Page 21 of 60 FirstFirst ... 11192021222331 ... LastLast
Results 421 to 441 of 1242

Thread: Offseason 2010

  1. #421
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    Howard ? cred ca atunci caseta nici nu ar mai sti cum se scrie DYNASTY
    No Howard allowed mind your own business

    Ainge: Celtics to sign Jermaine O'Neal

    The contract is reportedly for the mid-level exception, about $5.76 million in the first year of a two-year deal.
    Last edited by T-Mac89; 9th July 2010 at 01:04.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  2. #422
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    persoanele de fata se exclud ? come on, caseta, asta e prea mult din partea ta daca ai zis'o la modul serios
    dood, ma refeream la aia de pe realgm, si nici macar la toti. dar sunt destul de multi care-s batuti rau in cap. in nici un caz la toti fanii bulls. sunt citiva p'acolo pe care ii respect chiar daca nu-s de acord cu ideile lor (dougthonus, sham) si mai sunt unii care le-au atras atentia celorlalti ca-s ipocriti.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    touches nu inseamna numai FGA

    lebron cand nu are mingea sta intr-un colt si se uita(bine ca aici era si vina lui brown dar si a lui). nu stie sa joace fara mine si e 0 barat in low-post(are timp sa invete).
    merge tot timpu dupa home run. majoritatea paselor lui sunt assists(90% sau chiar mai mult), nu pase care sa duca la assists.
    oricat de orbit ai fi de iubirea pentru lebron chestiile astea sunt adevarate

    wade stie sa joace fara minge si stie si in low-post dar ramane de vazut daca va fi la fel de eficient. daca joaca impreuna e clar ca mingea la lebron trebuie sa stea si wade sa joace fara minge. invers e sinucidere curata.
    1) i blame it on brown. lebron nu-i prost, doar ca trebuie sa te si invete cineva ce sa faci. si lebron are in el mai mult kidd/oscar r decit iti place tie sa crezi. omul e foarte altruist in joc. poate ca in viata ii place sa aiba atentia asupra lui, insa in meci da drumu' la minge.

    2) eu cred ca wade e willing sa faca loc. a cistigat deja un titlu ca top-dog, nu mai are nevoie de confirmare ca e bun. a tras in spate citiva ani ca un nebun niste echipe de schiopi, cred ca acum e dispus sa-l lase pe lebron in spotlight atita vreme cit ia titluri. daca la lebron ma intreb cit adevar e cind zice ca nu-l intereseaza personal accolades, pe wade chiar il cred. de aia a fost willing sa fie 6th man la olimpiada.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    nimic nu e clar momentan, sunt destule zvonuri care se bat cap in cap. vedem maine dimineata.
    cu un cap space la 58milioane s-ar putea sa fie loc si pentru mike miller, dar beasley trebuie sa plece.
    3 contracte la 16,6=>49,8.
    9 locuri libere=>9*0,473= 4,2milioane. raman cam 4milioane deci un contract pe la 23 de milioane pentru miller. daca unu din aia 3 renunta la vreo 500k-1mil atunci zvonu ala e posibil si in cazul in care vine lebron.
    oricum beasley trebuia sa plece.
    daca i-au oferit contract lui mike miller si au zis ca sunt relativ siguri ca vine si lebron, atunci inseamna ca au un trade relativ sigur in asteptare.



    outlaw la nets, 35 mil / 5 ani
    http://www.realgm.com/src_wiretap_archives/67974/20100708/outlaw_agrees_to_$25m_with_nets/

    as zice ca asta inseamna clar no lebron pt nets. cind ei au si alte gauri mari prin roster nu dai atitia bani pt o rezerva care abia prinde ceva minute, ca daca vine lebron, outlaw e back-up SF si joaca 10 min/meci.

    si outlaw e un pic cam overpaid, dar daca ajunge titular si joaca bine s-ar putea sa fie cam ca ariza, adica sa ajunga chiar un pic underpaid.


    mavs ii dau 55 mil / 6 ani lui haywood
    http://www.realgm.com/src_wiretap_archives/67980/20100708/mavericks_haywood_agree_on_$55m_deal/

    dude is 31.
    ok, that makes it official: cuban e batut in cap
    n-a invatat ABSOLUT NIMIC din greseala facuta cu dampier. acum ii da lu asta un contract de 6 ani de o sa ia asta la 37 de ani o suma enorma pt viitorul CBA.
    daca ii dadea aceeasi suma pe an dar pe 3, max 4 ani, si tot era foarte mult. dar 6 ani ??? aproape 10 mil pe an pt 8p si 7 reb ??

    cuban is entering james dolan territory here. ca sa faci o echipa buna nu ajunge doar sa spargi bani, trebuie sa-i cheltuiesti cu cap.

    cred ca agentii se suna unul pe altul sa se laude care pe ce GM l-a mai prostit sa ia un scrub cu zeci de milioane.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #423
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    David Lee has agreed to the deal with the Warriors, gets $13 million a year
    6 minutes ago via web
    http://twitter.com/gswscribe

    Deal has not been signed. Knicks still holding out hope LeBron chooses NY. But once he does, it is "highly likely" trade will go through
    The Warriors and Knicks have an agreement in place to do a sign-and-trade deal that will send David Lee to Golden State for Anthony Randolph, Ronny Turiaf and Kelenna Azubuike.

    -rotoworld
    ce trade bun pentru knicks
    Last edited by Bogeyman; 9th July 2010 at 01:26.
    We wont be out-tanked!!!

  4. #424
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    WTF , momentan LeBron e mai mediatizat și mai po****r decât Obama. Își anunță decizia live @ tv station într-o emisiune dedicată ... deja se cam exagerează.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  5. #425
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    n-ai stiut pana acuma?

    FWIW: disparate opinions among gms, agents, league HQ officials today about where LeBron is going, but consensus on 1 thing: it's not Mia.
    Reason for skepticism: LBJ wd be 3rd-highest paid, it's Wade's town, brand unquestionably tarnished, still at least a yr away from title.
    http://twitter.com/ricbucher

    i have to say, it makes sense
    We wont be out-tanked!!!

  6. #426
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post

    1) i blame it on brown. lebron nu-i prost, doar ca trebuie sa te si invete cineva ce sa faci. si lebron are in el mai mult kidd/oscar r decit iti place tie sa crezi. omul e foarte altruist in joc. poate ca in viata ii place sa aiba atentia asupra lui, insa in meci da drumu' la minge.

    2) eu cred ca wade e willing sa faca loc. a cistigat deja un titlu ca top-dog, nu mai are nevoie de confirmare ca e bun. a tras in spate citiva ani ca un nebun niste echipe de schiopi, cred ca acum e dispus sa-l lase pe lebron in spotlight atita vreme cit ia titluri. daca la lebron ma intreb cit adevar e cind zice ca nu-l intereseaza personal accolades, pe wade chiar il cred. de aia a fost willing sa fie 6th man la olimpiada.
    1. pai da drumu la minge, n-am contestat asta. problema e ca da drumu doar pentru assist, nu pentru ca ar fi egoist dar asa vede el jocu de baschet in momentul asta. sigur ca e si vina lui brown, dar e si a lui lebron.

    oscar? oscar era extraordinar in low-post lebron e 0. ce anume are lebron de la oscar?
    in momentul asta daca ii iei viteza lui lebron si il pui in low post cate ast crezi ca ar avea(ca sa nu mai zic de pase care conduc catre assist)?



    lebron e un pasator senzational(nu sunt multi pg care sa paseze mai bine ca el), dar la playmaking(viziunea jocului) nu e nici la 10% fata de kidd. cel putin asa stau lucrurile in momentul asta. vedem unde ajunge si ce il invata antrenorul de acolo.
    daca ajunge la knicks probabil ca o sa aiba 33 9 9 dar jocul o sa ramana acelasi.

    repet....asa stau lucrurile in momentul asta asa stau lucrurile si are timp sa invete. daca o va face sau nu ramane de vazut.

    2. sunt convins ca wade o sa se dea la o parte. n-am contestat asta niciodata. daca o sa fie nevoie ca unu(sau mai multi) din ei sa ia mai putini bani wade o sa fie primu.



    beasley nu trebuie sa plece neaparat. cu el si chalmers in echipa ceilalti 3 ar trebui sa renunte impreuna la vreo 1-2mil.
    Last edited by Kobe24; 9th July 2010 at 02:14.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  7. #427
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    yeap
    cica ma contraziceam prea mult - cam asta a fost motivul.

    i guess they couldn't handle the truth


    ce magari..ei multi americani nu puteau accepta ca ideile tale si doar a tale sunt intotdeauna cele adevarate.cata nedreptate
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  8. #428
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    praying for Heat!

  9. #429
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Caseta, nu ai inteles. Eu nu ma simt lezat cu nimic insa sper ca ai glumit cand ai zis aia si ca nu asta e adevarata ta mentalitate. Au fost cateva cazuri de totalitarism in istorie si stim cu totii ca au fost cazuri patologige

    Anyway, nu mai citi pe forumul alora ca adormi si iar scapi stirea cea mare si o sa afli ultimul

    Two more hours !
    Last edited by Jaymz; 9th July 2010 at 02:14.

  10. #430
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    @t-mac89
    hai sa nu mai dam vina doar pe lebron, ca daca pe oameni nu ii interesa atunci espn nu ar fi facut audienta si nu i-ar fi propus asta.
    in plus atita vreme cit banii strinsi se duc pt charity, why the fuck not ?

    a dat vreunu de pe forumul asta pt charity cit va genera lebron in seara asta ?
    ma indoiesc.

    @bogey - sper sa aiba dreptate bucher cum a avut cind a dat sigura venirea lui kobe la chicago
    sper ca e doar espn care incearca sa creeze ceva suspans dupa ce vestea leaked out earlier today. sper.

    @irimus - ce legatura are ca-s americani ? logica e aceeasi pe tot globul. ca si teorema lui pitagora, sa zicem. in plus ei n-aveau de unde sa stie ca eu NU sunt american, ca de scris scriam corect - mult mai corect decit 80% din americanii de acolo.

    @kobe24 - bosh s-ar putea deja sa fi renuntat la niste bani, nu mai e cazul sa-i ceri sa mai lase. oricum nu pt beasley.
    beasley tre' sa plece oricum. e SF-PF tweener. cu lebron si bosh in echipa beasley nu are loc nici cit a avut sezonul trecut.


    @bogeyman - EXCELENT trade pt heat. SUPERB. warriors got trounced. numai anthony randolph ar putea fi p'aproape de lee ca valoare. turiaf imi place mult - tough, rebounder, defender, salariu f bun (daca era FA acum primea 9 mil/an ) iar azubuike e underrated. anul asta incepuse sa arate ce stie cind a plecat jax, dar din pacate s-a busit. speaking of him, cred ca bucks mai bine il luau pe el decit pe maggette.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  11. #431
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    @t-mac89
    hai sa nu mai dam vina doar pe lebron, ca daca pe oameni nu ii interesa atunci espn nu ar fi facut audienta si nu i-ar fi propus asta.
    in plus atita vreme cit banii strinsi se duc pt charity, why the fuck not ?

    a dat vreunu de pe forumul asta pt charity cit va genera lebron in seara asta ?
    ma indoiesc.
    daca dan diaconescu ar dona toti banii pe care ii face din emisiunile lui ar insemna ca sunt ok emisiunile(sau ce or fi alea)?

    si da publicu care se uita la circu ala sunt la fel de vinovati precum cei care l-au facut pe diaconescu milionar uitandu-se la el.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  12. #432
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    @irimus - si n-am zis ca e nedreptate. am zis ca aia-s prosti. fara legatura cu faptul ca-s americani. nu-s io ala care se simte nedreptatit

    @jaymz - am zis eu vreodata ca nu-s caz patologic ?

    @kobe24 - n-ar insemna ca sunt bune emisiunile, insa ar insemna ca servesc un scop nobil. sper ca vezi diferenta. o chestie nasoala dar cu un scop nobil poate fi macar tolerata.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #433
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    ce nu a stiut (sau pur si simplu a uitat) SVG, cand a declarat (evident) iritat ca in 10 minute Lebron isi anunta decizia si ca apoi ne vom plictisi restul de 50 minute, e ca it's a media and business world, si ca pentru vreo jumatate de ora o sa vedem ESPN stuff si nu Lebron

    edit @ 21:30 ET: it's the Heat !
    Last edited by Jaymz; 9th July 2010 at 04:28.

  14. #434
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    It's MIAMI!!!! Woot!!!! Holy shit ce echipa
    Retards...Retards everywhere...

  15. #435
    Da BEAR urlacher9's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    842
    Reputatie
    1
    LeBron a ales, merge la Miami.

  16. #436
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    kiss my ass, biatches !!!!
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #437
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    boo-yah.
    told ya riles was gona do it.

    bwahahahahahahaha
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #438
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    acuma incepe distractia. sa vedem pe cine aduce riley. in primul rand un C care sa fie ancora defensivei(haslem nu poate sa faca asta).
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  19. #439
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    caseta, raspunde-mi la intrebarea de mai sus acuma please...Ce Free Agents poate semna Miami la minimum contracts in afara de Ilgauskas, Flip Murray, Dooling...
    Retards...Retards everywhere...

  20. 9th July 2010, 04:31

  21. #440
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    P.S. Pat Riley is teh genius!
    Retards...Retards everywhere...

  22. #441
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    kiss my ass, biatches !!!!
    adica aia care au aceeasi Echipa Favorita ca si tine ? change that ! you're a shame to the Heat's community

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •