View Poll Results: pronostic

Voters
41. You may not vote on this poll
  • 1

    14 34.15%
  • x

    9 21.95%
  • 2

    18 43.90%
Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 253 to 269 of 269

Thread: Etapa 34: Universitatea Craiova-Otelul Galati 3-0

  1. #253
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    meciurile care au schimbat ecuatia retrogradarii sunt craiova-curtea de arges si astra-cfr cluj.

  2. #254
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Clar, daca Curtea de Arges nu invingea la Severin nu mai aveau nici o sansa sa scape, la fel si Astra pe CFR.
    Scapau lejer Pandurii si Iasi daca cele 2 nu castigau aceste meciuri.

  3. #255
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by livache67 View Post
    Apropo,vezi ca am sa te caut cu ceva baietei cat de curand si o sa devii fetita noastra.In viitorul apropiat te vom scoate la produs zdreantzo!
    NU-mi plac baietzeii ..pastreaza-i tu ... auzi la el ...ma cauta ))) Ai demonstrat ce poti ... intelectul tau nu iti permite sa porti un dialog normal. Si mai calmeaza-te ca faci infarct. Saracu "sponzor" al spitalului de nebuni ... Pai..da cum altfel ...auzi la el ...mare stelist suporter al Stiintztei, fost mare " sponzor " , actulamente sef de sala la cuibul de cuci ....

    Bai Sponzore ..ai uitat sa iei pastilele !! Si vezi ca maine ai sedinta de actionariat cu Booveanul ....
    Last edited by Sezione; 24th May 2010 at 07:03.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  4. #256
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    sezione,ai grija ca poate te pui cu eriko constantinescu,gorila sefa a mititelului.

    sau poate nu,asta nu este asa de elevat.

    rosca,baiatule,tu esti bre?
    ti-ai facut cont pe OLS?


    ps. cine da bani pentru echipa?!
    mititelul foloseste banii de la CECbank,camatari,LPF,meciuri strategice...
    ai lui sunt la ...staicu!

  5. #257
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    De vazut si rapid-craiova sau vaslui-craiova, eventual si Brasov-Otelul.
    nu te agita degeaba citeste ce spun lordliv si coco
    la ce kkt de om este stan si oftica pe care o are impotriva lui poli ma asteptam sa stea capra otelul in fata craiovei.

    in liga lui mitica campioana si retrogradatele se stabilesc de la inceputul campionatului , cooperativa inca traieste si lucreaza . nimeni nu este sigur in liga lui mitica la anu poate fi chiar randul otelului si sa te vad atunci cum ai sa faci.
    am spus si o mai spun decat sa vad echipa preferata in prima liga ca fiind bataia de joc a ligii si prostituata lui dinamo, mai bine in liga a doua sau chiar a treia .

    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    meciurile care au schimbat ecuatia retrogradarii sunt craiova-curtea de arges si astra-cfr cluj.


    Quote Originally Posted by *Coco* View Post
    Clar, daca Curtea de Arges nu invingea la Severin nu mai aveau nici o sansa sa scape, la fel si Astra pe CFR.
    Scapau lejer Pandurii si Iasi daca cele 2 nu castigau aceste meciuri.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  6. #258
    Scuba Diver eSteven's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Puerto Galera. PH
    Posts
    369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crissis View Post
    nu te agita degeaba citeste ce spun lordliv si coco
    la ce kkt de om este stan si oftica pe care o are impotriva lui poli ma asteptam sa stea capra otelul in fata craiovei.

    in liga lui mitica campioana si retrogradatele se stabilesc de la inceputul campionatului , cooperativa inca traieste si lucreaza . nimeni nu este sigur in liga lui mitica la anu poate fi chiar randul otelului si sa te vad atunci cum ai sa faci.
    am spus si o mai spun decat sa vad echipa preferata in prima liga ca fiind bataia de joc a ligii si prostituata lui dinamo, mai bine in liga a doua sau chiar a treia .




    hopa si lupul moralist...

    pesemne ca ati uitat cand iasiul si-a rupt tricourile la galati, sa scoata un egal ca sa il trimita pe parsivul si "preafericitul" de ciorumboiu in uefa?! si cu circarul ala de popa care avea vantaie pe gat?! iar jos.. unde a simulat lovitura era o punga de seminte?! Ati uitat ca vasluiul mai "furase" odata locul otelului la masa verde in urma unei hotii ce putea foarte bine sa v-o faca si voua!

    dar despre meciul vostru cu vasluiul de la iasi ..ai vreun comentariu? a fost 'pe bune"?

    cumva v-ati castigat meciul cu urziceniul si nu a scos otelul egalul de care aveati nevoie?

    si eu m-am rugat sa retrogradeze mititelu, si chiar am crezut ca otelul va scoate egal, si voi veti reusi sa pastrati rezultatul (desi mi-e scarba de faptul ca ati trimis vasluiul pe cai mari mereu desi nu era niciun interes). nu stiu daca otelul a fost noncombat, deoarece meciul a fost transmis partial, insa sa trasformi asta intr-o adevarata conspiratie nationala mi se pare cam mult.. iar m.stan poate fi orice rau.. numai "kkt" nu.

    daca ma vei jigni in reply, fa-o te rog la sectiunea liga a II a ca macar acolo nu se uita multa lume.. si oricum trebuie luat pulsul...

  7. #259
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Atentie la limbaj va rog! Fara jigniri!

  8. #260
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eSteven View Post
    hopa si lupul moralist...

    pesemne ca ati uitat cand iasiul si-a rupt tricourile la galati, sa scoata un egal ca sa il trimita pe parsivul si "preafericitul" de ciorumboiu in uefa?! si cu circarul ala de popa care avea vantaie pe gat?! iar jos.. unde a simulat lovitura era o punga de seminte?! Ati uitat ca vasluiul mai "furase" odata locul otelului la masa verde in urma unei hotii ce putea foarte bine sa v-o faca si voua!

    dar despre meciul vostru cu vasluiul de la iasi ..ai vreun comentariu? a fost 'pe bune"?

    cumva v-ati castigat meciul cu urziceniul si nu a scos otelul egalul de care aveati nevoie?

    si eu m-am rugat sa retrogradeze mititelu, si chiar am crezut ca otelul va scoate egal, si voi veti reusi sa pastrati rezultatul (desi mi-e scarba de faptul ca ati trimis vasluiul pe cai mari mereu desi nu era niciun interes). nu stiu daca otelul a fost noncombat, deoarece meciul a fost transmis partial, insa sa trasformi asta intr-o adevarata conspiratie nationala mi se pare cam mult.. iar m.stan poate fi orice rau.. numai "kkt" nu.

    daca ma vei jigni in reply, fa-o te rog la sectiunea liga a II a ca macar acolo nu se uita multa lume.. si oricum trebuie luat pulsul...
    stai linistit nu imi sta in caracter sa jignesc nici pe sectiunea de aici nici pe cea din liga a doua.

    ca stan este un kkt de om o stiu foarte multi ai grija nu ii tine mana ca ai sa te trezesti cu ea gaurita.

    pe vaslui nu poli a facut-o mare ci banii lui porumboiu. o sa devina si mai mare daca in finala cfr-ul nu va umbla la butoane(arbitrii)
    campioana in sezonul viitor sunt sigur ca va fi vasluiul. vor trece ani pana cand o echipa din bucuresti va mai castiga titlul in liga intai.

    nu este vorba de conspiratii dar inca in prima liga se stabileste prin birouri cine este campioana , cine ajunge in europa si cine retrogradeaza. cand se va juca doar pe teren nu prin birouri si pe la posturile de tv atunci va scapa dinamo de cosmarul 17 nentori si steaua va reusi sa castige in fata unor echipe precum sherif tiraspol.

    pentru poli este foarte bine ca a ajuns in liga a doua poate scapa echipa de cosmarul numit nichita , cu rebuturi imprumutate de pe la steaua si dinamo nu poti avea pretentii.

    cat despre acel meci otelul-poli atunci meciul daca mai tinea doua zile tot nu marcau galatenii la fel si sezonul trecut in meciul cu rapid cand se chinuiau rapidistii si nu reuseau sa inscrie nici cu poarta goala pierzand giulestenii calificarea in europa
    Last edited by crissis; 25th May 2010 at 00:02.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  9. #261
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    E cam greu sa te concentrezi in fata portii cand arbitrul iti anuleaza doua goluri,unul pe nedrept.
    Am avut 20 de ocazii meciul ala in afara de cele doua goluri,chiar am facut si un filmulet cu toate ocaziile.Voi ati avut doua.
    Totusi v-ati aparat corect sansele,in afara de Popa,nu stiu care a fost motivul,moral,sau financiar,dar nu va port ranchiuna din cauza asta.
    Porumboiu e jegul ofticat care fura Otelul cu orice ocazie.
    Sunt convins ca n-a fost aranjat meciul de la Craiova.Am avut patru titulari suspendati,iar jucatorii romani atunci cand nu mai au pentru ce lupta precum bani,loc in clasament sau suporterii pe terenul propriu,mai mult se plimba in teren.
    Plus ca s-ar fi riscat ei sa faca ceva dupa lucrurile ce au aparut in presa inaintea meciului?

  10. #262
    Scuba Diver eSteven's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Puerto Galera. PH
    Posts
    369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crissis View Post

    pe vaslui nu poli a facut-o mare ci banii lui porumboiu.

    La faza asta domnule crissis trebuie sa iti dau dreptate 100% .

    Nu ma intelege gresit... eu nu imput nimanui ca isi apara corect sansele, bravo iasiului, dar au fost niste greseli de arbitraj impotriva otelului INCREDIBILE, la acea partida.. care a trimis vasluiul in uefa, inclusiv gol anulat aiurea. asta ce inseamna? am dreptul sa cred ca iasiul si brigada de arbitri au fost motivate serios financiar de banii aceluasi "patron" de care amintesti dumneata? de ce nu as crede? in fond aceleasi discutii se poarta si despre craiova - otelul.

    Vasluiului, si timisoarei... le vine f greu sa joace pe teren in meciuri decisive, si f. usor pe la "masa verde" acolo unde vad ca se descurca de minune. crezi dumneata ca daca era steaua in locul otelului, atunci cand vasluiul a castigat meciul prin comisii (dupa ce pierduse pe teren) se mai dadea acest verdict? NICIODATA. Iar presa duduia luni de zile cu subiectul asta, nu o zi ca atunci.

    "Dreptate", de fapt li se face numai celor puternici si influenti, nicidecum celor slabi si insignifianti, iar retrogradarea voastra nu a depins niciodata de m.stan sau de otelul ci de voi insiva si ....intredevar.... birouri partial.


    Totusi este f posibil ca eu sa ma insel..... caci nu mai locuiesc in romania de f mult timp, si este posibil ca de "afara" sa nu se vada chiar toate detaliile.


    Plang cu amandoi ochi, unul ptr Iasi ca a retrogradat, si altul ptr Craiova ca a ramas in liga I deci motive de tristete in ambele cazuri.

  11. #263
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    sezione,ai grija ca poate te pui cu eriko constantinescu,gorila sefa a mititelului.

    sau poate nu,asta nu este asa de elevat.

    rosca,baiatule,tu esti bre?
    ti-ai facut cont pe OLS?


    ps. cine da bani pentru echipa?!
    mititelul foloseste banii de la CECbank,camatari,LPF,meciuri strategice...
    ai lui sunt la ...staicu!
    Lordule....lasa-l naibii pe asta , am protectia garantata de la Gigiok ... Cum facem sa scapam odata de mizerabilul de la Booveni ??? ... Daca ma gindesc bine si el saracul s-a aliniat la mizeria general din fotbalul romanesc...la un Becali , Iancu , Borcea... da macar aia au bani...
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  12. #264
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crissis View Post
    nu te agita degeaba citeste ce spun lordliv si coco
    la ce kkt de om este stan si oftica pe care o are impotriva lui poli ma asteptam sa stea capra otelul in fata craiovei.

    in liga lui mitica campioana si retrogradatele se stabilesc de la inceputul campionatului , cooperativa inca traieste si lucreaza . nimeni nu este sigur in liga lui mitica la anu poate fi chiar randul otelului si sa te vad atunci cum ai sa faci.
    am spus si o mai spun decat sa vad echipa preferata in prima liga ca fiind bataia de joc a ligii si prostituata lui dinamo, mai bine in liga a doua sau chiar a treia .



    Ai partial dreptate referitor in special ca exista o cooperativa ...dar in ceea ce pribveste retrogradrea de anul asta dupa mine in principal voi sinteti singurii vinovati . Sa luam doar doua meciuri : cel cu dinamo , si cel cu noi din retur. Ati ratat intr-un mod incredibil in Stefan cel Mare ...iar la Severin ...ati trecut de 2 ori centrul terenului....a fost doar 2 -1 .... ce pretentii poti sa ai in stilul asta ??

    Stai ..ca am uitat de meciul cu Brasovul cind iar ati ratat nepermis...

    Presupunind ca Otelul ne batea ....tot retrogradati ... Unirea jucind normal nu putea fi invinsa de o echipa ca Poi Iasi.

    De mizeria din campionatul nostru eu sint primul care se declara satul...
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  13. #265
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    AiSa luam doar doua meciuri : cel cu dinamo , si cel cu noi din retur. Ati ratat intr-un mod incredibil in Stefan cel Mare ...iar la Severin ...ati trecut de 2 ori centrul terenului....a fost doar 2 -1 .... ce pretentii poti sa ai in stilul asta ??

    Stai ..ca am uitat de meciul cu Brasovul cind iar ati ratat nepermis...
    Sau meciul cu Gazul cand ne-au egalat in min 92 sau cel cu Timisoara cand am pierdut in min 93 Am retrogradat pe mana noastra
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  14. #266
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lucian_iasi View Post
    Sau meciul cu Gazul cand ne-au egalat in min 92 sau cel cu Timisoara cand am pierdut in min 93 Am retrogradat pe mana noastra
    Asta ziceam si eu... si noi daca retrogradam tot pe mina noastra o faceam...
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  15. #267
    Registered User
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    585
    Reputatie
    0
    Bine ca scaparam. daca o tinem tot asa, la anu ajungem in liga a III-a!

  16. #268
    sport legend Dregan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati- Mereu prezent
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    O-te-lul !

  17. #269
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dregan View Post
    O-te-lul !
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •