Page 1 of 137 1231151101 ... LastLast
Results 1 to 21 of 2860

Thread: sezon 2009-2010

  1. #1
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1

    sezon 2009-2010

    Din moment ce deja vorbim de meciuri de presezon, cred ca e cazul sa schimbam threadul.

    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    ce buzzer beater si ce spectacol au vazut britanicii azi
    Gibson, Pargo, Byars, Johnson si Richard (lol is this really Bulls' new team?) i'au batut pe Boozer, Okur, D Will et co. la toate capitolele, mai putin steals
    nu te entuziasmezi prea mult pt un meci de presezon ?
    koufos a jucat mai mult decit boozer, asa ca nu as lua meciul asta ca measuring stick pt ce vor face bulls in timpul sezonului, when shit gets serious.

    rookies lui bulls sunt atletici - asta e bine, pt ca ani de zile bulls au fost small & soft. acum au avut 13 blk si sareau ca pe arcuri sa challenge every shot by the jazz.

    deng mi s-a parut ca a jucat f slab. am vazut dupa aia in boxscore ca a avut 18p si 5 ast si 2 blk in doar 25 min, dar pe teren mi s-a parut sters. mereu parea obosit, cu miinile in solduri si cu capul plecat, parca totul era o corvoada. diferenta enorma de atitudine si body language intre el si noah. sau gibson, care si el parea sa puna mult suflet. sincer nu prea cred ca ii place basketul, ci ca joaca mai mult pt ca e bun la sportul asta. si inainte mi se parea overpaid la 13 mil/sezon. acum nu a facut decit sa-mi intareasca parerea. nu am nimic cu el personal, pare un tip foarte ok, insa nu-l vad sa fie star in nba. un role player f bun, da. dar atit.

    speaking of overpaid, kirilenko e muci. si nu ma refer numai la freza aia de zici ca l-a lins vaca in cap ci si la cum joaca. n-a mai ramas nimic din ce era acum vreo 6 ani cind si-a luat contractul ala mare.

    revenind la bulls hinrich pare ca tine mingea prea mult si pe viu, nu doar la tv. pargo pe fast break dribleaza cu ochii sus, sa vada cine e liber, hinrich cu ochii in pamint sau la cos, nu se uita prea mult dupa oameni liberi. uneori mai dadea drumul mai repede la pase (banuiesc ca i-a zis vdn ceva), dar uneori batea mingea aia de parca voia sa scoata tot aerul din ea.

    si o ultima chestie:
    bulls mi-au dat teapa: rose si tyrus n-au jucat. si chiar as fi vrut sa-i vad si eu live.
    parca au stiut ca i-am criticat tot anul.
    i blame jr for this shit.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #2
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    oops, mi'ai luat'o inainte cu vreo 3 ore... tocmai intrebasem despre noul thread in alt thread

    Quote Originally Posted by caseta
    nu te entuziasmezi prea mult pt un meci de presezon ?
    vrei sa imi zici ca tu nu te'ai entuziasmat putin macar pentru un buzzer beater, fie el intr'un meci amical ori oficial, si mai ales de la un rookie ca James Johnson?

    Quote Originally Posted by caseta
    rookies lui bulls sunt atletici - asta e bine, pt ca ani de zile bulls au fost small & soft.
    da, e bine, si se pare ca exista si 3p shots (see Pargo)... imi era frica ca gordon le'a luat pe toate cu el in detroit

    Quote Originally Posted by caseta
    hinrich pare ca tine mingea prea mult si pe viu, nu doar la tv.
    bulls mi-au dat teapa: rose si tyrus n-au jucat. si chiar as fi vrut sa-i vad si eu live.
    as fi jurat ca mergi in londra! chiar ma gandeam ca nu postezi nimic despre asta..
    Last edited by Jaymz; 7th October 2009 at 22:34.

  3. #3
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    revenind la bulls hinrich pare ca tine mingea prea mult si pe viu, nu doar la tv.
    wait a minute...
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  4. #4
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Happy Birthday to Paul Pierce ! Unul dintre jucatorii "underrated" din NBA !
    Mult respect acestui jucator , care este la C's de 11 sezoane si a pus cifre impresionante pe tabela !
    http://lh3.ggpht.com/_LgoKYdtVkYg/Sg..._Wallpaper.jpg
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  5. 13th October 2009, 15:18

  6. #5
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Happy Birthday to Paul Pierce ! Unul dintre jucatorii "underrated" din NBA !
    Mult respect acestui jucator , care este la C's de 11 sezoane si a pus cifre impresionante pe tabela !
    http://lh3.ggpht.com/_LgoKYdtVkYg/Sg..._Wallpaper.jpg
    aha ..ok

    sa ma anunti si pe mine cand e ziua lui dj mbenga ....as dori sa scriu o dedicatie speciala pt el

    http://www.youtube.com/watch?v=T1rZBxn3Zx8

  7. #6
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    December 30, 1980
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  8. #7
    Registered User
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    23
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    wait a minute...
    Era clar

  9. #8
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    caseta se pare ca la anul o sa ai companie

    The Lakers are planning to play an exhibition game in England next year, The Times has learned.

    The Lakers probably will split time between London and Barcelona, spending three or four days in each city and playing one game in each location against teams to be determined.

    Plans have not been finalized, but the Lakers haven't played outside of North America since two exhibition games in France in 1991.
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  10. 15th October 2009, 23:22

  11. #9
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Happy Birthday to Paul Pierce ! Unul dintre jucatorii "underrated" din NBA !
    Mult respect acestui jucator , care este la C's de 11 sezoane si a pus cifre impresionante pe tabela !
    Dupa ce am vomitat putin in gura (vechi reflex la "limba de lemn" ramas din vremea comusmului - adunarile cu pionierii), m-a lovit asta cu Paul Pierce underrated.
    Pana sa vina KG (si dupa ce s-a lovit) nu a fost nimic altceva decat un jucator bun intr-o echipa proasta. E OK, nu e overrated, asa cum il fac unii aici :http://www.detroitbadboys.com/archiv...verrated-team/
    Dar sigur nu e underrated. Daca ziceai asta acum 2 ani poate te credeam.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  12. #10
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    linky not works
    can i has good linky ?


    (chiar sunt curios cine zic astia ca e overrated)

    EDIT: nevermind, found it.
    http://www.detroitbadboys.com/archiv...verrated-team/

    EDIT 2:

    Rebounding is important, in principle, but it’s the stat I trust the least when assessing a player’s value.
    yeap, that guy is an idiot.
    aveam ceva banuieli dupa ce a zis ca hedo a fost 4th best player on the magic si odom 4th best on the lakers.
    banuiesc ca ppg o fi un indicator mai bun pt valoarea unui jucator

    iar kktu ala de site cu caractere mici si albe pe fond negru e imposibil de citit.
    Last edited by caseta; 16th October 2009 at 00:34.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #11
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Both teams played hard.

  14. #12
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by thekobe View Post
    caseta se pare ca la anul o sa ai companie
    sa nu crezi ca daca am ocazia sa merg nu o sa ma duc pt ca joaca kobe.
    nu stiu daca ai observat dar in ultima vreme nu l-am mai criticat asa cum o faceam inainte. si-a schimbat stilul de joc si s-a maturizat. tot nu-l consider mai bun decit wade sau lebron, dar asta nu inseamna ca as da cu piciorul unei ocazii de a-l vedea jucind live.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #13
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    sa nu crezi ca daca am ocazia sa merg nu o sa ma duc pt ca joaca kobe.
    nu stiu daca ai observat dar in ultima vreme nu l-am mai criticat asa cum o faceam inainte. si-a schimbat stilul de joc si s-a maturizat. tot nu-l consider mai bun decit wade sau lebron, dar asta nu inseamna ca as da cu piciorul unei ocazii de a-l vedea jucind live.
    vroiam doar sa zic ca daca vin astia, la anul merg si eu
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  16. #14
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by thekobe View Post
    vroiam doar sa zic ca daca vin astia, la anul merg si eu
    se pare ca am inteles eu gresit.
    imo, merita sa vezi un meci si daca nu esti neaparat fan al echipelor care joaca. chiar daca e de presezon si starterii joaca doar 20-25 min.

    atmosfera, spectacolul etc .... eu zic ca merita fiecare cent. mai ales daca nu esti in US sa ai ocaza sa vezi meciuri cind ai chef.

    anul trecut l-am vazut pe wade si am fost incintat chiar daca n-am ajuns sa fiu prea aproape de el (in 2006 la koln eram aproape de tunel si am fost sa bat palma cu jucatorii si i-am vazut de aproape pe nash, stoudemire, marion (si toti ceilalti de la suns) + iverson, webber, iguodala etc. i was like a damn kid in a candy store.

    apropo de wade am vazut niste chestii pe care nu le-am vazut la tv - la un moment dat a inceput o patrundere si parea ca se misca la fel de repede ca si ceilalti in meci si de-o data s-a vazut extrem de clar cum parca a bagat boosterele. a avut (cum zic comentatorii la tv uneori) o viteza in plus. sau vreo 2-3. ca si cum ai merge cu masina pe autostrada la 140-150 linga un porsche sau alta masina rapida - aia are demaraj si la viteza aia. si exact ca si cu masina n-am apucat sa exclam "uite-l cum accelereaza" si deja era dunk.

    cum heat au fost deja in europa in 2008 iar anul asta a fost format redus (doar 2 meciuri) sper ca la anul pe linga lakers sa vina si echipa la care va fi lebron. si mi-ar placea sa-i vad pe wade + lebron in aceeasi echipa. daca ar ajunge la knicks, as putea deveni chiar fan
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #15
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Stephon Marbury has decided not to play in the NBA this season and will instead focus on business opportunities while hoping to return in 2010-11.

    "I'm resting, doing what Michael Jordan did, enjoy life, do things I haven't done in 16 years, keep building my empire," Marbury said. "I wasn't going to Boston for that money. It was a prudent business decision to take off this year."

    Marbury also is not fond of the direction of the Knicks.

    "I'm just talking as a fan and New Yorker who grew up loving the Knicks: why would I give you my money to watch them?" said Marbury. "This is atrocious. Guys coming down court, just raising up 3-pointers from anywhere. The coaching is horrible. What kind of coaching is this?

    "If they shoot like that in the game, imagine how they shoot in practice. New Yorkers deserve better decisions form the front office and New York City has to deal with this mess."
    maaaaan those grapes are sour.
    and that better be his asylum he's building, cause he ain't building no empire.
    o sugestie de decoratie interioara pt casa lui:
    http://www.kristenridgway.com/produc...ed%20Room5.JPG
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. 17th October 2009, 12:57

  19. #16
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    maaan, preseason games are boring!!
    Daca am ajuns sa ma uit aseara la Yankees, eu care am fost in viata mea la un singur meci de baseball si nici nu-i stiu toate regulile...Dar alternativa era Nets- Knicks...
    Maine ma duc la Knicks - Maccabi Tel-Aviv. O sa fie primul meu meci at the Garden!!! Sper sa joace si titularii cateva minute. Vad ca nu mai e Sarunas la ei...era singurul pe care il stiam de acolo.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  20. #17
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Se pare ca Bogut si Jennings se inteleg foarte bine. Pare a fi un sezon interesant pentru tinerii Bucks si e bine ca-l au pe Skiles ca antrenor. Si eu am sperante la un loc de playoffs.
    Oricat de rau arata echipa, daca era antrenata de Skiles se luptau pt playoffs.
    Hard defense every single night. Ma amuza faptul ca Redd a declarat ca un obiectiv de-al sau e sa-si faca coechipierii mai bun si sa-si mareasca totalul de asisturi sezonu' asta fata de celelalte. Cine stie, poate i-a venit mintea la cap in sfarsit...
    Sper sa pot vedea 20-30 de meciuri sezonu'm asta.
    We wont be out-tanked!!!

  21. #18
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian View Post
    Maine ma duc la Knicks - Maccabi Tel-Aviv. O sa fie primul meu meci at the Garden!!! Sper sa joace si titularii cateva minute. Vad ca nu mai e Sarunas la ei...era singurul pe care il stiam de acolo.
    eu stiu ca Arroyo era la ei...Sarunas e in Grecia la Panathinaikos sau asa ceva...
    We wont be out-tanked!!!

  22. #19
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    eu stiu ca Arroyo era la ei.
    da , a fost o vreme la ei

    acum a venit la heat

  23. #20
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nba28 View Post
    da , a fost o vreme la ei

    acum a venit la heat
    dada, stiu asta dar ziceam ca arroyo a fost la ei nu sarunas
    sezonul trecut a jucat arroyo pt maccabi
    We wont be out-tanked!!!

  24. #21
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    dada, stiu asta dar ziceam ca arroyo a fost la ei nu sarunas
    si sarunas a jucat la maccabi 2 ani

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •