View Poll Results: Care este echipa cea mai valoroasa dupa draft?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Real Madrid Bobcats

    3 17.65%
  • Wild Horsez

    0 0%
  • Outsiderii

    1 5.88%
  • Magicienii

    2 11.76%
  • nothin'butnet

    0 0%
  • Donillaz

    0 0%
  • Project X Ballers

    1 5.88%
  • PartTimeBasketballer

    1 5.88%
  • KwH Lakers

    0 0%
  • Plugarii

    0 0%
  • LA Lakers

    2 11.76%
  • Falcons7

    0 0%
  • Delfinii

    1 5.88%
  • Sharkie's winners

    4 23.53%
  • Chi-Town Ballers

    3 17.65%
  • HoopTroop

    2 11.76%
  • Jucatorii

    1 5.88%
  • Zeke is the best GM

    3 17.65%
  • TorontoRaptorsWins

    2 11.76%
  • Souls Eaters

    1 5.88%
Multiple Choice Poll.
Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 409

Thread: Bulls on parade - forumul ligii

  1. #43
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    iti dai seama ca nici eu nu caut cearta, dar pur si simplu nu vrei sa recunosti ca Odom are mai multe recuperari, mai multe asisturi si fg% mai bun. Eu imi dau seama ca in NBA sunt sanse minime sa se faca un astfel de trade.
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  2. #44
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    bai baiatule...EU NU TI-AM zis...ce trade-uri sa faci..BA MAI MULT...am zis ca fiecare are dreptu sa dea...accept/deny ....daca o face...CA ASA CREDE EL.....
    era vorba de altceva...
    TU TE-AI LUAT de altii...ca fac oferte lipsite de bun simt...sau ma rog..ceva de genu asta...si eu ti-am argumentat.....dar..tu ai inteles-o cu curu-n sus....
    si daca tot stii...cine si unde joaca...ar trebui sa vezi cam CUM AR FI ROTATIILE....
    si nu sunt eu oracol.....DAR E VORBA DE PROBABILITATE(banuiesc ca ai facut d-astea la scoala)....
    ca asa NIMENI nu stie nimic....
    si avand in vedere situatia lui t-mac de anu trecut...exista unele indoieli.....
    poate ca va juca 80 de meciuri...cine stie...dar e MAI PROBABIL SA NU O FACA ...decat sa o faca....
    de unde stii tu ca blazers nu i-au titlu???esti 100% sigur? iti raspund eu: n-ai cum...
    evident ca 99% nu iau..dar nu e 100%...PENTRU CA NU S-A INTAMPLAT INCA....
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  3. #45
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    pai are mai multe reb..e adevarat..dar la ppg diferenta e uriasa(daca t-mac joaca cum juca pe vremuri) la assituri diferenta e foarte mica iar la fg% eu cred ca nu va fii diferenta mare daca T si-a revenit complet si poa sa patrunda nu sa tot forteze jump shoturi...si oricum...fata de alte vedete (nash, ray allen,) t-mac e decent si la recuperari(6) si la pase(5) si la stealuri(1.3)...deci are cam la toate
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  4. #46
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mertin View Post
    bai baiatule...EU NU TI-AM zis...ce trade-uri sa faci..BA MAI MULT...am zis ca fiecare are dreptu sa dea...accept/deny ....daca o face...CA ASA CREDE EL.....
    era vorba de altceva...
    TU TE-AI LUAT de altii...ca fac oferte lipsite de bun simt...sau ma rog..ceva de genu asta...si eu ti-am argumentat.....dar..tu ai inteles-o cu curu-n sus....
    si daca tot stii...cine si unde joaca...ar trebui sa vezi cam CUM AR FI ROTATIILE....
    si nu sunt eu oracol.....DAR E VORBA DE PROBABILITATE(banuiesc ca ai facut d-astea la scoala)....
    ca asa NIMENI nu stie nimic....
    si avand in vedere situatia lui t-mac de anu trecut...exista unele indoieli.....
    poate ca va juca 80 de meciuri...cine stie...dar e MAI PROBABIL SA NU O FACA ...decat sa o faca....
    de unde stii tu ca blazers nu i-au titlu???esti 100% sigur? iti raspund eu: n-ai cum...
    evident ca 99% nu iau..dar nu e 100%...PENTRU CA NU S-A INTAMPLAT INCA....

    1.esti mai baiat ca mine....
    2.daca tot le ai cu rotatiile trebuia sa zici si ca anthony johnson(26 min pe meci sezonu trecut) nu va juca 5 minute la Dallas...dar pe aia nu ai remarcat-o
    3.nu-mi amintesc daca am facut probabilitati la scoala...poate imi zici tu ce se mai face prin scoala...eu am terminat de 2 ani scoala si imi amintesc doar ca am facut in primul an la faculta de mate probabilitati...
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  5. #47
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    fudulu...fudul ramane.....
    si unde a jucat ma rog johnson anu trecut????
    la pacers...tinsley.....mai mult accidentat....
    saras.....s-a acomodat mai greu...
    dallas: harris terry buckner stackhouse...chiar si d. george....
    poate va juca 10 totusi......poate va juca mai mult....ca nu am vorbit cu avery...sa stiu ce intentii are...dar....in niciun caz nu va mai avea 25mpg....(f putin probabil..)...si la fel de posibil e sa joace 5-10mpg....i dunno....
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  6. #48
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    binententels ca eu am sa fiu ala care se opresete nu de alta dar tu postezi asa doar ca sa ai ultimu cuvant...fara sa zici ceva cu adevarat
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  7. #49
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    si cind ai propus P. Brown + G. Greeen pentru Andrew Bogut cam ce algoritm ai folosit?

  8. #50
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    "poate da din greseala accept"
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  9. #51
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    aduna staturile celor 2 si vezi ce iese

    bogut 9.4ppg 7 reb 2.3ass 0.6 stealuri 0.8 blocaje

    g. green 5.2ppg 1.3 reb 0.6ass 0.4 steals 0.1 block +
    pj 9 ppg 7.3 reb 1.2 ass 0.6 steals 0.7 block
    ________________________________________________
    14.2 ppg 8.6 reb 1.8 ass 1 steal 0.8


    sa vedem..castigai 3 categorii si pierdeai la una...hmmm chiar ca te-as fii tras in piept rau de tot..jecmaneala curata

    nush exact de ce mi-am pierdut timpul incercand sa argumentez tradul unuia care mi-i oferea pe delfino si arroyo pt marbury dar in fine...am vrut sa-ti arat ca-ti place si tie sa vb. fara sa stii exact de ce....data viitoare aduna staturile si mai discutam...aaaa..si ar fii trebuit sa dai drop cuiva..lui delfino ii poti da linistit ca nu oricum nu ti-l ia nimeni in nici un trade


    si sa mai facem o paralela

    marbury 16.3 6.4 2.9 1.1steals

    arroyo 5.8 3 1.7 0.7steals
    delfino 3.6 0.7 0.6 0.4 steals
    ___________________________
    9.4 3.8 2.3 1.1 din care vin scazute staturile celui caruia i-as fii dat drop..g. green
    - 5.2 0.6 1.3 0.6
    _______________
    4.2 3.2 1 0.5

    nu cred ca are rost sa mai comentez...

    ps:Algoritmul folosit pt adunarea staturilor se numeste ADUNARE si se studiaza in clasa 1
    Last edited by Irimus; 5th October 2006 at 08:25.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  10. #52
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    irimus tu ai fi acceptat daca ti se ofereau astia 2 pt Bogut ?
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  11. #53
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    nu nu cred ca as fii aceeptat dar nu m-as fii pus sa-i tina morala unuia careia i-am propus delifno+arroyo pe marbury...pt ca pj +green e muuuuuuuuuult mai realist...uita-te mai sus daca nu crezi
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  12. #54
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    pai m`am uitat, da` sincer calculele astea nu cred ca se pot face pentru ca daca eu vreau sa iti dau 4 jucatori care au 10 ppg si 4 reb pt garnett de exemplu nu se merita, chiar daca statsurile adunate dau 40 ppg si 16 reb. nu crezi ? la fel si cand oferi 2 pt 1 sau ceva de genul asta
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  13. #55
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    4 pe 1..ai dreptate...ar fii o prostie..dar aici e vb de 2 pe 1...eu nici macar nu am zis ca pj+green e o oferta f. buna dar sub nici o forma nu e ridicola..doar pj singur a avut staturile lui bogut sez trecut+green e peste delfino....cat despre tradul cu marbury nu cred ca se mai poate zice ceva..uiate-te la staturi si vezi....
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  14. #56
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irimus View Post
    aduna staturile celor 2 si vezi ce iese


    marbury 16.3 6.4 2.9 1.1steals

    arroyo 5.8 3 1.7 0.7steals
    delfino 3.6 0.7 0.6 0.4 steals
    ___________________________
    9.4 3.8 2.3 1.1 din care vin scazute staturile celui caruia i-as fii dat drop..g. green
    - 5.2 0.6 1.3 0.6
    _______________
    4.2 3.2 1 0.5

    nu cred ca are rost sa mai comentez...

    ps:Algoritmul folosit pt adunarea staturilor se numeste ADUNARE si se studiaza in clasa 1

    tu chiar nu ai nicio logica nu-i asa????
    cum naiba....sa bagi la socoteala stats pe care le avea in detroit...si de abea juca....cand acum el e la orlando...cand poate va fi titular....sau poate va va juca macar 25mpg....

    CAND doi iti zic ca esti beat te duci si te culci
    toata lumea te stie pe tine....ca esti ala...care cauta sa traga in teapa...sa profite(aia care am jucat anu trecut).....
    chiar sa fie asa...toata lumea idioata, si tu ala desteptu????
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  15. #57
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mertin View Post
    1.tu chiar nu ai nicio logica nu-i asa????
    cum naiba....sa bagi la socoteala stats pe care le avea in detroit...si de abea juca....cand acum el e la orlando...2.cand poate va fi titular....sau poate va va juca macar 25mpg....

    3.CAND doi iti zic ca esti beat te duci si te culci
    toata lumea te stie pe tine....ca esti ala...care cauta sa traga in teapa...sa profite(aia care am jucat anu trecut).....
    4.chiar sa fie asa...toata lumea idioata, si tu ala desteptu????
    1.clar...sunt lispsite de logica adunarile alea de staturi..
    2.ca veni de vorba de oameni care debiteaza tampenii
    3.daca imi zice caseta sau mad sau ady ca tradul ala e fair..ma duc si ma culc..dar daca imi zici tu.. atunci chiar nu ma culc...aaaa si poanta asta mi-ai mai zis-o si anu trecut ..nu ai mai invata alta de atunci?tie iti zic toti ca esti beat de multa vreme incoace..si nici macar nu atipesti...
    4.cu siguranta nu sunt eu cel mai destept si nici nu e lumea idoioata..desi ca stiu pe cineva din a 2-a categorie..

    ps. arroyo va avea staturi mai bune...dar si marbury va avea staturi mai bune..asta daca nu cumva au auzit vreun zvon ca va fii nate titular..nush poate ca ai tu sursele tale...

    tu chiar traiesti cu impresia ca le stii pe toate...vezi-ti de cobi braiantul ala al tau despre care vb. in 90 % din posturi iar in celelalte 10% faci mistouri nereusite si nu te baga in discutiile altora ca esti ridicol...
    te-ai gasit tu mare justitiar sa interemediezi traduri...las ca vb. eu cu cgrecu sau cu stephon si daca ne intelegem bine daca nu nu...fara sa avem nevoie de prea-inatul supervizor mertin care le stie pe toate si vb. cu toti de sus...
    Last edited by Irimus; 5th October 2006 at 14:11.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  16. #58
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    dudes, chill !!!!
    fiecare poa sa propuna ce trade vrea. daca altu e prostovan si accepta ... tough shit. in fine. nu chiar, ca ma uit si io pe trades si daca e diferenta prea mare ... nu dau accept.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #59
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    anul asta arroyo are sanse sa fie titular la o echipa care are sanse sa fie foarte buna ... la mondiale a aratat ca e un jucator de top. La Knicks sunt toate sansele ca pina la mijlocul sezonului sa explodeze situatzia, isiah dat afara caz in care nu se shtie ce se va intimpla cu marbury si compania.
    Delfino a jucat destul de bine la mondiale si poate avea un sezon mai bun anul asta, oricum eram gata sa ofer pe oricare dintre rezerve, am ales una dintre ele.
    Majoritatea antrenorilor din NBA l-ar prefera pe arroyo lui marbury in momentul asta, dar e drept ca pentru fantasy league probabil ca inca marbury are un avantaj ...

    cit despre bogut pentru green+brown,
    bogut are:
    533 .629 768 573 192 49 68 125

    cei doi au
    .478 .784 167 41 18 13 4 22
    .461 .827 677 547 90 46 50 90

    rpg si apg nu au nici o valoare, ce conteaza e totalul si cei 2 jucatori CUMULAT nu au cit bogut, in conditziile in care anul asta bogut va jucat mult mai multe minute ca titular la centru si probabil numerele vor creshte semnificativ ...

    Dar, asha cum a zis caseta, un trade e un trade, nu intzeleg de ce te enervezi cind cineva itzi propune un trade care ti se pare ineficient, daca nu itzi convine da reject si gata ... parca tu te plingeai ca nimeni nu vrea sa faca trade cu tine ...

  18. #60
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    stai linistit...eu nu m-am enervat nici pe tine si nici pe stephon...fiecare propune ce trade vrea si evident incearca sa justifice ce a oferit...io chiar nu vreau sa ma cert dar m-am enervat doar pt. ca s-a bagat cineva pe care nu-l privea...tradurile dintre noi 2..tre sa ramana intre noi 2..daca ne intelegem bine daca nu nu
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  19. #61
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    ca sa comentez si io, am avut o experienta cu cineva caruia i-ampropus un trade, a zis ca in locul unuia dintre juatorii propusi il vrea pe altu si sa re-propun trade-ul ca da accept, dupa care ma trezesc ca imi zice ca se mai gindeste, ca cir, ca mir.


    nu-mi plac chestiile de genu asta, si .... ma gindesc sincer daca o sa mai dau vreun accept la trade-urile respectivului. nu de alta, dar sa vada si el cum e ..... adica ANNOYING.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #62
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irimus View Post
    stai linistit...eu nu m-am enervat nici pe tine si nici pe stephon...fiecare propune ce trade vrea si evident incearca sa justifice ce a oferit...io chiar nu vreau sa ma cert dar m-am enervat doar pt. ca s-a bagat cineva pe care nu-l privea...tradurile dintre noi 2..tre sa ramana intre noi 2..daca ne intelegem bine daca nu nu
    ok, no problem.

    ca regula generala poate ar trebui sa fie interzis ca cineva sa ishi dea cu parerea despre un trade intre altzi 2 jucatori INAINTE de a se accepta/rejecta trade-ul respectiv. Fiecare trebe sa ishi ia deciziile pe cont propriu, sa ishi faca temele pe nba.com si apoi, dupa ce un trade este acceptat, se poate discuta despre el, inclusiv daca ar trebui sau nu acceptat.

    Alta chestie ar putea fi ca orice trade sa aiba o perioada de 2 zile in care oricine poate sa se opuna (prin pm la caseta). Daca se opune cineva cu un argument plauzibil, atunci se poate discuta pe forum daca sa se accepte sau nu. Ideea ar fi sa nu se creeze frictziuni cind x face trade cu y si z se opune dupa care x se enerveaza pe z si se opune la trade-urile lui samd ...

  21. #63
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    eu zic ca doar tradurile dubioase sa stea 2 zile...asa pt orice trade in care X iese putin mai bine...se poate opune cineva care are boala pe X..sau cineva care se bate cu X pt locul y
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •