View Poll Results: pronostic

Voters
40. You may not vote on this poll
  • 1

    22 55.00%
  • x

    7 17.50%
  • 2

    11 27.50%
Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 198

Thread: Etapa 32: FC Vaslui-Steaua 2-1

  1. #22
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    eu nu stiu pe ce planeta traiesti tu. steaua ce mentalitate are? de cate ori a fost egalata dupa ce a condus? de cate ori s-au retras in aparare?
    voi o sa mai fiti campioni cand va pleca gigi de la echipa. pana atunci, lasati provincia sa isi faca de cap.
    o sa fim campioni daca se aduc 2 fundasi macar de valoarea lui Goian,Ghionea sau Rada

  2. #23
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    No chance. Ne bate Vasluiul, cu butoane daca trebuie, fara butoane daca se poate, unde Porumboul l-a depasit pe Jiji ori de cate ori s-a straduit, si la achizitii, si la butoane, si la filozofie despre arta bizantina a sec. XII.
    Se pare ca butoanele au ramas totusi la Jiji...si vad ca se pricepe tare bine sa le foloseasca ,,vezi episodul Busi la meciul cu Astra.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  3. #24
    sport legend Melcyah's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Lugoj,Romania
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    2 stie Gigi de ce

  4. #25
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Daca gigi nu intervine cum ne-a obisnuit pe finalurile trecute de campionat, Vasluiul bate la pas!

  5. #26
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    Se pare ca butoanele au ramas totusi la Jiji...si vad ca se pricepe tare bine sa le foloseasca ,,vezi episodul Busi la meciul cu Astra.
    Si la meciul cu Rapidul la cine erau butoanele ? LA Copos ? De-a scapat nenea Sapunaru de un rosu mega-clar ? Sa nu se inteleaga gresit : victoria Rapidului a fost 100% meritata si sa dai vina pe arbitraj e penibil. Totusi e amuzant sa vezi cum greselile pro-Steaua sunt "hotie pe fata" si duc la "puncte furate" iar greseli contra Steaua sunt "omenesti" . Vezi orice thread prin de frustrati cu ochelari de cal. Cat timp mult-injuratul Busi nu a dat nici un penalty, nu a dat pe nimeni afara si nu le-a anulat vreun gol, se mananca ...... despre ce minunat ar fi jucat Astra, dar nu i=a lasat raul ala de Busi

  6. #27
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Steaua nu pote lua nici macar un punct la Vaslui...deci 1.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #28
    sport legend Melcyah's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Lugoj,Romania
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Si la meciul cu Rapidul la cine erau butoanele ? LA Copos ? De-a scapat nenea Sapunaru de un rosu mega-clar ? Sa nu se inteleaga gresit : victoria Rapidului a fost 100% meritata si sa dai vina pe arbitraj e penibil. Totusi e amuzant sa vezi cum greselile pro-Steaua sunt "hotie pe fata" si duc la "puncte furate" iar greseli contra Steaua sunt "omenesti" . Vezi orice thread prin de frustrati cu ochelari de cal. Cat timp mult-injuratul Busi nu a dat nici un penalty, nu a dat pe nimeni afara si nu le-a anulat vreun gol, se mananca ...... despre ce minunat ar fi jucat Astra, dar nu i=a lasat raul ala de Busi
    Vladek, inainte sa faulteze Sapunaru iti amintesc ca si Tanase a intrat la el asa cu picorul pe genunchi chiar, daca lua el rosu atunci ce crezi mai ajungea Sapunaru sa ia rosu de care vorbesti?
    Si inca o deosebire, la meciul cu Astra au fost sase greseli mari pro Steaua, din care 3 eliminati, plus un penalti, te intreb crezi ca contau? Sau daca primeau macar galben si nu jucau acum cu Vaslui, crezi ca nu conta?
    Poate nu ai fost atent si sunt sigur ca o sa ma acuzi ca sunt rapidist si de aia zic asa, dar am criticat si cea ce a facut Copos cu Varga si Balan si am mai si vorbit cu alti suporteri de aci acuzand si jocuri si arbitraje si de fiecare data pe buna dreptate.
    Nu stiu dar te intreb, nu te-ai saturat sa vezi ca ajung in europa echipe care nu merita si sunt tavalite de oricine ( si ne mai si miram apoi ca niste copii ca de ce se intampla asta )? Sau tie ca suporter, iti place ca echipa ta sa castige prin orice mijloace?
    Eu iti spun sincer ca mie nu mi-ar placea asta...iar cei care fac nu se pot numi suporteri ci mai degraba mercenari

  8. #29
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Si la meciul cu Rapidul la cine erau butoanele ? LA Copos ? De-a scapat nenea Sapunaru de un rosu mega-clar ? Sa nu se inteleaga gresit : victoria Rapidului a fost 100% meritata si sa dai vina pe arbitraj e penibil. Totusi e amuzant sa vezi cum greselile pro-Steaua sunt "hotie pe fata" si duc la "puncte furate" iar greseli contra Steaua sunt "omenesti" . Vezi orice thread prin de frustrati cu ochelari de cal. Cat timp mult-injuratul Busi nu a dat nici un penalty, nu a dat pe nimeni afara si nu le-a anulat vreun gol, se mananca ...... despre ce minunat ar fi jucat Astra, dar nu i=a lasat raul ala de Busi
    VAd ca ai luat viteza ...inutil. LA meciul cu Rapid Sapunaru trebuia sa ia rosu...e clar. Dar tot luati bataie ..ati jucat foarte slab. In rest arbitrajul a fost oK. Aia a a fost o greseala de arbitraj ..dar nu ati avut parte de un arbitraj tendentios...una e sa sa se greseasca o data una e sa se greseasca de 4 ori intr-un singur sens... Asa ca hai sa o lasam mai moale cu greselile omenesti sau nu... Vad ca tare va mai e greu sa recunoasteti evidenta...de parca v-ar lua cineva punctele inapoi
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  9. #30
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    ics
    https://t.me/pump_upp

  10. #31
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Cu Vasluiul trebuie sa castigam pt. a termina cel putin pe 4. Si cu siguranta o vom face. 2 solist.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #32
    galben-verde
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    899
    Reputatie
    1
    daca bateam la Cluj ii cocosam si pe astia ,dar asa echipa nu prea mai are motivatie ,sa ne batem pentru locuriel 4-5 ,neinteresant .

  12. #33
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Mai cocosat decat Costley ala al vostru... nu se ezista

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  13. #34
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    "Când eu mâncam fructe de mare, Gigi credea că sunt pere căzute în mare"
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  14. #35
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Stefan_Cel_Mare View Post
    daca bateam la Cluj ii cocosam si pe astia ,dar asa echipa nu prea mai are motivatie ,sa ne batem pentru locuriel 4-5 ,neinteresant .
    steven, daca mai vad sclavi in tribune la meciul acesta, ca-n anul in care si-au scos tricourile cu steaua si sarbatoreau impreuna cu ei titlul, nu ma mai uit in veci la vreun meci de-al vasluiului. sper sa ii batem. 2-3 rachete sol-aer marca genchev si am rezolvat partida

  15. #36
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    Meci extrem de important: Dupa acest meci isi poate lua Steaua definitiv ramas bun de la campionat.... Doar victoria o tine in lupta!!! FORTZA STEAUA!
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  16. #37
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    + Rafinamentul gastronomic al lui Gigi Becali e îndoielnic. Probabil că din meniul lui nu lipsesc niciodată mămăligă și brînză. Îl anunț că atunci cînd eu mîncam fructe de mare, el credea că sînt pere căzute în mare.

    ++ Cînd eu arbitram meciuri de top în Liga Campionilor, Gigi Becali nu știa nici din cîți jucători e formată o echipă de fotbal, așa că și dacă se mai naște de 20.000 de ori nu va realiza ce am realizat eu în fotbal.


  17. #38
    sport legend Melcyah's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Lugoj,Romania
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Sa speram sa fie un meci curat, chiar imi doresc asta, iar daca Steaua castiga pe merit, atunci bravo lor.

  18. #39
    sport legend Ana_94's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    București, România
    Posts
    399
    Reputatie
    1
    Meci greu cu Vasluiul.Ramane de vazut ce vom face in aceasta partida.
    Frail, the skin is dry and pale, the pain will never fail
    And so we go back to the remedy
    Clip the wings that get you high, just leave them where they lie
    And tell yourself "You'll be the death of me"

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    VASLUI
    Posts
    557
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    steven, daca mai vad sclavi in tribune la meciul acesta, ca-n anul in care si-au scos tricourile cu steaua si sarbatoreau impreuna cu ei titlul, nu ma mai uit in veci la vreun meci de-al vasluiului. sper sa ii batem. 2-3 rachete sol-aer marca genchev si am rezolvat partida
    or sa fie cu siguranta sclavi din astia care vin numai sa vada steluta dar probabil diferenta e ca nu se vor mai manifesta sau se vor duce in peluza oaspetilor; oricum sunt din ce in ce mai putini doar s'a vazut dupa meciul din primul sezon cati au prins ura pe oite ... sper ca lacatus sa'si dea seama ca ii antreneaza pe aia in galben-verde si sa nu mai faca prostiile din meciul tur cand ne'am retras aiurea si parca ne rugam sa primim gol ... si un pronostic 1-0 da papp la o faza fixa ca in atac cu neagu Dumnezeu cu mila

  20. #41
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    1-1 da gol burdujan
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  21. #42
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    + Rafinamentul gastronomic al lui Gigi Becali e îndoielnic. Probabil că din meniul lui nu lipsesc niciodată mămăligă și brînză. Îl anunț că atunci cînd eu mîncam fructe de mare, el credea că sînt pere căzute în mare.

    ++ Cînd eu arbitram meciuri de top în Liga Campionilor, Gigi Becali nu știa nici din cîți jucători e formată o echipă de fotbal, așa că și dacă se mai naște de 20.000 de ori nu va realiza ce am realizat eu în fotbal.

    are dreptate moldoveanu
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •