View Poll Results: Care este echipa cea mai valoroasa dupa draft?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Real Madrid Bobcats

    3 17.65%
  • Wild Horsez

    0 0%
  • Outsiderii

    1 5.88%
  • Magicienii

    2 11.76%
  • nothin'butnet

    0 0%
  • Donillaz

    0 0%
  • Project X Ballers

    1 5.88%
  • PartTimeBasketballer

    1 5.88%
  • KwH Lakers

    0 0%
  • Plugarii

    0 0%
  • LA Lakers

    2 11.76%
  • Falcons7

    0 0%
  • Delfinii

    1 5.88%
  • Sharkie's winners

    4 23.53%
  • Chi-Town Ballers

    3 17.65%
  • HoopTroop

    2 11.76%
  • Jucatorii

    1 5.88%
  • Zeke is the best GM

    3 17.65%
  • TorontoRaptorsWins

    2 11.76%
  • Souls Eaters

    1 5.88%
Multiple Choice Poll.
Page 19 of 20 FirstFirst ... 917181920 LastLast
Results 379 to 399 of 409

Thread: Bulls on parade - forumul ligii

  1. #379
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    1. lol. asteptati si voi macar sa facem liga inainte sa incepeti sa va certati

    2. am impresia ca ar fi o varianta care ar usura munca celui care e comisar (in ceea ce priveste trades): e o optiune ca nu comisarul sa fie cel care accepta/rejecteaza un trade. trade-ul e rejectat daca in termen de X zile (cred ca fo 3-4, poate e configurabil, nu-s sigur) Y% (jumatate, cred) din jucatori ciriie (ca GM ai posibilitatea sa nu fii de acord cu trade-ul).

    apar insa 2 probleme:

    a) pt ca sist sa funct corect, trebuie sa joace mai toti. daca aproape jumate nu joaca, atunci orice trade, oricit de haotic si dezechilibrat si facut in bataie de joc (tineti minte un trade 5 pt 1 propus si acceptat "din greseala" sezonul trecut ?) va fi acceptat. pt ca daca aproape jumate au renuntat, aia 2 care au facut trade-ul normal ca nu protesteaza (asa ii zice: "protest trade" - acum mi-am adus aminte ), si ....

    b) din nestiinta/rautate/prostie s-ar putea ajunge ca toate trade-urile sa fie rejectate. unii ar putea sa protesteze doar asa, "sa fie siguri". chiar daca trade-ul e corect si facut "cu buna credinta", ar putea da reject aiurea. si asta ar putea ruina jocul.

    IDEAL ar fi sa avem un sistem de penalizari pt trade-uri facute aiurea - de ex comisarul suspenda 1 zi echipa (sau un nr de jucatori) aluia care a facut/acceptat un trade de genul garnett pt jerome james. bine, echipele ambilor, dar e clar ca unul dintre ei ori e prost, ori nu mai joaca - a renuntat si acum isi "doneaza" jucatorii.

    dar deja ar deveni cam complex. ar tre sa ne punem toti de acord, si ar trebui aplicate regulile cu strictete, adica ar fi mai mult de munca pt comisar.

    3) din cite tin minte pe yahoo nu se putea sa dai drept de comisar si altuia. parca pe nba.com era posibil. dar poate au mai lucrat si ei la joc, ca ar mai fi loc de imbunatatiri.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #380
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Eu zic ca sezonul trecut a fost bine, mai putin problema ca f. multi nu s-au ocupat de echipa, iar ca imbunatatire cred ca ar trebui marita limita aia de 30 mutari/miscari/schimbari (parca max 30 moves era posibil) ca sa nu isi piarda interesul si cei mai dinamici. De ce a iesit bine , pentru ca a existat un comisar care a avut timp sa verifice trade-urile. Daca l-am avea pe acel comisar cred ca va fi bine si acum. Oricum discutiile (si implicit certurile)referitoare la trade-uri nu vor disparea niciodata. Nu i-as recomanda lui TheOtherAI sa fie comisar pentru ca daca va castiga vor exista suspiciuni ca si-a creat avantaje
    Sincer, cu cat sunt mai apropiate regulile de cele ale unei ligi standard cu atat mai bine pentru noi (normal ca putem sa imbunatatim sistemul, dar la fel cu prea multe reguli putem sa-l ingreunam sau sa-l complicam).

  3. #381
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    profetule sa stii ca pe caseta nu-l impresionezi cu nimic daca-l pupi in fund, iar sezonul nba incepe de cand ma stiu eu in 30 oct-1nov deci...vorbesti prostii..si apropo, uita-te care dintre noi 2 are mai multe posturi pe sub-forumul fotbal ca sa vedem care e mai "folbalist"...

    @razvan:da ai dreptate..insa ideea e ca eu intram zilnic si deci m-as fii ocupat(caseta tin minte ca lasa cate 3-4 zile un trade cinstit in pending pt ca nu avea timp sa intre-oarecum de inteles,e om cu servici) asa daca nu e caseta comisar liga va fii de ***** (si nu, asta nu e pupat in fund,caseta chiar tine liga sub control)
    Last edited by Irimus; 18th September 2007 at 12:09.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  4. #382
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan P View Post
    Eu zic ca sezonul trecut a fost bine, mai putin problema ca f. multi nu s-au ocupat de echipa, iar ca imbunatatire cred ca ar trebui marita limita aia de 30 mutari/miscari/schimbari (parca max 30 moves era posibil) ca sa nu isi piarda interesul si cei mai dinamici. De ce a iesit bine , pentru ca a existat un comisar care a avut timp sa verifice trade-urile. Daca l-am avea pe acel comisar cred ca va fi bine si acum. Oricum discutiile (si implicit certurile)referitoare la trade-uri nu vor disparea niciodata. Nu i-as recomanda lui TheOtherAI sa fie comisar pentru ca daca va castiga vor exista suspiciuni ca si-a creat avantaje
    Sincer, cu cat sunt mai apropiate regulile de cele ale unei ligi standard cu atat mai bine pentru noi (normal ca putem sa imbunatatim sistemul, dar la fel cu prea multe reguli putem sa-l ingreunam sau sa-l complicam).
    prea multe moves = aia care au timp sa se ocupe 1-2h/zi sau mai mult o sa tot schimbe jucatorii astfel incit in fiecare zi ii vor juca mai multi jucatori decit celor care nu au atit de mult timp. si daca games played la final va fi mult mai mare ... normal ca ceilalti nu vor avea nici o sansa, ca stats se iau pe total.

    30 mi se pare suficient, pt ca rolul alora e sa corectezi greseli facute in draft, sa schimbi jucatori accidentati si sa culegi cite unul despre care ai tu un feeling ca va avea o perioada buna (daca de ex titularul unui post s-a accidentat si rezeva lui e FA la fantasy, il iei pt ca va primi minute si stats vor creste). sincer, cred ca si 25 sau 20 ar fi suficient ....
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #383
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Irimuse, faptul ca ti-ai schimbat nick-ul nu inseamna ca ti-a venit mintea la cap ... Apunca-te si numara posturile de pe fotbal si spune-mi si mie rezultatul .. ca sunt chiar curios ...

    Faptul ca tu nu poti fi obiectiv e demonstrat in fiecare replica pe care o dai !!! Ce te umfli asa ? Asta e parerea mea !!! Daca ai caracter, respect-o !

    Daca nu stii sa vorbesti civilizat, nu te supara cand iti atrage unu atentia ... invata sa nu mai jignesti, poate astfel te vei simti mai putin jignit !!!

  6. #384
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    mama da ce te-am mai jignit....
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  7. #385
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Profetu View Post
    Faptul ca tu nu poti fi obiectiv e demonstrat in fiecare replica pe care o dai !!! Ce te umfli asa ? Asta e parerea mea !!! Daca ai caracter, respect-o !
    ce parere mah?parerea ta e ca incepe nba-ul in 11 octombrie...asta e o prostie nu o parerea....
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  8. #386
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheOtherAI View Post
    profetule sa stii ca pe caseta nu-l impresionezi cu nimic daca-l pupi in fund, iar sezonul nba incepe de cand ma stiu eu in 30 oct-1nov deci...vorbesti prostii..si apropo, uita-te care dintre noi 2 are mai multe posturi pe sub-forumul fotbal ca sa vedem care e mai "folbalist"...

    @razvan:da ai dreptate..insa ideea e ca eu intram zilnic si deci m-as fii ocupat(caseta tin minte ca lasa cate 3-4 zile un trade cinstit in pending pt ca nu avea timp sa intre-oarecum de inteles,e om cu servici) asa daca nu e caseta comisar liga va fii de ***** (si nu, asta nu e pupat in fund,caseta chiar tine liga sub control)
    te sti de vreo 2-3 ani?
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  9. #387
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    cauta pe net desteptule inainte sa vorbesti....
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  10. #388
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheOtherAI View Post
    nu vb prostii.nba-ul incepe pe 30 octombrie

    Quote Originally Posted by Profetu View Post
    Irimuse, faptul ca ti-ai schimbat nick-ul nu inseamna ca ti-a venit mintea la cap ..
    Quote Originally Posted by Profetu View Post
    invata sa nu mai jignesti, poate astfel te vei simti mai putin jignit !!!
    care e mai mare jignire ? eu iti zic ca vb prostii iar tu imi zici ca nu am minte...
    Last edited by Irimus; 18th September 2007 at 21:29.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  11. #389
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    si prost si fudul...:
    http://www.nba.com/games/20031028/DALLAL/boxscore meci p 28 oct
    http://www.nba.com/pistons/schedule/results_2004.html
    uita-te la primu meci al CAMPIOANEI(care joaca prima data...)...si o sa vezi ca e pe 2 nov

    o fi zis profetu o mare prostie(ca incepe sezonu p 11 oct)...dar a grait si un mare adevar....(stim cu totii care e )
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  12. #390
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    ouch...that gotta hurt ...

  13. #391
    20/20 AO's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Care ar fi diferenta intre fantasy pe nba si yahoo ??

  14. 18th September 2007, 22:28

  15. #392
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    interfata de 10000000 de ori mai simpla si mai faina de pe yahoo.atata tot ca pe nba.com se pot "trade the picks" inainte de draft, dar si pe yahoo daca e pana acolo...poti sa te intelegi iar respetcivul sa drafteze in locul tau....

    eu am jucat anul trecut si pe nba.com(am avut o liga in care era si caseta)dar nu ne-am ocupat nici unul...
    Last edited by Irimus; 18th September 2007 at 23:11.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  16. #393
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    si prost si fudul...:
    http://www.nba.com/games/20031028/DALLAL/boxscore meci p 28 oct
    http://www.nba.com/pistons/schedule/results_2004.html
    uita-te la primu meci al CAMPIOANEI(care joaca prima data...)...si o sa vezi ca e pe 2 nov

    o fi zis profetu o mare prostie(ca incepe sezonu p 11 oct)...dar a grait si un mare adevar....(stim cu totii care e )
    cand am zis 30 oct-1 nov ma refeream in mare, la finalul lunii oct-inceputul lui noiembrie.....
    se smecherii baiatu de cand e la faculta intr-un oras cu mai mult de 5000 de locuitori....:ras-plans:
    Last edited by Irimus; 18th September 2007 at 23:14.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  17. #394
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    sunt convins ca la asta te refereai:
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  18. #395
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    aaa scuze...in postul anterior nu te-am jignit ca am zis ca nu e frumos ...dar nu am vazut partea asta...
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    si prost si fudul...:
    prost esti tu ,cretinule (vezi profetule, asta e jignire, nu ca ti-am zis ca vb prostii cand chiar ai zis o prostie )
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  19. #396
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    sunt convins ca la asta te refereai:
    de parca-mi pasa mie ce crede un baiat care e mereu in tabara la navodari....
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  20. #397
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    pai daca nu-ti pasa nu raspundeai
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  21. #398
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    sigur dintr'o cearta d'asta au iesit scanteile prin care oamenii au aflat focul )...

  22. #399
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    @irimus
    sincer nu mi s-a parut ca anul trecut caseta a tzinut in mod special liga in friu, au fost numai scandaluri si masura de a suspenda definitiv unul din jucatori (nu mai tzin minte exact cine) doar pentru ca l-a injurat pe forum mi s-a parut exagerata si a adus mai mult a razbunare personala ...

    Parerea mea e ca nimeni nu va putea tzine in friu tradeurile incorecte - de-aia zic ca ar trebui limitat numarul lor. Cind am zis 5, m-am referit la trades intre human players, nu neaparat moves (unde 30 cred ca a fost un numar rezonabil, doar vreo 3 jucatori am ajuns sa facem 30 pina la final).

    Oricum, cheia e sa alegem pe cineva care in mod sigur se tzine pina la final (indiferent daca mai are sanse sau nu sa cishtige) - aici e drept ca ne-am putut baza pe caseta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •