View Poll Results: pronostic

Voters
37. You may not vote on this poll
  • 1

    13 35.14%
  • x

    11 29.73%
  • 2

    13 35.14%
Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 380

Thread: Etapa 32: Universitatea Craiova-CFR Cluj 2-3

  1. #22
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lloyd Banks View Post
    Bate CFR, castiga titlul, Craiova retrogradeaza, toata lumea fericita(cu dedicatie pt tiganul umflat jabba si pt transexualul mimisor)
    Nu prea le aveti mai catelusi cu matematica...Craiova nu retrogradeaza chiar daca ia bataie. Din 9 puncte puse in joc ajung 3....si scapa . Si ale avin de la meciul cu Otelul . In conjunctura asta Pandurii trebuia sa ia 7 puncte din 9 si Iasiul 6 in 3 meciuri,,,si la ce program au...ni chance.

    In rest coboara din realitatea virtuala in care " toata lumea " e de fapt limitata la tine . In realitate majoritatea vrea altceva , deschide ochisorii cind papi Chappy si tastezi repejor cu labutza. Mimisor ala blamat de multi are la activ niste performante cu echipa aia a lui... pe care nici nu le viseaza ai tai. ma refer la performantele care conteaza cu adevarat...CHAMPIONS LEAGUE .
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  2. #23
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stiintacv View Post
    Cum adica fara Iliev si fratii Costea,eu am inteles ca joaca si Iliev si Mihai Costea,doar Barbu e suspendat.
    Da ? Mihai nu a luat a 4 lea cartonas la Piatra Neamt ??? Sti sigur ca Iliev joaca?

    Daca joaca ei...se schimba treaba...
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    Pai daca Trica a zis ca singurul suspendat este Barbu...nu ai incredere in el?Stiu sigur ca Iliev joaca ,nu stiu de Mihai Costea.

  4. #25
    sport legend Lloyd Banks's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    812
    Reputatie
    1
    @Sezione
    Si cum luati voi cele 3 pct cu Otelul? Mai ales ca-l aveti antrenor pe trica
    Sau te referi la alte subterfugii
    Cat despre meme plangaciosu care etapa de etapa fura cu arbitrii si apoi se plange ca urziceni e cea mai dezavantajata echipa din campionat...nu pot sa am decat scarba. El si jabba plang intruna ca sunt furati dar ei castiga pct pe banda rulanta cu fluierasii. Nici gigi nu e asa antipatic, ca mascaricii aia 2...
    ps: Vb frumos

  5. #26
    sport legend Uimirea's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Magurele, Ilfov
    Posts
    673
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lloyd Banks View Post
    Bate CFR, castiga titlul, Craiova retrogradeaza, toata lumea fericita(cu dedicatie pt tiganul umflat jabba si pt transexualul mimisor)
    Ar trebui sa-i faci dedicatii lui Turcu si Borcica.Oricum esti jalnic daca ai ajuns sa te bucuri pt. CFR.............cat despre meci imi doresc un X mare cat casa.

  6. #27
    sport legend Uimirea's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Magurele, Ilfov
    Posts
    673
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    Intre a vedea Craiova scapata si CFR campioana aleg cu siguranta prima varianta. Desi prefer CFR campioana in detrimentul Urziceniului, Vasluiului si Timisoarei, imi doresc din tot sufletul ca Universitatea sa ramana in A!
    Hai ca-mi dau lacrimile..................

  7. #28
    sport legend Lloyd Banks's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    812
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uimirea View Post
    Ar trebui sa-i faci dedicatii lui Turcu si Borcica.Oricum esti jalnic daca ai ajuns sa te bucuri pt. CFR.............cat despre meci imi doresc un X mare cat casa.
    turcu a plecat de la Dinamo si sper ca in curand sa scapam si de autostivuitor
    Nu ma bucur pt CFR, dar ti-am explicat care e treaba cu Tim si Unirea...macar CFR joaca cinstit/la vedere , voi si Tim ca niste cur**
    ps:Oricum unirea ta peste un an, doi se desfiinteaza si dupaia banuiesc, ca schimbi si tu macazul catre ghencea

  8. #29
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    x2
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  9. #30
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uimirea View Post
    Hai ca-mi dau lacrimile..................
    Spala-te mai des pe ochi.
    Asa si?

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    610
    Reputatie
    1
    Craiova castiga, inventeaza Prepelita ceva !!

  11. #32
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lloyd Banks View Post
    turcu a plecat de la Dinamo si sper ca in curand sa scapam si de autostivuitor
    Nu ma bucur pt CFR, dar ti-am explicat care e treaba cu Tim si Unirea...macar CFR joaca cinstit/la vedere , voi si Tim ca niste cur**
    ps:Oricum unirea ta peste un an, doi se desfiinteaza si dupaia banuiesc, ca schimbi si tu macazul catre ghencea
    MDa... CFR e curata ca lacrima ...aproape la fel de curata ca si istoria clubului militiei
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  12. #33
    sport legend Lloyd Banks's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    812
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    MDa... CFR e curata ca lacrima ...aproape la fel de curata ca si istoria clubului militiei
    Bine ma, daca asta ai inteles tu

  13. #34
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lloyd Banks View Post
    Bine ma, daca asta ai inteles tu
    Problema noastra e ca ne uitam prea mult la adversari si cautam tot timpul scuze pentru insuccesele proprii. Asa o fi ...Unirea si Timisoara sint avantajate de arbitrii( chit ca nu e asa dupa mine...si nu numai dupa mine.... raportul greselilor in favoarea CFR-ului este de 7 la 1 anul asta ...) ...da uiti de faptul ca ati luat bataie la Bistrita sau acasa cu Ceahlaul ??

    Pina un alta Unirea a meritat titlul de anul ..si demonstrat asta in europa ..acolo e ora adevarului ..acolo se vede daca esti bun de ceva. 8 puncte in grupele UCL..cu Mimi la conducere . Asta e...nu ma extaziaza nici pe mine jocul Unirii dar au constanta joaca fotbal si fara pseudovedete de care lotul lui Dinamo e plin.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  14. #35
    sport legend Lloyd Banks's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    812
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    Problema noastra e ca ne uitam prea mult la adversari si cautam tot timpul scuze pentru insuccesele proprii. Asa o fi ...Unirea si Timisoara sint avantajate de arbitrii( chit ca nu e asa dupa mine...si nu numai dupa mine.... raportul greselilor in favoarea CFR-ului este de 7 la 1 anul asta ...) ...da uiti de faptul ca ati luat bataie la Bistrita sau acasa cu Ceahlaul ??

    Pina un alta Unirea a meritat titlul de anul ..si demonstrat asta in europa ..acolo e ora adevarului ..acolo se vede daca esti bun de ceva. 8 puncte in grupele UCL..cu Mimi la conducere . Asta e...nu ma extaziaza nici pe mine jocul Unirii dar au constanta joaca fotbal si fara pseudovedete de care lotul lui Dinamo e plin.
    Cu Ceahlaul am facut egal, te rog...
    Aici nici nu era vb de Dinamo, oricum anul asta pt mine si banuiesc, ca pt multi dinamovisti, nici nu a contat. Cand ai antrenor pe talnar ce naiba sa astepti? Cand ai portar pe curca, care iti fu** meci dupa meci, sau chiar pe dolha, la ce sa speri, eu ma mir ca prindem si locul 6, sa jucam in Europa(presupunand ca il prindem ). Sau zicu, care are cel mai mare salariu din liga 1 si in 2 ani nu stiu daca a adunat 90 min, etc
    Asa e, unirea a jucat fotbal in UCL(spre deosebire de unii care s-au calificat de vreo 4 ori in grupele UCL si n-au adunat 8 pct, cred), dar sa nu uitam cum au ajuns acolo. Au furat titlul, poti sa zici ce vrei dar in meciul direct cu Dinamo si in cel de la Tim, arbitrii au tras din greu cu urziceniul - asta n-ar fi o problema, ce ma dispera sunt reactiile transexualului mimisor si ale tampitului de dan petrescu la adresa arbitrajelor, iti aduci aminte cum se comportau anul trecut...CFR a fost ajutata si ea anul asta, dar macar nu-l vad pe Paz. sau Muresan toata ziua la tv acuzand in toate partile cum face jabba sau memeul, zici ca e o conspiratie mondiala impotriva lor(anul asta meme vad ca e mai cuminte/cizelat), dar tiganul ala umflat e de groaza
    Hai sa o dam la pace, CFR castiga si Craiova nu retrogradeaza, e mai bine asa?

  15. #36
    Blue Sugar M.I.B.'s Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Ger
    Posts
    2,297
    Reputatie
    1
    Daca bate Craiova,va fi un fel de minune.Si...aici chiar cred intr-o minune
    [B]Music.Law.Rap.Books.Movies.Jarhead.[/B]

  16. #37
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lloyd Banks View Post
    Cu Ceahlaul am facut egal, te rog...
    Aici nici nu era vb de Dinamo, oricum anul asta pt mine si banuiesc, ca pt multi dinamovisti, nici nu a contat. Cand ai antrenor pe talnar ce naiba sa astepti? Cand ai portar pe curca, care iti fu** meci dupa meci, sau chiar pe dolha, la ce sa speri, eu ma mir ca prindem si locul 6, sa jucam in Europa(presupunand ca il prindem ). Sau zicu, care are cel mai mare salariu din liga 1 si in 2 ani nu stiu daca a adunat 90 min, etc
    Asa e, unirea a jucat fotbal in UCL(spre deosebire de unii care s-au calificat de vreo 4 ori in grupele UCL si n-au adunat 8 pct, cred), dar sa nu uitam cum au ajuns acolo. Au furat titlul, poti sa zici ce vrei dar in meciul direct cu Dinamo si in cel de la Tim, arbitrii au tras din greu cu urziceniul - asta n-ar fi o problema, ce ma dispera sunt reactiile transexualului mimisor si ale tampitului de dan petrescu la adresa arbitrajelor, iti aduci aminte cum se comportau anul trecut...CFR a fost ajutata si ea anul asta, dar macar nu-l vad pe Paz. sau Muresan toata ziua la tv acuzand in toate partile cum face jabba sau memeul, zici ca e o conspiratie mondiala impotriva lor(anul asta meme vad ca e mai cuminte/cizelat), dar tiganul ala umflat e de groaza
    Hai sa o dam la pace, CFR castiga si Craiova nu retrogradeaza, e mai bine asa?
    Pai asa cred si eu...Cfr castiga, si Craiova scapa ( nu prin joc ci prin jocul rezultatelor din pacate ) . Ai dreptate in ceea ce il priveste pe Jabba vb cam prea mult si viseaza numai contestatii si procese , ai dreptate si ca reactiile lui Mimi sint exagerate ( bine ca a plecat isterikul celalat de Petrescu ) ... dar per total nu mi se pare Unirea o echipa care a castigat titlul cu arbitrii... au fost si greseli pro si contra . eu judec arbirajele nu dupa anumite greseli ci dupa maniera in care sint facute . E posibil ca un arbitru sa greseasca la o faza...da daca tot meciul ( vezi steaua - astra) se greseste de 5 ori in favoarea unei echipe e altceva.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  17. #38
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    Problema noastra e ca ne uitam prea mult la adversari si cautam tot timpul scuze pentru insuccesele proprii. Asa o fi ...Unirea si Timisoara sint avantajate de arbitrii( chit ca nu e asa dupa mine...si nu numai dupa mine.... raportul greselilor in favoarea CFR-ului este de 7 la 1 anul asta ...) ...da uiti de faptul ca ati luat bataie la Bistrita sau acasa cu Ceahlaul ??

    Pina un alta Unirea a meritat titlul de anul ..si demonstrat asta in europa ..acolo e ora adevarului ..acolo se vede daca esti bun de ceva. 8 puncte in grupele UCL..cu Mimi la conducere . Asta e...nu ma extaziaza nici pe mine jocul Unirii dar au constanta joaca fotbal si fara pseudovedete de care lotul lui Dinamo e plin.
    Si tu crezi tot ce se spune si nu gandesti deloc cand auzi ceva! Iti recomand sa vezi cele doua linkuri de mai jos sa vezi cate prostii debitezi! Sa vezi printre multe alte faze ce penalty clar ne-a fost refuzat in tur cu timisoara, asta doar sa vezi ca dinamovistul de mai sus avea dreptate referitor la tiganul din bragadiru! Sa nu crezi altadata tot ce spun altii, doar ai 40 de ani si ar trebui sa gandesti si singur cateodata inainte sa vorbesti!

    http://www.youtube.com/watch?v=kCS_pKy2398
    http://www.youtube.com/watch?v=uUyShV18PMA
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  18. #39
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Si tu crezi tot ce se spune si nu gandesti deloc cand auzi ceva! Iti recomand sa vezi cele doua linkuri de mai jos sa vezi cate prostii debitezi! Sa vezi printre multe alte faze ce penalty clar ne-a fost refuzat in tur cu timisoara, asta doar sa vezi ca dinamovistul de mai sus avea dreptate referitor la tiganul din bragadiru! Sa nu crezi altadata tot ce spun altii, doar ai 40 de ani si ar trebui sa gandesti si singur cateodata inainte sa vorbesti!

    http://www.youtube.com/watch?v=kCS_pKy2398
    http://www.youtube.com/watch?v=uUyShV18PMA
    Ce sare in sus " nepotzelul " sekuristului Muresan . Eu cred doar ce vad !!! Si am vazut meciul cu voi din cupa ..da sekuristii sint experti in arta disimularii ..ma astept sa vorbesti o ora in care sa demonstrezi ca de fapt voi ati fost furati atunci. Ar fi bine sa casti ochii la ce am spus mai exact. Ca nu citeva faze separate arata ca un arbitraj e tendentios si o succesiune a lor doar in favoarea unei echipe..si la voi exista o lista lunga cu asa ceva. Da... am 40 de ani si am vazut zeci de hotzii in fotbalul romanesc de pe vremea cind niu exista nici UDMR , nici PDL si nici KVSC. Si in 90 % din cazuri nu s-au facut in favoarea echipei mele de suflet ... ti-as recomanda niste meciuri ale Vicrtoriei sau ale Flacarei Moreni pentru edificare.
    Am spus si eu ca Banks are dreptate 100 % in ceea ce il priveste pe Jabba...in rest nu iteleg de ce nu citesti tot inainte sa lansezi sentinte gen " ai 40 de ani si ar trebui sa gandesti si singur cateodata inainte sa vorbesti .
    Ce o fi asa greu sa recunosti cind se greseste in favoarea ta ???
    Nu sint sistinatorul inflacarat nici al Unirii nici al Timisoarei...cred in plus ca CFR-ul fara sa straluceasca ar merita pentru constanta sa castige titlul...dar hai sa vedem toate aspectele problemei.

    Relativ la filmuletele alea..jalnica incercare in care se vrea demontarea ideii ca CFR este ajutata de arbitrii...Cred ca in sustinerea ideii contrare se poate face un film de 2 ore.... o jumatate de ora numai cu meciul cu Vasluiul de anul trecut din cupa.
    Last edited by Sezione; 7th May 2010 at 17:04.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  19. #40
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    E totusi jale ce se intampla la Craiova de cativa ani. Fiecare sezon il incep cu ganduri mari si ajung sa se bata mai mereu pt evitarea retrogradarii!! Mititelu asta chiar nu isi da seama ca termina echipa asta de tot?

  20. #41
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    Ce sare in sus " nepotzelul " sekuristului Muresan . Eu cred doar ce vad !!! Si am vazut meciul cu voi din cupa ..da sekuristii sint experti in arta disimularii ..ma astept sa vorbesti o ora in care sa demonstrezi ca de fapt voi ati fost furati atunci. Ar fi bine sa casti ochii la ce am spus mai exact. Ca nu citeva faze separate arata ca un arbitraj e tendentios si o succesiune a lor doar in favoarea unei echipe..si la voi exista o lista lunga cu asa ceva. Da... am 40 de ani si am vazut zeci de hotzii in fotbalul romanesc de pe vremea cind niu exista nici UDMR , nici PDL si nici KVSC. Si in 90 % din cazuri nu s-au facut in favoarea echipei mele de suflet ... ti-as recomanda niste meciuri ale Vicrtoriei sau ale Flacarei Moreni pentru edificare.
    Am spus si eu ca Banks are dreptate 100 % in ceea ce il priveste pe Jabba...in rest nu iteleg de ce nu citesti tot inainte sa lansezi sentinte gen " ai 40 de ani si ar trebui sa gandesti si singur cateodata inainte sa vorbesti .
    Ce o fi asa greu sa recunosti cind se greseste in favoarea ta ???
    Nu sint sistinatorul inflacarat nici al Unirii nici al Timisoarei...cred in plus ca CFR-ul fara sa straluceasca ar merita pentru constanta sa castige titlul...dar hai sa vedem toate aspectele problemei.

    Relativ la filmuletele alea..jalnica incercare in care se vrea demontarea ideii ca CFR este ajutata de arbitrii...Cred ca in sustinerea ideii contrare se poate face un film de 2 ore.... o jumatate de ora numai cu meciul cu Vasluiul de anul trecut din cupa.
    Hai sa vorbim concret! Spune in ce meci am fost avantajati dupa maniera de arbitraj si nu dupa o anumita faza!!! Spune 2-3 meciuri! La timisoara? Unde duoa acel "penalty" care a fost identic cu cel neacordat in favoarea noastra la Bud in meciul cu Dinamo??? Spune 2-3 meciuri!

    Pe vremea aceea nu au fost blaturi, erau reciprocitati! Cunosc inca o echipa cu u care mergea la bacau pierdea cu 2-0 si acasa facea acelas scor! Atunci orasele mari nu castigau nimic dar aveau asigurate de PCR locul n prima liga!

    Fa un film si facem comparatii, vorbind asa aiurea doar ca sa ne aflam in treaba e fara rost!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  21. #42
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Reveniti la meci, va rog!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •