Page 12 of 81 FirstFirst ... 210111213142262 ... LastLast
Results 232 to 252 of 1684

Thread: Playoffs 2009

  1. #232
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    nu o stiu

    gata...am gasit
    Sun Tzu ...sincer...e tare, suna mai bine decat the punisher, the natural, the truth, the shit, the etc.

    cel mai mult imi place porecla lui Pecherov: Stewie

    http://str8hoops.com/nba-player-nicknames/
    poreclele jucatorilor
    la bogut sa citit Bogey Man, fara the

    ps: Mike Dunleavy – The Natural
    haha...care e mai natural acuma...eu lui Dunleavy i-as fi spus the nerdy "star" sau ceva cu nerdy...the nerdy looser?
    nu stiam de "Sun Tzu".

    dar oricum... eu vorbeam de STAT (standing tall and talented), porecla pe care parca si-a gasit-o de unul singur.
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  2. #233
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    n-o sa iti raspund la tot pt ca incep sa ma plictisesc. mai ales ca arunci afirmatii pe care nu le verifici.

    Quote Originally Posted by neaorin View Post
    doua cuvinte: Wilt. Chamberlain.
    it so pisses me off when people talk out of their asses.
    wilt a luat 2 titluri: cu phila in 67 si cu lakers in 72.

    la phila avea inca 2 HOF-eri in echipa (hal greer si billy cunningham) si inca un 20ppg scorer (chet walker)

    la lakers avea doar distrusi precum gail goodrich si un varzar numit jerry west (poreclit, cica, "the logo" - nu stiu de ce). amindoi terminatii astia au ajuns si ei din greseala in HOF - cred ca s-au ratacit. tot in echipa aia a lui lakers mai era si elgin baylor (altu care era pilaf) dar nu l-am mai amintit pt ca in sezonul ala s-a accidentat si s-a retras.


    si in timp ce wilt lua 2 titluri, bill russell lua 11.
    asa ca 2 cuvinte din partea mea: MAI CITESTE !!!


    Quote Originally Posted by neaorin View Post
    din nou: Jordan n-a castigat pana n-a venit Pippen sa aiba incredere in el.
    no shit.
    pippen a fost cu bulls din 87.
    primul titlu luat de bulls a fost in 91.


    cam atit.
    in rest dp meu dv poti sa ramii la parerea ta ca iverson putea cistiga dar nu a facut-o din cauza altora, nu din cauza lui. si cind se intimpla ca un jucator egoist ca iverson sa ia titlul jucind in stilul asta, sa ma anunti si pe mine.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #234
    manager neaorin's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    deep in the Q
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    n-o sa iti raspund la tot pt ca incep sa ma plictisesc. mai ales ca arunci afirmatii pe care nu le verifici.



    it so pisses me off when people talk out of their asses.
    wilt a luat 2 titluri: cu phila in 67 si cu lakers in 72.

    la phila avea inca 2 HOF-eri in echipa (hal greer si billy cunningham) si inca un 20ppg scorer (chet walker)

    la lakers avea doar distrusi precum gail goodrich si un varzar numit jerry west (poreclit, cica, "the logo" - nu stiu de ce). amindoi terminatii astia au ajuns si ei din greseala in HOF - cred ca s-au ratacit. tot in echipa aia a lui lakers mai era si elgin baylor (altu care era pilaf) dar nu l-am mai amintit pt ca in sezonul ala s-a accidentat si s-a retras.


    si in timp ce wilt lua 2 titluri, bill russell lua 11.
    asa ca 2 cuvinte din partea mea: MAI CITESTE !!!
    Inainte de asta totusi echipa a avut succes cu Wilt monopolizand mingea. Totusi imi aduc aminte ca am vazut un meci in finala din 67 si cu el incepea orice actiune. De asta am si dat exemplul. N-am remarcat pe cine avea in echipa.

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    no shit.
    pippen a fost cu bulls din 87.
    primul titlu luat de bulls a fost in 91.


    cam atit.
    in rest dp meu dv poti sa ramii la parerea ta ca iverson putea cistiga dar nu a facut-o din cauza altora, nu din cauza lui. si cind se intimpla ca un jucator egoist ca iverson sa ia titlul jucind in stilul asta, sa ma anunti si pe mine.
    Intr-adevar raman la parerea mea ca Iverson putea castiga in 2001 cu un anturaj mai talentat. Sau daca nu dadea de o echipa-monstru.

  4. #235
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by neaorin View Post
    Inainte de asta totusi echipa a avut succes cu Wilt monopolizand mingea. Totusi imi aduc aminte ca am vazut un meci in finala din 67 si cu el incepea orice actiune. De asta am si dat exemplul. N-am remarcat pe cine avea in echipa.
    agree, si Wilt mai are si cateva recorduri still standing, insa titlurile luate conteaza si nu succesul moral, parerea mea

    lol @ the 6th (hawk) man super tare faza !
    Last edited by Jaymz; 23rd April 2009 at 03:16.
    .
    nothing to see here. move along!

  5. #236
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    mda..degeaba e Miller pe drumul spre cel mai bun meci al carierei (21 ht points) daca iguodala are 1 punct si 3TO la pauza.dar cine stie...
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  6. #237
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by neaorin View Post
    Inainte de asta totusi echipa a avut succes cu Wilt monopolizand mingea. Totusi imi aduc aminte ca am vazut un meci in finala din 67 si cu el incepea orice actiune. De asta am si dat exemplul. N-am remarcat pe cine avea in echipa.

    Intr-adevar raman la parerea mea ca Iverson putea castiga in 2001 cu un anturaj mai talentat. Sau daca nu dadea de o echipa-monstru.
    si acum de cine ai fi vrut sa dea in finala ? de clippers ?

    iar iverson ce role players mai buni ai fi vrut ?
    mutombo a fost DPOY de nu stiu cite ori, excelent rebounder.
    tyronne hill era pretty good at PF
    george lynch a avut ceva ani buni.
    mckie nu era chiar chopped liver.

    sa nu crezi vreodata ca poti compara echipa lui iverson de atunci cu ce a avut kobe acum 3-4 ani. e ridicol.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #238
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    D Wade on fire ! 13p in 2mins in 5 consecutive shots !
    .
    nothing to see here. move along!

  8. #239
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    sa nu crezi vreodata ca poti compara echipa lui iverson de atunci cu ce a avut kobe acum 3-4 ani. e ridicol.
    pai evident ca nu.dar iverson a jucat finala iar kobe a iesit de doua ori in prima runda.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  9. #240
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    beasley>rose, de fapt s-a vazut si la all star game
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  10. #241
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Melo View Post
    beasley>rose, de fapt s-a vazut si la all star game
    subtil misto'ul

    si aci e dovada
    Last edited by Jaymz; 23rd April 2009 at 05:38.
    .
    nothing to see here. move along!

  11. #242
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    am vrut sa vad cine ia foc primul, lol
    anyways, GO NUGGETS, prediction: JR game high 35pts
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  12. #243
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Billups 35
    .
    nothing to see here. move along!

  13. #244
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    dupa cum a inceput, Melo o sa dea 35
    dar probabil ca o sa inceapa sa-l dbl-team
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  14. #245
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Doamne ce meci a reusit Miami si l-am vazut si eu ca un boier, pe Boom Sport One la un prieten 15 de 3 puncte, nou record pentru echipa in Playoff...Wade, 6 de 3 puncte, la un moment dat era exact ca si LeBron la Bucks acasa, dadea cos de 3 dupa cos de 3 fara sa-i pese de nimic Haslem stepped up when he was needed, Daequan Cook IN SFARSIT si-a intrat in mana, 6 de 3 puncte si el...O'Neal, very solid game...Atlanta, in afara de Bibby si Flip Murray complet absenta...I'm so friggin happy, can't wait for Saturday now
    Retards...Retards everywhere...

  15. #246
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    so far i got:
    rose for ROY
    howard for DPOY
    si daca iese si lebron MVP, i'm happy.

    apropo de DPOY, locul 2 lebron, locul 3 wade.
    booya
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #247
    manager neaorin's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    deep in the Q
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Ura, m-am trezit. Nu credeam ca reusesc

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    si acum de cine ai fi vrut sa dea in finala ? de clippers ?

    iar iverson ce role players mai buni ai fi vrut ?
    mutombo a fost DPOY de nu stiu cite ori, excelent rebounder.
    tyronne hill era pretty good at PF
    george lynch a avut ceva ani buni.
    mckie nu era chiar chopped liver.

    sa nu crezi vreodata ca poti compara echipa lui iverson de atunci cu ce a avut kobe acum 3-4 ani. e ridicol.

    De obicei nu se ajunge nicaieri cu speculatii din astea dar hai sa incerc sa formulez niste conditii care nu sunt nesimtite ca AI sa ia titlul:

    adversari: sa zicem Lakers din anul urmator, fara Horace Grant, fara Tyronn Lue si cu Horry titular. Fisher-Kobe-Fox-Horry-Shaq. Rezerve importante: Devean George, Samaki Walker, Brian Shaw. Echipa asta a facut 4-0 cu echipa lui Kidd deci nu i-am strecurat pe Clippers cand nu erai atent .

    Sixers: sa zicem ca inlocuim pe Eric Snow cu David Wesley.
    inlocuim pe Jumaine Jones cu Tim Thomas
    pentru cei mai indulgenti, il facem pe Raja Bell cu vreo 4 ani mai experimentat (Raja care a jucat pentru Phoenix)

    Iverson-Wesley-Thomas-Tyrone Hill-Deke. Rezerve: McKie, Bell, Geiger, McCulloch.

    E un scenariu rezonabil?

    Pastram sistemul cu Iverson in prim plan. Cine bate? Eu zic ca e pe muchie de cutit.
    Habar n-am cum putem verifica. Poate sa pui un sistem ca AccuScore sa simuleze meciurile. Sau, daca vrei sa-ti bati joc de rezultat, NBA Live


    Oricum, macar poate s-a inteles la ce fel de role players ma refeream.

  17. #248
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    numai in 4 labe sta jegosul de CP3
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  18. #249
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    2-0, two blowouts, heading to the Big Easy
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  19. #250
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Denver arata ca o echipa completa (daca Melo are 9 asisturi si 20 de puncte este bine , un billups de zile mari)
    Miami da totul daca da totul Wade pentru ei ( cu toate ca si ceilalti au jucat impecabil)
    Sixers - Pacat ca nu am om sa il opreasca pe Howard care isi domina pozitia (Miller 30 pct - Igoudala foarte bine dar 5 TO , T.Young 20 pct,3rbd,3ast,0 TO)
    Sixers are un viitor grozav daca construiesc echipa in jurul lui Igoudala si Young , parerea mea.
    Ce ziceti de C.Lee (ORLANDO) ?
    News:
    "Flip Saunders officially has the job on the Washington Wizards' bench, complete with an $18 million, four-year contract and the task of picking up the pieces from one of the worst seasons in franchise history. "

    Oricum am vazut ca lumea de aici stie mai mult basket decat am stiut eu vreodata. Imi cer scuze fata de cei care i-am necajit cu parerile mele ( aici se vorbete pe stats si facts nu pe pareri)! Acum am observat si eu.
    Last edited by obye; 23rd April 2009 at 10:20.
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  20. #251
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Oricum am vazut ca lumea de aici stie mai mult basket decat am stiut eu vreodata. Imi cer scuze fata de cei care i-am necajit cu parerile mele ( aici se vorbete pe stats si facts nu pe pareri)! Acum am observat si eu.
    tot pareri sunt, doar ca sunt argumentate.


    daca iti trece fo idee prin cap, inainte sa o postezi incearca sa gasesti argumente pro si contra. daca nu gasesti argumente pro dar gasesti o circa de argumente contra, atunci tine-o pt tine.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #252
    Denver Nugget real23's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    around Bucuresti
    Posts
    753
    Reputatie
    1
    Billups vs Hornets so far: 33.5 ppg, 6 apg, 0 turnovers
    Pana acum am ghicit DPOY, ROY si COY.
    "Brian Scalabrine looks like Will Ferrell in Semi-Pro" (Jeff Van Gundy)
    [I][SIZE="1"]Smith asks Chauncey why he only shot six times, and Chauncey tells him, "I read the game. I don't play for stats. I don't play for none of that no more. I play for the win." Smith's reaction: "Damn. Makes sense."[/SIZE][/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •