Page 102 of 137 FirstFirst ... 25292100101102103104112 ... LastLast
Results 2,122 to 2,142 of 2857

Thread: Sezon 2010/2011

  1. #2122
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    si ca sa mai destindem un pic atmosfera, sa vedem ce mai zic clasicii:

    "He's probably a little better at it than Kobe [Bryant] is, because Kobe ignores the offense," Jackson said of Artest.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #2123
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    si daca tot sunt on a posting spree:

    cred ca m-am mai intrebat pe forum cit de legate sunt implicarea ofensiva a lui amare si nr lui de reb (daca nu pe forum, m-am intrebat eu, in mintea mea )
    aseara amare a tras 10-17 FG, melo 8-24 FG (si "big shot" billups 4-12). chiar daca tii cont de FTA, amare tot a avut mingea mai putin decit melo si cam la fel ca billups, chiar daca astia au tras oribil (33%). rezultat: amare a avut 2 (DOUA) reb. absolut inacceptabil pt un om pe atit de mare si atletic pe cit e amare.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #2124
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    si ca sa mai destindem un pic atmosfera, sa vedem ce mai zic clasicii:

    "He's probably a little better at it than Kobe [Bryant] is, because Kobe ignores the offense," Jackson said of Artest.
    classic phil


    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    merci pt support insa homerul sunt tot eu ... daca te uiti atent pe thread e plin de bulls/rose, iar de heat nu s'a zis exact nimic tot sezonul

    ...

    nyk @ orl, are you KIDDIN me ?! 97 FT attempts (record de sezon) din care billups 20, d12 cu 17 si amar'e cu 14 (mai mult de jumatate)
    nu e vorba de niciun suport

    n-am spus ca pasa lui rose e mai grea decat a lui lebron. e din punctul meu de vedere...dar pentru altii poate sa fie invers.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  4. #2125
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #2126
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    n-am spus ca pasa lui rose e mai grea decat a lui lebron. e din punctul meu de vedere...dar pentru altii poate sa fie invers.
    pai intotdeauna e un punct de vedere, al tau, al meu, al lui .. nu exista adevar absolut. chestia e ca de indata ce mi'am exprimat si eu punctul de vedere, hopa ! sunt homer wtf ?! eu am observat ca sezonul asta caseta s'a transformat intr'un rose hater evident si nu inteleg de ce ! pentru ca are sanse la mvp acum ? oare din acelasi motiv sunt si ceilalti lebron haters, pentru ca e cel mai bun ? this shit makes no sense, being a hater for no reason

  6. #2127
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    pai intotdeauna e un punct de vedere, al tau, al meu, al lui .. nu exista adevar absolut. chestia e ca de indata ce mi'am exprimat si eu punctul de vedere, hopa ! sunt homer wtf ?! eu am observat ca sezonul asta caseta s'a transformat intr'un rose hater evident si nu inteleg de ce ! pentru ca are sanse la mvp acum ? oare din acelasi motiv sunt si ceilalti lebron haters, pentru ca e cel mai bun ? this shit makes no sense, being a hater for no reason
    Poa sa zica caseta ce-o vrea de tine, el, sezonul asta a devenit un mare homer Heat si Lebron. Poate sa vine sa-mi explice cat o vrea, sa ma faca prost si idiot, idc, parerea nu mi-o schimb.

    Btw, si mie pasa lui Rose mi sa parut si mai interesanta si mai grea.

    N-am jucat baschet de mare performanta, doar cu prietenii si campionate pe licee. Pot sa zic ca am dat o sumedenie de pase "iesite din comun" pt nivelul ala evident dar majoritatea erau in atacuri mai lente.
    Pe contraatac am preferat pase simple, cel mult pe la spate, deoarece sunt mult mai dificil de dat.
    We wont be out-tanked!!!

  7. #2128
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1

  8. #2129
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Defensive Player of the Year.
    Attached Images Attached Images
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  9. #2130
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Perkins signs extension with OKC,si eu care imi faceam sperante.
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  10. #2131
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    haha
    mai intai dampier si acuma curry. caseta trebuie sa fie foarte entuziasmat
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  11. #2132
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    just a rumor.

    heat trebuie sa mai dea afara un jucator daca il vor pe curry + nu ar prinde minute cu dampier, z si anthony.

  12. #2133
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Poa sa zica caseta ce-o vrea de tine, el, sezonul asta a devenit un mare homer Heat si Lebron. Poate sa vine sa-mi explice cat o vrea, sa ma faca prost si idiot, idc, parerea nu mi-o schimb.
    E bine. Asta arata tarie de caracter. Nu e usor sa fii "impervious to arguments". Cum ar fi zis un clasic despre tine daca te-ar fi cunoscut: "Events can change; this man's beliefs never will. He believes the same thing Wednesday as he did Monday. No matter what happened Tuesday."
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #2134
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    s-a rupt si jamison


    nu m-ar mira daca am castiga cu spurs chiar si fara jumatate de echipa...nu e echipa mai imprevizibila decat cavs in nba

  14. #2135
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Boston-Phoenix 115-103 o prima repriza excelenta 62 de puncte si +20 after 1st half.
    O noua partida buna facuta de cel mai urat si injurat jucator de pe forum(Caseta cap de lista ) .
    Ma distreaza cand vad afirmatii de genul Garnett LOL,jucator terminat,joaca intr-un picior ii un pensionar etc.
    Probabil nu urmariti pe Boston deloc sau foarte rar dar KG mai poate sa isi arate valoarea pe teren si inca ii ajuta pe Celtics .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  15. #2136
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    O noua partida buna facuta de cel mai urat si injurat jucator de pe forum(Caseta cap de lista ) .
    Ma distreaza cand vad afirmatii de genul Garnett LOL,jucator terminat,joaca intr-un picior ii un pensionar etc.
    Probabil nu urmariti pe Boston deloc sau foarte rar dar KG mai poate sa isi arate valoarea pe teren si inca ii ajuta pe Celtics .
    Cred ca tu vorbesti ca sa nu adormi. Nu tin minte sa fi zis cineva recent ca e terminat (din contra, eu cel putin am zis ca si-a revenit aproape de forma din 2008), ce s-a zis e ca e un mare jegos, ceea ce e 100% adevarat.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #2137
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    D'Antoni l-a adus pe copilul lui de suflet Jared Jeffries

    Miami waived guard Carlos Arroyo
    Last edited by melo; 3rd March 2011 at 15:51.
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  17. #2138
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    OKC will be in the WCF ! I said it first !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  18. #2139
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    OKC will be in the WCF ! I said it first !
    Nu va fi esti prea entuziasmat dupa aducerea lui Perkins.
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  19. #2140
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    OKC will (not) be in the WCF ! I said it first !
    there, fixed it for ya. acu serios, tu chiar crezi ca ii pot bate pe Spurs/Mavs/Lakers fara HCA ?

  20. #2141
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    there, fixed it for ya. acu serios, tu chiar crezi ca ii pot bate pe Spurs/Mavs/Lakers fara HCA ?
    se poate intampla orice. cine dadea vreo sansa lui Phoenix sa ajunga in WCF anul trecut? sa treaca 4-0 de spurs nu mai zic.


    din cele 3 echipe mentionate de tine chiar cred ca pot trece de Mavs chiar si fara HCA

  21. #2142
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    there, fixed it for ya. acu serios, tu chiar crezi ca ii pot bate pe Spurs/Mavs/Lakers fara HCA ?
    They are all old and injury prone !
    OKC sunt pe 4 in west cu o echipa fara centru de calitate ! (acum are 2)
    Este logic sa ma astept la un improvement !
    + ca nici una din cele 4 nu sunt atat de periculoase si au slabiciunile lor !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •