View Poll Results: pronostic

Voters
22. You may not vote on this poll
  • 1

    11 50.00%
  • x

    4 18.18%
  • 2

    7 31.82%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 75

Thread: Etapa 32: Unirea Alba Iulia-Dinamo 1-2

  1. #43
    sport legend Melcyah's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Lugoj,Romania
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Oho Hinghe te mai vede lumea Dupa cum am gitit pe gsp Avram a zis ca nu a fost Penalty pentru Dinamo. Pacat pentru Alba Iulia avea sansa sa scape de la retrogradare cu mai 3 pct :| ( evident si Rapid sa prinda pe Dinamo )

  2. #44
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ce ai bre ca eu scriu aproape zilinic pe aici. te uti tu pe sectiuni gresite
    asta e singurul lucru trist. Alba Iulia, in baza jocului cu Steaua si cu rasii astia merita sa ramana in liga 1
    dar asta e, nu e prima si nici ultima echipa nenorocita de manariile clubului ********!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #45
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Shht. Liniste. Cum sa nu fie penalty pentru Dinamo ? Nu cred. Nu cred dom'le.

  4. #46
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ai dreptate. victoria cateilor e numai datorita antrenamentului in conditii profesioniste. adica printre vaci si boi
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #47
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    victorie importanta ....Alba Iulia a retrogradat in urma acestui esec
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #48
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    acestui furt ai vrut sa spui
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #49
    sport legend valitudor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Ce ne mai amuza mizeriile astea de fosti arbitri onesti cu cata nonsalanta apar ei la TV si impart dreptatea in stanga si in drapta. Huza spune ca fundasul a atins mingea doar cu pieptul, desi oricine cu un dram de minte poate vedea ca mingea nu a atins pieptul.
    Craciunescu e mai rafinat. Aduce in discutie asa-zisa pozitie nefireasca a mainii. Da aici, naturalul/nenaturalul sunt dictati de alti fatori, precum: cine arbitreaza sau pe cine. De exemplu acum, fundasul are o pozitie fireasca a mainii atunci cand loveste mingea cu aceasta, chiar daca mingea a veni de la peste 3 m iar acesta se apleaca in fata pentru a o atinge, chiar daca incearca o retrgere a ei. Un exeplu de pozitie nefireasca a fost la Moti, atunci cand acesta a incercat o alunecare total nenaturala, cu o mana pe sus, iar mingea sutata de la 0,5 m l-a lovit fix in mana. Tot naturala a fost si pozitia unui fundas timisorean atunci cand a impins o minge in corner intr-un meci arbitrat de talentatul Craciunescu jr.

    N-are importanta daca a fost sau n-a fost penalti, mai interesante sunt jocurile din spatele fazei

  8. 10th May 2010, 19:11

    Reason
    spam

  9. #50
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Normal castiga Alba Iulia sau cel mult un egal. Totusi, sa nu minimalizam butoanele lui Borcea.

    1
    Uite ca m-am pacalit si butoanele lui Borcea, campion de necontestat la acest capitol, au functionat excelent.

    Probabil ca lui Borcea ia fost frica de Otelul lui Dorinel si n-a mai riscat absolut nimic.

    Iata si o declaratie interesanta imediat dupa meci data de Jovanovici:
    "Cu Steaua a fost un meci curat. Acum alți factori au decis rezultatul. Putem vorbi de altceva, a văzut o țară întreagă. Dacă a fost penalty? N-ați auzit reacția tribunei? Dinamo n-a arătat nimic în acest meci. Erau de bătut azi, încă lejer."

    dinamo fura, fura, fura si iar fura si se duce in Europa League.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #51
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    la capitolul furaciuni nimeni nu-l poate intrece pe jiji si pe steaua
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #52
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    De aia sunt la zdup arbitrii care i-au furat pe Steaua. Chiar mi-e mila de unul ca tine care nu poate percepe realitatea. Cred ca nici macar un transplant de creier nu te-ar ajuta prea mult.

    dinamo, MIZERIA FOTBALULUI ROMANESC!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #53
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    transplant de creier tre sa iti faci tu ca vad ca nu mai rationezi....


    dar hai sa-ti aduc aminte :

    Fc Vaslui -Steaua 0-4
    U.Craiova-Steaua 1-2
    Steaua-Poli Iasi 2-1
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #54
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Esti bolnav saracutu' de tine. Daca cu vasluiul s-ar fi putut sa fie ceva (oricum castigam titlul chiar daca pierdeam acel meci), cu Craiova si Iasul, doar mintea ta bolnava si a frustrato-complextilor ca si tine poate spune ca a fost ceva.

    dinamo, MIZERIA FOTBALULUI ROMANESC!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #55
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    mai bolnav ca tine nu pot sa fiu......

    Steaua Regina Blaturilor din Romania

    e bine totusi ca ai puterea sa recunosti ca ati facut blat cu vasluiul....

    interesant punctul tau de opinie vizavi de acel meci......

    cert e ca fara blaturi si butoane anu asta steaua era pe 9-10
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #56
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post

    steaua = FLEGMA CU MUCI A FOTBALULUI ROMANESC!
    ce vrei sa spui ma saracule ? ca nu a fost penalty ? adica nu a fost hent ?!

    *
    Last edited by delaparis; 10th May 2010 at 22:28. Reason: fara ... ultimul avertisment inainte de sanctiuni severe
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  16. #57
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ce ai ma de esti isteric??
    nu-ti place antrenamentul baietilor???
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #58
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0
    N-am vazut meciul,este adevarat ca nu a fost penalty pentru dinamo?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #59
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Ciudat este cum de ziua de nastere a antrenorului, echipa conduce cu 1-0 la pauza si la finalul meciului se trezesc invinsi. Vai si amar!


    Dinamo a castigat astazi, dar dupa cum se vede nici un dinamovist nu este bucuros pt victorie. Hahalerele in frunte cu Duba au aceeasi obsesie. Cine va mai baga in seama? Repetati acelasi lucru la infinit, ca un disc stricat.

  19. #60
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    daca a dictat penlaty pentru hent nu, n-a fost.
    l-a ciupit putin mingea sub umar dar omul o lipea de corp si n-a avut nicio intentie sa joace mingea cu mana.

    partea buna e ca o sa avem comedie de calitate si la toamna. ceva din ciclul "aventurile rasilor in lumea noua"
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #61
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Ciudat este cum de ziua de nastere a antrenorului, echipa conduce cu 1-0 la pauza si la finalul meciului se trezesc invinsi. Vai si amar!
    Aici vb de Alba Iulia cu dinamo,despre ce zi de nastere este vorba?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #62
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    las-o bre, facea un rebus si era usor debusolata pentru ca nu gasea definitia din 3 litere la "linx"
    s-a incurcat putin numai
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  22. #63
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Hahalerele au probleme cu mult mai grave decat caterinca asta ieftina.
    Dario iti recomand Lecitina, uiti de la mana pana la gura.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •