Page 13 of 228 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 253 to 273 of 4770

Thread: Diverse 2010

  1. #253
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Nici n-am zis ca-s la fel. Acum imi dau seama ca eu stiam de varicela si rubeola, nu rujeola si rubeola. Le-am facut pe ambele, ba chiar rubeola de 2 ori :ras-plans: Cu vaccinurile nu stiu cum e...e posibil oare sa nu fi avut efect sau sa fi aparut intre timp noi tulpini ale virusului?



    Abia astept sa fie oficial!!!!
    Greu de crezut ca ai facut rubeola de doua ori . Imunitatea este durabila . Cel mai probabil nu ai fost diagnosticata corect in una dintre dati (asta se intampla de multe ori ).
    Noua tulpina a virusurlui nu a aparut dar din pacate se pare ca in Romania din ultimi ani nu se ma urmaresc vaccinarile ca inainte .Si e pacat !

  2. #254
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Multa Sanatate Amelia!! Tara are nevoie de tine!!

    BE STRONG!!!
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  3. #255
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Daca Ana si Gabi vor putea trece peste perioada aceasta de recuperare si isi vor recapata forma...atunci sunt convins ca le vom vedea la Londra 2012.....nici nu mai e mult - 2 ani (ce trece timpul)
    Cred ca si-au recapatat increderea in propriile forte!!!


    Londra 2012?? As fi surprins sa le vad anul acesta la mondiale! Fiind ca NUMA 5 gimnaste pot merge la Londra...Gabby si Ana trebuie sa castige fiecare competitie de acuma ca sa mearga acolo! Si cred ca si Forminte trebuie acuma sa se ocupe de noile senioare si de junioare!
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  4. #256
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Greu de crezut ca ai facut rubeola de doua ori . Imunitatea este durabila . Cel mai probabil nu ai fost diagnosticata corect in una dintre dati (asta se intampla de multe ori ).
    Noua tulpina a virusurlui nu a aparut dar din pacate se pare ca in Romania din ultimi ani nu se ma urmaresc vaccinarile ca inainte .Si e pacat !
    Prima data am facut la gradinita, cand a fost o mica epidemie in grupa mea, iar apoi am facut in clasa a 9-a, cand a fost epidemie in tot liceul. Nici nu prea avea ce alta boala sa fie... Plus ca bunica e medic pediatru si am crescut sub nasul ei.
    Despre vaccinari...chiar nu stiu ce sa zic. La noi se faceau cum trebuie, erau urmarite de cabinetul medical din scoala. E cumva acel vaccin care se face in mana si lasa o cicatrice distinctiva? Sau are revaccinari dupa doza initiala [cred ca rapeluri se cheama]? Si asta ar putea fi un motiv.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  5. 21st January 2010, 10:06

  6. #257
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Multa sanatate Amelia!
    Ror-ul se face la 1 an - face parte din schema obligatorie de vaccinare - dar destul de multa lume il refuza. Dar poate Amelia a facut vaccinul si are o forma usoara de pojar, ca nu ofera protectie 100% - din ce mi-a zis pediatra - dar te fereste sigur de forme mai rele.

  7. #258
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Am mai aflat de o competitie..va avea loc peste aproape 1 luna: competitia organizata de Nadia " Nadia Comaneci Invitational". Din cate am inteles chiar de la Nadia de pe twitter...a trimis o invitatie si catre Romania pentru cateva gimnaste. Inca nu am aflat despre cine e vorba.

    Competitia va avea loc in perioada 19-21 februarie.
    vor merge 3 fete din junioarele care se pregatesc la Deva

  8. #259
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Multumim Ramona.
    Ne poti spune si cine va participa?
    www.fangymnastics.com

  9. #260
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Multumim Ramona.
    Ne poti spune si cine va participa?
    Rusu Diana, Gheorghe Georgiana, Tufa Andreea

  10. #261
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Multumim, Ramona!
    Ce frumos ca merg cele micute!! Trebuie sa fie si mai deosebit, la varsta lor, sa mearga la competitia Nadiei! Succes
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  11. #262
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Wow..ce ma bucur! Super! Dar asta inseamna oare ca ele nu vor merge la Euro?

  12. #263
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Ramona, multumim de info. Si la American Cup cine merge? Nu te intreb cine merge la CE de la junioare ca e probabil prea devreme... Dar, poti sa scrii cind (data) si unde (localitate) sunt (daca sunt) Internationalele? M-ar ajuta sa stiu ca poate-poate.... nu zic mai mult ca sunt multi "daca" la mijloc. Multumesc anticipat.
    Last edited by Tess_AN; 21st January 2010 at 21:39.

  13. #264
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Ce interesant ca merg junioare pana la Nadia Comaneci Invitational. Succes fetelor!!

    Tess, vom avea internationale in martie (cred) dar datele si locatiile nu se stiu!
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  14. #265
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Data si locatia Internationalelor nu sunt stabilite exact....am inteles ca exista probleme cu sala de la Ploiesti...si nu s-au decis 100%.
    Oricum in calendarul federatiei apare in weekend-ul 7-11 aprilie. Dar din cate am inteles mai exista sanse sa fie pusa competitia in a doua jumatate a lui martie.
    Inca nu e stabilit.

    @Ramona: multumesc!
    www.fangymnastics.com

  15. #266
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Multumesc Mihai. 10 aprilie sunt Pastile!... Ar fi aiurea pentru gimnasti si gimnaste... mai ales ca am inteles ca fetele de la Deva atit merg la mama acasa de Pasti si de Craciun... Dar nici jumatea lui martie nu e bine (pentru mine)... De Florii, o saptamina inainte de Pasti mi-ar conveni cu conditia sa se hotareasca inainte de sfirsitul lunii acesteia.

    Scuze de off topic.

  16. #267
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Tess, in 4 aprilie e Pastele. Cel ortodox cel putin, la catolici nu stiu. Cred ca de-asta e ori weekendul din 11 aprilie, ori cel de la sfarsitul lui martie.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  17. #268
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Ai dreptate. 4 aprilie e. Si la ortodocsi si la catolici. Anul asta sunt in aceeasi zi. (transmisia d ela patinaj + serviciul sunt de vina ca fac eu greseli )

  18. #269
    sport legend deni's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    790
    Reputatie
    1

    Smile

    Quote Originally Posted by capriata View Post
    Buna ziua tuturor,

    E primul meu post. Urmaresc demult discutiile de pe acest forum. E foarte fain, mai interesant ca gymworld
    N-am scris pana acum...dar acum nu m-am putut abtine...tocmai am vazut documentarul "Secrets of Deva" de pe Crisrusblog.
    M-am bucurat la inceput...pitic e tare dulce..dar cand a ajuns la partea a doua, dupa un an...mi s-a pus un nod in stomac.
    Silul la care antrenorul Florin Cotutiu injura, jigneste, chiar si duritatea celei de-a doua antrenoare m-au intristat tare.
    Asta e un clasic caz de child abuse...Ei se justifica prin asta trebuie sa faci pt performanta, dar totusi sunt niste copii de 10-11 ani,
    sensibili, nu poti sa te porti asa cu ei. Ma mira ca nu a remarcat nimeni pana cum, mie mi se pare tare tare trist
    Bine ai venit pe forum!
    Am vazut si eu "Secrets of Deva" si mi se pare absolut superb.E incredibil sa vezi actualul lot de gimnastica la varstele acelea fragede cand inca nu stiu ce vor.Si mi se pare si mai incredibil ca cel putin jumatate din acea echipa a ajuns in lotul olimpic...sunt tare emotionata...imi place genul acest de film...
    O gimnasta unica:Stela Nistor!
    You are the best:Ana&Ama!

  19. #270
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Ai dreptate. 4 aprilie e. Si la ortodocsi si la catolici. Anul asta sunt in aceeasi zi. (transmisia d ela patinaj + serviciul sunt de vina ca fac eu greseli )
    Da, coincid anul asta. O sa am si eu o zi libera atunci, pe 5 aprilie...poate ma-ncumet sa fac cozonac anul asta (am mac, am Jurcovan, am masina de macinat cafeaua pt mac, am pana si masina pt nuci...momentan am si nuci din Ro, dar cred ca le mananc pe toate pana atunci)

    Cu toate dorintele si visele probabil insa ca eu voi urmari Internationalele la TV (asta daca nu sunt in weekendul 12-14 martie, cand voi fi plecata). Oricum, ma bucur mult pt gimnaste/gimnasti ca se vor tine inaintea Europenelor...chiar au nevoie de concursul asta (de fani, nu mai vorbesc).
    Last edited by ioanavol; 22nd January 2010 at 00:32.

  20. #271
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    Exclamation

    Ioana....chiar daca nu ajungi la Internationale....cineva se gandeste la tine Se pare ca in vara vor veni gimnastele in Olanda!!!
    De asemenea in iunie mai e o competitie in Constanta..cu Franta/UK.

    Zilele astea sper sa reusesc sa pun cap la cap tot calendarul competitional!
    Last edited by mikeyy; 22nd January 2010 at 10:35.
    www.fangymnastics.com

  21. #272
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ioana....chiar daca nu ajungi la Internationale....cineva se gandeste la tine Se pare ca in vara vor veni gimnastele in Olanda!!!
    De asemenea in iunie mai e o competitie in Constanta..cu Franta/UK.

    Zilele astea sper sa reusesc sa pun cap la cap tot calendarul competitional!


    Si eu incerc sa ajung la Internationale....sper ca e in Aprilie....ca atunci voi fi in tara!!!!!!!!

    Deci Romania v-a merge la multe competitii dupa cate vad! Este super pentru ca fetele si baietii mai noi la lot castiga experienta!

    Daca ai nevoie de ajutor Mikeyy, sa ne zici!
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  22. #273
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Ceva ce am gasit pe adevarul.ro:

    http://adevarul.ro/sport/antifotbal/...193781012.html

    Foarte ciudat!! Opiniile voastre??
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •