Multa lume s-a pacalit (inclusiv eu) in ultimii ani, considerind ca Bryant s-a maturizat. De fapt motivul erau cele 17 camere de luat vederi ale lui Spike Lee. Cind s-au terminat filmarile, Kobe a devenit himself.
    As much I like Kobe the player, Kobe the man is more and more a piece of garbage.

  2. #2816
    manager telespectatorul's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bavaria, DE
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    se pare ca Bynum e good to go pentru playoff. Sa vedeti in noaptea asta cum se intrec Hornets si Memphis sa piarda
    "Respect is earned, respect is never given. It's better to be respected than to be alive." > Ray Lewis

  3. #2817
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jason Kidd View Post
    Kobe a comis-o aseara in meciul cu Spurs, injurind arbitrul dupa ce a luat T.
    Multa lume s-a pacalit (inclusiv eu) in ultimii ani, considerind ca Bryant s-a maturizat. De fapt motivul erau cele 17 camere de luat vederi ale lui Spike Lee. Cind s-au terminat filmarile, Kobe a devenit himself.
    As much I like Kobe the player, Kobe the man is more and more a piece of garbage.
    r u serious ?
    Maybe it's OK?

  4. #2818
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    pentru ca le-au placut knicks din anii '90 si inceputul anilor 2000.
    atunci evolutia logica ar fi fost sa-ti placa miami, pt ca knicks aia au fost opera lui riles (n-o sa te injur sa iti zic ca ar fi trebuit sa-ti placa rockets cu mcgrady ai lui jeff van gundy).

    si chiar daca o sa vii sa-mi zici ca nu puteau sa-ti placa heat in 2005-2008 pe motiv ca juca shaq la ei, in ziua de azi, oricit te-ai plinge tu de minusurile lui lebron ca jucator, sa nu vii sa-mi zici ca dpdv al basketului (fundamentals, defense & shit) ii apreciezi mai mult pe melo, amare si d'antoni.

    mai bine admiti ca dpdv logic ar trebui sa fii fan miami.
    Q.E.D.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #2819
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    kobe injura tot timpul. camerele alea s-au dus de mult. buna dimineata
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  6. #2820
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    sa nu vii sa-mi zici ca dpdv al basketului (fundamentals, defense & shit) ii apreciezi mai mult pe melo, amare si d'antoni.
    my point (too) exactly

  7. #2821
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    atunci evolutia logica ar fi fost sa-ti placa miami, pt ca knicks aia au fost opera lui riles (n-o sa te injur sa iti zic ca ar fi trebuit sa-ti placa rockets cu mcgrady ai lui jeff van gundy).

    si chiar daca o sa vii sa-mi zici ca nu puteau sa-ti placa heat in 2005-2008 pe motiv ca juca shaq la ei, in ziua de azi, oricit te-ai plinge tu de minusurile lui lebron ca jucator, sa nu vii sa-mi zici ca dpdv al basketului (fundamentals, defense & shit) ii apreciezi mai mult pe melo, amare si d'antoni.

    mai bine admiti ca dpdv logic ar trebui sa fii fan miami.
    Q.E.D.
    cand a plecat riley de la knicks eu aveam 7 ani si nu ma uitam la nba.
    cu knicks am tinut mai mult dupa ce s-a retras jordan...si pana m-am decis sa tin doar cu lakers(era conflict de interese). imi placeau si prin 97 98...dar in playoffu din 99 am tinut cu ei si cu magic. din 2000 cu lakers...si dupa aia cu knicks si magic.
    in perioada aia...cei mai mari adversari pentru knicks erau pacers si mai ales heat....motiv pentru care nu imi plac echipele astea acum(banuiesc ca asta e motivul).
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  8. #2822
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    Go NOK Hornets!
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  9. #2823
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by thekobe View Post
    kobe injura tot timpul. camerele alea s-au dus de mult. buna dimineata
    Buna dimineata. N-a zis nimeni ca a inceput sa fie un jerk de aseara.
    Vad ca a primit 100.000 amenda pentru limbaj ofensiv la adresa comunitatii gay si lesbian. Eu cred ca ar fi trebuit sa primeasca al doilea T pentru injuraturi la adresa arbitrului, comunitatea gay se descurca oricum.

  10. #2824
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    cum au inceput dallas sa se distanteze...okc au lasat-o mai moale;
    memphis fac blat la clippers vand meciul.
    in rest nimic interesant pana acum....nici nu avea ce sa fie
    doar bulls au tinut sa faca meciul mai interesant o sa fie interesant in cazul in care bat si spurs....ca au 1-1 la meciuri direct si acelasi record in conferinta(implicit si in cealalta conferinta...).
    din cate stiu se iau meciurile cu echipele de playoff(in cazul asta..mai intai cu alea din cealalta conferinta)
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  11. #2825
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    Se da cu banu' pt best record in NBA
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  12. #2826
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jason Kidd View Post
    Buna dimineata. N-a zis nimeni ca a inceput sa fie un jerk de aseara.
    Vad ca a primit 100.000 amenda pentru limbaj ofensiv la adresa comunitatii gay si lesbian. Eu cred ca ar fi trebuit sa primeasca al doilea T pentru injuraturi la adresa arbitrului, comunitatea gay se descurca oricum.
    dude, pe o scara a jerk-ismului din nba (sau de unde vrei tu) eu zic ca kobe este destul de jos. deci ori te-a deranjat pe tine in mod special remarca lui, si asta e treaba ta, ori cautai un motiv de putina hatereala si ai zis ca asta e un prilej bun. nba-ul l-a amendat fiindca nu are de ales si trebuie sa fie politically correct, plus ca nu strica niste bani in plus, asta nu inseamna ca noi restul nu am inteles ce a vrut sa zica prin 'faggot' si ca nu are nici o treaba cu 'comunitatea gay si lesbian' (ca sa nu zic altfel)

    printre pozele din vacanta se numara cumva si asta?

    http://www.tiricosuave.com/images/highhorse.jpg
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  13. #2827
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    astia de la nba.com sunt dezastru ! nu mai sunt in stare sa scrie corect numele unei echipe amarate


    http://img193.imageshack.us/img193/5431/nbaq.png


    Quote Originally Posted by MileHigh View Post
    Se da cu banu' pt best record in NBA
    deocamdata la cum arata scorul, spurs mai degraba si'o iau urat decat sa traga la coin flippin ...

  14. #2828
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    incredibil....de la 20 pt la 2.
    phil a mierlit-o aici. a stat prea mult cu walton in teren. a insistat chiar si atunci se vedea clar ca trage echipa in jos.
    nepotismele astea....
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  15. #2829
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    extraordinar. lakers daca pierd meciu asta... e

    phil e principalu vinovat pentru chestia asta...
    n-am zis nimic de el tot sezonul...dar astazi e vina lui
    in proportie de 99%. nu se poate s-o tii cu nepotismele astea in meciuri din astea. practic a pierdut #2 in west si traseul cel mai usor de unul singur.

    n-am cuvinte...

    greatest coach off all time dar la faza cu luke.....e unul din cei mai slabi antrenori din liga. nici spo nu e atat de slab la chestia asta.
    se retrage cu coada intre picioare. e INADMISIBIL. PHIL U SUCK!!!!!

    edit:

    intre timp au aflat si memphis cat e idiot e phil si au inceput sa joace.
    Last edited by Kobe24; 14th April 2011 at 07:56.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  16. #2830
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    spurs s'au jucat ieri cu focul si azi s'au ars, pierzand nu numai hca intr'o eventuala finala cu bulls, ci si pe manu, pare'se ...

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    phil e principalu vinovat pentru chestia asta...
    n-am zis nimic de el tot sezonul...dar astazi e vina lui
    pentru ce ? lakers au castigat ! sau tu vezi ceva reluare de saptamana trecuta ?

  17. #2831
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    spurs s'au jucat ieri cu focul si azi s'au ars, pierzand nu numai hca intr'o eventuala finala cu bulls, ci si pe manu, pare'se ...



    pentru ce ? lakers au castigat ! sau tu vezi ceva reluare de saptamana trecuta ?


    cand am scrisu kings aveau 3 pt in fata...cu 9 sec ramase....asta dupa ce lakers au avut 20 pt la inceputul sfertului.
    kobe l-a salvat pe phil....
    sper ca s-a invatat minte...si nu il mai baga pe walton decat atunci cand mai sunt 5 minute ramase iau lakers au 30 pt ramase.

    sper sa bage astia amnesty clause din nou....si sa scape de el
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  18. #2832
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    wow.....what a let down. I feel like I am going to throw up.
    but then

    Is this game a metaphor for our hopes of staying in Sac???

    Long odds, down and out, but Sacramento never dies!!! Come on Kings- pull out the win!!! Come on Sacramento- pull out the miracle- SAVE OUR KINGS!!!
    and then

    I hate Kobe Bryant.
    http://i304.photobucket.com/albums/n...go/-queens.jpg
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  19. #2833
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Suckramento Kings !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  20. #2834
    manager telespectatorul's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bavaria, DE
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    Just a heads up

    In ultimele 3 sezoane, Lakers, Celtics si Magic sunt 5-5 in seriile de playoff dintre ele si 21-1 impotriva oricarei alte echipe
    "Respect is earned, respect is never given. It's better to be respected than to be alive." > Ray Lewis

  21. #2835
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by telespectatorul View Post
    In ultimele 3 sezoane, Lakers, Celtics si Magic sunt 5-5 in seriile de playoff dintre ele
    ceva pute aici ... daca Lakers are 5-5 atat cu Celtix cat si cu Magic inseamna ca a avut un 4-1 si un 1-4 cu ambele, ceea ce inseamna 4 sezoane ... ia mai calculeaza o data

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •