View Poll Results: pronostic

Voters
34. You may not vote on this poll
  • 1

    21 61.76%
  • x

    7 20.59%
  • 2

    6 17.65%
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 116

Thread: Etapa 33: CFR Cluj-International 2-1

  1. #85
    FC Bihor keluba's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Varadinum
    Posts
    2,075
    Reputatie
    1
    "unde-i paharu', dati-mi paharu' "

    felicitari cfr, pt nimic. inca o editie de campionat care a fost jegoasa. fara nici o aluzie, toti au furat... daca o echipa merita sa ia titlul, aceea echipa este... nici una din div a.
    [B]„Du bist nichts, dein Volk ist alles“[/B]

  2. #86
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Daca Dinamo a fost neputincioasa , nu-mi ramane decat sa felicit Campioana CFR Cluj!

  3. #87
    FC Bihor keluba's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Varadinum
    Posts
    2,075
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Daca Dinamo a fost neputincioasa , nu-mi ramane decat sa felicit Campioana CFR Cluj!
    da, o alta persoana care a-ncurcat paharele...
    [B]„Du bist nichts, dein Volk ist alles“[/B]

  4. #88
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Inca putin si o sa vomit de la discursul comentatorilor. Cat mint astia si limbi dau, cred ca primesc si ei prima de obiectiv. Nu poate sa nu-mi creasca inima cand vad cele 22.000 de statui din tribuna, care aplauda ca focile si nu au nici cea mai mica treaba cu ceea ce se numeste suporter. Asta e cfr, campioana celor 22.000 de suporteri de ceara

  5. #89
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by keluba View Post
    "unde-i paharu', dati-mi paharu' "

    felicitari cfr, pt nimic. inca o editie de campionat care a fost jegoasa. fara nici o aluzie, toti au furat... daca o echipa merita sa ia titlul, aceea echipa este... nici una din div a.
    Probabil ... dar CFR a fost cea mai tare
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #90
    FC Bihor keluba's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Varadinum
    Posts
    2,075
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Probabil ... dar CFR a fost cea mai tare
    adevarat... au mai si jucat fotbal, nu au furat ca-n codru', iar cand au manevrat au manevrat cu cap. bravo lor.
    [B]„Du bist nichts, dein Volk ist alles“[/B]

  7. #91
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Din min. 82 CFR trebuia sa joace in 9 oameni, Deac merita clar al doilea galben si automat...tot la fel de adevarat este ca a fost un penalty clar pentru CFR in prima repriza pe care cocosatul ala de craciunescu s-a facut ca nu-l vede.

  8. #92
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Cinste lor ! Cinste lor ! Cinste campionilor !

    Stancioiu , Nuno Claro , Petkovic , Cabrera , Tony da Silva , Ricardo Cadu (cpt) , Alcantara , Edimar , Piccolo , Panin , Leo Veloso , Dani , Gabi Muresan , Bottone , E.Dica , N.Dica , C.Deac , S.Peralta , B.Mara , Borostean , Emanuel Culio , Lacina Traore , Yousuff Kone , Nei , Bus , Cristi Bud , De Zerbi

    Antrenor : Andreea Mandorlini


    Last edited by Lordul; 15th May 2010 at 21:58.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #93
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution View Post
    Ma dar daca CFR pierde in ultima etapa iar Urziceniul castiga in ultimele 2 etape, Urziceniul ar avea golaveraj mai bun. Nu castiga Urziceniul campionatul?!? Greu de crezut ca va perde CFR la Ceahlaul, dar zic asa ca matematic inca nu sunt campioni.
    Denis, nu te nelinisti, criteriul meciurilor directe ca prima departajare, la egalitate de puncte, abia s-a introdus (de vreo 5 ani )

  10. #94
    junior tcampianu's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    95
    Reputatie
    1
    un fleac, i-am ciuruit

  11. #95
    junior tcampianu's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    95
    Reputatie
    1
    Observ ca Iancu, Becali si Porumboiu au sarit de 5 m in sus, caracterul se vede cand pierzi, daca-l ai, recunosti sportiv ca meritele adversarului, iti contabilizezi erorile si o iei de la capat; cand nu- l ai, dai vina pe adversar, cauti vinovati in alta parte, cam asa cum fac politicienii nostri, intotdeuna altul e de vina.
    Felicitari campionilor

  12. #96
    senior
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    nu am vazut meciul, nu am citit comentariile anterioare, permiteti-mi sa ma bucur de campioana CFR!!!

  13. #97
    Scuba Diver eSteven's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Puerto Galera. PH
    Posts
    369
    Reputatie
    1
    " ... dupa un meci de nepovestit nepotilor"

    asa a castigat cfr un campionat in viziunea ros-albastra "onlinesport.ro".
    am si eu cateva intrebari:

    -ce echipe campioane curate am avut pana acum in tot fotbalul romanesc post decembrist? (ceea ce e "pre" eu personal nu il iau in calcul)!

    -ar fi meritat echipa "suprema" si cea mai iubita steaua acest titlu? daca da va rog sa argumentati (inainte de asta va rog sa vizonati atent fazele de gol din meciurile retur cu bistrita, iasi ...ETC)

    -ar fi meritat urziceni? echipa ce nu a facut nicio investitie dupa desaga plina lasata mostenire de dan petrescu?

    -timisoara? dupa ce i-am lasat mesaje userului "sir" in care ii spuneam ca nu va termina pe locul 2 si va fi chiar departe de orice speranta UCL. (sa multumeasca galatiului ca va incurca vasluiul)

    concluzia este ca in romania, f multe rezultate inca se decid in culise, dar aria de influenta s-a extins si diversificat. ciobanul are dreptate (caci sforarul sef stie ce spune) un titlu nu se castiga numai pe la culise... trebuiesc facute si investitii sportive... or cfr asta a facut si parearea mea e ca este cea mai putin mincinoasa campioana dintre toate care ar fi putut obtine titlul... restul e onlinesport, stelisme si cancanuri!
    Last edited by eSteven; 16th May 2010 at 02:05.

  14. #98
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    pacat ca nu ai vazut titlul initial "CFR Cluj castiga titlul dupa un meci murdar"

  15. #99
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by eSteven View Post
    " ... dupa un meci de nepovestit nepotilor"

    asa a castigat cfr un campionat in viziunea ros-albastra "onlinesport.ro".
    Vechea vorba ca "vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii"...e valabila si in romania mileniului trei, doar ca a fost adaptata la culoarea locala: oaia cand nu ajunge la struguri zice ca "e acri"

  16. #100
    FC Bihor keluba's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Varadinum
    Posts
    2,075
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    oaia cand nu ajunge la struguri zice ca "e acri"
    si voi tot la antrenamente...
    [B]„Du bist nichts, dein Volk ist alles“[/B]

  17. #101
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0
    ce antrenamente bre?...cainele cand nu ajunge la os zice ca-i blat.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #102
    junior
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lineli View Post
    nu am vazut meciul, nu am citit comentariile anterioare, permiteti-mi sa ma bucur de campioana CFR!!!
    vroiai sa zici "campioana".

  19. #103
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Golul 2 e de antologie. Trec peste faptul ca Vieira a gresit in prima faza, dar apoi Deac preia, mai face cativa pasi, apoi suteaza, in timpul asta Vieira se duce in sens opus si se uita cu coada ochiului, fara sa-l mai intereseze faza.
    Si alde Costel Burebista Campeanu ar fi invidios pe urmasii sai.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  20. #104
    junior
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    e si normal...el e platit de Cfr a fost doar imprumutat la International Curtea de Arges

    @Radule sa nu-ti fie scarba.....ca si noua celorlati suporteri ne-a fost scarba de blaturile stelei...care veneau pe banda rulanta......
    steaua cea mai mare blatista din istoria fotbalului romanesc !
    bine, eu nu stiu exact, imi amintesc doar ca e o echipa din bucuresti, dar daca tu zici ca e steaua atunci te cred, ca imi pari asa, om integru si cu capul pe umeri...

  21. #105
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0
    popo,mergi cu Domnu.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •