View Poll Results: pronostic

Voters
42. You may not vote on this poll
  • 1

    14 33.33%
  • x

    6 14.29%
  • 2

    22 52.38%
Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 155

Thread: Etapa 33: Steaua-Universitatea Craiova 2-0

  1. #22
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Este si normal,apar pe seama echipelor pe care le finanteaza...la momentul de fata le capuseaza,isi fac imagine si mai scot capul in lume.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #23
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    Booveanul atat stie....combinatii, smekerii....
    pana la urma nu stiu cat e mititelu de condamnat, cine n-ar fi cedat la asemenea presiuni ? Daca nu era Mititelu asa prost si sarac cum e nu stiu daca U Craiova ar fi mai existat.

  3. #24
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by UltraSlayer View Post
    pana la urma nu stiu cat e mititelu de condamnat, cine n-ar fi cedat la asemenea presiuni ? Daca nu era Mititelu asa prost si sarac cum e nu stiu daca U Craiova ar fi mai existat.
    Stai tu linistit... aici apar jucatori pe banda rulanta, suficienti ca sa ramai in liga 1 ( nu neaparat suficienti sa faci performanta ) , suficenti sa mai dai si la alte echipe .. Aici nu trebui sa vina Arpad sau Porumboiu sa aduca 20 de jucatori (18 dinn afara ) cu 20 milioane ca sa existi in fotbalul autohton ( tot respectul pentru ce au realizat ) ...pina la urma conteaza finalitatea unro actiuni.
    Da asta...ne-am facut-o cu mina noastra ...am avut numai mizerii la conducere : Ilinca, Netoiu , Dinel , Booveanul .. Pacat s-ar fi putut face lucruri frumoase aici. Ma uit la Timiosara ...ce investitii s-au facut acolo , ce buget au ( de vreo 4 ori mai mare ca al nostru ) ...si ? Au doua finale de cupa pierdute in palmares..atat. Nu intimplator echipele care au obtinut performante la noi sint cele la care conducatorii au fost cei mai echilibrati (Bucsaru , Arpad ).
    Last edited by Sezione; 12th May 2010 at 13:03.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  4. #25
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    In ziua de azi fara buget stabil si investitii n-ai cum sa existi oricate talente ai avea. Fara un conducator cat de cat onest nu aveti cum sa profitati de potentialul jucatorilor de acolo. Daca nu era Mititelu erau Staicu si Netoiu si ramaneati ca-n anii 90 un fel de satelit al dinamovistilor.

    Mititelu e sufletist si fanatic dupa Craiova, problema la el e ca n-are bani si e cam prost si megaloman ca becali. Craiova cu un Porumboiu patron ar fi capabila de multe lucruri frumoase in fotbalul romanesc. Pacat ca patronii capabili aleg echipe de 2 lei si aia incapabili pe cele cu traditie....

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    Aoleu ce derby,booveanu vs. ciobanu,sa vedem cine va castiga duelul tactic.

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    Ce sondaj de rahat pe gsp,numai la blat se gandesc miticii,avea dreptate muicelu,presa de kkt.

  7. #28
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stiintacv View Post
    Ce sondaj de rahat pe gsp,numai la blat se gandesc miticii,avea dreptate muicelu,presa de kkt.
    La ce vrei sa se gindeasca ..dupa atatea exemple date ??
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  8. #29
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by UltraSlayer View Post
    In ziua de azi fara buget stabil si investitii n-ai cum sa existi oricate talente ai avea. Fara un conducator cat de cat onest nu aveti cum sa profitati de potentialul jucatorilor de acolo. Daca nu era Mititelu erau Staicu si Netoiu si ramaneati ca-n anii 90 un fel de satelit al dinamovistilor.

    Mititelu e sufletist si fanatic dupa Craiova, problema la el e ca n-are bani si e cam prost si megaloman ca becali. Craiova cu un Porumboiu patron ar fi capabila de multe lucruri frumoase in fotbalul romanesc. Pacat ca patronii capabili aleg echipe de 2 lei si aia incapabili pe cele cu traditie....
    Esti departe de ce se intimpa aici..altfel nu ai afirma ca am fi ramas satelitul lui dinamo ...Pai cine be-a fcaut ste;litul lui Dinamo : Nu Ilinca, Netoiu si Staicu ??
    Din pacate nu e dupa cum aleg patronii ..e dupa cum se strecoara smekerii ( ca doar in tara asta doar cei mai mari banditi si jigodii se pot strecura in fata ) ... Toti maimutoii astai care au patronat clubul asta nu au facut alatceva decit sa isi faca reclama pe seama clubului...cine ar fi auzit de Ilinca , Staicu sau Mititelu daca nu erau pataroni la U Craiova ? ....as intelege tot ..ca nu sint bani pentru marea performanta , m-as multumi cu raminerea in Liga 1 pe orice lok..dar sa nu mai fim tiriti in toate mizeriile posibile, sa pot spune ca da..sintem saraci , fara performante , dar cinstiti ... sa imi manifest iubirea fata de club chiar si la un derby al disperarii cu ultima clasata. Dar nu mai pot accepta minciuna asta continua, mizeriile unui semianalfabet care are discursul unui MARE MILIARDAR , care se bate cu pumnul in piept ca in nus tiu citi ani o sa curga lapte si miere aici...dar care intra in toate jokurile de culise posibile, care are litigii cu absolut toata lumea cu care intra in contact , care are nesimtirea si tupul sa mute echipa in lat oras pentru m,otivul ( nerecunosct de altfel ) ca nu plateste nimik acolo, care nesimtirea sa urla in gura mare ( ca modelul sau de viata Fekali ) ca Universitatea e laui si familiei lui.... cind clubul asta i-a dat o importanta pe care tot nemaul lui nu avea cum sa o capete vreodata . M-am saturat sa vad cum toatew valorile care m-au facut sa ma apropii de club sa fie terefelite si calcate in picioare cu nesimtire de pitecantropul asta...m-am saturat sa imi fie rusine citeodata de ce intimpla la clubul asta..., m-am satuarat sa vad toti frustratii care in viata lor nu au simtit fiorul unor momente pe care U CRaiova le-a trezit in sufletul a milioane de romani ( si nici nu o sa le traiasca vreodata ) ca jubileaa pentru nerelaizarile noastre ( care asa usor s-ar fi putu transforma in MARI Realizari ) ....ma gandesc doar la mometele in care echipe asta scotea in strada 150000 de oameni, sau cind juca cu 50000 de spectatori meciuri de cupa europeana , de acel " spirit " de lupta importiva hotiei si furtului din fotbalul romanesc....care ne-a facut mindrii de noi care intre timp s-a pierdut ( Pacat...

    Si ca sa vezi cit de IMBECIL E BOOVEANUL : "Am jucători de 70 de milioane de euro, nu retrogradăm!"

    http://craiovamaxima.gsp.ro/stiri/76...etrogradam.htm
    Last edited by Sezione; 12th May 2010 at 15:59.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  9. #30
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Liniste ...adie in vant o victorie a juvetilor.
    Ar fi bombonica de pe tort pentru George Becali.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #31
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    merg pe mana oltenilor...
    https://t.me/pump_upp

  11. #32
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    1 solist.....5-1 pentru steaua trebuie
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #33
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    1 solist.....5-1 pentru steaua trebuie
    2 solist...
    la ora actuala, craiova joaca mai bine ca steaua.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Craiova nu retrogradeaza. x2.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  14. #35
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    daca culio a declarat ca steaua este sub craiova ca joc si valoare,trebuie sa-i dau crezare!

    oricum ramanerea in A a echipei mititelului se joaca si la bistrita.

  15. #36
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    1 solist.....5-1 pentru steaua trebuie
    Asa sa fie ....dar sa avem acelasi scor si la Bistrita - Poli Iasi... si sa-mi trimit o poza cu tine lesinat
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  16. #37
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Hai Stiinta!
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  17. #38
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Meci blocat la pariuri.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  18. #39
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Craiova e cea mai esuata echipa din liga1.

  19. #40
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by A-Rod View Post
    Craiova e cea mai esuata echipa din liga1.
    Asa si e...ca doar are cel mai imbecil patron din Europa
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  20. #41
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Cu accidentari, trageri de timp si schimbari, meciul asta se poate incheia luni!!! Idiotenie marca lpf.
    Hai Stiinta.
    Asa si?

  21. #42
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Bate Steaua, care spre deosebire de Stiinta tinde spre ceva maret.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •