Page 55 of 170 FirstFirst ... 545535455565765105155 ... LastLast
Results 1,135 to 1,155 of 3561

Thread: Sezonul NBA 2006-2007

  1. #1135
    sport legend wallace's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Detroit, Constanta
    Posts
    382
    Reputatie
    1
    AI -e un super jucator ,imi place mult,si eu cred ca Denver e mult mai puternica acum cu el!!!
    Go Pistons!!!

  2. #1136
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    pai si eu am zis, ca in echipa singura modificare este Iverson in locul lui miller...deci e normal ca echipa sa fie mai puternica
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  3. #1137
    junior fry's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    Nash are traditional un a/to slab, anul asta cred ca e mult mai bun decit de regula, dar nimeni nu disputa faptul ca e cel mai bun pasator din liga.
    Nu-i adevarat. Nash a avut in ultimile 4 sezoane un A/TO excelent cu mai mult de 8.5 APG.

    Sezon | APG | TO | A/TO
    03-04 8.8 2.68 3.28
    04-05 11.5 3.27 3.52
    05-06 10.5 3.49 3.01
    06-07 11.3 3.83 2.95

  4. #1138
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    se pare ca miami n-au rezistat tentatiei si au intrat si ei in lupta pentru oden

  5. #1139
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Ce ziceti de asta?

    Clippers get:
    Wally Szczerbiak

    Grizz get:
    Corey Maggette
    Zeljko Rebraca
    Al Jefferson

    Celtics get:
    Pau Gasol
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  6. #1140
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fry View Post
    Nu-i adevarat. Nash a avut in ultimile 4 sezoane un A/TO excelent cu mai mult de 8.5 APG.

    Sezon | APG | TO | A/TO
    03-04 8.8 2.68 3.28
    04-05 11.5 3.27 3.52
    05-06 10.5 3.49 3.01
    06-07 11.3 3.83 2.95
    A/TO e fost sub 3 anul trecut, deci nu e grozav tinind cond ca Nash e cel mai bun pasator din liga.

  7. #1141
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irimus View Post
    Ce ziceti de asta?

    Clippers get:
    Wally Szczerbiak

    Grizz get:
    Corey Maggette
    Zeljko Rebraca
    Al Jefferson

    Celtics get:
    Pau Gasol
    ok pentru clippers, excelent pentru celtics, prost pentru memphis.

  8. #1142
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irimus View Post
    pai si eu am zis, ca in echipa singura modificare este Iverson in locul lui miller...deci e normal ca echipa sa fie mai puternica
    ofensiv, sau defensiv? ofensiv nu prea vad unde ar putea sa mai urce denver, nu prea ii vad avind 120ppg ...

  9. #1143
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Ar fi o miscare nu chiar asa de reusita pt Boston. Pleaca Wally, excelent shooter, se completeaza destul de bine cu Pierce. Daca pleaca si vine Maggete raman fara un al doilea aruncator. In aparare amandoi sunt praf. Plus ar mai pleca si Jefferson care e deja un jucator de 13/10 si poate incerca sa fie un pic mai agresiv in ofensiva si eventual sa atraga double team => Pierce sau Wally liberi.
    Au echipa frumoasa Boston, tineri, talentati. La anu poate reusesc si ei ceva.

  10. #1144
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    ok pentru clippers, excelent pentru celtics, prost pentru memphis.
    clippers n-au nevoie de wally, il au pe tim thomas

    boston nu l-ar da pe "big al" la schimb direct cu gasol, darmite sa-l mai includa si pe wally

    memphis si-ar aduna balele de pe jos

  11. #1145
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    marc cuban a declarat ca il vrea cu orice pret pe KG. oricine poate sa plece de la mavs in afara de dirk si howard.se pare ca vor pleca terry si probabil stackhouse si inca unul( sper sa fie dampier)....in alta ordine de idei, victorie grea cu indiana....insa sa vedem ce va fi daca vine KG......

  12. #1146
    Maverick RajaF's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    694
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BAK View Post
    marc cuban a declarat ca il vrea cu orice pret pe KG. oricine poate sa plece de la mavs in afara de dirk si howard.se pare ca vor pleca terry si probabil stackhouse si inca unul( sper sa fie dampier)....in alta ordine de idei, victorie grea cu indiana....insa sa vedem ce va fi daca vine KG......
    In momentul asta nu as strica echipa ca sa il ia pe KG... poate la anul dupa ce castigam un campionat si sa ii dea un off-seazon intreg sa se obisnuiasca cu restul echipei... dar stiindu-l pe Cuban...
    Last edited by RajaF; 5th January 2007 at 06:41.
    "Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded"

  13. #1147
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by thekobe View Post
    clippers n-au nevoie de wally, il au pe tim thomas

    boston nu l-ar da pe "big al" la schimb direct cu gasol, darmite sa-l mai includa si pe wally

    memphis si-ar aduna balele de pe jos
    clippers nu prea conteaza in chestia asta, ei vor fi fericitzi sa ia un jucator comparabil cu magette, dupa ce au scapat pasarica acum nimeni nu se inghesuie la schimburi, la fel ca la iverson.

    probabil ca glumeshti cind zici ca boston nu l-ar da pe jefferson pentru gasol .... Gasol e all-star si mai are ani buni de performantza la virf, jefferson e doar un prospect, mai e nevoie de citiva ani pina sa ajunga la all-star game (daca va ajunge). Boston au nevoie de performantza acum, altfel risca sa il piarda pe pierce la fel ca toronto pe carter sau 76ers pe iverson.
    Memphis au o echipa foarte buna, in ciuda recordului. Au jucat fara gasol si se pare ca jucatorii l-au abandonat pe fratello, de cind au schimbat antrenorul sunt 2-1 si inca mai au sanse la playoff (nu mari, dar locul 8 e inca within reach).

  14. #1148
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irimus View Post
    exact la asta m-am referit si eu.rar gasesti un jucator de dimensiune lui bosh cu jump shot ca al sau...insa in aparare e varza...si pt a fii cu adevarat o forta sub panou...tre sa stii si defense
    bosh in primul meci dupa 3 saptamini de pauza l-a dominat clar pe stoudemire si l-a fouled out spre final, nu a avut replica amare care e si el super atletic, dar putzin mai scund. 26 puncte si 14 recuperari cred ca pot compensa deficientzele defensive, mai ales ca totushi bosh nu e adam morrison ... Nu e inca Garnett sau Duncan, dar la nivel de liga e peste medie. Poate e si vina lu mitchell ca uneori il pune sa apere jucatori nepotrivitzi (puternici si lentzi - cind ar fi mai potrivit rasho sa zicem).

  15. #1149
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RajaF View Post
    In momentul asta nu as strica echipa ca sa il ia pe KG... poate la anul dupa ce castigam un campionat si sa ii dea un off-seazon intreg sa se obisnuiasca cu restul echipei... dar stiindu-l pe Cuban...
    deshi intzeleg ce vrei sa zici, totushi cuvintele stricat echipa si Garnett in aceeashi propozitize nu suna kosher ...

  16. #1150
    Maverick RajaF's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    694
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    deshi intzeleg ce vrei sa zici, totushi cuvintele stricat echipa si Garnett in aceeashi propozitize nu suna kosher ...
    Stii cum e cu "If it ain't broken, don't fix it!"
    "Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded"

  17. #1151
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    la ora actuala dallas sunt cea mai buna echipa.
    sunt curios sa vad daca san antonio vor fi in stare sa opreasca streak-ul lui dallas.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  18. #1152
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    nu pot sa cred cum a pierdut sacramento. mai erau vreo 6 secunde si aveau 4 puncte si am inchis televizorul ca u mai avea rost sa ma uit .mi-am zis ca totul e terminat.cand colo, ma uit pe nba.com si nu mi-a venit sa cred............radmanovic daca nu s-ar misca asa de aiurea si de incet ar putea fi un jucator decent
    Last edited by BAK; 5th January 2007 at 10:07.

  19. #1153
    junior fry's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Pentru cine nu a votat inca "2007 Las Vegas NBA All-Star Dance Team"

    www.nba.com/allstar2007/dance/

  20. #1154
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BAK View Post
    mai erau vreo 6 secunde si aveau 4 puncte si am inchis televizorul ca nu mai avea rost sa ma uit.
    ai pierdut ce era mai frumos.

    noroc cu http://img513.imageshack.us/img513/3...0391oz1ag8.jpg ca i-a tinut in joc. el si arbitrii.

    oricum meciul a fost super de la sfertul 3 incolo. si comentariul a fost tare.

  21. #1155
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    faina poza

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •