Page 6 of 60 FirstFirst ... 456781656 ... LastLast
Results 106 to 126 of 1242

Thread: Offseason 2010

  1. #106
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    dammit. venisem sa postez fix asta.
    bucks si warriors au facut prima mutare.

    http://sportsillustrated.cnn.com/201...ors/index.html

    well, maggette a fost o eroare pt warriors, care oricum aveau o circa de scorers, dar pt bucks ar trebui sa fie bun, mai ales tinind cont ce au dat pe el - absolut nimic. daca nu se buseste si joaca la fel de agresiv, maggette o sa fie un pic overpaid la 10 mil/sez (pt ca cica e cam dumb, chiar daca e bun scorer si scoate multe libere), dar cum bucks oricum aveau nevoie de scoring, merita.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #107
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    o sa te surprinda un pic, dar nu le stii chiar pe toate



    http://members.cox.net/lmcoon/salarycap.htm


    deci NU TOATE echipele au MLE.
    iar ce voiam eu sa zic mai devreme (e drept ca nu stiam ca daca ai cap space < MLE poti fol MLE in schimb) era ca daca ai X mil cap-space nu poti semna un jucator de banii aia si folosesti MLE sa mai aduci 1-2 jucatori.

    PS: printr-o gramada de locuri, inclusiv wiki, zice ceva de genul "Only teams that are over the Salary Cap can use the mid-level exception to sign free agents".

    hmm...
    culmea e ca eu chiar de la larry coon stiam ca toate au..si ca ele renunta dupa aia. stiu ca a scris chestia asta pe undeva. probabil ca am inteles eu gresit. oricum era oarecum logic sa nu aiba deloc...ca toate ar fi renuntat la ele.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  3. #108
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    ce trade penal face Hammond. am vazut rumors si speram sa nu se intample.
    sezonul asta era ultimul cu contractele oribile a lui gadz si redd si aveau bani sa-i ofere max lui Melo in 2011, dar ei iau un alt contract oribil.
    ca sa nu mai zic cat de dumb e Maggette, 0 defense, selfish si injury prone
    asta inseamna si ca Salmons nu mai vine...

    sunt profund dezamagit!

    dar asta sper sa insemne si ca redd nu va mai juca niciodata in a bucks uni

    si probabil bucks nu-l vor drafta pe Henry...macar de asta scap. \sper sa-l ia pe Patterson

    insa trade-ul pe care l-ati ratat si imi place mie e asta:
    The Bucks will give New Jersey a future draft pick for Chris Douglas-Roberts, league source tells Yahoo!

    RealGM Note: In 2,314 career NBA minutes, Douglas-Roberts has a career PER of 11.7. The former Memphis Tigers swingman was the 40th overall pick in the 2008 Draft.

    Read more: http://basketball.realgm.com/src_wir...#ixzz0reqp27QP
    CDR baby...imi place mult de el. scorer, poate juca de la PG la SF. cred ca va fi good fit

    si trade-urile astea indica faptul ca redd nu mai are loc la echipa. se zvoneste ca Hammond cauta sa-l dea acum, si ce e mai atractiv la contractul lui e ca e doar partially ensured.
    si bucks au mai primit si un 2nd round pick de la GSW

    hmmm...me happy today
    Last edited by Bogeyman; 23rd June 2010 at 10:17.
    We wont be out-tanked!!!

  4. #109
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    bucks si warriors au facut prima mutare.
    Un trade bun. Începe să-mi placă Bucks

    Hai Bogeyman , dă-i o șansă lu' Magheti Spagetti
    Last edited by T-Mac89; 23rd June 2010 at 10:32.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  5. #110
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    lulz, Bucks au si ei o data cap space si il irosesc pe Maggette. RJ 2.0.
    Both teams played hard.

  6. #111
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Zabriskie View Post
    lulz, Bucks au si ei o data cap space si il irosesc pe Maggette. RJ 2.0.
    now there's a smart guy

    T-mac: Maggette o sa fie pt bucks Reggrette
    We wont be out-tanked!!!

  7. #112
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    L-au luat si pe Douglas-Roberts. Bye-bye Salmons.

    Si Wolves au oferit #4 pt Batum si Portland a refuzat. Imi place de Batum dar asta e ridicol.
    Last edited by Zabriskie; 23rd June 2010 at 12:02.
    Both teams played hard.

  8. #113
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Kevin Durant expects extension deal with Thunder !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  9. #114
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    de ce cred unii ca asta e un trade bun pentru Bucks nu stiu...
    asa cum zicea Zabriskie....RJ 2.0, poate chiar mai rau.

    0 defense, selfish, strica jocul echipei in ofensiva. sunt toate conditiile ca el si skiles sa se certe.

    si in plus mai are si un contract teribil....
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  10. #115
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    ce trade penal face Hammond. am vazut rumors si speram sa nu se intample.
    sezonul asta era ultimul cu contractele oribile a lui gadz si redd si aveau bani sa-i ofere max lui Melo in 2011, dar ei iau un alt contract oribil.
    ca sa nu mai zic cat de dumb e Maggette, 0 defense, selfish si injury prone
    asta inseamna si ca Salmons nu mai vine...

    sunt profund dezamagit!

    dar asta sper sa insemne si ca redd nu va mai juca niciodata in a bucks uni

    si probabil bucks nu-l vor drafta pe Henry...macar de asta scap. \sper sa-l ia pe Patterson

    insa trade-ul pe care l-ati ratat si imi place mie e asta:


    CDR baby...imi place mult de el. scorer, poate juca de la PG la SF. cred ca va fi good fit

    si trade-urile astea indica faptul ca redd nu mai are loc la echipa. se zvoneste ca Hammond cauta sa-l dea acum, si ce e mai atractiv la contractul lui e ca e doar partially ensured.
    si bucks au mai primit si un 2nd round pick de la GSW

    hmmm...me happy today
    you need a cold shower and/or a dose of reality

    1) it's fuckin' milwaukee. nici un FA nu merge acolo. daca ii evita pe bulls care-s in 3rd market in the US, cum speri tu sa prinda bucks pe cineva ?
    daca bucks vor un star trebuie sa-l ia fie prin draft, fie prin trade.

    2) melo is not the guy to take you to a title. s-a vazut ca singur n-a facut nimic (in fine, 1st round exits, da pt asta iti ajunge si mcgrady ) pina n-a venit billups. si pina ajunge the rooster la maturitatea lui chauncey, melo va fi deja batrin, zic eu.

    3) cred ca la ora la care am postat noi (irimus si cu mine) despre trade-ul cu maggette cel cu cdr nu fusese inca anuntat.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  11. #116
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    fusese anuntat inainte

    iti zic cum vin FA's in Milwaukee...by offering them big money
    We wont be out-tanked!!!

  12. #117
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Fii serios, doar nu ai crezut cu adevarat ca Melo ar semna vara viitoare cu Bucks.Ca sa nu mai zic ca nimeni nu ii poate oferi mai multi bani decat Denver(6 years vs 5 years),iar daca ar fi sa renunte la o parte din bani(cum probabil va face Lebron), o va face ca sa joace in New York,Los Angeles,Chicago sau eventual Miami.Trade-ul e ok imo.Maggete e un scorer f. bun desi e mediocru ca shooter si aparator.Plus, aducerea lui CDR mi se pare excelenta tinand cont ca nu au dat nimic pe el.

    Daca tragi linie,iti iese ca Bucks i-au luat pe Maggete si CDR pt nimic, ceea ce mi se pare mult mai ok decat sa il astepti pe Carmelo.
    Last edited by Irimus; 23rd June 2010 at 19:05.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  13. #118
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    fusese anuntat inainte

    iti zic cum vin FA's in Milwaukee...by offering them big money
    1) n-ai cum sa oferi mai mult decit altii - e limita. ca altfel NY si LA cumparau tot ca real madrid

    2) n-ar fi fost bucks singurii cu cap space.

    si-s putine locuri in nba care-s less desirable pt jucatori decit milwaukee. memphis, minnesota, oklahoma (care insa acum are echipa tare, si ar putea deveni interesanta), toronto si poate salt lake city si phoenix. doar ca utah au in general echipa buna si momentan suns inca il au pe nash si au fost in WCF. asa ca overall in afara de memphis, minnesota si toronto toate celelalte locatii sunt SIGUR mai atractive decit milwaukee.

    eu zic sa fii realist. cind esti fanul unei echipe trebuie sa tii cont de aspectele astea.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  14. #119
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    http://realgm.com/src_wiretap_archiv..._with_nuggets/

    now bogey can chillax. melo o sa aiba extensie si in 2011 n-o sa fie cine stie ce UFA. cel mai interesant cred ca va fi tony parker.
    http://sports.espn.go.com/nba/news/s...eeAgents-10-11

    si ca sa nu te agiti prea tare, oricum melo avea ETO, nu era UFA in 2011. si daca tu crezi ca el isi exercita ETO ca sa mearga la bucks ... :
    ca sa nu mai zic ca NIMENI nu o sa isi exercite ETO in 2011. m-am pacalit cu elton brand, insa de data asta sunt sigur. ca vine noul CBA, si o sa scada salariile in mod sigur. de asta sunt unii care s-ar putea sa opt out acum - ca sa prinda salarii mari inainte sa se inchida robinetul: dirk, yao printre altii.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #120
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Presti acquired the 18th overall pick and sharpshooter Daequan Cook from the Miami Heat for peanuts — the 32nd overall selection.
    It's a trade that gives the Thunder three first-round picks and adds to Presti's growing reputation for essentially swindling assets from opposing GMs. More importantly, the deal sets the stage for Oklahoma City to be at the center of what is shaping up to be a wild night of dealing during tonight's draft.
    The Thunder now holds picks 18, 21 and 26 in the first round, as well as the 51st overall selection of the second round.


    Read more: http://newsok.com/nba-draft-oklahoma...#ixzz0rkSKccLV
    This gives us a sharpshooter and the 18th pick - care poate aduce un good C sau , cu un alt pick poate urcam si mai mult in draft !
    (Cole Aldrich, Hassan Whiteside , Solomon Alabi) ... just maybe ...

    Later edit :
    Poate un packet acum Harden + picks pentru un C !
    Last edited by obye; 24th June 2010 at 09:34.
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  16. #121
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    miami mai scapa de 4mil, visul lui caseta e mai aproape(dar tot nu o sa se intample).
    second round picks nu sunt garantate....deci nu intra la salary cap momentan. puteau sa mai forteze sa mai obtina macar un future second round
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  17. #122
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    The Indiana Pacers discussed trading the No. 10 pick to the Thunder for Eric Maynor and the 18th and 21st picks, but two league sources said the deal is unlikely to happen
    Not worth it ! Maynor was the missing "back" piece ! Si in afara de asta vor si 2 picks ! As face trade-ul asta pentru un top 6 pick !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  18. #123
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    2 mil, nu 4. si tocmai ma pregateam sa zic ca as fi preferat sa scape de james jones (care are 4.6 mil sal), dar pare ca contractul lui nu e garantat. (http://www.shamsports.com/content/pa...aries/heat.jsp)
    ceea ce ar insemna ca heat au sub contract doar pe chalmers si beasley (care, zic eu, poate fi plasat cuiva pt un future 1st, daca nu e inclus intr-un s&t)
    fara beasley, heat ar avea sub 1 mil in contracte - cred ca asta inseamna ca pot oferi 3 max deals.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #124
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Caseta recunoaste ca ar fi IMBAlanced daca ar veni LBJ , Wade si Bosh , cu atat mai mult ar fi de si mai dezastruos sa nu ia titluri.
    Tu asta vrei , dar ca spectator sincer , eu nu vreau sa vad asa ceva ! Nu vreau sa vad LBJ si Wade on the same team !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  20. #125
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Wizards, Magic Might Be Talking Arenas For Carter Swap

    http://realgm.com/src_wiretap_archiv...r_carter_swap/

    finally, something that makes some sense.
    orice ar zice cineva despre arenas, la cum a jucat carter sezonul trecut si mai ales in playoffs, daca arenas e in stare sa bage niste aruncari de 3p deja e un improvement. arenas n-ar fi downgrade nici la playmaking, nici la defense - iar in offense as zice ca ar fi un improvement clar.

    daca se intimpla asta sau daca magic il iau pe cp3 si in acelasi timp heat iau wade + lebron + ceva (tot l-as prefera pe bosh in locul lui amare, chiar daca m-au enervat declaratiile lui din ultimul timp) o sa am o MARE dilema - eu cu cine tin ?
    de fapt o sa tin cu heat, ca tot wade ramine jucatorul meu favorit. dar magic ar fi a 2-a echipa favorita din liga.
    si daca se intimpla chestiile astea, titlul va ajunge SIGUR in florida.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #126
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Clippers Could Trade For Deng Using No. 8

    http://realgm.com/src_wiretap_archiv...#ixzz0rkzu8mUe

    un baiat a postat asta pe 5 martie 2010:

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    sa ma opresti cind ti se pare cunoscut scenariul:
    echipa tinara, are un high lottery pick si inca ceva picks mai jos. pick-urile sunt decente, produc relativ ok, echipa pare promitatoare, eventual chiar ajunge in playoffs si face ceva noise. insa cind vine vorba sa se ofere extensii celor pe contracte de rookies care au avut contributii importante pt echipa, fie sunt traded away, fie overpaid si traded away dupa 1-2 ani, mereu pt picks si/sau expirings. echipa nu mai prinde playoffs, insa prinde un loc "in fata" in loterie si o ia de la capat.
    who is this guy and how come he knows this stuff ?

    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •