Page 53 of 67 FirstFirst ... 343515253545563 ... LastLast
Results 1,093 to 1,113 of 1396

Thread: NBA Playoffs 2010

  1. #1093
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  2. #1094
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    1. magic n-au primit calls cit am vazut eu in g4. din contra, a fost un fault clar de tot la carter care nu s-a dat si alte citeva close calls care au fost date pt celtics

    2. zice ca arbitrii sunt instruiti intr-un anume fel si asta ii da unei echipe sau alteia un avantaj. daca instruirea e aceeasi atunci toate echipele o cunosc si o pot folosi in avantajul lor. daca li se spune arbitrilor intr-un an sa fluiere mai mult handchecks, atunci orice echipa poate ataca mai mult inelul. daca o echipa e avantajata primele meciuri atunci cum de brusc nu mai stiu sa utilizeze avantajul in alte meciuri ?

    e prima oara cind il aud pe donaghy si pare incompetent rau de tot. nu e in stare sa argumenteze nimic. da un exemplu si se agata de el si cind ala ii da contra-exemplu, o da in diverse. are UN SINGUR exemplu: un fault dat pt magic. in schimb cind ii da asta contra-exemple, donaghy se bilbiie.

    sincer nu-l cred mai deloc pe donaghy.
    am inteles ca reusea sa dea pronosticuri bune, dar ma gindesc ca intr-adevar e ceva bias cu unii arbitrii impotriva unor echipe iar cineva care lucreaza intr-o industrie ar trebui sa o cunoasca mai bine decit cineva din afara, asa ca probabil astea 2 argumente explica pronosticurile. sigur ca nba/stern se bucura cind arbitrii fac ce cred ca si-ar dori liga (extinderea seriilor etc). dar riscurile ar fi mult prea mari sa faca ceva pe fata. ajunge un arbitru care sa nu play ball si sa vina cu un recording device la o intilnire din aia si nba da faliment.

    unde greseste liga e ca ii protejeaza prea mult pe arbitrii. mult prea mult. probabil o face pt ca stie ca arbitrii au grija de interesele ligii fara sa li se spuna explicit sa faca asta. e clar ca lucrurile nu merg perfect si ar putea fi imbunatatite (dpdv al fanilor), dar IMO nu e cazul unei conspiratii care controleaza fiecare aspect al meciurilor, cum vor unii sa creada - si cred asta in special cind echipa lor pierde. cind cistiga parca nu mai e un issue asa mare.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #1095
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    nici eu nu-s de acord cu tot ce zice el, dar exista niste chestii la fiecare arbitru in parte si toata lumea stie asta si NBA-ul stie asta....
    dar cu toate acestea nu se face nimic impotriva lor. arbitrii sunt tinuti in puf, nimeni in afara fanilor nu e mai presus de ei. s-a vazut cum la cea mai mica greseala fata de fani, imediat l-au suspendat pe ala....

    salvatore nu face fata presiunii publicului...si cand e un public mai galagios trage cu echipele gazde tot timpu. nu il instruieste nimeni pentru asta.
    ce nu inteleg eu....ce ***** de arbitru esti daca te lasi influentat de public. astia ar trebui sa zboare.

    in afara de chestia asta mai sunt conflictele mai vechi dintre anumiti arbitri si anumiti jucatori.
    ex: crawford-duncan, staford-kobe.

    lui bavetta ii place sa iasa in evidenta si asta e exact ce n-ar trebui un arbitru sa faca(in orice sport).

    poate ar fi mai bine sa fie selectati random arbitri si atunci ar fi mai ok. pentru ca nu ii instruieste nimeni, dar sunt numiti stiindu-se de chestiile astea.

    sunt de acord ca de cele mai multe ori nu arbitrii sunt devina pentru rezultatul meciului, dar mai sunt si exceptii. lakers-kings gm6 2002, suns-spurs gm3 2007, lakers-celtics 2008 gm2.
    bine ca pana la urma fiecare echipa a pierdut seria respectiva pe mana lor deci nici astea nu pot da vina pe arbitri. kings puteau sa castige meciul 7 acasa, nu i-a pus nimeni pe diaw si amare sa sara de pe banca, si lakers au pierdut 24 de pt in meciul 3, in 16 minute...
    dar ar fi mai bine pentru toata lumea daca arbitrii ar fi pedepsiti, si ar fi eliminati aia slabi.
    exista un sambure de adevar in toate teoriile astea, nu scotea nimeni(credibil, ca nu doar doanghy vorbeste de ele) chestii de genul asta, daca nu existau meciuri ca cele de mai sus, si fara nicio pedeapsa.
    Last edited by Kobe24; 26th May 2010 at 19:38.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  4. #1096
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YodaRo View Post
    in NHL locul 8 din east, habs a revenit de la 1-3 si 2-3 si a castigat impotriva caps si pens doi favoriti. Boston nu era favorita si Philly a fost norocoasa sa nu intalneasca pe caps sau pens
    Finala in east a fost intre the 7th and 8th seed ceeace spune totul. HCA nu e asa de important in NHL ca in NBA
    nush de ce ai impresia ca noi(sau cel putin eu) nu stiam chestiile astea...favoriti sau nefavoriti cand pierzi dupa ce ai condus 3-0 esti o echipa tampita indiferent de sport.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  5. #1097
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    In sfarsit joaca Magic cu dorinta, Howard rupe tot, merg cosurile de la distanta...Doar sa scada numarul TO-urilor si vom avea meciul 6...Si cine stie, poate meciul 7...


    Edit: Inca 9 minute din sfertul 2, Magic 7 cosuri de 3 puncte already Woot!
    Last edited by Mike^; 27th May 2010 at 04:18.
    Retards...Retards everywhere...

  6. #1098
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    This is the true Magic!!! God, daca ar juca asa in fiecare meci, nimeni nu i-ar invinge...8 cosuri de 3, conduc cu 12 puncte, Howard 5 capace, intensitate pe tot terenul...This is why i love this game
    Retards...Retards everywhere...

  7. #1099
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Old Van Gundy had a team , ee-i-ee-i-ooo
    3 pointer here , 3 pointer there ,
    3's are fallin' everywhere ,
    Old Van Gundy had a team , ee-i-ee-i-ooo


    Look guys , a live act by Oscar nominated Paul "The Faker" Pierce :d
    Last edited by T-Mac89; 27th May 2010 at 05:23.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  8. #1100
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Ti'a revenit ciripitul ? Jameer's da man !
    Hahaha knock out Big Baby Vita Davis
    Last edited by Jaymz; 27th May 2010 at 05:46.

  9. #1101
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Big Baby got knocked the eff out Da stiu, nu te bucura de raul altuia...Dar mi-am adus aminte de el plangand dupa ce a urlat Garnett la el
    Retards...Retards everywhere...

  10. #1102
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    ce tare ar fi sa nu joace porkins in meciu 6...=)))))
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  11. #1103
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Și eu cred că aș plânge dacă ar urla Garnett la mine sick fuck , but he plays with passion

    Lu' BBD i s-a făcut rău de la înghețata aia de mai devreme ...
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  12. #1104
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Okay wtf...Marquis got knocked out also? Magic up by 13...S-a trezit si Lewis intr-un final...
    Retards...Retards everywhere...

  13. #1105
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Suddenly the situation looks pretty shitty for the Celtics. Dacă pierd și se face 3-2 , revin în Boston dar au probleme de roster.

    Dacă Magic joacă cu aceeași intentisate și determinare , sunt capabili să facă 3-3. Iar dacă se întorc în Orlando ... 80% Magic câștigă.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  14. #1106
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Can you spell blowout? T-Mac, daca Magic joaca la fel ca azi, pot sa castige oricand, pe terenul oricarei echipe...Ma rog, cu anumite minusuri la finalul primei reprize si sfertul 3...

    So, 3-2, things looking nice Off to sleep
    Retards...Retards everywhere...

  15. #1107
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    I do believe in Magic , make me proud guys
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  16. #1108
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Mda am incasat un blow out 3-2 daca nu termina seria la Boston o sa fie infernal game 7, Orlando vor avea o incredere imensa in ei cu revenire de la 0-3 si meci decesiv acasa cu o intoarcere istorica.
    Boston-Orlando 4-2 gata cu joaca

  17. #1109
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  18. #1110
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    hmmm, in teorie magic sunt unde erau si anul trecut. down 3-2, tre sa ia g6 in boston si g7 acasa.
    si exact ca anul trecut, pare ca s-au trezit dupa ce au jucat like crap la inceputul seriei. numai sa nu fie prea tirziu acum.
    as much as i like stan, trebuia sa il bage mai devreme pe bass si sa joace pick&roll cu dwight. u gotta react quicker, stan.

    de fapt am zis de mult ca pe p&r sunt unstoppable (atunci cind ziceam ca shaq va fi la fel de inutil ca si Z impotriva lui magic daca magic joaca p&r ca anul trecut).

    sper ca perkins sa fie suspendat pt g6.
    de fapt de vreo 2 ani de zile daca nu mai mult ma tot intreb cum de i se permite lui perkins sa throw tantrums de cite ori se fluiera ceva impotriva lui.
    face exact ca un copil din ala razgiiat caruia nu vor parintii sa-i cumpere o jucarie in magazin. face fete, se strimba, bate din picior, da din miini, vocifereaza, nu ii ramine decit sa se aseze in cur si sa se puna pe urlat.
    la inceput facea doar moace. era enervant si asa, dar acum e insuportabil.
    se comporta de parca ar fi cine stie ce superstar si nu primeste nici un call. ever.
    la cum face merita "the rasheed treatment" - orice iesire: BOOM. T his ass.

    n-am nimic cu big baby, insa sper sa nu joace nici el in g6. that'd be karma for trying to grab shaq's injured finger.
    as fi preferat totusi ca ala care era facut KO sa fie garnett.

    dar cel mai important e rondo. daca rondo nu e la 100% magic au o sansa. mica. but still.


    now c'mon fuckers. winners are forged in the fire of the battle.

    PS: one last thing. carter e zero in ofensiva si muci on D. stan ar trebui sa-l tina mai mult pe banca. sa-l lase sa joace cu rezervele or something. sau sa se faca ca-l uita la aeroport, home alone style. nu cred ca lui vince i-ar parea rau. se duce pe plaja, baga un cocktail si vede meciu in HD. la ce bun sa te cari atita drum doar ca sa vezi meciul de pe banca sau din teren ? e mai bun view-ul, dar trebuie sa te misti un pic sa prinzi actiunea. la tv se misca camera.
    Last edited by caseta; 27th May 2010 at 11:59.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #1111
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Perkins are o fata de psihopat eu unul nu l-am vazut inca sa schiteze un zambet sau macar sa aiba o figura mai destinsa, am impresia ca va crepa ecranul cand da un prim plan cu el asa de urat se uita.

    P.S. Sunt ceva sanse sa scape de suspendare pentru game 6?
    it was Perkins' seventh technical of the postseason, which calls for a one-game suspension unless one of the technicals is rescinded by the league.
    Last edited by sannicola; 27th May 2010 at 12:32.

  20. #1112
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    P.S. Sunt ceva sanse sa scape de suspendare pentru game 6?
    Chiar spuneau (comentatorii astia care se pricep de pe aici...) ca l-ar suspenda pentru nimic...pe cand coatele celor de la magic trec neobservate.
    Last edited by YodaRo; 27th May 2010 at 14:49.

  21. #1113
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    De parcă ăia din Boston sunt niște sfinți ...
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •