View Poll Results: pronostic

Voters
38. You may not vote on this poll
  • 1

    15 39.47%
  • x

    9 23.68%
  • 2

    14 36.84%
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 111

Thread: Etapa 31: Steaua-Astra 2-0

  1. #85
    sport legend Melcyah's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Lugoj,Romania
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Nu exista regulament in fotbal impotriva acestor chestii? Adica mi se pare aiurea ce se itampla si o sa se ajunga prea departe daca o sa se continue in felul asta. Pe mine nu ma mai mira de ce suntem terfeliti prin Europa, cand dam de echipe tari. Oricum nu cred ca Steaua risca ceva in meciul cu Vaslui chiar daca erau cei 3 eliminati si spun asta pentru ca nu stiu daca Steaua a pierdut vreun punct impotriva lui Dorinel sau Lacatus ( daca da imi cer scuze )

  2. #86
    Scuba Diver eSteven's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Puerto Galera. PH
    Posts
    369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Melcyah View Post
    Nu exista regulament in fotbal impotriva acestor chestii? Adica mi se pare aiurea ce se itampla si o sa se ajunga prea departe daca o sa se continue in felul asta. Pe mine nu ma mai mira de ce suntem terfeliti prin Europa, cand dam de echipe tari. Oricum nu cred ca Steaua risca ceva in meciul cu Vaslui chiar daca erau cei 3 eliminati si spun asta pentru ca nu stiu daca Steaua a pierdut vreun punct impotriva lui Dorinel sau Lacatus ( daca da imi cer scuze )

    a fost un meci .. otelul -steaua (lacatus antrena otelul si mm stoica era manager), galatenii au castigat cu 1-0 si la sfarsit atat "fiara" cat si stoica aveau lacrimi in ochi.


    cat despre europa league, este foarte clar ce o sa pateasca iar echipele romanesti. scenariul din sezonul trecut insa mi-as fi dorit ca echipele ce participa acolo sa nu fie stabilite de arbitri, comisii, jocuri necurate sau nesimtiri ca in seara asta.

  3. #87
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    eu nu mai rezist, asa ca:

    văzând meciul de asta seară dintre steaua si astra ploiești, am decis să nu mă mai uit la liga 1, exceptând meciurile vasluiului (echipa mea preferată). furtul pe față al acestui arbitru buși (cartonaș roșu neacordat lui ov. petre, cartonaș galben neacordat lui tănase – ambii jucători ar fi lipsit de la meciul de luni cu SC Vaslui + altele) si nesimțirea ce-a urmat după meci (argăseală - arbitraj bun, gigi becali – arbitraj impecabil, “cel mai bun arbitraj”) m-au făcut să iau această decizie. cu această ocazie am să răresc si meciurile internaționale. o să mă uit doar la partidele care contează.

    cu mine sau fara mine e cam acelasi lucru. m-am saturat sa vad mizerii ... prea multe mizerii

  4. #88
    sport legend Melcyah's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Lugoj,Romania
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Atunci imi cer scuze cum am spus. Cat despre cum ajung echipele noastre sa joace in europa, stim cu totii ca sunt unele care nu trebuie sa lipseasca, din pacate, de asta nici nu creste fotbalul nostru, daca ajung cele care merita atunci banii din CL si EL ajung si pe alte echipe automat fotbalul nostru ar putea creste si prin investitii si prin experienta. Din pacate noi vrem sa imbogatim doar anumite echipe. Asta este din pacate :| Acest meci ar trebuii sa lase un gust amar la toata lumea care se uita fotbal.

    P.S: Si inca o data la Samuila i se pare comic cea ce s-a intamplat, rusine.

  5. #89
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by GSP
    Dinu Gheorghe: "Acest arbitru nu e nevinovat! Face ce face cu buna știință!"

    Premium Liga, GSP TV Președintele lui FC Brașov, Dinu Gheorghe, a criticat prestația lui Cătălin Busi la meciul Steaua-Astra 2-0.
    Quote Originally Posted by GSP
    STEAUA - ASTRA 2-0
    Porumboiu: "Busi a arbitrat de-a bușilea! Parcă era orb și arbitra cu baston"

    Premium Liga, GSP TV Fostul arbitru Adrian Porumboiu a comentat prestația arbitrului Cătălin Busi în partida Steaua-Astra 2-0.

    "Arbitrajul a fost de-a bușilea. Dumnezeu cu mila! Nu știu cine îi promovează, pe ce criterii. Nu ai nici un comentariu de făcut, ești orb? Parcă arbitrezi cu baston! Probabil li spune ce trebuie să facă și ei fac. E dezolant să vezi asemenea arbitri", a zis Porbumoiu la GSP TV.
    Quote Originally Posted by GSP
    Dinu: "Pe Golanski îl scoți din stadion pentru acel fault! A fost jaf pe față!"

    "Domnul Porumboiu a fost inspirat cînd a zis că arbitrajul a fost de-a bușilea. Pe Golanski îl scoți din stadion la acel fault! Pe Ovidiu Petre îl scoți din oraș și chiar din fotbal, pentru că nu e prima dată cînd face așa ceva. E inadmisibil ce face «căcărează» ăsta, cum îi spun eu.

    Arbitrul nu are nici o treabă, e penalty la Jelev, eliminare la Tănase... Există niște conotații împotriva unor echipe și în favoarea Stelei care mai are șanse la locul doi. Ei primesc niște comenzi și le execută. A fost jaf pe față!"
    Toti oamenii de fotbal sunt revoltati de mizeria prin care fura steaua...si de pe cea mai indepartata stea a galaxiei s-a vazut furaciunea fara rusine a ghencistilor in meciul cu Astra, numai de pe steaua de tinichea din ghencea se vede o noua "victorie mareata" a hotilor lui nea jiji
    Last edited by Lexus.; 6th May 2010 at 00:17.

  6. #90
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    mi-a placut replica lui samuila, desi radea ca o ciuperca: "si ray charles ar fi dat cartonas rosu"

  7. #91
    sport legend Melcyah's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Lugoj,Romania
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    @Lexus Nu chiar toti ^_^ la moderatoru emisiunii, daca te-ai uitat ii se parea comic, acuzau cei de mai sus si el radea, mai intra si Becali zice ca e impecabil si continua tot pe aceasi nota. Eu as percepe altcumva un post tv de fotbal, daca tot dai meciuri angajeaza oameni care sa fie neutrii sau macar sa se abtina. Ma uit la NFL si acolo nu am auzit unu sa urle la un TD pentru o echipa mai mult de cat pentru alta. Sau in campionatul Anglie si Germanie ( pe astea le urmares dar la posturile din tarile respective ) acolo toti comenteaza meciul nu o echipa.

  8. #92
    Scuba Diver eSteven's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Puerto Galera. PH
    Posts
    369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Melcyah View Post
    P.S: Si inca o data la Samuila i se pare comic cea ce s-a intamplat, rusine.
    emisiunile astea sunt orchestrate pentru a nu isi pune in cap toata suflarea poporului stelist din tara din considerente de rating. daca era cfr cluj implicata iti poti da seama ca nu se mai terminau emisiunile pana acum si erau sunate si rudele fostilor de fosti arbitri sa isi dea cu parerea. e usor sa lovesti numai intr-o anumita directie atunci cand de partea cealalta exista satisfactie. meciul timisoara-cfr cluj a iscat un scandal monstru iar acolo timisoara poate invoca 2 pentaly-uri si cfr un penalty la traore, plus eliminare gratuita a portarului si incasarea golului in minutul .. 98:20. in timp ce in aceasta seara.. ramai fara cuvinte.

  9. #93
    sport legend Melcyah's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Lugoj,Romania
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Daca imi amintesc bine in urma cu cateva campionate, la un CFR-Steaua parca, iar a zis Becali ca a fost arbitraju foarte bun, mai mult a zis ca a dovedit ca e roman. Cred ca ma alatur suporterilor stelisti ca il vreau si eu pe Becali plecat din fotbal

  10. #94
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Melcyah View Post
    @Lexus Nu chiar toti ^_^ la moderatoru emisiunii, daca te-ai uitat ii se parea comic, acuzau cei de mai sus si el radea, mai intra si Becali zice ca e impecabil si continua tot pe aceasi nota. Eu as percepe altcumva un post tv de fotbal, daca tot dai meciuri angajeaza oameni care sa fie neutrii sau macar sa se abtina. Ma uit la NFL si acolo nu am auzit unu sa urle la un TD pentru o echipa mai mult de cat pentru alta. Sau in campionatul Anglie si Germanie ( pe astea le urmares dar la posturile din tarile respective ) acolo toti comenteaza meciul nu o echipa.
    Am vrut sa spun toti cei cu bun simt...ailaltii, majoritarii, asa s-au bucurat merau la hotii si marlaniile care le sant caracteristice

    Voua nu va este clar ca sforile sunt trase de nea jiji si majoritarii care-l urmeaza ca o turma...

  11. #95
    Scuba Diver eSteven's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Puerto Galera. PH
    Posts
    369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Am vrut sa spun toti cei cu bun simt...ailaltii, majoritarii, asa s-au bucurat merau la hotii si marlaniile care le sant caracteristice

    Voua nu va este clar ca sforile sunt trase de nea jiji si majoritarii care-l urmeaza ca o turma...

    pai in seara asta steaua a reusit sa depaseasca cfr cluj in acel sondaj al greselilor (7-1 era parca). cu vreo 5 sau 6 in aceeasi partida

  12. #96
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by eSteven View Post
    pai in seara asta steaua a reusit sa depaseasca cfr cluj in acel sondaj al greselilor (7-1 era parca). cu vreo 5 sau 6 in aceeasi partida
    La capitolul asta steaua a fost campioana absoluta a romaniei intotdeauna...doar ca nu sunt greseli, sun hotii pe fata in blaturile lor mizerabile cu arbitrii

  13. #97
    Scuba Diver eSteven's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Puerto Galera. PH
    Posts
    369
    Reputatie
    1
    orice alta echipa, in afara celei a "ciobandantului", era linsata mediatic, rastignita si ucisa pe toate forumurile, daca avea parte de acelasi arbitraj pe care l-a avut steaua aseara cu astra. meciul asta te scandalizeaza, chiar si ca neinteresat. nu se poate trece peste asa ceva, nu exista nicio scuza. cand gresesti grav de 6 ori (inchizi ochii si la penalty) astea nu se pot numi "scapari", ci furturi pe fata. ma uitam cat de penibil putea fi acest central la faza cu surdu din finalul meciului... se duce sa ii puna pe jucatori ca sa isi dea mana, in loc sa ii dea faptasului, macar stai naibii deoparte, du-te la garla, la pescuit si macar nu te mai baga in seama, arbitrule de :limba:

    abia astept cupele europene, cand e foarte probabil ca acesti impostori sa fie arbitrati corect.

    ciobane dispari dra*u din fotbalul romanesc!!!

  14. #98
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by eSteven View Post
    abia astept cupele europene, cand e foarte probabil ca acesti impostori sa fie arbitrati corect.
    Nu-i nici o problema, vor castiga iarasi detatsat titlul de UMILITII DE SERVICIU in Europa

  15. #99
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    "A fost cel mai bun arbitraj, Buși este arbitrul numărul 1. Ce tot vorbește Porumboiu? Mai bine să vadă că la Vaslui e ca pe vremuri la Piatra-Neamț"
    Gigi Becali, patron Steaua

    "Din punctul meu de vedere, arbitrajul a fost bun"
    Valeriu Argăseală, președinte Steaua


    Acum, dupa ce primi 2 stelisti ai tarii si-au spus parerea, sunt rugati si restul stelistior sa se alature cu urale si aplauze conducatorilor si mentorilor lor, ca in vremurile bune cand erau condusi de nea Nicu.


    .

  16. #100
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Desi forumul asta are 90% dintre useri stelisti, de ieri dupa meci nu am vazut nici unul pe aici! E sarbatoare mare la ei!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  17. #101
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Prosport pe prima pagina : „Steaua bate cu arbitrii ”
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #102
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Unde e baragladina de Duba sa se lamenteze ca i-au furat arbitrii?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  19. #103
    sport legend Melcyah's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Lugoj,Romania
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Stati asa, astra a batut etapa trecuta pe CFR ( jucand de zici ca era ultimul lor meci ) si ieri au facut si figuratie pe teren?

    @Duarte Prima pagina spune asta, dar un redactor renumit de la ei, spune pe blog, Ca Steaua a castigat ca a avut suporterii langa echipa. Asta e inca un episod din marii stelisti cu fluier, care ies la incalzire cu sortul Stelei pe ei :|

  20. #104
    FC Bihor keluba's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Varadinum
    Posts
    2,075
    Reputatie
    1
    ne-au furat arbitrii

    deci sa inteleg ca n-am pierdut mare lucru daca nu am urmarit meciul.
    [B]„Du bist nichts, dein Volk ist alles“[/B]

  21. #105
    Scuba Diver eSteven's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Puerto Galera. PH
    Posts
    369
    Reputatie
    1
    ma uitam ca "lippi" (n.p stoicrita) dupa partida nu a mai discutat despre arbitraj, si nu a mai atacat fluierasii ca pot strica munca unor baieti. ce e drept nici cei de la astra nu erau prea nemultumiti la final.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •