Page 52 of 67 FirstFirst ... 242505152535462 ... LastLast
Results 1,072 to 1,092 of 1396

Thread: NBA Playoffs 2010

  1. #1072
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by T-Mac89 View Post
    Concluziile pe care le-am tras eu :

    - Orlando a greșit când au făcut trade-ul pentru Carter - he isn't the best fit for this team ;
    - Nelson este un jucător excelent , dar nu și un playmaker adevărat ;
    - Stan Van Gundy este un antrenor de top (nu este o noutate , dar merită menționat) ;
    - Lewis nu merită banii pe care-i primește , nici măcar 60% din sumă ;
    I would just like to say: I TOLD YOU SO !!!!

    http://www.onlinesport.ro/forum/show...er#post2647951

    http://www.onlinesport.ro/forum/show...er#post2685431

    http://www.onlinesport.ro/forum/show...er#post2647951

    Si pe 4 iulie 2009 am zis:
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    MAJOR FAIL pt magic. sa vedem ce vor face cind nu vor mai avea play making. eu zic ca nu mai prind finala.
    (pe vremea aia cavs tocmai il luasera pe shaq - chestie care personal nu mi-a placut si am considerat ca-i face mai slabi, iar garnett inca era un schiop si nu parea ca va reveni prea curind)

    nu mai stau sa caut citatele despre stan vg, nelson si lewis.
    insa tin minte ca am zis de citeva ori ca as prefera sa vad nelson, kidd, hedo/altul, lewis, dwight - unde in ofensiva kidd joaca PG si nelson SG iar on D jameer se apara la PG si kidd la SG (cum kidd are probleme on D cu PG mici si rapizi scenariul ar fi perfect pt el).

    PS
    Cautind astea am gasit asta:

    Quote Originally Posted by Raptor View Post
    Mereu merita cand joaca Vince, nu incerc sa ma conving de nimic.

    Ideea e doar ca stiu ce vorbesc, din simplu fapt ca am vazut de vreo 200 de ori mai multe meciuri cu Nets decat majoritatea oamenilor de pe aici.

    Chair vorbeam cu cineva despre faptul ca Vince n-a avut niciodata echipa cu sanse la titlu (cu exceptia anilor 2000-2001), si niciodata un pivot ca lumea cu care sa joace (Hakeem era tare batran cand juca la Raptors, iar Oakley ...).

    Si uite ca s-a intamplat. Daca n-o sa aiba Vince 6-7 assists per game (in cazu' in care o sa si joace 35 mpg...)...
    go on ....


    nu de alta, dar vince a jucat 31 mpg si a avut 3.2 ast.

    @obye
    now you're doing it right
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #1073
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    O chestie interesanta.Boston Bruins au pierdut sapt trecuta in Nhl impotriva Philadelphiei Flyers cu 3-4(la partide) dupa ce au condus cu 3-0.Kg a declarat acu cateva zile ca lumea sa nu ii confunde pe Celtics cu Bruins citez "apples are not oranges".Daca Orlando ia meciu 5, Celtics vor juca sub o presiune imensa.Seria nu e gata imo.Do not underestimate Stan Van Gundy.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  3. #1074
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    la inceputul seriei m-am gandit ca celtics vor pierde cel putin un meci acasa, si vor face cel putin un meci dezastruos(sau macar o repriza). magic in ultimii ani au fost recunoscuti pentru revenirile lor, anul trecut au fost primii care au castigat un meci 7 in boston. pentru toate exista un inceput dar mi-e greu sa cred ca magic vor mai reveni in seria asta.

    ca sa castigi 4 meciuri la rand impotriva unei echipe trebuie sa fii cu mult mai buna decat echipa aia, si pana acum celtics(nu magic) au fost cu mult mai buni decat magic. un blowout in meciul 5 i-ar ajuta foarte mult pe magic.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  4. #1075
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    O chestie interesanta.Boston Bruins au pierdut sapt trecuta in Nhl impotriva Philadelphiei Flyers cu 3-4(la partide) dupa ce au condus cu 3-0.Kg a declarat acu cateva zile ca lumea sa nu ii confunde pe Celtics cu Bruins citez "apples are not oranges".Daca Orlando ia meciu 5, Celtics vor juca sub o presiune imensa.Seria nu e gata imo.Do not underestimate Stan Van Gundy.
    in NHL locul 8 din east, habs a revenit de la 1-3 si 2-3 si a castigat impotriva caps si pens doi favoriti. Boston nu era favorita si Philly a fost norocoasa sa nu intalneasca pe caps sau pens
    Finala in east a fost intre the 7th and 8th seed ceeace spune totul. HCA nu e asa de important in NHL ca in NBA
    Last edited by YodaRo; 25th May 2010 at 16:09.

  5. #1076
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    O chestie interesanta.Boston Bruins au pierdut sapt trecuta in Nhl impotriva Philadelphiei Flyers cu 3-4(la partide) dupa ce au condus cu 3-0.Kg a declarat acu cateva zile ca lumea sa nu ii confunde pe Celtics cu Bruins citez "apples are not oranges".Daca Orlando ia meciu 5, Celtics vor juca sub o presiune imensa.Seria nu e gata imo.Do not underestimate Stan Van Gundy.
    nu-l subestimez pe stan (probabil macar in privinta lui suntem de acord noi 2) insa il estimez pe carter si, intr-o oarecare masura, pe lewis.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    la inceputul seriei m-am gandit ca celtics vor pierde cel putin un meci acasa, si vor face cel putin un meci dezastruos(sau macar o repriza). magic in ultimii ani au fost recunoscuti pentru revenirile lor, anul trecut au fost primii care au castigat un meci 7 in boston. pentru toate exista un inceput dar mi-e greu sa cred ca magic vor mai reveni in seria asta.

    ca sa castigi 4 meciuri la rand impotriva unei echipe trebuie sa fii cu mult mai buna decat echipa aia, si pana acum celtics(nu magic) au fost cu mult mai buni decat magic. un blowout in meciul 5 i-ar ajuta foarte mult pe magic.
    i disagree. dupa un blowout o echipa buna vine foarte motivata, mai ales acasa. ar fi mai bine IMO daca celtics ar pierde pe niste greseli ale lor, fara ca magic sa joace prea bine. in felul asta celtics ar ramine cu impresia ca they can turn it on when necessary si ca "eh, noi le-am dat meciul, nu l-au luat ei". dupa cum s-a vazut si cu pistons, nu e chiar asa de usor sa turn it on cind vrei tu, si daca magic lull the celtics into a false sense of security (ca sense of entitlement deja au), abia atunci li se deschide o FOARTE mica portita sa faca istorie.

    oricum s-a vazut importanta lui carter pt echipa = ZERO. au pierdut cu el jucind bine si au cistigat cu el praf.
    mai bine il lasa stan pe banca, ca daca arunca din nou 1-9 si joaca acelasi spectacular D pe care l-am vazut aseara risca sa ruineze totul chiar daca dwight si jameer fac meciuri bune.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #1077
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Eddy Curry defaulted on a $570,000 personal loan he took out in Nevada at nearly 85% annual interest, to help support his $17,000-per-month lifestyle.

    http://realgm.com/src_wiretap_archives/66791/20100524/curry_ordered_to_pay_$12m_debt/
    if stuffing your face with burgers is a life style, pigs have a lot of style.

    ca sa nu mai zic ca "la ce kkt ii trebuia imprumut ?". ia 10 mil/sezon si 17k/luna = 2 mil/an.

    sincer daca curry ramine a broke ass nigga in 5 ani nu o sa simt nici un pic de mila pt el. e un cretin lenes care a avut noroc ca l-a facut natura mare.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #1078
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post


    i disagree. dupa un blowout o echipa buna vine foarte motivata, mai ales acasa. ar fi mai bine IMO daca celtics ar pierde pe niste greseli ale lor, fara ca magic sa joace prea bine. in felul asta celtics ar ramine cu impresia ca they can turn it on when necessary si ca "eh, noi le-am dat meciul, nu l-au luat ei". dupa cum s-a vazut si cu pistons, nu e chiar asa de usor sa turn it on cind vrei tu, si daca magic lull the celtics into a false sense of security (ca sense of entitlement deja au), abia atunci li se deschide o FOARTE mica portita sa faca istorie.

    oricum s-a vazut importanta lui carter pt echipa = ZERO. au pierdut cu el jucind bine si au cistigat cu el praf.
    mai bine il lasa stan pe banca, ca daca arunca din nou 1-9 si joaca acelasi spectacular D pe care l-am vazut aseara risca sa ruineze totul chiar daca dwight si jameer fac meciuri bune.
    e si asta o idee tre sa recunosc....dar depinde ce preferi
    la blowout le bagi indoiala in cap, ca poate vor pierde seria etc....
    la meci strans ii fac sa fie mult prea increzatori. desi celtics sunt niste aroganti nenorociti....nu cred ca vor pierde meciul 6 doar pentru ca sunt foarte increzatori. in meciul 6 cu cavs aveau toate motivele sa fie siguri de victorie, dar cu toate astea au jucat bine. au prea multa experienta, si stiu sa trateze meciul 6 ca pe un meci 7.

    depinde ce alegi. eu as alege blowout si indoielile respective.

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    if stuffing your face with burgers is a life style, pigs have a lot of style.

    ca sa nu mai zic ca "la ce kkt ii trebuia imprumut ?". ia 10 mil/sezon si 17k/luna = 2 mil/an.

    sincer daca curry ramine a broke ass nigga in 5 ani nu o sa simt nici un pic de mila pt el. e un cretin lenes care a avut noroc ca l-a facut natura mare.
    a avut noroc ca era mare, dar a bagat si niste post moves. nu stiu de unde le-a avut sincer avand in vedere cat de lenes era/este

    http://realgm.com/src_wiretap_archiv...ew_mike_brown/

    astia-s idioti? de la rod thorn ma astept la mai mult decat atat.....
    Last edited by Kobe24; 25th May 2010 at 18:04.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  8. #1079
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    http://realgm.com/src_wiretap_archiv...ew_mike_brown/

    astia-s idioti? de la rod thorn ma astept la mai mult decat atat.....
    de ce ?
    nu inteleg de ce rod thorn e asa bine vazut in nba ...
    la fel cum nu inteleg de ce walsh e asa bine vazut.

    ce au facut ei ? ce campioana au construit ei ?
    ca l-a draftat rod thorn pe mj ??? so what ? cauta quotes dupa draft si o sa vezi ca habar nu avea peste ce a dat. a avut super bafta, that's it.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  9. #1080
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    nu-l subestimez pe stan ... oricum s-a vazut importanta lui carter pt echipa = ZERO
    pai tu il chiar supraestimezi pe stan daca omu' si'ar baga mintile in cap acu macar cand he faces elimination big time ! atunci si'ar zice "phuck the owner, phuck the GM, I'll just do what I know better, keep VC benched a whole next game. I got nothing to lose but my job, so phuck him! let's see if I'm right, and the team can blow the greenies outta hell without VC !"

  10. #1081
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Both teams played hard.

  11. #1082
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Zabriskie View Post
    epic
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  12. #1083
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    suns au deja 5 recuperari ofensive. in meciu trecut au avut libere mult mai multe....acuma recuperari. rezultatul va fi acelasi.
    nesimtirea unor oameni din echipa te lasa fara cuvinte...pathetic. SUNS(!!!) care sunt cu 10 cm mai mici sa iti recupereze 5 mingi in 2 minute..... e de rasul lumii...
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  13. #1084
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    dupa cum ziceam 2-2. ca si in seria cu okc, au avut meciul 3 in mana, dar cu o echipa de retardati si indisciplinati(e de inteles cand liderul echipei e fisher) asa se intampla. au perdut meciul 3....si in meciul 4 dezastru. daca pierd seria asta cu suns.....in locul lui phil as pleca si m-as pisa pe ei de zgarciti.

    gasol are 0 reb. i s-a urcat la cap si a luat-o pe calea lui amare stoudemire.

    suns arunca de parca ar fi la antrenamente. au deja 7 de 3.

    cand un organism e bolnav ies toate bubele la iveala. asa se intampla cand vinzi pickuri, ai un pg praf si cand ai ocazia sa aduci un perfect fit nu o faci, pentru ca esti zgarcit. in loc de hinrich salmons blair, joci cu farmar shanon si powell.
    Last edited by Kobe24; 26th May 2010 at 04:55.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  14. #1085
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    lol @ 3p shooting contest ! kobe a avut 3x3p consecutiv. apararea sub panou e cam zero la lakers azi

  15. #1086
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    totu e zero. sa ii ia dracu....pe toti.
    41 de puncte primite in sfertu 2, parca zici ca-s warriors
    nu poti sa castigi 2 titluri la rand cu farmar brown walton si powell pe banca.....

    34-11 la bench points. banca conteaza si in playoff au lakers 5 jucatori, dar e foarte greu sa castigi asa. ai nevoie de vreo 8 daca nu mai multi. multora li se pare ca asta e o super echipa avand atatea nume mari, dar ca si in '04 rezervele ii mananca.
    Last edited by Kobe24; 26th May 2010 at 05:07.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  16. #1087
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    pai nu poti sa iti permiti sa ai super starters + mega bench de unde atata cap ? poti eventual sa ai un bench cam de aceeasi valoare ca starterii. uitate'te la suns. cred ca au cel mai bun bench din liga

  17. #1088
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    nu iti trebuie cap, ca nu ai hard cap. la ce preturi au astia la meciuri, la parcari, la cati bani castiga.....se putea mult mai mult.
    nu iti trebuie mega bench, dar macar sa fie decenta....nu dezastruoasa
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  18. #1089
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    so Suns beat the Celtics for the 2010 title cine'ar fi crezut ?
    de ce nu scrie nimeni pe forum cand joaca lakers ?

  19. #1090
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    de ce nu scrie nimeni pe forum cand joaca lakers ?
    Lakers sucks acum serios tot asa cred si eu cand joaca si Celtics si mai si castiga nimeni nu mai scrie pe forum
    Lakers au avantajul terenului nu ii vad sa piarda acasa si cu un 4-3 tot in finala ajungi

    M-am uitat pe box score acuma de la Suns toti care au jucat(10) au punctat si pe tabela R. Lopez a fost ultimul cu 6 puncte.
    La rebounds clar Phoneix 51-36 in vest nimeni nu se apara doar in viteza se joaca si pe atac au fost doar 15 TO's in tot meciul.
    In est la Boston-Orlando sunt cate 30 de mingi pierdute in fiecare partida
    Last edited by sannicola; 26th May 2010 at 08:18.

  20. #1091
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    so Suns beat the Celtics for the 2010 title cine'ar fi crezut ?
    de ce nu scrie nimeni pe forum cand joaca lakers ?
    that'd be nice. dar nu se va intimpla asa ceva. cred ca ii rup celtics. 4 blowouts in a row. ar fi macel mai mare decit la rockets - magic in '95.

    http://realgm.com/src_wiretap_archiv..._bulls_rumors/

    jackson: hey, jerry, FUCK YOU !!! I'm not helping you make more money by using my name to get lebron, you cheap bastard.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #1092
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Poza reprezentativa pentru Lakers !
    http://1.bp.blogspot.com/_CqDk4jAv_Y...s/s1600/16.jpg
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •