View Poll Results: Care este echipa cea mai valoroasa dupa draft?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Real Madrid Bobcats

    3 17.65%
  • Wild Horsez

    0 0%
  • Outsiderii

    1 5.88%
  • Magicienii

    2 11.76%
  • nothin'butnet

    0 0%
  • Donillaz

    0 0%
  • Project X Ballers

    1 5.88%
  • PartTimeBasketballer

    1 5.88%
  • KwH Lakers

    0 0%
  • Plugarii

    0 0%
  • LA Lakers

    2 11.76%
  • Falcons7

    0 0%
  • Delfinii

    1 5.88%
  • Sharkie's winners

    4 23.53%
  • Chi-Town Ballers

    3 17.65%
  • HoopTroop

    2 11.76%
  • Jucatorii

    1 5.88%
  • Zeke is the best GM

    3 17.65%
  • TorontoRaptorsWins

    2 11.76%
  • Souls Eaters

    1 5.88%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 20 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 409

Thread: Bulls on parade - forumul ligii

  1. #22
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    @mertin:asta e problema...ca nu am facut nici o oferta!!!nu am apucat sa fac oferta cand mi s-a spus ca nu face trade cu mine ca eu il fur!Daca faceam oferta si se uita peste ea si zicea ca nu-i convine...era perfect normal...mi-a zis (nu dau nume)...nu fac trade cu tine ca ma furi(inainte sa-i fac vreo oferta sau asa ceva)...pai cine poate sa te oblige sa dai accept la trade...daca primeti oferta de vreun trade neconvenabil si dai accept inseamana ca esti cretin...
    nu de robi e vorba cu el chiar am negociat pt parker si nu am ajuns la nici o intelgere...dar el chiar a ascultat ofertele mele si am ramas sa mai discutam

    Si NU nu e oblgiat nici robi si nici altul sa faca trade cu mine...dar consider ca oricine e obligat sa asculte/sa se uite daca un alt partener de joc ii face vreo oferta...
    Last edited by Irimus; 2nd October 2006 at 23:22.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  2. #23
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    eu cu irimus acum am facut ceea ce e cel mai mare transfer de jucatori de pana acum ... eu i-am dat pe dirk rashard lewis si johnson si am primit in schimb pe J O'Neal Steve Francis si pe P J Brown ... tratativele au durat mai multe ore dar de rezultatul final cred ca suntem amandoi multzumitzi

  3. #24
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Florian GG View Post
    mai faceti update la lista ca sunt niste nume noi de echipa in liga si habar n-am cine sunt . Eu il am pe Brand insa e ff greu de transferat. E omul meu de baza al roster-ului za_horse sorry nu prea ma intereseaza nimeni din roster-ul tau care sa fie luat in considerare intr-un eventual trade al lui Brand. caseta ce echipa ai?
    Souls Eaters
    Now this, my friend, is gonna be fun

  4. #25
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    hehe anu trecut ai inceput cu balin boyz sau asa ceva...

    Cumpar C de valoare medie,transferabili:A. Johnson ,M. Harpring ,S. Telfair ,Ty. Thomas ,G. Green si poate si pe ceilalti daca C e ceva mai valoos
    Last edited by Irimus; 3rd October 2006 at 01:20.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  5. #26
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    shaquile o'neal si alounzo mourning..sunt singuri mei C daca esti interesat vorbim pe messenger sau propui un trade...

  6. #27
    Tyler's Rage Florian GG's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    548
    Reputatie
    1
    Nah m-am hotarat Brand e netransferabil cel putin pentru inceputul de sezon . Eu am nevoie de un C de asemenea de valoare medie sau de un SF. Depinde de valoarea juc cam toti sunt transferabili (evident in afara de Brand)

  7. #28
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Am sa rog proprietearii echipelor sa faca bine si raspunda cand cineva le face o oferta..nu e nici o problema daca raspunsul e negativ dar macar sa stii...nu sa astepti o saptamana dupa raspuns pt ca astfel nu poti folosi jucatorii pe care i-ai propus in alte traduri.De ex eu astept de cateva zile dupa raspuns din partea echipelor :Magicienii si TorontoRaptorsWins si asta ma face sa amintesc unora din nou sa intrati la settings si veti gasi o intrebare: "Notify me of Fantasy Basketball events (pending trades,etc.) via email?"

    Anul trecut era automat raspunsul pe yes si primeai oferte/raspunsuri la oferte in mail....anul acesta e NU deci modificati pt a primi in mail ofertele/raspunsurile

    Eu chiar cred ca unii din acest motiv unii nu raspund pt ca nu si-au setat sa primeasca mailuri cu oferte


    In alta ordine de idei..va rog nu mai dati nici in gluma(si pe urma spuneti ca irimus e ala cu traduri nerealiste) oferte gen Carlos Delfino+Arroyo pt Marbury....
    Last edited by Irimus; 4th October 2006 at 09:28.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  8. #29
    Tyler's Rage Florian GG's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    548
    Reputatie
    1
    irimus as fi interesat de Telfair si Green. L-as avea pe Tonie Battie centru decent (sanse mari de a fi titular alaturi de Dwight) + bench (D Marshall; Damon Jones; Antonio Daniels; Horry) Daca esti interesat...

  9. #30
    junior
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    147
    Reputatie
    1
    @ irimus... am primit oferta ta...numai ca am fost la munca si nu am avut deloc timp sa intru sa ma uit... in principiu am mai spus cuiva care mi-a propus un trade...prefer sa le fac dupa ce incepe sezonul si nu acum cand nu stiu nimic despre jucatori...
    si inca ceva... si eu as prefera sa fac tradeuri cu nr. egal de jucatori involved...

  10. #31
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    aha...ok
    florian care e idul ? putem discuta de jucatorii respectivi...
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  11. #32
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    ti se pare tie nerealist ca eshti fan marbury probabil ... in real nba delfino + arroyo pentru marbury ar fi un trade viabil ceea nu ash putea spune pentru traduri ca:

    Mc Dyess pentru Krstic
    P. Brown + G. Greeen pentru Andrew Bogut

    si altele care mi s-au oferit ...

  12. #33
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    delfino +arroyo pt marbury e o cretinitate uriasa ...si mai incerci sa ma si convingi sa-ti dau un pg de 20/8 pt 2 jucatori decat care gasesc FA mai buni(vezi dunleavy, s. hunter, salmons, blake)....si ca sa nu uit...ca sa facem tradul asta ar trebui sa dau si drop la un jucator ....iar oricare din jucatorii mei e mai valoros ca unul din astia 2...

    ps: oricare din aceste 2 traduri
    Mc Dyess pentru Krstic
    P. Brown + G. Greeen pentru Andrew Bogut
    e mai plauzibil decat ce ai oferit tu
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  13. #34
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    irimus, imi pare rau dar trebuie sa te rog sa nu`mi mai trimiti oferte !

    in primul rand nu mai stiu ce kkt (scuzati) de oferta mi`ai trimis tu in care vroiai Dwight Howard si Odom pt T-Mac iar cand am vrut Odom pt T-Mac ai zis "iar aceasta propunere a ta..odom pt t-mac...ti se pare normala??????"
    wtf ?? de ce sa nu fie normala ? procentaj mai bun Odom, recuperari, asisturi mai multe. Nu e normala ?

    in al doilea rand ai trimis iar dupa ce ai refuzat asta : Rashard Lewis, Anthony Johnson si Gerald Green pentru Lamar Odom, Josh Howard, Rasho Nesterovici
    uite frate ce poti sa oferi.....tie chiar iti place sa iti pierzi timpul facand propuneri ?! imi dai 2 rezerve pt 3 titulari. Johnson nu stiu daca va juca 5 minute la Dallas, Gerald Green nu cred ca prinde inca loc de titular.
    deci inca odata STOP STRESSIN ME
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  14. #35
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    bine mah scuze...eu sunt ala cu oferte anormale...hai sa facem odom pt t-mac care e o oferta perfect normala...de fapt chiar am auzit ca houston l-au oferit de mult lakersilor pe t-mac la schimb pt odom....
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  15. #36
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    eu zic sa cerem pareri
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  16. #37
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    nu e nevoie de nici o parerea...am recunoscut ca se merita sa ti-l dau pe t-mac pt odom...

    cat despre ultima oferta...l-am pus din greseala pe rashard lewis in locul lui t-mac...oferta era t-mac g. green si antnhony johsnon(care te asigur eu ca va juca mai mult de 5 minute...) pt alea 3 superstaruri odom j.howard si impunatorul C rasha nesterovic(ca veni vorba de jucatori care joaca cate 5 minute)
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  17. #38
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    o sa vedem cat joaca Nesterovic la Raptors si cat joaca Anthony la Dallas
    si apropo vorba ta parca decat green si johnson mai bine 2 FA

    ps. si aici Odom pt T-mac e vorba de fantasy nba, vad ca tu traiesti cu adevarat jocul..
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  18. #39
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    odom pt t-mac nu e lipsit de bun simt...
    hai sa fim seriosi...
    cate meciuri crezi ca va juca t-mac anu asta???spera cineva sa joace 70 de meciuri?????(e psoibil dar momentan improbabil)
    t-mac e un scorer...absolut...un f bun scorer....dar nu are TOTALURI...atat de bune....
    odom a jucat exceptional la sf sezonului trecut..
    si daca psihic(sper sa se ocupe phil daca poate de problema asta) va sta bine anu asta....ar trebui sa continue cel putin la fel de bine....
    undeva pe la 17-18/9-10/5-6 cu procentaj in jur de 50%.....si cum el anu trecut a jucat 80 de meciuri.......hmmm
    arroyo...va fi titular(sau in cel mai rau caz va juca vreo 25mpg) la magic...si stim bine ca...in cazul asta el joaca foarte bine....
    sunt multi IDIOTI...care se uita la stats de anu trecut...(in care sunt incluse alea de la pistons)...si zic.."ce drq e cu asta??" ganditi putin fratilor...
    uitati-va cum a terminat anul trecut...si cum juca la utah cand era titular(si sanatos)
    evident ca e dreptu fiecaruia.....sa refuze un trade...dar iarasi...cred ca nu e o dovada de lipsa de bun simt sa faci o asemena oferta.....
    marbury...are concurenta la greu....
    chiar daca vor juca (cel mai probabil) small..:francis nate(da nate....poa sa aiba si el un break-out year...cine stie)..crawford jeffries rose...toti intra in rotatia pe 2 sau 3 posturi.....si daca stephon...nu joaca chiar atat de bine....nu prea va mai fi de 20/8...poate sa scada lejer la 15/5....si avand in vedere ca arroyo....a avut cam 12/5(la utah intr-un sezon)......nu e DELOC o oferta lipsita de bun simt....
    de cand naiba e rasho un jucator care sa joace 5 min la raptors???sau nu stiai ca s-a transferat...?
    apropo ca vorbeam de o anumita categorie de oameni.....
    NU MAI E la spurs... nu prea cred ca vor incepe cu bargnani pe C.....

    green are si el concurenta la celtics...
    wally+pierce...clar titulari...si apoi se imparte ce mai ramane(nu f mult)....
    telfair west rondo(super tare) green allen......iar din primii 3 probabil ca se va alege un PG....restu....back-up
    Last edited by Kobe24; 4th October 2006 at 22:08.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  19. #40
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mertin View Post
    de cand naiba e rasho un jucator care sa joace 5 min la raptors???sau nu stiai ca s-a transferat...?
    apropo ca vorbeam de o anumita categorie de oameni.....
    NU MAI E la spurs...

    nu nu stiam.multumesc ca mi-ai spus..chiar te-as ruga sa-mi trimit constant cate un mail cu toate tradurile din nba..sa ma tii si pe mine la curent ca eu nush unde sa caut...si acu da-mi voie sa-mi dau si eu ochii peste cap...

    "cate meciuri crezi ca va juca t-mac anu asta???" mama...oracolul de la balcesti..ca si stii tu cat este el de sanatos si cate meciuri va juca anu asta si lasa nu incerca tu pe mine sa ma convingi ce traduri sa fac...cred ca ma descurc si singur...iar odom pe t-mac ...nici nu ma gandeam sa incerci sa imi explici altceva..doar odom e la lakers dar fie mah....e peste t-mac si ca valoare si ca sanatate...si ca frumusete daca vrei...iar fantasy nici nu mai zic...e muuult peste
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  20. #41
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    ba ce incapatzanat
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  21. #42
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    stephon..io chiar nu vreau sa ma cert cu tine serios...sunt altii pe aici cu care m-as certa...gata nu mai zic nimic de faza cu odom si t-mac si alea alea...nu ne-am inteles la trade si gata...asa ca sa nu-si mai poata da altii cu parerea
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •