Page 8 of 11 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 148 to 168 of 226

Thread: Davis Cup 2010

  1. #148
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Hanescu se declara foarte obosit si miine nu va fi deloc asa de usor cum s-ar parea la o prima vedere!In cazul (nefericit) in care Victor ar pierde ,Ungur ar trebui sa faca punctul decisiv,si ,cum l-am vazut ieri,nu stiu daca ar putea sa faca fata presiunii imense!Oricum,bafta multa Romania miine!

  2. #149
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Meci lejer la dublu, insa maine va fi o zi dificila. Nici eu nu as vrea sa se ajunga la un decisiv. Adi totusi nu are experienta.

  3. #150
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Pai cand spuneam ca Victor nu poate face singur echipa Romaniei... Vom vedea daca va reusi pentru ca zic eu, daca pierde maine, in al doilea meci nu avem nicio sansa.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  4. #151
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Eu tot n-am inteles de ce nu a jucat Copil la dublu...
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  5. #152
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luma View Post
    Eu tot n-am inteles de ce nu a jucat Copil la dublu...
    Pavel a zis ca e prea varza si Hanescu trebuie sa isi rupa oasele... sau ceva de genu' asta...

    Ploua la Bucuresti? Cum e posibil organizatori sunt de vina...
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  6. #153
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    De asta nu a inceput meciul...

  7. #154
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Organizatorii sunt de vina ca ploua?

    Hm, tu esti sigur ca Pavel a spus asta??? Experienta se castiga in timp, jucand, nicidecum pe banca. Si cred ca Pavel stie asta.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  8. #155
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Nu cred ca Pavel a spus ca Copil e varza.

  9. #156
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luma View Post
    Organizatorii sunt de vina ca ploua?

    Hm, tu esti sigur ca Pavel a spus asta??? Experienta se castiga in timp, jucand, nicidecum pe banca. Si cred ca Pavel stie asta.
    In legatura cu ploaia era un fel de gluma, desi tehnic se poate sa fie si organizatorii de vina, trebuia sa se imprumute Boc de la camatari si sa puna acoperis....

    A fost un interviu parca la TVR inainte de meciul de dublu... E evident ca nu sa exprimat asa, dar eu asta am inteles.

    Quote Originally Posted by yonutz96 View Post
    Nu cred ca Pavel a spus ca Copil e varza.
    De fapt cred ca a spus ca nu e in forma.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  10. #157
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    <<Din cauza conditiilor meteorologice nefavorabile de la Bucuresti, oficialul ITF, Michel Willems a hotarat amanarea startului meciurilor programate astazi in cadrul partidei de Cupa Davis, Romania- Ucraina. Intr-o prima instanta inceputul partidei Victor Hanescu – Sergiy Stakhovsky a fost reprogramat pentru ora 13:00.

    In cazul in care ploaia va continua, primul meci al zilei va fi amanat succesiv cu cate o ora, pana la ora 19:00. Intentia oficialilor este de a incheia astazi cel putin una dintre partidele programate. In situatia in care partida Hanescu-Stakhovsky se incheie astazi in favoarea jucatorului roman la o ora inaintata, oficialul ITF impreuna cu capitanii celor doua echipe pot decide ca ultimul meci sa nu mai fie disputat.

    Daca pana la ora 19:00 conditiile de joc nu vor permite inceperea meciului, acesta va fi reluat maine. Revenim cu informatii.>>

    http://www.frt.ro/ro/info_detalii/966
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  11. #158
    senior Anailasa's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Roumania
    Posts
    219
    Reputatie
    1
    Sa speram ca ploaia se va opri cat mai curand si se va putea desfasura meciul lui Hane cu Stakhovsky.
    Mai avem nevoie doar de o victorie , sper lejera lui Hane si mergem ,mai departe. Haide Hane!!!
    [SIZE="7"][COLOR="Blue"][SIZE="5"]ANDY MURRAY [/SIZE][/COLOR][/SIZE][COLOR="RoyalBlue"] [SIZE="5"]IS THE NO.1[/SIZE][/COLOR]
    I'M ALSO SUPPORTING [B][SIZE="4"][COLOR="Red"]RICHIE GASQUET[/COLOR][/SIZE][/B] [SIZE="4"][B][COLOR="RoyalBlue"]ERNEST[/COLOR][/B][/SIZE] [SIZE="4"][B][COLOR="royalblue"]GULBIS [/COLOR][/B][/SIZE] AND [SIZE="3"][COLOR="Magenta"]RAFA NADAL [/COLOR][/SIZE]

    IN DOUBLES I'M SUPPORTING [B][COLOR="RoyalBlue"]JAMIE MURRAY [/COLOR][/B]AND [COLOR="Purple"]ROSSCO HUTCHINS[/COLOR]

  12. #159
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Hanescu se declara foarte obosit si miine nu va fi deloc asa de usor cum s-ar parea la o prima vedere!In cazul (nefericit) in care Victor ar pierde ,Ungur ar trebui sa faca punctul decisiv,si ,cum l-am vazut ieri,nu stiu daca ar putea sa faca fata presiunii imense!Oricum,bafta multa Romania miine!
    Victor a declarat imediat dupa meci ca este obosit, nu ca este foarte/super/mega obosit.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  13. #160
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Hanescu vs Stakhovsky 6-4,6-2,7-5

    ROMANIA vs Ucraina 3-1
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  14. #161
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Doamne ajuta la tragerea la sorti

  15. #162
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Victorie lejera zic si azi. Vom juca barajul. Desi acolo nu cred ca vom avea sanse, deoarece nu putem sta doar in Victor si Horia. Dar cine stie. Poate avem noroc la tragere.

  16. #163
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Bravo baieti!

    Acum imi mai doresc un baraj lejer.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  17. #164
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    BRAVO BAIETI!!!

    Sa vedem cu cine vom juca barajul.

    Apropo. Stie cineva ce se mai aude de Florin Mergea? Indiferent de adversar, avem nevoie de un dublu puternic, care sa-l odihneasca pe Victor.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  18. #165
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Spunea mai demult, cand s-a "certat" cu federatia, ca se va antrena in Canada. N-am mai auzit nimic...
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  19. #166
    senior Anailasa's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Roumania
    Posts
    219
    Reputatie
    1
    Victorie categorica pentru Hane, dar sper ca la baraj sa avem noroc deoarece noi putem spune ca avem doar un jucator de top la simplu pe bietul Vic.La dublu il avem totusi pe Horia, dar mai avem nevoie de un jucator macar acceptabil la simplu.
    HAI ROMANIA!!!!!!!!!
    [SIZE="7"][COLOR="Blue"][SIZE="5"]ANDY MURRAY [/SIZE][/COLOR][/SIZE][COLOR="RoyalBlue"] [SIZE="5"]IS THE NO.1[/SIZE][/COLOR]
    I'M ALSO SUPPORTING [B][SIZE="4"][COLOR="Red"]RICHIE GASQUET[/COLOR][/SIZE][/B] [SIZE="4"][B][COLOR="RoyalBlue"]ERNEST[/COLOR][/B][/SIZE] [SIZE="4"][B][COLOR="royalblue"]GULBIS [/COLOR][/B][/SIZE] AND [SIZE="3"][COLOR="Magenta"]RAFA NADAL [/COLOR][/SIZE]

    IN DOUBLES I'M SUPPORTING [B][COLOR="RoyalBlue"]JAMIE MURRAY [/COLOR][/B]AND [COLOR="Purple"]ROSSCO HUTCHINS[/COLOR]

  20. #167
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luma View Post
    Spunea mai demult, cand s-a "certat" cu federatia, ca se va antrena in Canada. N-am mai auzit nimic...
    Un talent irosit.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  21. #168
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    BRAVO BAIETI!!!

    Sa vedem cu cine vom juca barajul.

    Apropo. Stie cineva ce se mai aude de Florin Mergea? Indiferent de adversar, avem nevoie de un dublu puternic, care sa-l odihneasca pe Victor.
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Un talent irosit.
    mergea a revenit anul acesta in circuit si a aratat ca poate. A trebuit sa joace cate 4 meciuri in calificari la futuresuri si se oprea prin sferturi din cauza oboselii.
    sapt aceasta a facut sfert de finala la varna, dar s`a retras din cauza unei accidentari. in ceea ce priveste dublul, nu mai e considerata o varianta pentru ca se axeaza doar pe simplu. in orice caz, pana la finalul anului o sa fie in jurul locului 300.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •