Page 14 of 228 FirstFirst ... 412131415162464114 ... LastLast
Results 274 to 294 of 4770

Thread: Diverse 2010

  1. #274
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ioana....chiar daca nu ajungi la Internationale....cineva se gandeste la tine Se pare ca in vara vor veni gimnastele in Olanda!!!
    ar fi suuupeeeer

    Probabil ca la Nationale, la sfarsitul lui iunie (19-20)...nu vreau insa sa ma bucur prea mult, nu se stie niciodata cand se razgandesc oficialii nostri.

    @Clau93: a pus si Luiza articolul asta in topicul dedicat Anei. E doar un transfer formal, Galatiul deavand voie sa aiba legitimate gimnaste senioare...Si Ana a primit si locuinta in Constanta si un salariu (din cate am inteles), deci ma bucur f mult pt ea.

  2. #275
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Calendarul competitional pe anul 2010 (pentru Romania): http://fangymnastics.com/calendar-2010/
    Mai am si informatii despre ritmica si aerobica...daca e cineva interesat sa-mi spuna si trimit separat.
    www.fangymnastics.com

  3. #276
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Eu sunt interesata de aerobica (si cred ca mai sunt si alti forumisti, mamici, gimnaste). Daca ai ceva informatii te rog frumos sa le posezi si la voi si pe thread-ul de aerobica. Merci.

    Oho, doua amicaluri in Olanda!!!

  4. #277
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Super, multumim!! Sunt ceva competitii si s-ar mai putea adauga spre final de an...sa speram ca vom participa la toate si ca nu vor fi trimisi mereu aceeasi sportivi.
    Deci nu se stie inca locatia (provizorie) a nationalelor?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  5. #278
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    @Luiza: atunci o sa pregatesc si calendarul de la aerobica zilele astea.
    Da, 2 amicale in Olanda...in martie baietii si in august fetele.


    Pentru nationale....Timisoara/Resita....din nou, nu e batut in cuie. Se poate schimba oricand, din aceasta cauza nici nu am scris locatia.

    Intr-adevar sunt multe competitii...ar fi excelent sa mergem la toate. Acum sa vedem.
    Deja am inteles ca s-ar putea sa spunem pas pt Scam si Montreal....vom vedea,
    www.fangymnastics.com

  6. #279
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    E bine ca se mai diversifica orasele, poate undeva se va face putina reclama si va fi sala mai plina. Si ma bucur ca se ia in calcul Resita! In ultimii ani mergeau in orasele natale ale fetelor, iar la Resita e centru de traditie pentru baieti
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  7. #280
    senior simonad's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Milan - Italy
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    @Luiza: atunci o sa pregatesc si calendarul de la aerobica zilele astea.
    Pentru nationale....Timisoara/Resita....din nou, nu e batut in cuie. Se poate schimba oricand, din aceasta cauza nici nu am scris locatia.
    Nationale de gimnastica artistica la Resita sau Timisoara? Super!!!!

    Cum ramanen cu voluntariatul? Eu am avut un feedback cam pesimist, dar era neoficial, am vrut sa sondez terenul inainte de chema la federatie ca sa propun in mod oficial...O sa amintesc celor de federatie ca au avut ocazia sa vada cu ochii propri cum functioneaza voluntariatul in alte tari si ca nu au argumente sa ma abureasca cu "nu stim cum este, daca nu iese bine, etc"!!!

    Cine vrea sa se implice sa ma contacteze privat. Daca nu suntem cel putin 10 persoane serioase nu pot propune nimic!

  8. #281
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Ati vazut pe tvr 3 emisiunea de gimnastika k forminte maria olaru si simona amanar?Am trimis 6 mesaje niciunul nu a fost afisat pt k toate il akuzau pe FORMINTE kare se proklama sus si tare k se retrage,k are 3 grupuri d fete dintre kare niciuna apta pt acest sport la momentul d fata
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  9. #282
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Cand a fost emisiunea?
    Poti sa ne zici ziua si ora?
    www.fangymnastics.com

  10. #283
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Simona, eu nu stiu ce sa zic...pentru ca, sincer, nu stiu ce presupune voluntariatul, mai ales intr-un sport. Noi oricum vrem sa mergem la nationale si internationale, dar e cam devreme sa fim siguri ca nu va aparea nimic neprevazut si intr-adevar vom putea ajunge. Cred ca ar ajuta daca ne-ai explica mai in detaliu ce ar presupune din partea noastra o astfel de actiune.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  11. #284
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Din nou repertoriul arhi kunoskut:nu fete,baza de selektie mika,salarii mici pt konducere,distanta mare d kasa si familie kare il forteaza si mai mult sa se retraga dar a zis bine maria la un moment dat k aceste probleme erau si pe vremea lor dar nu erau mediatizate atat de mult, singurul lukru pertinent l a spus simona k maxim 2 medalii la un kampionat de anvergura vom lua si un alt aspekt interesant mentionat de maria si anume k ii e greu sa kreada k sandra va reveni in acest sport din kauza lakunelor in pregatire datorate accidentarii si edukatia deficitare aplikata kopiilor:mai bine la mc donald,m bine matematika in lok de ore d sport SI CEL Mai trist citez "copiii nu mai sunt prioritatea nr 1 a parintilor" ;-(
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  12. #285
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    @21mai:..spune-ne cand a fost emisiunea, te rog...si apropo...nu iti merge tasta "c"?
    www.fangymnastics.com

  13. #286
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Akum 15 min s a terminat numele ceva k in prelungiri daka nu ma insel

    ;-)) e obisnuinta la mijloc

    Mi am adus aminte de amelia mr forminte a precizat ca nu e nimic grav,ci doar o "gaselnita a presei"
    Last edited by mikeyy; 23rd January 2010 at 23:59.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  14. #287
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    Ati vazut pe tvr 3 emisiunea de gimnastika k forminte maria olaru si simona amanar?Am trimis 6 mesaje niciunul nu a fost afisat pt k toate il akuzau pe FORMINTE kare se proklama sus si tare k se retrage,k are 3 grupuri d fete dintre kare niciuna apta pt acest sport la momentul d fata
    Oana, multumim de stire. Asta e ce nu mi-am dorit pe anul asta: scuze.... si vad ca tot de asta avem parte... E vorba de lipsa literei "c" sau nu inteleg eu bine, echipa cu Amelia, Ana P., Claudia Voicu, Raluca Haidu, Diana Chelaru, Andrea Span, Diana Trenca, Dana Andrei... si revenirea "veteranei" Cerasela nu e echipa ?!? Plus ca pentru CM au sanse sa revina Ana T si Gabi...

    Zici ca a proklamat Forminte ca se retrage din functia de coordonator la lot? Inainte sau dupa Europene? Macar sa fie egalitate, sa fie ambele loturi natioanle - baieti si fete - fara coordonator si sa ia medalii mai multe si sa le vedem pe fete zimbitoare si facind gimanstica de palcere! Si sa avem rezultate mai bune - sigur grupul de antrenori de la Deva (incluzindu-l si pe antrenorul Forminte sau nu) va face treaba la fel de buna ca cel de la Bucuresti fara coordonator. Daca Forminte nu va mai fi ocupat cu coordonarea (scuzelor) si va fi antrenor la sarituri poate scoate o medalie ca doar Simonei Amanar i-a fost antrenor.

    @Mihai: Multumesc pentru calendarul competitional. Localitatea ca localitatea, daca se alege dintre Timisoara si Resita sunt cam tot in aceeasi parte de tara, ca distanta, nu e ca si cum ai alege intre Timisoara si Constanta sau Iasi. Dar oare data ramine batuta in cuie? Stiu ce s-a intimplat anul trecut, nimeni nu poate garanta nimic dar cam ce sanse am avea sa se tina? Si da, daca poti sa pui si calendarul de aerobica si ritmica pe site la fangymnastics ar fi bine. Sa aiba si Alex si celelate fete mai multi spectatori in sala la concursurile lor... Eu mai sper ca daca lumea are info, va merge la concursurile de gimnastica.

    @Simona: Votez cu Cata, ne-ar trebui sa stim cite ceva. Sunt si studenti pe aici dar sunt si care lucreaza si trebuie sa isi planifice concediul. Poti sa ne spui ce presupune voluntariatul? In primul rind: trebuie sa ai un orar fix doar in zilele respective? Sau trebuie sa fii la munca inainte cu citeva zile si citeva zile dupa? In al doilea si al treilea rind - ce vrei tu sa ne spui sau ce intrebari mai au altii.
    Last edited by Tess_AN; 24th January 2010 at 06:02.

  15. #288
    sport legend maria_alexandra's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Mihai, vreau si calendarul pentru aerobica si ritmica. daca poti sa il pui la aerobica ar fi perfect.

    cat de bine pica internationalele anul acesta, exact in vacanta de Paste. o sa fac tot posibilul sa merg anul acesta la cat mai multe competitii, sa imi ajunga si pentru anul viitor. probabil o sa merg cu parinti mei, acum ca i-am "corupt", le place si lor gimnastica

  16. #289
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Am o rugaminte: in cazul in care persoana care a editat la pagina Sandrei Izbasa de pe wikipedia in zilele de 26 si 27 Decembrie 2009 este de pe forum sau citeste forumul rog urmatoarele: ori 1) da referinte urgent la ce-a scris ori 2) modifica astfel incat sa nu fie evident informatie ne-enciclopedica. Nu ajuta pe nimeni afirmatii de genul "very consistent gymnast and rarely falls" daca NU sunt lucruri exprimate de o autoritate in domeniu, FIG, Nadia etc... si si-atunci trebuie precizat cine-a zis : "Nadia a spus ca Izbasa e asa si pe dincolo". Alt exemplu de informatie care n-are ce cauta intr-o enciclopedie "It's obvious that she is not a bar worker." Pentru cine e evident?

    Izbaša's gymnastics

    Izbaša is a very consistent gymnast and rarely falls. She is very clean and precise. Her favorite and best event is floor (which she won at the 2008 Summer Olympics). She is very clean, has difficult tumbling, and is a master at sticking the landings. She is also very good on beam, where she won the silver medal at the 2006 World Artistic Gymnastics Championships. She is also a fabulous vaulter as well, where she placed 8th at the 2006 world championships. She usually performs a yurchenko double twist, but has switched to a full twist (in 2009). It's obvious that she is not a bar worker. She does not always hit her handstands and doesn't have that much difficulty, but like on all the events, she has clean form. She has gotten better on uneven bars (though she has added more difficulty).

  17. #290
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    @Tess: nu e nimic batut in cuie....orice se poate intampla. Sper doar ca vom putea afla din timp orice modificare.
    www.fangymnastics.com

  18. #291
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1

  19. #292
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Frumos exercitul....eu nici nu-l stiam, deci a fost o surpriza placuta!

    Gym Examiner a realizat o lista cu gimnastii pe care tre sa-i urmarim cu atentie in 2010...din punctul ei de vedere: http://www.examiner.com/x-19152-Gymn...-watch-in-2010

    Pentru Romania: Ana Porgras si Flavius Koczi.
    www.fangymnastics.com

  20. #293
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post

    Gym Examiner a realizat o lista cu gimnastii pe care tre sa-i urmarim cu atentie in 2010...din punctul ei de vedere: http://www.examiner.com/x-19152-Gymn...-watch-in-2010

    Pentru Romania: Ana Porgras si Flavius Koczi.
    Cred ca va fi surprinsa cand Amelia Racea va deveni campioana mondiala absoluta

  21. #294
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by anna.09 View Post
    Cred ca va fi surprinsa cand Amelia Racea va deveni campioana mondiala absoluta
    Bine zis!!!
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •