View Poll Results: pronostic

Voters
29. You may not vote on this poll
  • 1

    11 37.93%
  • x

    6 20.69%
  • 2

    12 41.38%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 90

Thread: Etapa 33: Otelul Galati-FC Vaslui 1-0

  1. #22
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    937
    Reputatie
    0
    Felicitari pentru calificarea din Intertoto , de acum 2 ani.... ati "meritat-o'
    Va batem rau de tot.

  2. #23
    senior
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Steel Jar View Post
    Felicitari pentru calificarea din Intertoto , de acum 2 ani.... ati "meritat-o'
    Va batem rau de tot.
    stii cand "ataci" pe cineva nu trebuie sa fii vulnerabil deloc...tu vb de moralitate dar otelul cum a ramas in divizia a in 2003,dupa ce au pierdut barajul cu oradea?normal au retrogradat si nu mai aveau ce cauta sezonul urmator in prima divizie...si daca e cineva care trebuie tras de urechi pentru acea calificare pierduta nu e in nici un caz porumboiu,la rosu direct se sta doua etape oriunde in lume,cu exceptie la dinamo...stan care a lins prin toata moldova trebuia sa mearga la tas,dar omul stia ca nu are nici o sansa .....si dinamo ar fi pierdut la masa verde acel meci,daca stii despre ce e vorba,dar astia de la lpf sau frf au trimis la tas o hartie prin care spuneau ca dinamo nu a cerut micsorarea sanctiunii ci lpf-ul a facut-o din proprie initiativa si asa i-a absolvit pe dinamo de orice vina,altfel ar fi patit ca otelul,care a cerut reducerea sanctiunii

    da cine sunteti voi,barcelona?daca joaca concentrati e meci de 2 solist 100%,dar ma astept si la evolutii ca in partida cu craiova sau bisnita,pentru ca obiectivul e deja realizat

  3. #24
    allez gab's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    e trist daca voi inca n-ati reusit sa treceti peste episodul "Intertoto"!
    “They lie about marijuana. Tell you pot-smoking makes you unmotivated. Lie! When you're high, you can do everything you normally do, just as well. You just realize that it's not worth the fucking effort. There is a difference.” BILL HICKS

  4. #25
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Nu stiu rezultatul dar sigur o sa fie scandal la acest meci.


    Inca ceva m-am uitat si eu la lotul lui Otelul II nu pot sa nu sesizez odraslele fostilor fotbalisti ,pentru ca am mai lovit si eu mingea cu piciorul ii enumar :

    -Lucian MURGOCI
    -Alexandru CHEBAC
    -Razvan SMADU
    Last edited by iulian_1976; 12th May 2010 at 17:26.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #26
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rober7 View Post
    stii cand "ataci" pe cineva nu trebuie sa fii vulnerabil deloc...tu vb de moralitate dar otelul cum a ramas in divizia a in 2003,dupa ce au pierdut barajul cu oradea?normal au retrogradat si nu mai aveau ce cauta sezonul urmator in prima divizie...si daca e cineva care trebuie tras de urechi pentru acea calificare pierduta nu e in nici un caz porumboiu,la rosu direct se sta doua etape oriunde in lume,cu exceptie la dinamo...stan care a lins prin toata moldova trebuia sa mearga la tas,dar omul stia ca nu are nici o sansa .....si dinamo ar fi pierdut la masa verde acel meci,daca stii despre ce e vorba,dar astia de la lpf sau frf au trimis la tas o hartie prin care spuneau ca dinamo nu a cerut micsorarea sanctiunii ci lpf-ul a facut-o din proprie initiativa si asa i-a absolvit pe dinamo de orice vina,altfel ar fi patit ca otelul,care a cerut reducerea sanctiunii

    da cine sunteti voi,barcelona?daca joaca concentrati e meci de 2 solist 100%,dar ma astept si la evolutii ca in partida cu craiova sau bisnita,pentru ca obiectivul e deja realizat
    Poate ma lamuresti si pe mine expertule cum e cu rosul direct. Mai exact cine a luat rosu direct si trebuia sa ramana pe bara doua etape.
    P.s. Unii si-au acceptat pata pe blazonul clubului asa cum este. Altii inca ridica la rang de mare performanta mizeriile facute de echipa lor.
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  6. #27
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    937
    Reputatie
    0
    Rober , decizia a fost luata dupa 11 ETAPE ... in meciul cu Iasi a fost observator vasluian, am avut 2 goluri anulate , 2 penaltyuri neacordate si inca 18-20 de ocazii ratate ( aici a fost vina noastra) , dar chiar daca castigam, in conditiile in care voi ati pierdut cu Rapid atunci si depindeam numai de victoria cu Iasiul, Popa facea circul pe care l-a facu oricum si ne erau luate punctele.
    De ce nu amintesti de meciul cu Pandurii , cand folositi mai multi straini decat aveati nevoie si nu ati fost penalizati. Asta cu toate ca Pandurii au facut contestaie EXACT dupa meci si nu dupa 11 etape. Apropo , am jucat cu jucatorii aceia cu voi pentru ca au fost suspendati abuzim si comisiile au luat decizia corecta. Sti ce a facut seful acelei comisii, scarbit fiind de cum ati facut magaria? SI-A DAT DEMISIA SI A MARTURISIT CAT DE INCORECT SI IMORAL A FOST CE ATI FACUT CU CEILALTI MAFIOTI.
    Si nu este trist ca ne mai amintin de ce ati facut, ESTE TRIST CUM ATI FACUT VOI SA NE FACETI SA NE AMINTIM CU DEZGUST DE PUNCTELE LUATE ABUZIV.
    SCARBELOR O SA VA PRINDEM IN GENUNCHI, MAI DEVREME SAU MAI TARZIU, SI OSA NE PISAM PE VOI......... PREGATITI-VA DE PRIMA PORTIE ETAPA ADTA...... TREBUIE SA NE OMORATI SA NE LUATI TOATE PUNCTELE, ALTFEL PUTETI.
    Stiti care este echipa pe care a cumparat-o Porumboul si a transformat-o in echipa de azi? CSU GALATI DIN LIGA A 3 SAU A 4 A CU AJUTORUL LUI MARIUS STAN.
    _(_ _(_ _(_ _(_ _(_ _(_ vaslui ( sa fie clar ma refer la echipa de fotbal, nu la suporteri ci impotriva PORUMBOULUI)
    Cand vreti sa spuneti ceva despre situati creata cu depunctarea noastra, spuneti totul nu doar ce va convine voua.
    Last edited by Steel Jar; 12th May 2010 at 19:19.

  7. #28
    senior
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    asa e voi aveti dreptate,n-are rost sa mai continui pe un subiect expirat pentru ca unii o iau rau de tot pe aratura...otelul e virgina romaniei,stan cel mai corect presedinte,suporterii cei tari din tara,nu mai e nimic de zis...

  8. #29
    galben-verde
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    899
    Reputatie
    1
    acum doi ani a fost ceva ciudat ... nu mai dati vina pe noi ! cred ca si noi si voi avem dreptatea noastra ,altii au gresit !!!
    Hai Vasluiul !

  9. #30
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    stiti ce e deranjant? noi ne certam ca prostii aici si ei beau bauturi scumpe la diferite intalniri. se strang in brate, f#t aceleasi curve, iar voi va stoarceti creierii cu nu stiu ce puncte pierdute aiurea-n tren. prezentul conteaza, nu spun sa uitam de trecut, dar nici sa batem moneda pe el. mai mult de egal nu putem obtine, cred eu. hai vasluiul!

  10. #31
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    2 solist
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #32
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Stefan_Cel_Mare View Post
    acum doi ani a fost ceva ciudat ... nu mai dati vina pe noi ! cred ca si noi si voi avem dreptatea noastra ,altii au gresit !!!
    Hai Vasluiul !
    Ooooo, da, porumboul n-a avut nici o implicare! Deci Otelul a fost tocata tot meciul cu rapid pur si simplu intamplator, iar Paraschiv si Secheli au fost trecuti in raport de acelasi ha-tigan tot intamplator, iar cel mai intamplator a fost faptul ca cei doi au fost suspendati pe baza raportului fix doua etape, cat sa nu joace cu vasluiul si sa nu poate face nici contestatie, desi nici unul nu luase rosu direct (pentru aia prost informati Paraschiv a luat doua galbene, Szekely nici macar nu a fost eliminat). Povesti de adormit copiii...
    Orice ar fi nu ma intereseaza decat sa jucam pe bune si asta sa se vada pe teren. daca e sa pierdem cinstit, fara umblat pe la arbitri, cum am patit mai mereu cu vasluiul la Galati, si fara mici intelegeri. Fotbal sa jucam si sa fim lasati sa jucam!
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  12. #33
    senior
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    Ooooo, da, porumboul n-a avut nici o implicare! Deci Otelul a fost tocata tot meciul cu rapid pur si simplu intamplator, iar Paraschiv si Secheli au fost trecuti in raport de acelasi ha-tigan tot intamplator, iar cel mai intamplator a fost faptul ca cei doi au fost suspendati pe baza raportului fix doua etape, cat sa nu joace cu vasluiul si sa nu poate face nici contestatie, desi nici unul nu luase rosu direct (pentru aia prost informati Paraschiv a luat doua galbene, Szekely nici macar nu a fost eliminat). Povesti de adormit copiii...
    Orice ar fi nu ma intereseaza decat sa jucam pe bune si asta sa se vada pe teren. daca e sa pierdem cinstit, fara umblat pe la arbitri, cum am patit mai mereu cu vasluiul la Galati, si fara mici intelegeri. Fotbal sa jucam si sa fim lasati sa jucam!
    asa aveam eu impresia ca luase rosu direct unul dintre jucatori si trebuie sa stea minim 2 etape,stiam rau(ca la mine te referi) ca a luat rosu,dar stiam ca trebuie sa stea 2 etape si nu se poate reduce suspendarea,asta era corect....iar vasluiul nu a facut decat ce a facut si otelul cu steaua,in legatura cu bogdan stancu (cel putin la nivel declarativ)si cu pandurii,sa nu stea cartu pe banca,iar daca sta sa piarda cu 3-0,fiecare isi urmareste interesul...ar fi fos frumos daca castiga otelul 3 puncte cu steaua,nu?... vedeti numai conspiratii anti otelul,asta e meciul cel mai important,cu orice pret trebuie sa bata vasluiul la galati an de an si pentru asta porumboiu face mismasuri...daca facea mismasuri nu mai platea atatia bani pe jucatori si pe salariile lor si nu terminam campionatul pe 2,3,4 si terminam pe locul 1 sau pe el nu-l intereseaza decat 1 meci pe an,sa bata otelul ca sa-i arate lu' stan cat e el de tare

  13. #34
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    937
    Reputatie
    0
    Va doresc sa treceti exact prin ce am trecut noi atunci. Numai atunci puteti intelege supararea noastra.
    Meciul a fost mutat luni, sa nu cumva sa vina lume multa la stadion, pentru ca fotbalul nu este frumos cu un stadion plin. Nu poate Tudor sa arbitreze cum trebuie. Sa-mi _(_ ingura lor, eu am munca pana la 5 si dupa program o sa trebuiasca sa stau langa cei care imi rearanjeaza parterul la casaa. Nu pot sa vin la meci si sa stau cu pereti darmati etc, ca asa au vrut astia sa reprogrameze meciul. Niste jigodii.

  14. #35
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    @steel jar sa te uiti pe etapele trecute si sa imi spui cam cate meciuri am jucat noi lunea

  15. #36
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    1 solist. Dorinel si-a facut echipa buna la Galati. Pacat(pentru el) ca nu va prinde un loc de cupe europene.

  16. #37
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    apropos, am auzit ca deja rapa si inca vreo cativa sunt deja acontati. ceva adevar in treaba asta?
    spunea cosmescu pe la gsp ca vindeti de cel putin 2 mil vara asta. bravos

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Hai Otelul !!!
    N-am nimic cu Vasluiul, doar ca nu-mi place porumbelul. Porumbelul merita sa piarda locul 2 (de fapt banii de la UEFA !) pentru magaria cu masa verde facuta Otelului.
    PS Nu suport echipele (de fapt pe patronii lor) care castiga la masa verde, indiferent de culoare.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  18. #39
    sport legend Dregan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati- Mereu prezent
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    apropos, am auzit ca deja rapa si inca vreo cativa sunt deja acontati. ceva adevar in treaba asta?
    spunea cosmescu pe la gsp ca vindeti de cel putin 2 mil vara asta. bravos
    Singurul jucator important care va fi vandut cu siguranta este Cornel Rapa. In rest poate doar niste rezerve... Iar Rapa va pleca afara nu in campionat la noi.

  19. #40
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    despre el se si discuta. era urmarit de scouteri, din ce-am inteles.

  20. #41
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by J.Bond View Post
    1 solist. Dorinel si-a facut echipa buna la Galati. Pacat(pentru el) ca nu va prinde un loc de cupe europene.
    Nu el a facut-o; el a calmat spiritele de la echipa (cu ajutorul si rabdarea lui Stan) si a reusit sa uneasca jucatorii selectati de Grigoras din propria pepiniera intr-un grup foarte tanar si talentat care creste in valoare de la meci la meci. Si care ii calca pe nervi pe jucatorii mai invarsta din echipele adverse cu tupeul si calitatea lor.

    Iar Europa League, nu-i bai, daca jucam sezonul viitor cum am facut-o returul acesta nu vom avea probleme la calificare, dar cu conditia sa nu plece jucatorii de baza (Antal, Rapa, Grahovac, Neagu, Giurgiu, Ochirosii, Salageanu, Sarghi, ...)

    Quote Originally Posted by Dregan View Post
    Singurul jucator important care va fi vandut cu siguranta este Cornel Rapa. In rest poate doar niste rezerve... Iar Rapa va pleca afara nu in campionat la noi.
    Daca e sa plece Rapa este foarte important sa luam macar un milion de pe urma lui. Cu banii acestia am supravietui lejer sezonul viitor din punct de vedere financiar si ne-ar ajunge bani si de un atacant prolific. Personal, cred ca putem castiga chiar mai mult de pe urma lui Rapa, daca anul trecut se vorbea despre 1 milion de euro, acum cota ar trebui sa cresca cu cel putin 50%.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  21. #42
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Meciul nu va mai avea loc duminica, 16 mai, la ora 17:00, ci 24 de ore mai tarziu, luni, 17 mai, la ora 17:00 pe postul de televiziune GSP TV.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •