Page 2 of 170 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 22 to 42 of 3561

Thread: Sezonul NBA 2006-2007

  1. #22
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Chi @ Mia 108-66 ...asta da campioana...

  2. #23
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    ,da.....totusi e surptinzatoare diferentza....oricum....maine e mare meci mare........si apoi sambata cu houston...hm.campioana vine din texas anul asta.......

  3. #24
    sport legend wallace's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Detroit, Constanta
    Posts
    382
    Reputatie
    1
    Chicago ma sperie!!!DAr totusi,este doar un meci si nu te potzi risca in afirmatzii de genul"Chicago va castiga East-ul".Cat despre Miami,stitzi parerea mea!!!
    Go Pistons!!!

  4. #25
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    L-a rupt Shaq pe Ben.
    In partea celalta supriza mare.. sa joci cu Sasha si cu Smush titulari si sa bati pe Suns ..
    Odom pare sa isi fi revenit dupa necaz. Evans a jucat cat in 3 meciuri anu trecut si a jucat bine.

  5. #26
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    adevarul e ca a fost doar primul meci al lui miami. orice e posibil, deci nu va pripiti sa o excludeti din lupta pt titlu. dar totusi..... =)).....108-66=42 . sa fii campioana nba si sa ti-o iei la tine acasa cu 42 de pcte e cam umilitor. n-am vazut meciul, m-am uitat la rezultate doar si din cate am vazut nu a stralucit nici unul dintre jucatorii bulls. singurul raspuns e ca au jucat foarte omogen, cum ar trebui sa joace o adevarata echipa. high point man a fost Hinrich cu 26 de pcte care incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult mai ales de la CM incoace. alt jucator care mi-a placut a fost Deng care a reusit sa dea 20 pcte in doar 16 min. daca chicago intentioneaza sa joace asa intregul sezon, estul a cam incurcat-o.
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  6. #27
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    cred ca de chris duhon vorbesti ca el a avut 20 de p 2 reb si 3 assist in 16 min ( eu stiu ca-l am la fantasy ) luol deng a jucat 24 de min reusind 12 p 2 reb si 1 assist ....

  7. #28
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    ooops, my bad. nu stiu de ce-am zis deng. ma gandeam la duhon defapt
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  8. #29
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    I-au cam zapacit in bataie baby bulls, ce mai...Ce a fost interesant este ca i-au batut la toate nivelurile: dupa al doilea sfert meciul a fost practic jucat, au intrat scrubs...care au dublat diferenta! Asadar bench la bench, starters la starters, i-au umilit...
    Merita vazut capacul lui Tyrus Thomas la Shaq (cum o fi in primul tau meci in NBA sa-l capacesti pe Shaq?), back door slash pe pick and roll Hinrich cu acelasi TT si au mai fost faze tari...
    In al doile meci asteptam galop de sanatate de la Suns fara Kobe acolo...dar le intrau Lakers-ilor de peste tot...iar Odom daca joaca asa si cu Kobe in teren vor ajunge departe.
    Zicea cineva ca Miami a construita pentru one time wonder...un campionat si gata. Acuma e drept ca Shaq&Co. , ca si Spurs, merg asa, batraneste pana spre play off, dupa aia amabaleaza motoarele...Interesant, oricum.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  9. #30
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    E abia primul meci si sezonul e lung. Nu ne putem hazarda sa facem tot felul de afirmatii. Oricum pt. o campioana e umilitor sa iei bataie acasa cu 42 de puncte diferenta.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  10. #31
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    Chi @ Mia 108-66

    ....ouch...that hurt...really bad....pacat de thomas care si-a cam rupt nasul in posey
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  11. #32
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Busta View Post
    cred ca de chris duhon vorbesti ca el a avut 20 de p 2 reb si 3 assist in 16 min ( eu stiu ca-l am la fantasy ) luol deng a jucat 24 de min reusind 12 p 2 reb si 1 assist ....
    nu e adevarat, hinrich a avut 26

  12. #33
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    reciteste postul lui phyxsius si dupa aia pe al meu si o sa intzelegi ce vroiam sa zic
    Last edited by Busta; 1st November 2006 at 19:19.

  13. #34
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    i-au nimicit,e clar...poate o sa ii motiveze pe cei din miami infrangerea asta.cine stie?dc shaq nu incepe sa joace ca lumea si sa inceapa sa stranga randurile in jurul lui si al lui wade,atunci o sa mai avem parte de surprize d-astea din partea lui miami...

    odom a fct legea in celalalt meci.si bynum mi-o placut.se anunta un sezon interesant.sa vedem ce-o face cle in seara asta...personal,sunt cam pesimist...

  14. #35
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    pe bun motiv. au jucat slab in preseason dar cine stie...orice e posibil mai ales pt king james si cavalerii lui . atat lakers cat si bulls vor juca din nou diseara. chiar sunt curios sa vad cum evolueaza.

    PS: was@cle si lac@phx vor fi difuzate pe espn care ESTE pe tvu. din pacate, nu cred ca ma trezesc sa le mai vad .
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  15. #36
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    James White nu a prins echipa la Pacers, dar poate totusi merge in NBDL, joaca bine il semneaza cineva care are jucatori accidentati pt 10 days chiar inainte de All Star Break si vedem in concursul de dunkuri din nba un rider de la libere pt prima oara.
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  16. #37
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    am vazut azi dimineata suns@lakers din repr a doua si lakers au jucat perfect!

  17. #38
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    eh, phoenix au fost lamentabili in defense, cind un rookie da 3 layups consecutive e cam clar ce a fost in centrul apararii lui phoenix ... plus ca au prins o zi senzationala, odom dadea de la 3 coshuri de parca era michael redd si bynum era shaquille reincarnat .. eu tzin minte anul trecut spre finalul sezonului cind phoenix a luat-o de la new jersey la 40 de puncte si nj erea pe val si avea 14 victorii la rind si pina la urma phoenix a ajuns in finala conferintzei si nj a luat-o urit de la miami.

  18. #39
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Knicks, what a win! In sfirsit, un inceput bun de sezon. Richardson a fost awesome. Oare putem spera la playoff anul asta?

  19. #40
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    frumoase meciuri azi, interesante victorii. NYK a castigat in triple OT, milwaukee le-a dat-o la detroit la ei acasa si lakers au castigat din nou. sincer nu ma asteptam cam bulls sa piarda. oare orlando a ramas cu aceeasi pofta de victorie ca la sfarsitul sezonului trecut? ar fi un sezon interesant daca da. a castigat si cleveland, lucru care sincer sa fiu nu credeam ca se va intampla, dar bine ca au facut-o pt ca asa au inceput sezonul cu dreptul. james si hughes au avut un meci bun cu 26 si respectiv 27 pcte. (double-double pt lebron).

    astept sa vad rezultatele meciurilor de maine (SAS@DAL, DEN@LAC)
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    mie imi place si Rockets.
    Ce game a fost aseara cavs vs wizards... la 3 puncte cavs. James a ramas acelasi meseriash... mi se pare ca ambele echipe se misca la fel ca anul trecut.
    Nu am vazut pistoanele dar daca au luat-o acasa se pare ca nu mai sunt ce erau. Mie nu-mi place ben wallace sper sa se schimbe in bine fara el.
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    maine e un meci tare Nj vs Miami.
    Astazi suns cu mavs.
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •