Page 5 of 81 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast
Results 85 to 105 of 1684

Thread: Playoffs 2009

  1. #85
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    io nu vad in lista meciul jazz @ lakers. WTF is going on, NBA, you fuckin incompetent bunch ?!
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #86
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    io nu vad in lista meciul jazz @ lakers. WTF is going on, NBA, you fuckin incompetent bunch ?!
    de cand au inceput playoffs, nba.com arata tot aiurea meciurile, neordonate dupa zi, ore, etc
    nici nu ma mai uit pe nba.com... espn is za juice for me now
    Lakers 22 avans deja
    Last edited by Jaymz; 19th April 2009 at 23:15.
    .
    nothing to see here. move along!

  3. #87
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    nu pierzi nimic caseta, blow out ... poate phila @ orlando va fi mai interesant

    cat de ratat e brevin knight ... nu e in stare sa dea o pasa
    *edit* lol ai kobe airball
    Last edited by Busta; 19th April 2009 at 23:43.

  4. #88
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    lololololololololololol - ce prezentare tare are TNT cu sahul
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #89
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    damn, courtney lee just grows on you.
    e foarte likeable si a mai si jucat excelent pt un rookie role player in prima jumatate.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #90
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    surprizele continua! Iguodala rulz
    .
    nothing to see here. move along!

  7. #91
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Am zis ca s-au curatat Sixers cand a ratat Iggy cele doua libere.
    Dar iata o mostra cum poti sa pierzi cand ai meciul in mana, dupa ce ai condus cu 18 p la un moment dat.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  8. #92
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Jaymz, da si sper sa continue cu Miami la Atlanta

    Titlu de articol: Iguodala, inger si demon S-a jucat cu sufletele fanilor cand a ratat liberele, s-a revansat dupa. Super meci, Playoff-ul asta e dat peste cap...In afara de Lakers si Cleveland, nimic nu e sigur
    Retards...Retards everywhere...

  9. #93
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    ce zici de "mizeria de iguodala" irimuse ?!


    magic au permis muuuult prea multe off rebounds si phila au bagat niste tough shots with a hand in their face. tukoglu slab, probabil glezna inca il jeneaza. lee in schimb excelent. ar fi meritat sa ii dea lui ultima aruncare, nu lui hedo.

    blow out in the making in atlanta. de asteptat. heat nu au fire power sa joace cu hawks, si faptul ca hawks sunt foarte atletici ii ajuta sa-l limiteze pe wade.

    wade cu o circa de TO deja si se vede ca e frustrat.

    horford si josh smith isi fac de cap pe teren
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #94
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    mike, dunno. Dupa cum au jucat first half... nu as prea crede... Caseta a sintetizat foarte tehnic ceea ce se intampla in teren si mai mult, nici macar nu cred ca beasley a fost subestimat in ROY talk'bouts
    .
    nothing to see here. move along!

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    wow...billups 8-9 de la 3
    nuggets crush the hornets

  12. #96
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    boo-yah! Poa' sa-mi zica si mie cineva care s-a uitat pe TNT cam ce ***** a mai mancat Barkley despre Nuggets, ca eu l-am vazut pe Altitude, canalul local aici.
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  13. #97
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    ce zici de "mizeria de iguodala" irimuse ?!


    inacceptabil sa ratezi 2 libere in ultimul minut
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  14. #98
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    daca o luau si cavs ar fi fost un weekend perfect..
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  15. #99
    manager neaorin's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    deep in the Q
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Salut, acu' dadui si eu de threadul asta, vad ca discutiile sunt in toi


    ce-am vazut eu:

    Bulls - Celtics: Derrick Rose vs Rajon Rondo, amandoi au stralucit, in rest multe greseli, mai multe la Chicago dar mai surprinzatoare la campioni. Pierce si Ray Allen au avut combinat 9-33 la aruncari din actiune, nu cred ca asa o sa stea lucrurile si in meciurile urmatoare.

    Pistons - Cavs: Meci bun facut de Cleveland, care au fortat atat cat a trebuit. Detroit continua sa nu se regaseasca, se cunoaste ca nu au pe nimeni capabil sa inscrie sub panou (Rasheed Wallace nu prea mai poate). Cel mai nasol lucru pentru ei e ca nici apararea nu mai e ce-a fost. M-as mira sa ia macar un meci.

    Jazz - Lakers: Jocul celor din Los Angeles a mers snur. Kobe e in stare sa ia un meci pe cont propriu dar echipa per ansamblu merge mai bine cand Kobe paseaza. Jazz au doua probleme mari: sunt dominati copios sub panou de tripleta Gasol - Bynum - Odom, iar in atac lipsa lui Okur precum si faptul ca nici Deron nici Ronnie Brewer nu sunt prea tari de la 3 puncte le permite celor de la Lakers sa supraaglomereze caciula si sa opreasca patrunderile. Daca Okur nu revine nu-i vad pe Jazz castigand vreun meci.

    Sixers - Magic: n-am vazut decat prima repriza, am inteles ca Sixers au revenit si au castigat in sfertul al patrulea. Dwight Howard = Shaquille O'Neal 2.0 .


    Din restul meciurilor n-am vazut nimic.

  16. #100
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    vai vai cate am ratat zilele astea :-|
    We wont be out-tanked!!!

  17. #101
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by neaorin
    Derrick Rose vs Rajon Rondo, amandoi au stralucit
    Nea Orine, dumneata comparasi recordul lui Rose cu ceea ce facuse Rondo in acest meci? give the kid a well deserved break, please

    Quote Originally Posted by neaorin
    Jazz sunt dominati copios sub panou de tripleta Gasol - Bynum - Odom
    no shet! crezi ca este vreo echipa care nu va fi dominata copios de tripleta?

    Quote Originally Posted by neaorin
    Dwight Howard = Shaquille O'Neal 2.0
    and that makes Shaq the Superman 0.1beta ?
    .
    nothing to see here. move along!

  18. #102
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by thekobe View Post
    daca o luau si cavs ar fi fost un weekend perfect..
    hehe...nu am vazut fan kobe care sa tina cu lebron (pana acum )

  19. #103
    manager neaorin's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    deep in the Q
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    Nea Orine, dumneata comparasi recordul lui Rose cu ceea ce facuse Rondo in acest meci? give the kid a well deserved break, please
    Rondo nu l-a putut opri pe Rose (cred ca nimeni nu-l poate opri 1 la 1) dar s-a tinut bine. Se cunoaste ca in spatele lui nu mai era Garnett. 29-7-9 cu un singur turnover (Rose a avut 5) si cateva cosuri in momente cruciale? Daca o tine asa in continuare Celtics castiga seria.

    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    no shet! crezi ca este vreo echipa care nu va fi dominata copios de tripleta?
    Cleveland sta bine la captolul asta cu Ilgauskas, Varejao, Ben Wallace, Joe Smith, si nu in ultimul rand, LeBron James.

    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    and that makes Shaq the Superman 0.1beta ?
    [/QUOTE]

    voiam sa spun ca imi aminteste mult de Shaq cand era la Orlando: domina ambele panouri, daca prinde mingea sub inel e cos sigur, blocheur de exceptie, inca mai are de lucrat la miscarile de finete (are timp destul), slab de la linia de fault. Hai sa-i zicem Shaq 2.0 release candidate

  20. #104
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by neaorin View Post
    29-7-9 cu un singur turnover (Rose a avut 5) si cateva cosuri in momente cruciale? Daca o tine asa in continuare Celtics castiga seria.
    lipsa enorma a lui Celtics este KG si nu o *si* mai buna prestatie a lui Rondo. gandeste'te doar ca Salmons, Tyrus si Miller *inca* nu si'au facut jocul. si apoi Rose daca prinde tupeu, il mananca pe Rondo cu tot cu fulgi, indiferent ca are 5 TOs si este fouled out, sau nu. sper doar ca atunci cand Ray Ray isi revine, sa isi revina si Gordon, care este deseori capabil de 30+ points

    eu in continuare sustin ca Bulls nu trec de Celtics insa... sper sa!
    .
    nothing to see here. move along!

  21. #105
    manager neaorin's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    deep in the Q
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    lipsa enorma a lui Celtics este KG si nu o *si* mai buna prestatie a lui Rondo. gandeste'te doar ca Salmons, Tyrus si Miller *inca* nu si'au facut jocul. si apoi Rose daca prinde tupeu, il mananca pe Rondo cu tot cu fulgi, indiferent ca are 5 TOs si este fouled out, sau nu. sper doar ca atunci cand Ray Ray isi revine, sa isi revina si Gordon, care este deseori capabil de 30+ points

    eu in continuare sustin ca Bulls nu trec de Celtics insa... sper sa!
    Eu am vazut un meci pe muchie de cutit, dus in prelungiri (desi Celtics puteau castiga daca Pierce nimerea ultima aruncare libera) de o echipa in care cei mai buni doi jucatori (teoretic) Pierce si Allen au aruncat 27 la suta. Legea compensatiei spune ca in meciurile urmatoare situatia va sta altfel.

    Salmons e "X-Factor" pentru Bulls, dar e aparat de Pierce - cel mai bun aparator om la om de la Celtics. Salmons mi s-a parut destul de slab in aparare in meciul 1 - printre altele a fost direct raspunzator de al cincilea fault al lui Rose.

    Mie mi s-a parut ca Tyrus Thomas a jucat excelent. A avut cateva cosuri de la semidistanta in momente de presiune maxima. E un jucator destul de inconsistent (intamplator l-am avut in echipa de fantasy sezonul asta si m-a exasperat).

    In cazul lui Gordon important nu e cate puncte da, ci cat de eficient este. Daca da 25 de puncte din 25 de aruncari e nasol. In ultimul sfert mi s-a parut ca a incercat sa faca prea mult de unul singur cu aruncari lungi de 2 puncte peste adversarul direct. Sa-i lase mingea lui Rose sa patrunda si sa se pozitioneze pentru a primi pase cand e nemarcat - aici e treaba antrenorului.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •