View Poll Results: pronostic

Voters
37. You may not vote on this poll
  • 1

    13 35.14%
  • x

    11 29.73%
  • 2

    13 35.14%
Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 380

Thread: Etapa 32: Universitatea Craiova-CFR Cluj 2-3

  1. #43
    sport legend Lloyd Banks's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    812
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    E totusi jale ce se intampla la Craiova de cativa ani. Fiecare sezon il incep cu ganduri mari si ajung sa se bata mai mereu pt evitarea retrogradarii!! Mititelu asta chiar nu isi da seama ca termina echipa asta de tot?
    Si care e diferenta intre Craiova si Dinamo/steaua? Mai tot ce-ai zis se aplica perfect si acestor 2 echipe, doar ca noi si steaua nu ne batem la retrogradare ci la locul 6

  2. #44
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Asa este... Si eu am vazut o paralela perfecta intre ce se intampla la aceste cluburi.

  3. #45
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,464
    Reputatie
    0
    Totul pentru salvarea Stiintei...hai oltenii!!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    E totusi jale ce se intampla la Craiova de cativa ani. Fiecare sezon il incep cu ganduri mari si ajung sa se bata mai mereu pt evitarea retrogradarii!! Mititelu asta chiar nu isi da seama ca termina echipa asta de tot?
    Iti raspund eu referitor la muicelu.Nu isi da seama,e prea prost sa isi dea seama,plus ca mai are si ochelarii aia

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    610
    Reputatie
    1
    Voi aici vorbiti despre CFRul ala ce si-a cumparat Cupa Romaniei sezonul trecut ?

  6. #48
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    bat oltenii...
    nu mi se pare ca ardelenii sa fie intro formã deosebitã si nu cred ca vor invinge...

  7. #49
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    pierd ungurii banii dati pe pregatirea sarbatoririi campionatului

    1x!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #50
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Nu-i nimic, sarbatoresc cupa.

  9. #51
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Hai sa vorbim concret! Spune in ce meci am fost avantajati dupa maniera de arbitraj si nu dupa o anumita faza!!! Spune 2-3 meciuri! La timisoara? Unde duoa acel "penalty" care a fost identic cu cel neacordat in favoarea noastra la Bud in meciul cu Dinamo??? Spune 2-3 meciuri!

    Pe vremea aceea nu au fost blaturi, erau reciprocitati! Cunosc inca o echipa cu u care mergea la bacau pierdea cu 2-0 si acasa facea acelas scor! Atunci orasele mari nu castigau nimic dar aveau asigurate de PCR locul n prima liga!

    Fa un film si facem comparatii, vorbind asa aiurea doar ca sa ne aflam in treaba e fara rost!
    Un meci castigat cu 1-0 cu 2 suturi la poarta ale CFR -uluii, Gol din offside clar, plus un gol valabil anulat adversarului se numeste furt sau nu ?

    Oricum nu mai conteaza...

    PS: despre ce se intimpla inainte de 89 vad ca vorbesti din cele spuse de Muresan poate ... Erau citeva echipe care n-aveau nevoie de reciprocitati sa castige citeva titluri . Si nu erau neapartat Steaua sau Dinamo...
    Last edited by Sezione; 7th May 2010 at 18:38.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  10. #52
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PerVersion View Post
    Nu-i nimic, sarbatoresc cupa.
    Mai intai trebuie sa bata Vasluiul...si se pare ca nu prea merge cu moldovenii anul asta ( aveti 1 punct luat din 2 meciuri ). Si arbitrul ala de a facut praf in favoarea voastra semifinala de anul trecut e putin ocupat la mititica ..si nu va mai poate ajuta . Sau i-ati gasit inlocuitor ?
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  11. #53
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Cu mine nu prea are rost sa aduci in discutie arbitrajele, pt ca eu nu le-am comentat niciodata... nici cand au fost pro, nici cand au fost contra. Nici macar n-am comentat cand au avut arbitraje pro echipele cu care ne batem la titlu.

    Cat despre sarbatorit, ziceam si eu doar asa aiurea.. ma distreaza faptul ca unii se bucura ca ar putea pierde CFR campionatul, desi echipele lor nu se mai lupta pt nimic sezonul asta. Doar Urziceni si Poli se mai lupta cu CFR pt titlu.

  12. #54
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PerVersion View Post
    Cu mine nu prea are rost sa aduci in discutie arbitrajele, pt ca eu nu le-am comentat niciodata... nici cand au fost pro, nici cand au fost contra. Nici macar n-am comentat cand au avut arbitraje pro echipele cu care ne batem la titlu.

    Cat despre sarbatorit, ziceam si eu doar asa aiurea.. ma distreaza faptul ca unii se bucura ca ar putea pierde CFR campionatul, desi echipele lor nu se mai lupta pt nimic sezonul asta. Doar Urziceni si Poli se mai lupta cu CFR pt titlu.
    Eu nu ma bucur ca ar putea pierde CFR campionatul... chit ca se pare e pe aproape
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  13. #55
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    propun o intelegere voi bateti frana shi noi hei,hei.....
    ce spuneti ???
    https://t.me/pump_upp

  14. #56
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    propun o intelegere voi bateti frana shi noi hei,hei.....
    ce spuneti ???
    Lasa ca si un egal e bun...da mai mult pentru UNIREA
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  15. #57
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    stati linistiti demolam pandhuryy
    https://t.me/pump_upp

  16. #58
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Cred ca Universitatea Severin va rezista eroic atacurilor puternicilor Kone si Traore si va obtine un X.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #59
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,464
    Reputatie
    0
    Duba,daca esti amabil,putin respect.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #60
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Nu prea inteleg ce te-a deranjat. Doar joaca la Severin, nu????
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #61
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,464
    Reputatie
    0
    Sunt mici detalii care deranjeaza,chiar si pe mine.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #62
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    norocul echipei lui pascany este ca joaca cu fc mititelul booveni.
    daca ar fi jucat cu universitatea craiova nu avea nicio sansa.

    asa ca totul este posibil,mai ales ca booveanul are oferte de vanzare cumparare de la 4 cluburi
    cristescu munceste din greu zilele acestea...

  21. #63
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Dragi olteni un singur sfat am pentru voi, NU megeti la meci decat daca e gratis intrarea si va plictisiti de moarte stand acasa. Tocmai ce am pierdut 25 de RON alaltaieri ca sa-i vaz pe "zmeii" de la CFR si Vaslui si am vazut 75 min. de caderi teatrale, 0 goluri, 0 faze faine iar cel mai important actor de pe teren era arbitrul care fluiera si cand adia vantul.
    Anul asta echipele de la noi n-au treaba cu fotbalul din pacate, poate la anu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •