Page 2 of 81 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 22 to 42 of 1684

Thread: Playoffs 2009

  1. #22
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    East
    Cavs-Pistons 4-0
    de Pistons mi-a fost frica de cand am ajuns aici...pe unde am fost, a fost spaima mea...cat am stat in Indiana a fost brawl cu pacers si toate cele....m-am mutat in Chicago, i-a batut pe Bulls pe unde i-a prins...dar anul asta sunt varza de Slobozia...trece LeBron prin ei ca expresul prin Cucuieti (da, e gara in Cucuieti, in caz ca va intrebati).

    Hawks-Heat 3-4
    Hawks sunt din ce in ce mai buni, dar au ghinion sa dea de Wade in prima runda. Iar beasley o sa dovedeasca unora ca trebuia sa fie mai sus in ROY talks.

    Celtics-Bulls 2-4
    Da, am scris bine. Si nu dau vina pe lipsa cronica de somn (ma tine asta mic treaz de parca as fi de garda continuu...in loc de pager e whooaaaa...). Apropos de bebici, cred ca apogeul de fericire il ajungem pe la 12 zile, asa...it's all downhill from there. Pai Victoras (ca asa-l cheama) mananca, ragaie, se caca si se culca. Se trezeste, mananca, ragaie, se caca...si tot asa. ASTA E VIATA!!! May I do that too? All the time? Please?

    Magic-76ers 4-1
    76ers sunt in cadere libera. Poate fura un meci la Wachovia center, cine stie...dar Dwight Howard o sa aiba average de 25/15/4 seria asta

    West
    Lakers-Jazz 4-0
    Kobe has something to prove. And Bynum is back. You know what that means? Bad news for Lebron!!

    Blazers-Rockets 2-4
    Portland needs one more year to be allowed to hang out with the big boys. Iar Artest, Scola and Yao sunt poate cel mai bun frontcourt din NBA.

    Nuggets-Hornets 4-3
    Venirea lui Billups e categoric trade-ul anului. Ce teapa si-a luat Dumars...nu-mi vine sa cred cum de a crezut ca AI se potriveste cu filozofia si tipul de joc din Detroit.

    Spurs-Mavs 3-4
    Meci de babalaci. Nu cred ca trece vreo echipa de 100 puncte in seria asta. Cu triple OT cu tot... Mavs have a mental midget in Dirk, dar Spurs mai merg doar pe gazele din rezervor ...
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  2. #23
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Adrian si Bogeyman, care e raportul om la om pe care il vedeti voi castigator pentru Bulls? cine se poate apara la Pierce de ex?
    P.S. dupa cum am zis acu ceva vreme, acel 3p buzzer beater shot al lui Wade a devenit acum "shot of a lifetime"
    Last edited by Jaymz; 17th April 2009 at 06:34.
    .
    nothing to see here. move along!

  3. #24
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian View Post
    East
    Cavs-Pistons 4-0
    de Pistons mi-a fost frica de cand am ajuns aici...pe unde am fost, a fost spaima mea...cat am stat in Indiana a fost brawl cu pacers si toate cele....m-am mutat in Chicago, i-a batut pe Bulls pe unde i-a prins...dar anul asta sunt varza de Slobozia...trece LeBron prin ei ca expresul prin Cucuieti (da, e gara in Cucuieti, in caz ca va intrebati).

    Hawks-Heat 3-4
    Hawks sunt din ce in ce mai buni, dar au ghinion sa dea de Wade in prima runda. Iar beasley o sa dovedeasca unora ca trebuia sa fie mai sus in ROY talks.

    Celtics-Bulls 2-4
    Da, am scris bine. Si nu dau vina pe lipsa cronica de somn (ma tine asta mic treaz de parca as fi de garda continuu...in loc de pager e whooaaaa...). Apropos de bebici, cred ca apogeul de fericire il ajungem pe la 12 zile, asa...it's all downhill from there. Pai Victoras (ca asa-l cheama) mananca, ragaie, se caca si se culca. Se trezeste, mananca, ragaie, se caca...si tot asa. ASTA E VIATA!!! May I do that too? All the time? Please?

    Magic-76ers 4-1
    76ers sunt in cadere libera. Poate fura un meci la Wachovia center, cine stie...dar Dwight Howard o sa aiba average de 25/15/4 seria asta

    West
    Lakers-Jazz 4-0
    Kobe has something to prove. And Bynum is back. You know what that means? Bad news for Lebron!!

    Blazers-Rockets 2-4
    Portland needs one more year to be allowed to hang out with the big boys. Iar Artest, Scola and Yao sunt poate cel mai bun frontcourt din NBA.

    Nuggets-Hornets 4-3
    Venirea lui Billups e categoric trade-ul anului. Ce teapa si-a luat Dumars...nu-mi vine sa cred cum de a crezut ca AI se potriveste cu filozofia si tipul de joc din Detroit.

    Spurs-Mavs 3-4
    Meci de babalaci. Nu cred ca trece vreo echipa de 100 puncte in seria asta. Cu triple OT cu tot... Mavs have a mental midget in Dirk, dar Spurs mai merg doar pe gazele din rezervor
    ...
    cel mai interesant duel, spuneau si pe espn ca mavs-spurs este cel mai interesant rivalry dupa celtics-lakers..and i got tickets for next saturday's game!
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  4. #25
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    Adrian si Bogeyman, care e raportul om la om pe care il vedeti voi castigator pentru Bulls? cine se poate apara la Pierce de ex?
    P.S. dupa cum am zis acu ceva vreme, acel 3p buzzer beater shot al lui Wade a devenit acum "shot of a lifetime"
    daca observa si Salmons pasa proasta prin care trece, offensive vorbind, si se gandeste: "Daca nu pot sa-mi ajut prea mult echipa in atac, hai s-o fac in aparare" si va da totul in aparare atunci ii poate face fata lui Pierce.
    Am vazut O GRAMADA de meciuri cu Salmons si cand era la kings cel putin se apara de la PG la SF si o facea foarte bine.
    defapt asta o sa fie key match-up zic eu, Salmons vs Pierce
    insa cel mai bine ar fi daca i-ati da un telefon lu Skiles ...doar niste sfaturi sa va dea

    crede-ma ca nu e chiar asa greu sa-i bateti pe Celtics mai ales pe teren propriu...am vazut eu ambele Bucks-Celtics din Bradley Center (eu eram acasa, sa nu se inteleaga gresit) si meciul 1 a fost castigat pe nedrept de Celtics dar i-au dus in OT chiar daca bucks shot 36%

    in meciul 2, fara garnett, toata defensva s-a concentrat asupra lui pierce si allen...de cate ori aveau mingea, 3 de la bucks erau gata sa-i blocheze daca vroiau sa patrunda (asa cum il opreau si pe wade)...pt restul din echipa nu s-au prea stresat
    apararea lui bucks a fost ceva de genu "Gramana in the paint" si asa i-au batut
    cu strategia asta nici Rondo n-a contat pentru ca de la semi distanta nu i-au intrat aruncarile

    deci, daca nu merge ca salmons sa-l opreasca pe pierce atunci trebuie facut ce au facut bucks si totul va fi bine
    Celtics are going down
    We wont be out-tanked!!!

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    Boston Celtics general manager Danny Ainge has been hospitalized after suffering what the team described as a minor heart attack.
    The team issued a statement Thursday saying that the 50-year-old Ainge was "recovering nicely" at Massachusetts General Hospital and is expected to remain there for a few days.

    are going down indeed,oare sa presimta asta ainge?

    da oricum DACA trec de bulls dau de magic in second round si acolo fara garnett chiar nu au sanse,dwight is gonna kill them
    Last edited by nba28; 17th April 2009 at 10:26.

  6. #27
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nba28 View Post
    Boston Celtics general manager Danny Ainge has been hospitalized after suffering what the team described as a minor heart attack.
    The team issued a statement Thursday saying that the 50-year-old Ainge was "recovering nicely" at Massachusetts General Hospital and is expected to remain there for a few days.

    are going down indeed,oare sa presimta asta ainge?

    da oricum DACA trec de bulls dau de magic in second round si acolo fara garnett chiar nu au sanse,dwight is gonna kill them
    io v-am zis ca daca il iau pe marbury all hell gonna break loose.
    ma inteb ce urmeaza .... sa anunte ca ray allen are ciuma ?!?
    i'm telling you: the gods of basketball are angry at them for signing marbury
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #28
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    ma inteb ce urmeaza .... sa anunte ca ray allen are ciuma ?!?
    not enough, mai degraba ar fi util ca Pierce sa aiba subit o raceala or "sumfin", si ar fi de'ajuns!
    .
    nothing to see here. move along!

  8. #29
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    not enough, mai degraba ar fi util ca Pierce sa aiba subit o raceala or "sumfin", si ar fi de'ajuns!
    lasa ca era sa fie el destul de rece cind l-au injunghiat unii intr-un club cu ceva ani de zile in urma ...
    Now this, my friend, is gonna be fun

  9. #30
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    East
    Cavs-Pistons 4-1
    Hawks-Heat 4-2
    Celtics-Bulls 4-0
    Magic-76ers 4-1

    West
    Lakers-Jazz 4-0
    Blazers-Rockets 4-3
    Nuggets-Hornets 4-2
    Spurs-Mavs 4-3
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  10. #31
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1

    update

    East

    Cavs - Pistons 4-0
    i'll go with barkley on this one

    Hawks - Heat 4-2
    insa daca wade intra in god-mode, 4-3 pt heat

    Celtics - Bulls 4-2
    daca nu era vinnie coach, poate bulls aveau o sansa, insa asa ... mi-e ca ii arde pierce meci de meci si vinnie o sa stea sa se uite ca vita de pe banca


    Magic - 76ers 4-1

    West

    Lakers - Jazz 4-0
    fara Bynum poate mai aveau o sansa Jazz, insa asa sunt si undersized, nu doar out-gunned

    Blazers - Rockets 2-4
    so we can all laugh @ tmac, making the 2nd round for the 1st time while he's on the injury list. EPIC FAIL.

    Nuggets - Hornets 4-3
    tough one. 2 echipe bune, amindoua subtirele rau in front-court.
    i'll pick the nuggets just to drive another nail into AI's coffin. ar fi sweet ca dupa 2 sezoane la rind cind nuggets au iesit in prima runda cu AI si camby, acum sa treaca in runda 2.

    Spurs - Mavs 4-2
    cind amindoua echipele sunt in declin clar, chiar si fara manu spurs cred ca ii vor bate pe mavs. just for all times' sake.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  11. #32
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1

    update la ... update ^

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Celtics - Bulls 4-2
    daca nu era vinnie coach, poate bulls aveau o sansa, insa asa ... mi-e ca ii arde pierce meci de meci si vinnie o sa stea sa se uite ca vita de pe banca
    Pierce who ?
    .
    nothing to see here. move along!

  12. #33
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    God they play awful :| ( celtics )

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    a inceput playofful!!!!!! meci strans celtics -bulls in primul sfert
    au fost 2 alley oopuri tari rose to noah
    rondo le pune probleme in defensiva insa

  14. #35
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    God they play awful :| ( celtics )
    este disrespectful sa nu recunosti performantele superioare ale lui Rose si Noah
    .
    nothing to see here. move along!

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    si tyrus a jucat bine
    in schimb ray-ray is choking

  16. #37
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    este disrespectful sa nu recunosti performantele superioare ale lui Rose si Noah
    nu este disrespectful sa observ ce au facut pe finalul Q2. turnover la repunere apoi il lasa pe miller complet singur sub panou la recuperare.
    atitudinea lor ma deranjeaza.

    on the other hand... Rose=ROY

  17. #38
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    wtf, you biatches !?!?!
    nu-mi ziceti si mie ca incep meciurile devreme azi ?!!?


    (just kidding. me stupid/not paying attention )
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    last basket by rose....sick

  19. #40
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    on the other hand... Rose=ROY

    si mai stiti ceva? mi se rupe cine castiga azi! Rose a facut tot ce este omeneste posibil! and that's enough for today
    .
    nothing to see here. move along!

  20. #41
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    come on ray, keep shooting the ball :ras-plans:

    Negro >>>>>>> doc rivers today
    Last edited by Lover; 18th April 2009 at 22:03.

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    ce sa faci, e tatsu pe aproape

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •