Page 14 of 60 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast
Results 274 to 294 of 1242

Thread: Offseason 2010

  1. #274
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    u're a funny guy.

    ai nevoie de lecitina, hatere

    http://imagecache2.allposters.com/im...de-Posters.jpg

    alternativ, daca-l numeri pe shaq in 2006 la heat, atunci nici kobe, lebron, dwight n-au facut nimic singuri - in sensul de titluri. lebron a dus o echipa de distrusi in finala, asa ca dp asta dv e cel mai bun.
    ce vb mah? de unul singur?shaq in 2006 era inca o forta..l-am vazut pe wade de 4 sezoane incoace..zero barat.stats-uri beton si performante zero.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  2. #275
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    daca CONTRACTUL lui childress poate fi inclus (chestie de care nu-s sigur) iti GARANTEZ ca daca childress joaca in grecia nu primeste nici un ban din aia.
    e oarescum asemanator cum celtics pot transfera contractul lui sheed acum.
    care contract???
    el in momentul asta e RFA in nba. el ca sa semneze in nba trebuie sa renunte la contractul din grecia(si grecii sunt dispusi datorita conditiilor financiare de acolo). nu poate sa aiba contracte in ambele parti.
    singura chestie ar fi sa renunta la ala din grecia semneaza in nba...se retrage in nba...si dupa aia se intoarce in grecia, dar grecii nu-l mai vor pe banii aia.

    eu nu vad altfel cum...poate ai tu idei mai bune. banuiesc ca ai citit pe undeva de chestia asta; sau ti-a venit tie ideea?
    Last edited by Kobe24; 2nd July 2010 at 19:01.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  3. #276
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    ce vb mah? de unul singur?shaq in 2006 era inca o forta..l-am vazut pe wade de 4 sezoane incoace..zero barat.stats-uri beton si performante zero.
    du-te mah si te culca ca esti obosit.

    degeaba imi bat gura sa-ti explic. #4th seed in east anu trecut, #5th seed anu asta - si a jucat singur.

    si lasa-ma cu shaq. in 2005 cind s-a lovit wade, shaq n-a fost in stare sa-i ajute pe heat sa ia macar un meci cu pistons (era 3-2 dupa ce pistons avusesera 1-0 and wade went supernova on their ass). iar in 2006 wade a cistigat finala aia. wade a facut ce a incercat kobe in 2004 si a esuat - to take over the finals.

    in timp ce avery explica cu vocea lui nazala ca se chinuie sa-l opreasca pe shaq, wade ii macelarea echipa.

    dar in fine, tu continua sa traiesti in lumea ta unde wade e zero si marbury cu iverson sunt cei mai buni jucatori din istoria oricarui sport ever.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  4. #277
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    si curling? :-s

  5. #278
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    wade a facut ce a incercat kobe in 2004 si a esuat - to take over the finals.

    inteleg ca exagerezi raspunzand la aberatiile lui irimus....dar nu ii poti compara pe mavs din 06 cu pistons din '04. asta nu inseamna ca wade n-a fost extraordinar si kobe n-a jucat ca dracu in finala aia, dar mai conteaza si adversaru. plus ca ai ales exact cea mai slaba finala a lui kobe(de ce...nu stiu).

    plus ca wade a avut role players. kobe i-a avut pe slava walton cook si rush.



    wade zero barat???
    pentru mine ordinea in nba e
    1.kobe
    2.wade
    3. lebron

    performante zero???

    in singurul meci greu pe care usa l-au avut in 2008 wade a carat echipa timp de 3 sferturi, cand lebron n-a jucat mai nimic si era disparut din joc.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  6. #279
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    lakers neaga ca i-ar fi oferit contractul ala lui miller. asa spune DA, care e cel mai credibil insider.
    asta ar fi mai logic, era foarte putin probabil sa se multumeasca buss cu un profit de 15-20mil.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  7. #280
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    lakers neaga ca i-ar fi oferit contractul ala lui miller. asa spune DA, care e cel mai credibil insider.
    aseara la nbaTV a zis DA ca Lebron este cam 50-50 chances to go to CHI sau CLE si extremely low chances, to NY. pe Heat nici macar nu i'a mentionat. oare chiar e cel mai credibil ?

  8. #281
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    so, Amare la Knicks, JJ ramane la Hawks, Wade si Bosh la Heat, James la Bulls sau Cavs...no mention about the Nets?...raman cu buza umflata?
    mai ramane Boozer ...feel sorry for them
    We wont be out-tanked!!!

  9. #282
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    trebuia sa facem un topic FA - Predictions
    Maybe it's OK?

  10. #283
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    pai ce topic sa mai facem ca dupa ce FAs semneaza, e gata si cu topicul asta nu mai avem ce vorbi pana in Octombrie

  11. #284
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    @kingmjames - in special curling. acolo nu tre sa dai pasa

    @kobe24 - true, pistons 2004 erau mult peste mavs 2006. pe de alta parte wade i-a distrus pe pistons 2005 in ECF - si pistons 2005 nu erau mult sub pistons 2004.
    am ales un exemplu in care "zero-ul" de wade a facut ceva ce kobe (pe care el il vede la elite level, spre deosebire de wade) nu a facut. de ce cea mai slaba finala a lui kobe ? pai tocmai cum ai zis tu - ca sa exagerez un pic.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #285
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=5349420

    bucher e bolovan. cica "piesele mici" au cazut mai devreme decit se astepta lumea (se asteptau sa "cada" dupa decizia lui lebron) de unde el deduce ca echipele au ajuns la concluzia ca lebron fie merge la bulls, fie ramine la cavs.

    e batut in cap. echipele care au oferit pina acum contracte n-aveau absolut nici o legatura cu lebron si nici o speranta sa-l ia. normal ca si-au vazut de treaba. bucks ? wolves ? de ce ar fi asteptat ei dupa lebron ? lakers cu miller ? sigur nu sperau sa-l ia pe lebron cu MLE. cit despre JJ si gay, well, daca li s-au oferit bani mai multi de catre home teams, normal ca au semnat, mai ales ca din ce se vorbea pina si echipele cu o circa de cap space nu prea erau tentate sa le ofere max (se zvonea ca bulls i-ar oferi 60 mil/4 ani lui JJ).

    so far piesele care teoretic depindeau de lebron nu au semnat.
    abia daca semneaza amare sau boozer inaintea lui lebron ar fi o surpriza.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #286
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    bucher e bolovan ... el deduce ca echipele au ajuns la concluzia ca lebron fie merge la bulls, fie ramine la cavs
    am zis si eu mai devreme, ca aseara la nbaTV a zis DA ca Lebron este cam 50-50 chances to go to CHI sau CLE si extremely low chances, to NY. pe Heat nici macar nu i'a mentionat.
    sau tu te refereai ca e bolovan pentru ca nu a facut corect corelarea intre Lebron si ancillary pieces ?
    Last edited by Jaymz; 3rd July 2010 at 00:30.

  14. #287
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    chadfordinsider:
    Breaking News: Bucks-Salmons finally agree on deal. 5 years, $39 million, but last year only partial guaranteed.
    http://img714.imageshack.us/img714/5786/johnsalmons.gif

    Fish is back
    We wont be out-tanked!!!

  15. #288
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    @kingmjames - in special curling. acolo nu tre sa dai pasa

    @kobe24 - true, pistons 2004 erau mult peste mavs 2006. pe de alta parte wade i-a distrus pe pistons 2005 in ECF - si pistons 2005 nu erau mult sub pistons 2004.
    am ales un exemplu in care "zero-ul" de wade a facut ceva ce kobe (pe care el il vede la elite level, spre deosebire de wade) nu a facut. de ce cea mai slaba finala a lui kobe ? pai tocmai cum ai zis tu - ca sa exagerez un pic.
    1. la curling trebuie sa gandesti(foarte mult chiar)....deci nu sunt asa de sigur.

    2. sunt de acord ca wade a fost mai bun vs pistons decat kobe. au avut probleme cu viteza.
    kobe a avut succes cu spurs, dar nu avea cum sa ii prinda in finala asa cum wade nu a putut sa ii prinda pe pistons in finala.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  16. #289
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Blake Agrees To Four-Year Deal With Lakers

    Steve Blake has agreed to a four-year deal with the Lakers, according to a report from John Canzanao.

    According to FanHouse, the deal is worth $16 million over four seasons.

    RealGM Note: Blake bounced around the NBA for several seasons before finding a home with the Blazers in his second tenure. He was dealt to the Clippers shortly before the 2010 NBA deadline in a deal that brought Marcus Camby to Portland.

    Read more: http://www.realgm.com/src_wiretap_ar...#ixzz0sZGq0ChU
    Maybe it's OK?

  17. #290
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    am zis si eu mai devreme, ca aseara la nbaTV a zis DA ca Lebron este cam 50-50 chances to go to CHI sau CLE si extremely low chances, to NY. pe Heat nici macar nu i'a mentionat.
    sau tu te refereai ca e bolovan pentru ca nu a facut corect corelarea intre Lebron si ancillary pieces ?
    this.

    despre sanse ... nu stiu sigur. e dubios.
    apropo, who the fuck is DA ???

    cred/sper ca bosh e 90% hotarit sa mearga in miami si va incerca impreuna cu wade sa-l recruteze pe lebron.

    cred ca amare va merge la knicks.

    cred (si am citit rumors in sensul asta) ca boozer va merge la bulls (daca nu cumva merg wade/bosh). daca merge si lebron acolo, watch-out. echipa foarte buna. pina cind vine vremea ca reinsdorf sa-i semneze pe rose si noah. then it's just lebron and boozer.

    DAR, AFAIK, bulls n-au spatiu de 2 max, iar dupa ce contracte s-au dat boozer primeste sigur max de la cineva. asta inseamna ca daca vine lebron nu mai vine boozer, iar daca vine boozer inseamna ca lebron merge in alta parte.

    oricum dupa cum am mai zis nu cred ca reinsdorf vrea pe bune sa ia 2 max FA. l-a dat pe krik nu pt a crea spatiu in plus (oricum n-au de 2, si nu au continuat cu deng, ca sa zici ca chiar voiau spatiu de 2 max FA) ci pt a atenua din hit-ul financiar pe care l-ar lua dupa ce ar semna un max FA acum. e probabil pregatit de un max FA acum, rose, si, POATE, noah. dar in NICI UN CAZ nu va plati 3 max FA (rose ia sigur max, cit o fi max ala la vremea aia) si un nearly max (daca noah joaca tot asa si creste in continuare o sa fie poate 2nd best C dupa dwight - cel putin dpdv defensiv, posibil chiar overall). ba chiar nu m-ar mira sa-l plateasca pe noah, iar atunci cind vine vremea sa-i dea bani lui rose sa-l dea pe noah.

    soooo, mie mi se par cam dubioase alea 50-50 bulls/cavs.
    daca chiar au bulls 2 max slots si am inteles eu gresit, poate, dar daca am dreptate si n-au 2 max slots (somebody correct me if i'm wrong) atunci nu-i vad pe bulls nici cu 10% sanse la lebron. sincer.

    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    chadfordinsider:
    Breaking News: Bucks-Salmons finally agree on deal. 5 years, $39 million, but last year only partial guaranteed.
    imagineaza-ti ca te maimutareste cineva care zice cu o voce subtire:
    "hammond wouldn't do that to me .... hammond would neeever do something that stupid"

    ala-s eu acum.

    ti-am zis sa nu mai ai atita incredere oarba in GMs si owners.

    GMs nu-s infailibili. mai mult, fiind alesi in general dintr-un cerc foarte restrins in care nu se ajunge datorita educatiei sau capacitatilor intelectuale (fosti jucatori), inseamna ca sunt lasati pe afara enorm de multi oameni care ar avea mai multe competente in domeniul respectiv. ca urmare cresc sansele ca GMs sa fie incompetenti. si asta se vede acum, cind se arunca cu bani in jucatori de mina a 3-a si a 15-a ca in lautari la o nunta de tigani (nu stiu sigur, ca n-am fost la nunti de tigani, dar asa am auzit).

    eu inteleg oarescum rationamentul de a angaja fosti jucatori: au jucat, stiu cam de ce ai nevoie ca sa cistigi, inteleg jocul mai bine si au conexiuni, dar cred ca majoritatea fostilor jucatori ar fi cel mult scouts buni, nu GMs. ex cel mai bun: isiah. excelent ca scout, jalnic ca GM.


    Quote Originally Posted by John View Post
    Blake Agrees To Four-Year Deal With Lakers

    Steve Blake has agreed to a four-year deal with the Lakers, according to a report from John Canzanao.

    According to FanHouse, the deal is worth $16 million over four seasons.

    RealGM Note: Blake bounced around the NBA for several seasons before finding a home with the Blazers in his second tenure. He was dealt to the Clippers shortly before the 2010 NBA deadline in a deal that brought Marcus Camby to Portland.

    Read more: http://www.realgm.com/src_wiretap_ar...#ixzz0sZGq0ChU
    outstanding move by the lakers.
    n-aveau nevoie de miller, ca-l au pe artest la SF si MLE pt un back-up e cam mult, chiar daca aveau nevoie de un 3p shooter.

    IMO blake e foarte underrated. not to mention ca are si 3p shot. cred ca se va potrivi f bine cu lakers. on D nu cred ca e grozav, dar nu cred ca poate sa fie mult mai rau decit fisher la cit se plingea kobe24 de fisher anu trecut.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #291
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    yep, exact ce le trebuia. e confirmat din mai multe surse.
    mike miller era cam scump, chiar daca era backup, se potrivea perfect sistemului. poate isi revine sasha ca e in contract year si atunci nu ar mai fi nevoie de miller.
    nu e el grozav(in defensiva), dar nici lakers nu vor mai fi torturati de aproape fiecare pg din liga. fisher inca avea noroc ca ii avea pe artest kobe langa el si aia 2 mari in spatele lui si mai corectau din greseli(cat se putea). cu blake in echipa lakers pot fi cea mai buna echipa defensiva din liga(in playoff).

    mai au 1,5-2mil din MLE. ori un big ori un sg/sf. bell sau kurt thomas ar fi ideal, sau amandoi(unu sa ia minim).


    DA- david aldridge


    ah si inca ceva. in sfarsit un PG care sa poata si sa vrea sa dea mingea in low-post....
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  19. #292
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    latest rumors - wade ar inclina spre chicago.
    ceea ce n-ar fi asa o problema ... daca as avea incredere ca reinsdorf nu isi bate joc si de echipa asta.
    de altfel eu ziceam inca de acum vreo 3 ani (cind inca eram fan bulls) ca bulls ar trebui sa-i dea pe deng si krik si sa astepte 2010 ca sa-i ia pe wade si lebron.

    de altfel sunt 2 motive pt care am ajuns sa-mi placa heat: zo si wade. ca organizatie si commitment sa cistige as prefera ca wade sa mearga la heat cu bosh si lebron (sau macar cu unul din ei), dar daca ajunge la bulls, well ... i guess i'll be back as a bulls fan

    desi, DIN NOU, bulls nu au 2 max slots. de asta sunt sigur acum. si rumor-ul zice ca wade vrea sa joace cu lebron si lebron nu vrea in miami, de asta ar merge wade la bulls. dubios.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #293
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    WTF is going on ???

    wojnasloboz zice ca wade a cerut a 2-a intilnire cu bulls si tot el e sursa zvonurilor de mai sus. (wade vrea cu lebron, lebron nu vrea in miami)
    http://sports.yahoo.com/nba/news?slu...ronbulls072010

    mike wallace (http://twitter.com/wallacesports) zice pe twitter:

    Lot of horse(bleep) reporting tactics out there today. But I've learned to just stay in my lane and keep sprint'n ahead.

    Just been told 2nd meet w/Wade was at Bulls request. Wade obliged out of courtesy. Nonetheless, Heat staff back in Chi.
    ira winderman confirma:

    intii

    Potentially staggering news, Dwyane Wade is poised to meet again tonight with the Bulls, likely in the presence of his agent.
    si dupa aia

    The meeting was requested by Bulls. A party familiar with Wade's demeanor said he is not type to turn down such a request. Just a courtesy?
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #294
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    lol @ scoop jackson

    baiatu ala e cretin ca intotdeauna: http://sports.espn.go.com/chicago/nb...oop&id=5349997
    daca bulls il au in mina pe lebron sau wade el vrea sa renunte pt o sansa la melo.
    sa pastreze cap space-ul pt melo. melo care probabil nici nu va fi FA vreodata, ca va semna extensie in vara asta, ca sa nu-l prinda noul CBA descult.

    sper ca scrie toate astea doar ca sa joace un rol de gica-contra. altfel, daca chiar crede ce spune, ar face un minunat cuplu de comedie cu irimus - ce nu s-a mai vazut de la stan si bran. "fane si gica contra" prezinta: scoala de GM. alumni: isiah thomas, kevin mchale, chris wallace, elgin baylor, scott layden si altii.
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •