Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 139

Thread: 2009 Draft

  1. #43
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    cati PGs au MIN nevoie?
    oh, ok, Ty Lawson traded to Denver, asa da
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    mama ce a picat dejuan blair......era undeva in primii 15 anuntati si iata ca se ajunge la pickul 35 si inca nu a fost draftat

    EDIT:a ajuns la spurs pana la urma
    Last edited by nba28; 26th June 2009 at 05:51.

  3. #45
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    ce dumnezo face minny?...au draftat 3 PG's...ce sa faci si cu flynn, lawson si rubio?
    We wont be out-tanked!!!

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    ^4 de fapt....si calathes e PG....pai pe lawson l-au dat la denver si calathes joaca la anul la panathinaikos asa ca raman rubio si flynn


    Bogey cum e?
    Brandon Jennings si Jodie meeks

  5. #47
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nba28 View Post
    ^4 de fapt....si calathes e PG....pai pe lawson l-au dat la denver si calathes joaca la anul la panathinaikos asa ca raman rubio si flynn


    Bogey cum e?
    Brandon Jennings si Jodie meeks
    mda...de ce nu l-o fi luat pe derozan?
    pacat...eu vroiam ca flynn sa ajunga la noi sau la alta echipa unde sa fie starter

    jennings...star sau bust.

    ma mir ca holiday a cazut pana la 76ers...

    si o gramada o sa regrete ca au trecut peste blair cand o sa vada ce face cu spurs

    jodie meeks e bun....oare de ce am impresia ca 2nd rounderul va fi mai productiv pt noi...din nou

    nu-l ia nimeni pe dionte christmas???????? ....dar pe patrick mills????
    Last edited by Bogeyman; 26th June 2009 at 06:42.
    We wont be out-tanked!!!

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    pe derozan l-au luat raptors la 9....poate ca il lua bucks daca pica la 10

  7. #49
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nba28 View Post
    pe derozan l-au luat raptors la 9....poate ca il lua bucks daca pica la 10
    dap...asa cred si eu

    patty mills a fost luat de blazers...steal...o sa preia rolul de starter de la blake cel tarziu la jumatatea sezonului

    The New York Knicks are working hard to cut a deal with the Minnesota Timberwolves to acquire guard Ricky Rubio, a Western Conference source said.

    One league GM said a deal “isn’t 100 percent,” but likely.

    Update: At this point Minnesota is resisting the interest from New York and pressure from Rubio's agent.

    The Orlando Magic have acquired eight-time NBA All-Star guard Vince Carter and forward Ryan Anderson from the New Jersey Nets in exchange for guard Rafer Alston, forward-center Tony Battie and guard Courtney Lee, General Manager Otis Smith announced this evening.
    Last edited by Bogeyman; 26th June 2009 at 06:57.
    We wont be out-tanked!!!

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    sa vedem unde va ajunge mike bibby....pe langa faptul ca l-au luat pe crawford cei de la hawks au mai draftat un PG in jeff teague..in conditiile astea,nul mai vad la ATL la anul

  9. #51
    Denver Nugget real23's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    around Bucuresti
    Posts
    753
    Reputatie
    1
    Wow, Vince la Magic, chiar in NBA 2K9 jucam cu Orlando si dupa niste trade-uri il aveam pe Vince SG si pe Anderson off the bench. Iar Nuggets l-au luat pe Ty Lawson, what a steal.. Bye bye Anthony Carter.
    "Brian Scalabrine looks like Will Ferrell in Semi-Pro" (Jeff Van Gundy)
    [I][SIZE="1"]Smith asks Chauncey why he only shot six times, and Chauncey tells him, "I read the game. I don't play for stats. I don't play for none of that no more. I play for the win." Smith's reaction: "Damn. Makes sense."[/SIZE][/I]

  10. #52
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    ma mir ca holiday a cazut pana la 76ers...
    ma, e bun ala de ceva? de cateva saptamani se vb doar de Eric Maynor fiindca nimeni nu se astepta ca Holiday sa cada pana la #17 deci nu m-am interesat deloc de el pe net.acu fac putin munca de scouting
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    ^ pai are numai 18 ani si am vazut in multe locuri ca se zicea ca va fi PG of the future pentru 76ers

    oricum clar ca nimeni nu se astepta sa pice atat,acum vreo 2 sapt se zicea ca sacramento sunt high on him si era la multe mockuri la pozitia a 4-a

  12. #54
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    ma, e bun ala de ceva? de cateva saptamani se vb doar de Eric Maynor fiindca nimeni nu se astepta ca Holiday sa cada pana la #17 deci nu m-am interesat deloc de el pe net.acu fac putin munca de scouting
    e probabil cel mai bun PG on D din draftul asta... ce sa mai zici...a jucat la UCLA, vezi si tu ce jucatori ies de acolo


    apropo de sacramento...SUNT TAMPITI?
    au mare mare mare nevoie de un PG calumea si cu atatia in draft ei l-au luat pe Evans? Nu pot sa cred ca nu trecut peste Rubio si Flynn...pe unul dintre cei doi trebuia sa-l drafteze
    Evans nici macar nu e un pure PG si abia astept sa vad daca o sa vrea sa imparta mingea cu Martin
    deja imi amintesc de shooting contest-ul dintre redd si mo-will

    apoi hawks l-au luat pe Teague?...eu cred ca Hawks aveau nevoie de un playmaker

    Pacers l-au luat pe Psycho T...ok, eu l-as fi pus in top 20 oricand dar nu la Pacers

    Grizz pe Thabet?...de ce?...o sa joace Marc Gasol PF...nu o sa le iasa
    Last edited by Bogeyman; 26th June 2009 at 15:58.
    We wont be out-tanked!!!

  13. #55
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    e probabil cel mai bun PG on D din draftul asta... ce sa mai zici...a jucat la UCLA, vezi si tu ce jucatori ies de acolo


    apropo de sacramento...SUNT TAMPITI?
    au mare mare mare nevoie de un PG calumea si cu atatia in draft ei l-au luat pe Evans? Nu pot sa cred ca nu trecut peste Rubio si Flynn...pe unul dintre cei doi trebuia sa-l drafteze
    Evans nici macar nu e un pure PG si abia astept sa vad daca o sa vrea sa imparta mingea cu Martin
    deja imi amintesc de shooting contest-ul dintre redd si mo-will

    apoi hawks l-au luat pe Teague?...eu cred ca Hawks aveau nevoie de un playmaker

    Pacers l-au luat pe Psycho T...ok, eu l-as fi pus in top 20 oricand dar nu la Pacers

    Grizz pe Thabet?...de ce?...o sa joace Marc Gasol PF...nu o sa le iasa

    multe echipa drafteaza cel mai bun jucator posibil, nu in functie de pozitie.

    Blazers au gandit altfel in 84 si l-au luat pe Sam Bowie
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  14. #56
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    pacers au luat un PF ALB. unde de baza e "ALB".
    cred ca-l vor vopsi si pe granger in alb to appeal to their fan base.

    http://www.law.du.edu/jenkins/images/kkk.gif
    pacers' fan base
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #57
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    daca au vreun model cei din indiana atunci cand construiesc o echipa, ei bine acel model este de fiecare data urmatorul (cel putin etnic vorbind):

    http://www.blackfives.com/blog_pics/...al_celtics.jpg

  16. #58
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    pacers au luat un PF ALB. unde de baza e "ALB".
    cred ca-l vor vopsi si pe granger in alb to appeal to their fan base.
    cred ca exagerezi...asta cu albul se trage de la Bird si stii foarte bine...nu cred ca fanii din Indiana sunt rasisti...singurul loc unde intalnesti asta e Utah
    uiti ce echipe au avut pacers nu cu mult timp in urma...
    We wont be out-tanked!!!

  17. #59
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Shaq o sa poarte #33
    Amar'e va fi trimis la GSW ?
    sunt prea multe rumours.
    Chandler pentru Big Ben ?
    A.Miller si Bibby ... unde ?
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  18. #60
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Shaq o sa poarte #33
    Amar'e va fi trimis la GSW ?
    sunt prea multe rumours.
    Chandler pentru Big Ben ?
    A.Miller si Bibby ... unde ?
    ador cand faci chestia asta
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  19. #61
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    cred ca exagerezi...asta cu albul se trage de la Bird si stii foarte bine...nu cred ca fanii din Indiana sunt rasisti...singurul loc unde intalnesti asta e Utah
    uiti ce echipe au avut pacers nu cu mult timp in urma...
    cred ca esti naiv.

    nu uita ca desi sclavagismul a fost abolit acum 200 de ani, segregatia a existat pina prin ani '70 iar mentalitatile nu se schimba nici in zeci de ani. poate in generatii.

    zona rurala a US, mid-west-ul e plin de taranoi albi fara educatie, care nu stiu altceva decit pusca si biblia. sunt aia care neaga existenta evolutiei - probabil pt ca ei au fost ocoliti de evolutie. sunt aia care chiar cred ca pamintul are 6000 de ani si ca oasele de dinozaur care sunt datate cu izotopi carbon la peste 1 mil de ani sunt de fapt puse de dumnezeu ca sa testeze credinta oamenilor.

    sarah fuckin palin care a candidat la vice-presidency era din asta. in europa ar fi ris oamenii (in majoritate) de ea si cu curu. dar in US sunt multi care cred asta. evanghelistii in special daca nu ma insel. astia sunt la fel de rai ca si islamistii care nu scot nasu din coran si care vor sa-i rada pe toti infidelii.

    si cind discuti cu asa oameni spalati pe creier cu dero (hmmm, oare tu stii ce era ala dero ? era un fel de ariel/persil comunist) sa nu te mire ca sunt intoleranti si xenofobi. adica le e frica si urasc tot ceea ce nu cunosc si/sau nu inteleg. asta inseamna ca-s rasisti, homofobi, impotriva emanciparii femeilor etc. sunt la acelasi nivel cu societatea de acum 300-400 de ani, cind erau arsi oameni pe rug pt ca sustineau ca pamintul se invirte in jurul soarelui. si fiind cu mintea la nivelul de acum 300 de ani, pt ei inca nu s-a abolit sclavagismul - sau in fine, n-au ajuns la nivelul de evolutie la care sa inteleaga drepturile omului si motivele pt care a fost abolit.

    marea problema a astora e ca sunt complet lipsiti de educatie. si asta pt ca multi sunt "home schooled" - adica le baga parintii in cap timpeniile pe care le au si ei, adica nivelul lor de cunostinte nu a evoluat de acum 2-3 sute de ani cind ardeau vrajitoare pe rug. doar ca acum nu mai au voie sa faca asta dpdv legal, ca altfel ....

    si mai rau e ca sunt atit de multi si atit de spalati pe creier incit acum incearca sa bage "intelligent design" ca "teorie" in scoli, alaturi de evolutie.

    din punctul asta de vedere e mult mai bine europa de vest, unde scoala e obligatorie, si unde nu prea exista "home school" (adica invatam doar ce zice biblia).

    in fine, as mai continua, dar cred ca am zis suficient pt moment

    /rant
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #62
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    caseta ai si tu dreptate, dar ala nu e publicul tzinta caruia i se adreseaza baschetul.
    Ma indoiesc ca multi dintre taranoii aia au maieuri cu Bird cand era la Indiana State sau ale lui Reggie Miller, Dunleavy sau Murphy. Pt ei chiar nu conteaza daca la Pacers joaca JO cu Artest si Stephen Jackson sau Dunleavy cu Murphy si Diener. Cred ca ai descris mai degraba red-neck-ul ala de se uita la Nascar decat fanul baschetului.
    Cred ca Indiana Pacers ca echipa are ca public tzinta persoanele aflate in zona urbana.

  21. #63
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    sa zicem ca eu, nefiind in US, vorbesc prostii.

    let's ask someone else ... Mr Bill Simmons, what do you think ?

    Quote Originally Posted by Bill Simmons
    The Indiana Pacers are on the clock … for going bankrupt. And for making a pick. The pick? Tyler Hansbrough. That launches the N.Y. fans into an "Overrated!" frenzy. Hey, I'm excited for Indiana's 2009-10 local marketing campaign: a photo of Troy Murphy, Mike Dunleavy, Jeff Foster, Hansbrough and Travis Diener with the UPS-like slogan, "WHAT CAN WHITE DO FOR YOU?"
    http://sports.espn.go.com/espn/page2...simmons/090625

    I rest my case.
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •