View Poll Results: pronostic

Voters
59. You may not vote on this poll
  • 1

    33 55.93%
  • x

    15 25.42%
  • 2

    11 18.64%
Page 2 of 25 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 516

Thread: Etapa 32: Rapid – Craiova 0-3

  1. #22
    manager maxx1923's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    256
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca e mai greu decat cu steaua dar sper sa-i batem.Oltenii chiar erau simpatici pana in "98 ,apoi sunt pe locul 3 ca "simpatie".
    singuri impotriva tuturor

  2. #23
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    gresit,de atunci am un mai mare respect pentru ei,atunci au dat cu sutul Europei pentru a juca pe bune!
    daca merita cineva spurcat atunci,aia erau Savaniu (la meciul cu Bacau) si Salomir,care nu a vazut golul lui Marinescu!

    Rapidul nu avea nevoie de asemenea cadouri,desi spurcatul de copos a incercat sa cumpere atunci bunavointa unora!
    Iti vine sau nu sa crezi,eu m-am bucurat atunci ca nu am castigat,mai bine curatel decat murdar cu un asemenea titlu!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  3. #24
    manager maxx1923's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    256
    Reputatie
    1
    Cioclule,nu de rezultat vb ci de atitudinea spectatorilor care se bucurau ca nu a castigat Rapidul titlul.Atunci eram prieteni si ei se declarau anti-steaua,anti-dinamo.Am fost la acel meci si am vazut cum se bucurau de parca castigase ei campionatul.Apoi dupa cateva zile"antistelistii" i-au primit pe stelisti in peluza lor in finala cupei strigand contra Rapidistilor.Despre asta e vorba.
    singuri impotriva tuturor

  4. #25
    junior
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    In ultimele 3 meciuri trebuie sa castige 2 pentru a fi siguri de un loc de cupa europeana.
    Incorect. E suficient sa ne clasam inaintea Vasluiului.

  5. #26
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maxx1923 View Post
    Cioclule,nu de rezultat vb ci de atitudinea spectatorilor care se bucurau ca nu a castigat Rapidul titlul.Atunci eram prieteni si ei se declarau anti-steaua,anti-dinamo.Am fost la acel meci si am vazut cum se bucurau de parca castigase ei campionatul.Apoi dupa cateva zile"antistelistii" i-au primit pe stelisti in peluza lor in finala cupei strigand contra Rapidistilor.Despre asta e vorba.
    bagi in ele .. si eu am fost la meciul ala si asta cu "se bucurau ca a pierdut Rapid titlul" e bantuiala. am stat la t2 atunci (deh varsta) si iti spun sincer ca multi erau suparati ca am dat cu piciorul la o calificrae sigura in cupele europene .. altii ce`i drept erau bucurosi ca meciul s-a jucat pe teren si nu s-a trantit asa cum se preconiza.

    cat despre faza cu primitul stelistilor in peluza .. am fost cam 20.000 de olteni in deplasare la finala aia de cupa, ca s-au strecurat si ceva oi in peluza e posibil. sincer nu stiu foarte bine pt ca nu am fost la meci dar fi sigur ca nu i-a invitat nimeni. daca tot ne apucam sa dezgropam mortzii povesteste-ne si despre dinamovistii de la voi din peluza
    Last edited by Jus7M3; 18th May 2009 at 14:55.
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

  6. #27
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maxx1923 View Post
    Cioclule,nu de rezultat vb ci de atitudinea spectatorilor care se bucurau ca nu a castigat Rapidul titlul.Atunci eram prieteni si ei se declarau anti-steaua,anti-dinamo.Am fost la acel meci si am vazut cum se bucurau de parca castigase ei campionatul.Apoi dupa cateva zile"antistelistii" i-au primit pe stelisti in peluza lor in finala cupei strigand contra Rapidistilor.Despre asta e vorba.
    si eu am fost la cupa ,intr-adevar au fost stelisti printre olteni,dar si printre noi a fost o prezenta suspecta........
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  7. #28
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    ce optimism exacerbat printre rapidisti
    ati uitat cum ati batut voi gloria buzau?!

    daca miti doreste participare in EL, fiti siguri ca veti avea mari probleme cu noi.
    numai cand il vad pe hizo,antrenorul cooperativei,imi trece pofta de fotbal...

  8. #29
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Jus7M3 View Post
    bagi in ele .. si eu am fost la meciul ala si asta cu "se bucurau ca a pierdut Rapid titlul" e bantuiala. am stat la t2 atunci (deh varsta) si iti spun sincer ca multi erau suparati ca am dat cu piciorul la o calificrae sigura in cupele europene .. altii ce`i drept erau bucurosi ca meciul s-a jucat pe teren si nu s-a trantit asa cum se preconiza.

    cat despre faza cu primitul stelistilor in peluza .. am fost cam 20.000 de olteni in deplasare la finala aia de cupa, ca s-au strecurat si ceva oi in peluza e posibil. sincer nu stiu foarte bine pt ca nu am fost la meci dar fi sigur ca nu i-a invitat nimeni. daca tot ne apucam sa dezgropam mortzii povesteste-ne si despre dinamovistii de la voi din peluza
    just,lasa-i in pace,astia au un fix cu peluza noastra din finala cupei,dar nu spun nimic de dinamovistii veniti la peluza lor...

  9. #30
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    just,lasa-i in pace,astia au un fix cu peluza noastra din finala cupei,dar nu spun nimic de dinamovistii veniti la peluza lor...
    Cam asa e..dar nu stii ca de obicei noi romanii vedem nu ce ne convine....

    In fine..relativ la meci...greu de spus... Amandoua echipele au avut evolutii inconstante in ultima perioada,,,,Daca raportam la cea mai buna evolutie a uneia si cea mai slaba evolutie a celeilalte ( Exemplu Rapid cu steau si craiova cu Brasovul sau Buzaul )..riscam sa fim contrazisi CLAE de ce se v-a intimpla .... Ca de obciei la noi apele devin tulburi cind ti-e lumea mai draga (Demiterea lui napoli si ..ceea ce se stia lipsa acuta de bani ) .... si noi si Rapidul ..sintem cam in aceeasi situatie. ... Cred ca daca marcam primii nu pierdem.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  10. #31
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    La fel ca si sezonul trecut, Craiova va pierde drumul catre Europa League in ultimele etape. In ultimele 3 meciuri trebuie sa castige 2 pentru a fi siguri de un loc de cupa europeana. Acum nu-l mai au nici pe Napoli... prafu se alege de ei
    E suficienta o victorie in Ghencea...
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  11. #32
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Nu cred c-ajunge, Vasluiul vine tare din urma...
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  12. #33
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Nu cred c-ajunge, Vasluiul vine tare din urma...
    Da...diferenta e ca nu le ajunge un egal la CRaiova daca batem in Ghencea...
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  13. #34
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Nu cred c-ajunge, Vasluiul vine tare din urma...
    si te excita chestia asta?

    oricum daca rezultatul cu noi va avantajeaza,o s-o puneti frateste cu porumboiu!
    cine se aseamana se aduna...

  14. #35
    sport legend nayram's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    1solist clar ca lumina zilei

  15. #36
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    Da...diferenta e ca nu le ajunge un egal la CRaiova daca batem in Ghencea...
    porumboiu poate sa bata si pe rapid si pe buzau,deci 6 puncte.
    noi avem nevoie de un punct cu steaua si rapid cu conditia sa-i batem in ultima etapa si trecem de ei in clasament...
    dar vom lua mai multe puncte

    si meciul cu steaua devine decisiv

  16. #37
    manager maxx1923's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    256
    Reputatie
    1
    La finala cupei din 98 stelistii au venit in frune cu jean pavel si aveau steaguri si fulare ros-albastre.N-aveati cum sa nu-i vedeti din moment ce i-ati aplaudat si le-ati facut loc intre voi.Spuneti ca au fost caini in peluza noastra atunci???Posibil,dar grosul galeriei a fost la T2 si in peluza cateva grupuri.N-am vazut fular sau steag cu dinamo la acel meci.Daca au venit, au venit "civili".
    Acum ,la meci daca si oltenii incep cu tziganii si alte vrajeli ...cand au jucatori ca bornescu si fratii costea....dar sper sa nu.
    singuri impotriva tuturor

  17. #38
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Maxx, au stat la peluza vreo 150 de dinamovisti. Atunci nu mi s-a parut aiurea pentru ca cine stie perioada aia, chiar o alianta vremelnica era legitima (la nivel de galerie). N-ai ce sa le ceri, ei erau la 300 de km de Bucuresti si de acolo ii judeca pe toti, ca deh, ei sunt cei mai buni dintre romani.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #39
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    1 solist
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #40
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    am fost peste 20.000 atunci,nu aveam nevoie de cativa stelisti care au venit sa ne pupe picioarele pentru ca i-am facut campioni
    trebuiau sa-l linga pe craciunescu care ne-a rupt echipa in doua si a tras pentru ei...
    oricum,cum am mai spus,pavel a venit sa ia lectii de la cea mai tare galerie deplasata vreodata in romania)

    daca nu ai vazut tu suporteri dinamovisti ,nu inseamna ca nu i-am vazut si eu
    si erau la peluza...

    ps. majoritatea stadionului la meciul acela idiot (2-2) a tinut cu rapidul, asta pentru cultura ta.
    adica, in sensul ca sa ia campionatul
    Last edited by lordliv; 18th May 2009 at 18:14.

  20. #41
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Oricum, desi nu exista prea multe afinitati intre cele 2 echipe, adevaratii nostri dusmani raman Steaua si Dinamo.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #42
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Des Esseintes View Post
    Maxx, au stat la peluza vreo 150 de dinamovisti. Atunci nu mi s-a parut aiurea pentru ca cine stie perioada aia, chiar o alianta vremelnica era legitima (la nivel de galerie). N-ai ce sa le ceri, ei erau la 300 de km de Bucuresti si de acolo ii judeca pe toti, ca deh, ei sunt cei mai buni dintre romani.
    sunt 250 de km

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •