Page 13 of 22 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 253 to 273 of 445

Thread: Michael Jackson has died

  1. #253
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    ce prostovan a fost mai nainte pe MTV! s`au dus cu o camera la intrarea in stadionul Lia Manoliu, unde il comemoreaza pe Michael si au intrebat cativa indivizi despre michael
    reporterul: ce parere ai despre cum a murit?
    intervievatul: pai a murit datorita prostiei sale. S`a facut din negru alb si si`a facut 48 de operatii

    de ce apar la Tv toti neinformatii? sau, mai bine zis, de ce se baga toata lumea in seama, chiar daca habar n`au???
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  2. #254
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    ce prostovan a fost mai nainte pe MTV! s`au dus cu o camera la intrarea in stadionul Lia Manoliu, unde il comemoreaza pe Michael si au intrebat cativa indivizi despre michael
    reporterul: ce parere ai despre cum a murit?
    intervievatul: pai a murit datorita prostiei sale. S`a facut din negru alb si si`a facut 48 de operatii

    de ce apar la Tv toti neinformatii? sau, mai bine zis, de ce se baga toata lumea in seama, chiar daca habar n`au???
    Tu ziceai ca ai luat 10 la bac?

    Pai intr-un fel, cam din cauza aia a murit, nu?
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  3. #255
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    ce prostovan a fost mai nainte pe MTV! s`au dus cu o camera la intrarea in stadionul Lia Manoliu, unde il comemoreaza pe Michael si au intrebat cativa indivizi despre michael
    reporterul: ce parere ai despre cum a murit?
    intervievatul: pai a murit datorita prostiei sale. S`a facut din negru alb si si`a facut 48 de operatii

    de ce apar la Tv toti neinformatii? sau, mai bine zis, de ce se baga toata lumea in seama, chiar daca habar n`au???
    I-au cerut parerea, parere pe care si-a exprimat-o.
    Am zis!

  4. #256
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Bumbescu;2653049]Tu ziceai ca ai luat 10 la bac?
    [QUOTE]
    care ii poanta?
    vrei sa`mi zici ca trebuia habar n`are? fiecare vorbeste in dialectul lui
    n`am zis ca am luat 10. iti zic sambata ce note am luat. dar hai sa nu vb de bac pe threadul asta
    Last edited by Cneazul; 30th June 2009 at 15:53.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  5. #257
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    aoleu, cum ati ajuns de la mj la bac???? dar e distracitv de citit.
    iar discutiile despre de ce se plange mai mult cand moare un cantaret decat atunci cand moare un om de stiinta chiar nu au rost.
    si lasati-o dracului cu topuri si cine a fost best ever.

    mie mi-a placut muzica lui mj. sunt unele mel pe care le voi asculta mereu si o grama de imbecilitati cu care sper sa nu mai insiste astia la radio. nu stiu de ce, dar parca o fac special astia la radio sa dea numai stupizeniile lui mj.
    ca era fucked in the head e clar pt oricine. din pacate o data ce esti atat de fucked in the head oricine poate sa zica orice despre tine si pare credibil. asa ca daca mj a frecat-o minorilor sau nu, fuck if i know.....

    bumbi, dar beatles or fi fost ei inovatori dar clar au fost si comerciali. dar comercial nu este egal cu "fara calitate". din fericire au fost destui cantareti buni care au scos si bani. nu e o rusine sa ti se vanda albumele. iar de la beatles mie imi par mai cunoscute mel gen " she loves you " pe care eu o gasesc hilara, decat unele gen helter skelter sau revolution.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  6. #258
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    o mentiune: michael nu a fost acuzat pentru ca "a frecat`o cu minorii", ci a fost acuzat pentru ca ar fi pipait un copil
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  7. #259
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    ok, fie, i'll play. si nu l-a pipait in sus si-n jos pe respectivul minor? ca pt mine asta e definitia

    whatever, dupa cum ziceam cand esti un barbat negru de 50 de ani si arati ca o femeie alba moarta de 50 de ani e cam greu sa te opui oricarei acuzatii. asa ca asta vroiam sa zic, nimeni nu stie ce a fost adevarat si ce nu. dar asta a fost treaba justitiei, nu a mea.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  8. #260
    senior
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    R.I.P Michael

  9. #261
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Irina, the Beatles, atunci cand au aparut au revolutionat muzica, au fost parintii rock-ului din ziua de azi. In 60 cand au aparut ei, exista rock en roll-ul, reprezentat de alde Elvis, johny cash sau bill haley. Toti astia pareau niste dinozauri fata de ei.
    Ulterior, dupa ce rock-ul s-a dezvoltat, s-a pus chiar la un mom dat problema ca ei nici nu ar canta rock, ci pop(fals dupa parerea mea). E adevarat, fata de un pink floyd, beatles suna comercial in ziua de azi, dar oricum nu se compara(sub nici o forma) cu muzica defunctului de mai sus.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  10. #262
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    bumbi, dar cine vrea sa o compare? eu nu inteleg nevoia asta de comparatii.
    mie imi place ce a facut michael in domeniul muzical, mai ales cand era mai tinerel si inca un pic negru. deja undeva dupa " bad " situatia a cam luat-o down hill. dar mai ales pe partea de imagine si dans mj a avut idei interesante. a avut si noroc ca prin anii 80 a aparut si mtvul ( adica cred ca atunci a aparut ) si ca video clipul a devenit f important. firesc ca o mel care te prinde si fara un video clip interesant e mult mai de apreciat. dar mie imi place sa ma uit la thriller si acum, chiar daca e stupizel.

    eu nu inteleg nici nevoia de a-l urca pe nu stiu ce culmi , dar nici nevoia de a nu-i acorda nici un credit.

    am o problema cu modul de a-i trata pe cei ce devin celebri. ziaristii si majoritatea oamenilor vor sa afle orice mic amanunt despre viata respectivului, ceea ce e oribil, dar cand vine vb de justitie o dau cotita. eu nu vreau sa stiu cine cu cine si unde, dar daca unul incalca legea sa plateasca ca oricare altul.

    ps : johny cash credeam ca intra in categoria country la americani .
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  11. #263
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    sunt doua tipuri mari de comercial in muzica:
    -muzica ce devine comerciala datorita valorii intrinseci si nu datorita industriei din spate.
    asta e categoria muzicala ce rezista peste timp si care da aceleasi delicii ascultatorului si la 40 de ani dupa ce a fost lansata.
    -muzica ce devine comerciala in principal datorita industriei din spate si datorita unor ritmuri la moda.
    asta e muzica ce nu prea rezista in timp, isi mai aduc aminte de ea doar cei ce au trait perioada in care a fost lansata.

    Exista si o a treia categorie hibrid, de muzica cu o anumita valoare care devine extrem de cunoscuta datorita industriei din spate. Va rezista in timp, dar va ramane un fel de nisha in cadrul muzicii valoroase.

    Pink Floyd, Beatles, Led Zep sunt indiscutabil din prima categorie.
    Sunt trupe ce au creat stiluri si au dat directii in muzica.

    Foarte probabil ca albumul Thriller, si melodii de pe Bad si Moonwalker vor ramane in timp.
    Dar din pacate nu cred ca va rezista precum un Queen de ex. ci mai degraba va reveni periodic in atentia generatiilor, functie de ciclicitatea modei in muzica.

    Michael Jackson a fost mai mult showman, muzica lui desprinsa de spectacolele grandioase nu are acelasi farmec.
    Michael Jackson a reprezentat probabil apogeul industriei muzicale, este probabil primul si ultimul mega-giga-star al muzicii mondiale, cel care i-a luat din mers locul lui Elvis si a dus la perfectiune statutul de idol.
    Nimeni nu a mai beneficiat si nici nu va mai putea avea o asemenea desfasurare de forte precum a avut el.

    Din toate aceste motive a fost mare si va ramane peste timp intr-o anumita forma.
    Oricum industria muzicala va exploata la maxim acest brand si-l va transforma intr-o legenda.
    O afacere se termina numai atunci cand a fost stoarsa definitiv, si povestea Michael Jackson este departe de a fi asa.
    Prevad vizite la Neverland, melodii reeditate, remixate, tricouri, jucarii etc. etc.

    Michael Jackson este un brand Elvis umflat de n-ori mai mult si promovat insutit. Regele rockului si regele popului.
    Dar intre atatia regi probabil ca regina (Queen) a fost ceva mai mare. Si inca o suma de trupe.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #264
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Un oficial de la Sony chiar a declarat: Michael Jackson valoreaza mai mult mort decat viu
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  13. #265
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    http://www.youtube.com/watch?v=wB3JB...layer_embedded

    http://www.youtube.com/watch?v=15TSEKXXIvI

    MJ poate chiar a fost bolnav si lumea a luat totul in deradere.

  14. #266
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=wB3JB...layer_embedded

    http://www.youtube.com/watch?v=15TSEKXXIvI

    MJ poate chiar a fost bolnav si lumea a luat totul in deradere.
    ?? cu siguranta a suferit de vitiligo! chiar s`a tratat in anii 80.
    in timpul lui "Thriller" michael folosea tot felul de creme asemanatoare cu culoarea pielii lui, deoarece inca de pe atunci suferea de aceasta boala ingrozitoare. dupa ce petele s`au marit, nu a mai avut ce face, si a facut cateva injectii care au grabit procesul bolii!
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  15. #267
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    http://www.youtube.com/watch?v=QbUxSJEhWUo

    Melodia a aparut in 97 deci sunt multi ani de cand MJ se indopa cu morfina si demerol. Cine-s medicii care-i dadeau retetele?

  16. #268
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Se pare ca MJ va fi dus la Neverland unde vineri sau sambata lumea va putea sa-l vada pentru ultima oara

  17. #269
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Se aude ca-l vor ingropa intr-un sicriu de sticla
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  18. #270
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gontel View Post
    El nu a avut o copilarie asa cum au avut altii. Taica-su l-a fortat inca de mic sa cante si sa-si construiasca o cariera muzicala. Multe vedete din ziua de azi care s-au imbogatit si acum isi cheltuie averile pe toate rahaturile posibile au provenit si ele la randul lor din familii sarace, dar chiar si asa au avut o copilarie a lor, ieseau pe strada si gaseau macar un lucru neinsemnat cu ce sa se joace sau se intalneau cu alti prieteni. Ei, probabil Michael vedea asemenea copii jucandu-se, in timp ce el nu avea voie si trebuia sa stea prin studio, la spectacole, la repetitii, etc... Acum trebuie sa intelegi si tu de ce cand a crescut s-a simtit in continuare un copil, incercand sa recupereze anii pierduti.
    Cel mai aproape de adevar rationament...ca altfel e usor de spus, pnetru caei care nu se forteaza sa gandeasca si sa inteleaga prea mult: nu s-a inconjurat cu femei ca alte vedete, ci a preferat compania copiilor...deci e pedofil

    Nu toate lucrurile in viata sunt albe sau negre...unele sunt mult prea complicate pentru puterea de intelegere a "judecatorilor" lui Michael care dau verdicte.

  19. #271
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Se pare ca-i oficial: joi trupul va fi dus la Neverland, vineri lumea il va putea vizita iar duminica va avea loc o inmormantare privata

  20. #272
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Cel mai aproape de adevar rationament...ca altfel e usor de spus, pnetru caei care nu se forteaza sa gandeasca si sa inteleaga prea mult: nu s-a inconjurat cu femei ca alte vedete, ci a preferat compania copiilor...deci e pedofil

    Nu toate lucrurile in viata sunt albe sau negre...unele sunt mult prea complicate pentru puterea de intelegere a "judecatorilor" lui Michael care dau verdicte.
    pai tu nu dai verdicte din moment de zici ca era pedofil?
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  21. #273
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    pai tu nu dai verdicte din moment de zici ca era pedofil?
    Daca mi-ai citi mesajele de la inceput pe acest thread, si ai citi si mai atent fraza de mai sus, ti-ai dat seama ca a fost o ironie la adresa celor care-l acuza pe Michael de pedofilie.

    Repet: nu stiu, dar sunt aproape convins ca Michael nu a facut nimic din ceea ce este acuzat...doar hienele jegose, dornice sa se imbogatesca au inventat povestile astea...si papagalii dornici de senzational le-au preluat din zbor.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •