Page 50 of 60 FirstFirst ... 404849505152 ... LastLast
Results 1,030 to 1,050 of 1242

Thread: Offseason 2010

  1. #1030
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    acum o gramada pe forumul Bucks de pe realgm se agita ca Jennings ar fi gay lol
    We wont be out-tanked!!!

  2. #1031
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    acum o gramada pe forumul Bucks de pe realgm se agita ca Jennings ar fi gay lol
    i don't get this.
    what if he is ?!?!?!
    ce vor ei de la el e sa joace basket bine, nu ?! nu vor sa le babardeasca surorile si/sau mamele, asa ca ce conteaza pt ei daca el ar face sex cu barbati ?
    bine, probabil aia sunt fanii indoctrinati religios, care-s complet batuti in cap.


    lebatard a avut un interviu cu ala care a scris o carte "cu" lebron, buzz bissinger.
    e interesant. zice ala ca lebron s-a simtit cel mai bine in liceu cind juca cu prieteni, ca atmosfera de business din nba (business before basketball) nu-i place, ca probabil decizia lui a fost legata de dorinta de a juca cu prieteni (ca in liceu) - ceea ce se potriveste cu ce a zis lebron (ca a luat decizia care il face fericit), ca lui lebron NU-i place sa vorbeasca despre el (interesant pt un presupus ego-maniac), ca nu vrea sa fie singur niciodata (cind era mic a fost lasat singur de ma-sa o gramada de timp si se pare ca l-a afectat), ca (probabil) ar fi cumva reluctant sa ia decizii singur pt ca nu are incredere in el insusi la nivel intelectual.

    treaba cu vorbitul despre el insusi si asta cu deciziile si lipsa de incredere mi s-au parut cele mai interesante. in special ultima. lebron nu pare prost - cel putin in interviuri nu suna ca un retard. vorbeste ok, e coerent si a dovedit o gramada de maturitate inca de cind a venit in liga. daca totusi nu are incredere sa ia singur decizii din cauza ca simte ca nu are suficienta educatie (asta era explicatia aluia) pt ca prin liceu a trecut ca un atlet si la universitate n-a fost - asta mi se pare o dovada de bun simt. inseamna ca-si cunoaste limitele si in loc sa aiba impresia ca le stie pe toate ii lasa pe altii care au ceva educatie (prietenul lui, maverick carter, a terminat o universitate). poate nu alege cei mai buni oameni, but still.

    oricum, ascultati si voi ala sa va faceti singuri o parere.
    Last edited by caseta; 1st September 2010 at 11:19.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #1032
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    ca lui lebron NU-i place sa vorbeasca despre el (interesant pt un presupus ego-maniac), ca nu vrea sa fie singur niciodata (cind era mic a fost lasat singur de ma-sa o gramada de timp si se pare ca l-a afectat), ca (probabil) ar fi cumva reluctant sa ia decizii singur pt ca nu are incredere in el insusi la nivel intelectual.
    cred ca a facut destule chestii....care sa arate ca e ego-maniac...
    nu tot ce spune persoana respectiva trebuie sa fie adevarat...sau poate s-a schimbat el in timp.

    faptul ca nu ar fi ego-maniac...doar un fan orbit o poate sustine
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  4. #1033
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    n-am zis ca n-are un ego gigant. TOTI jucatori au. inclusiv ultima rezerva de pe banca. in fine, sunt mici exceptii. unii zic public ce trebuie, dar toti au fost staruri la toate nivelurile la care au jucat inainte de nba, asa ca si-au dezvoltat devreme (in copilarie) ego-ul.

    doar mi se parea interesant stilul lui lebron. poti sa ai un ego mare sau poate o incredere nelimitata, swagger (astea sunt asa .... la limita. nu e clar unde se termina increderea si incepe ego-mania) insa unii aleg sa se bata cu pumnul in piept (la figurat) - vezi marbury: "i'm the best pg in the nba", unii vor sa vorbeasca despre ei non-stop si uite ca altii nu-s asa inclinati sa blow their own horn. nu zic ca lui lebron nu-i place sa vorbeasca ALTII despre el. i don't know about that.

    si ca sa te iau in stilul tau: "ai ascultat interviul sau doar iti dai cu parerea in necunostinta de cauza ?" pt ca daca n-ai ascultat interviul, sper ca realizezi ca o sa-l cred mai curind pe ala care a vorbit (cit de cit) cu lebron si care i-a intervievat pe prietenii lui decit pe tine, un lebron hater care-ti dai cu parerea de la citeva mii de km. si ca sa-ti fie clar, ala il critica pe lebron, nu-l lauda. il critica pe lebron, o critica pe ma-sa, nu e vreun scrib platit sa-l laude.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #1034
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    eu il judec dupa ce vad....si au fost extrem de multe faze care demonstreaza ca are un ego mai mare decat altii.
    doar pentru chestia asta nu-s hater; e un adevar.


    l-am ascultat...
    n-am zis ca nu e adevarat...am zis ca nu iau 100% de bun tot ce spune...ca totu trebuie sa fie adevarat.
    poate sa fie 99%..90%..

    ex:
    am citit vreo 3 carti scrise de/despre phil....si in una din ele era sursa autorului(jordan rules).
    si chiar daca a vorbit...a fost langa cei implicati...nu inseamna ca cred tot ce spune el pe acolo chiar daca(conform teoriei tale) totul ar trebui sa fie adevarat. in proportie de 90% da(ca si in cazul de fata)....
    ce spune ala acolo...explica multe intr-adevar...


    Quote Originally Posted by caseta View Post
    nu zic ca lui lebron nu-i place sa vorbeasca ALTII despre el. i don't know about that.
    vad ca si tu te indoiesti...dar cu toate astea ma judeci pe mine....
    hmm interesant
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  6. #1035
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    pai asta incerc sa zic si eu - mai ales ca ala acum nu-l apara sau pupa'n cur - ca ce zice el in interviu e in mare proportie adevarat.
    explica alegerea - perioada favorita a lui lebron a fost liceul si daca chiar ii pasa mai mult de basket decit de business side e clar ca chiar il face fericit sa joace in echipa cu prieteni. asta explica chiar mai bine de ce heat au adus practic numai prieteni ai lui lebron si wade: haslem prieten cu wade, Z prieten cu lebron, miller prieten cu lebron si haslem samd.

    plm, daca la 25 de ani as fi avut posibilitatea de a juca pe o caruta de bani impreuna cu prietenii mei fata de a juca pt ceva mai multi bani dar cu unii pe care nu-i stiu si poate nu-mi plac ... fuck that. as alege de fiecare data ce a ales si el. nu mai zic ca e aware de partea cu legacy si daca ia citeva titluri si daca mai stabileste sau egaleaza un record de W cu heat atunci orice s-ar zice pe moment, peste 10-15-20 de ani ce vor tine minte oamenii vor fi titlurile, stats si highlights.

    am mai zis eu de faptul ca toti atletii astia de elita isi rateaza copilaria trebuind sa munceasca enorm pt a ajunge la nivelul ala. de aia unii ramin imaturi multa vreme (arenas de ex). se pare ca lebron chiar daca e matur (mult mai matur decit normal/media pt virsta lui) undeva in sufletul lui ar vrea sa mai traiasca vremurile alea din liceu. fara griji, fara responsabilitati, just playing ball and having fun.

    nu zic ca n-are ego, zic ca mi se pare interesant ca nu vrea sa vorbeasca EL despre el insusi.
    nu stiu daca ii place sau nu sa vorbeasca altii despre el. banuiesc ca nu-l deranjeaza.

    si sincer ce ti-am raspuns eu nu era in ideea de a contesta faptul ca are un ego mare (poate chiar enorm), ci ca mai nimic din interviul ala nu aduce in discutie ego-ul lui lebron. si nu ca s-ar feri. omul discuta in schimb de mama lui lebron de care zice ca e ego-maniaca si are sense of entitlement, dar nu tin minte sa zica ceva similar de lebron. din contra, daca zice ceva zice ca greseala lui e ca nu-si alege consilieri cu experienta. iar apropo de jucatori si ego, sper ca n-o sa vii sa-mi sustii aici ca kobe sau altii nu au un ego la fel de mare. SPER.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #1036
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Cimitirul elefantilor a mai semnat o ''vedeta'' delonte west la boston. chiar sunt curios daca i se pare cuiva ca e o achizitie buna

  8. #1037
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    mamei lui garnett
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  9. #1038
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    http://realgm.com/src_wiretap_archiv...ask_for_trade/

    i don't buy it. m-ar surprinde.
    stiu ca utah/salt lake city nu e chiar paradisul atletilor negri, dar in general e o organizatie buna cu fani multi si dedicati si galagiosi. nu prea e viata de noapte din ce am inteles si e plin de bisericosi p'acolo dar oricum la cit sunt astia pe drumuri + vara pe care si-o pot petrece unde vor ei practic nu trebuie sa stea prea mult prin utah.

    pe de alta parte mai toti oamenii vor din cind in cind o schimbare de peisaj.
    eu de asta nu sunt un fan al ideii ca un superstar trebuie sa ramina toata cariera la o echipa. cind se muta le prinde bine si lor, si ligii, care are parte de publicitate cind sunt transferuri importante. multi jucatori joaca mai motivati dupa un transfer, din varii motive. si daca chiar e sa se mute deron, in functie de unde merge, ar putea sa apara inca o contendera. things would get even more interesting.

    apropo de delonte:
    west joaca binisor cind joaca. doar ca e cu capu (la propriu).
    IMO e mai buna aducerea lui decit a lui shaq.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #1039
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Ersan Ilyasova was born in 1987 in Turkey, although there is no record of him before he turned 15.

    Arsen Ilyasov was born in 1984 in Uzbekistan, and disapeared a month before a 15 year named Ersan Ilyasova showed up out of no where in Trukey.

    ummmmm
    We wont be out-tanked!!!

  11. #1040
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Ersan Ilyasova was born in 1987 in Turkey, although there is no record of him before he turned 15.

    Arsen Ilyasov was born in 1984 in Uzbekistan, and disapeared a month before a 15 year named Ersan Ilyasova showed up out of no where in Trukey.

    ummmmm
    motherfucker.
    deci ilyasova e de fapt yi ?!?!
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #1041
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    e de fapt propriul lui tata...

  13. #1042
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KingMJames View Post
    e de fapt propriul lui tata...
    nope.
    propriul lui bunic*.



    * pt cine nu stie:
    http://en.wikipedia.org/wiki/I%27m_My_Own_Grandpa
    Now this, my friend, is gonna be fun

  14. #1043
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    dar treaba e serioasa. ar fi nasol sa aiba 26 de ani in loc de 23

    http://www.draftexpress.com/article/...kish-pearl-82/
    Last edited by Bogeyman; 7th September 2010 at 10:31.
    We wont be out-tanked!!!

  15. #1044
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    shaq dissin' mo. cat de classy! http://www.nba.com/2010/news/feature...s=iref:nbahpt1

    nu stiu cine zicea ca se plange de shots insuficiente, dar l-a citit foarte bine.

  16. #1045
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    KD e ON fire la Mondiale !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  17. #1046
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KingMJames View Post
    shaq dissin' mo. cat de classy! http://www.nba.com/2010/news/feature...s=iref:nbahpt1

    nu stiu cine zicea ca se plange de shots insuficiente, dar l-a citit foarte bine.
    cred ca eu

    in my little diatribe in care explicam de ce cred ca shaq a fost cel care l-a scirbit pe lebron de cavs si care a distrus chemistry-ul echipei.


    sincer, sper sa faca asta si in boston. nu de alta, dar boston chiar daca big 3 e old, il au pe rondo si au adus back-ups buni la mai toate pozitiile. ainge merita o circa de credit pt ce face. bun, bench-ul conteaza mai putin, mai ales in playoffs, si e clar ca nu poate sa faca rost de un garnett sau ray ray mai tinar, dar la back-ups s-a descurcat excelent.

    nici nu stiam ca semih erden joaca la celtics. dude was pretty good pina acum la campionatul mondial. poate chiar mai bun decit asik (care e deja overrated serios de fanii bulls).

    in materie de rezerve celtics au asa:
    JO
    shaq (daca eram ainge nu-l aduceam - pe shaq il consider o greseala)
    big baby
    nate
    semih erden
    delonte
    von wafer

    sincer, tinind cont ca-l au si pe erden, chiar nu avea rost sa-l aduca pe big locker room destroyer. JO si erden puteau sa hold down the fort pina venea perkins inapoi.

    asta o zic gindind obiectiv. subiectiv gindind: HA HA HA.
    shaq inseamna o sansa in plus pt heat, in caz ca au nevoie.

    si daca am dreptate cu ce am zis de shaq, atunci lebron o sa fie extra-motivat impotriva lui. wade va fi si el extra motivat dupa ce a zis shaq de miami si riles si dupa faza cind nu l-a ajutat sa se ridice de pe podea. soooo .... o serie heat-celtics would be good. lots of bad blood.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #1047
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    mai e si avery bradley,no 19 pick de anul asta.....e considerat one of the best(chiar unii spun ca the best)defender in clasa 2010

    are doar 19 ani si va lupta probabil cu delonte pt rolul lui tony allen de anul trecut

  19. #1048
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    wtf ?! daca pleaca Noah nu mai are nici o importanta ca vine Melo
    http://www.realgm.com/src_wiretap_ar...h_for_carmelo/

  20. #1049
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  21. #1050
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    wtf ?! daca pleaca Noah nu mai are nici o importanta ca vine Melo
    http://www.realgm.com/src_wiretap_ar...h_for_carmelo/
    hehe, daca bulls il dau pe noah pt melo o sa fie mai rau decit daca ramin asa cum sunt. daca in schimb ii pacalesc pe nuggets sa-i ia pe deng, taj si inca ceva, poate ar merita sa incerce. desi melo sigur vrea extensie max (care vine pe la 20+ mil/sezon pt 4 sezoane) si bulls cu sau fara melo tot vor fi mai slabi decit heat, celtics si magic. poate sa-i depaseasca pe magic daca magic nu scapa de carter, dar cam atit.
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •