Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 396

Thread: Nfl 2006-2007

  1. #211
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Seahawk View Post
    Insa again... si eu as putea sa spun ca si Seahawks in superbowl daca il aveau pe Marquand Manuel(Backup Safety, actualmente plecat la Green Bay) in teren in loc de Eric Pruitt(3rd string safety) ..poate reuseau sa castige superbowl'ul. Si daca arbitrii se uitau mai bine si vedeau ca Ben practic n-a marcat touchdown'ul atunci POATE ca reuseam sa castigam.
    Seahawk, nu cumva este Marquand Manuel cel care joaca acum pentru Packers? Cred ca el a pus ciocanul o data pe Jeremy Stevens in meciul de luni.
    Uau ce lovitura !

    Si da , de acord , ar fi trebut sa zici cam asa:

    "Dacă și cu Parcă se plimbau cu-o barcă. Dacă Dacă nu era parcă Parcă se-îneca !
    Dacă și cu Poate s-au dus să înoate. Dacă Dacă nu era, poate Poate se îneca !
    Dacă și cu Oare, s-au dus să se însoare. Dacă Dacă nu era, oare Oare se însura? "
    Build The Monster

  2. #212
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Hei , ati auzit ? Rascoala la NY Giants!
    Build The Monster

  3. #213
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    adica? furci, topoare, torte si dinalea?
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  4. #214
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Sunt gata sa fac pariu ca Bears ajung mai departe in play-off decat Colts sau Seahawks ...
    din principiu nu pariez pe bani ... dar hai sa facem asa ... daca vreti ... cine pierde trebuie sa scrie 20 de posturi cu laude la adresa echipei care ramane ultima ...
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  5. #215
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrutc View Post
    Nici nu stiam ce a zis Joe Buck, desi el si cu Aikman formeaza una din perechile mele de comentatori favorite.
    Asta cu Urlacher fiind overrated pentru mine este de neinteles. Chiar nu se vede ce face pe teren?
    Joe Buck nu are ce cauta ca comentator sportiv ... cauta intodeauna scandal unde nu e nimik ... si exagereaza tot ... parca ar fi femeie

    Quote Originally Posted by codrutc View Post
    Argument tau nu este corect dupa parerea mea intrucat nu conteaza timpul de joc in stabilirea ratingului ci ceea ce face un quarteback atat cat joaca
    ( http://www.49erswebzone.com/qbrating.shtml )

    Hai sa-ti dau un exemplu. Tomlinson arunca o pasa de TD si figureaza cu passer rating de 136. Crezi ca nevoie ca L.T sa joace macar un sfert ca QB pentru a avea un rating asa de mare ?. Iti spun eu. Nu.
    ok ... stiu ca nu conteaza timpul de joc ... chestia e ca conteaza numarul de attempts si cat de lunga e pasa si cate TD-uri dai ... chestia e ca Bears cand conduc asa detasat merg numai cu running game si din cand in cand incearca o pasa scurta. Cel putin 3 meciuri imi aduc aminte unde Grossman putea sa dea cateva TD-uri in Q4 ... dar nici nu au incercat ... s-au multumit sa alerge de 3 ori si sa dea un FG ... pase lungi deasemenea nu incearca cand meciul e jucat

    Quote Originally Posted by codrutc View Post
    Eu nu inteleg de ce te tot straduiesti sa gasesti scuze pentru infrangeri (chestia cu Dolphins de mai sus). Infrangerea este infrangere, sa mergem mai departe. Degeaba gasesti scuze ca nu ajuta cu nimic, Bears , ca de altfel orice alta echipa, vor castiga meciuri numai daca invata si din infrangeri.
    Cat despre Colts, da stiu si si eu ca nu au o aparare de elita, dar imi plac cum joaca atunci cand avem avantaj pe tabela. Intr-adevar, istoria asa spune cum zici tu, dar ca fan asta nu ma impiedica sa ma bucur de orice victorie si sa sper ca vor castiga Superbowlul.
    nu ma straduiesc ... chestia e ca nu poti afirma ca "ursii nu au nici o sansa" si mi-a parut un comentariu cel putin exagerat ... atat am vrut sa dovedesc ... ca macar au o sansa ...


    codrutc ... inca o mica chestie ... iti garantez ca dupa meciul de duminica Grossman va avea mai bun QB rating at home decat Peyton Manning (6 meciuri 105.7) Grossman (5 meciuri -100.5)
    Last edited by Seahawk; 1st December 2006 at 08:32.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  6. 30th November 2006, 18:44
    Reason
    posturi consecutive

  7. #216
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Cowboys vs Giants...hmm,meci greu,tre sa batem pe new yorkezi..mai ales dupa ce ne-au invins acasa
    Daca Cowboys castiga,atunci castigam sigur divizia.
    Sunt curios cu cine va incepe QB..Bledsoe sau Tony Romo.Apropo,dupa nume,tony asta nu o fi roman?acolo,5 % poate-l convocam la nationala de fotbal american a romaniei
    Redevenind serios,tony a aruncat 1124 yards in ultimele 4 meciuri = 9 td's,din care 3 victorii !
    http://img145.imageshack.us/img145/1...4c97a1cla4.jpg
    THE ALL MIGHTY TROY AIKMAN purta nr 8,tony are nr 9..sa fie un semn?!


    Seahawk edit: Bine ai venit STEAUA MANIA! Ti-am mutat postul aici insa pentru ca threadurile alea sunt numai pentru pronosticuri.
    Last edited by Seahawk; 1st December 2006 at 08:21.
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  8. #217
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Hai sa ma laud si eu cu Cowboys!
    Conform,yahoo sports,Cowboys,are al 2 lea atac(309) si a 7 a aparere din NFL!
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  9. #218
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cucu View Post
    codrutc ... inca o mica chestie ... iti garantez ca dupa meciul de duminica Grossman va avea mai bun QB rating at home decat Peyton Manning (6 meciuri 105.7) Grossman (5 meciuri -100.5)
    Ii doresc mult succes lui Grossman, asa sa faca, sa-l depaseasca pe Peyton. Vad ca dumneata esti un mare fan Grossman. Sincer, mi se pare irelevanta statistica de mai sus, pentru ca nu demonstreaza nimic.
    Eu sunt obisnuit atat cu Peyton si cu Colts sa doboare recorduri statistice, dar sincer, nu ma mai incalzeste cu nimic atat timp cat nu vor castiga Superbowl-ul. I am spoiled, what can I say?
    Build The Monster

  10. #219
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Eli Manning de la Giants e fratele lui Peyton,nu? Scuze,nu prea ma stiu cu NFL-ul..mai mult urmaresc rezultatele lui Cowboys
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  11. #220
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Da e fratele mai mic si mai petrecaret (http://img65.imageshack.us/img65/184/elizv2.jpg)

    Si eu tot cu cowboys tineam acum 8-10 ani
    Build The Monster

  12. 30th November 2006, 21:22
    Reason
    consecutive

  13. 30th November 2006, 21:28
    Reason
    consecutive

  14. #221
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrutc View Post
    Ii doresc mult succes lui Grossman, asa sa faca, sa-l depaseasca pe Peyton. Vad ca dumneata esti un mare fan Grossman. Sincer, mi se pare irelevanta statistica de mai sus, pentru ca nu demonstreaza nimic.
    Eu sunt obisnuit atat cu Peyton si cu Colts sa doboare recorduri statistice, dar sincer, nu ma mai incalzeste cu nimic atat timp cat nu vor castiga Superbowl-ul. I am spoiled, what can I say?
    Imi place de Grossman intradevar ... prin ceea ce a trecut e remarcabil ca inca joaca ... dupa ce a venit a jucat cateva meciuri la sfarsitul sezonului ... iar sezonul urmator ACL la picior ... out for the season ... sezonul urmator refacut si pregatit in preseason alt injury ... out for the season ... si asa asta e primul lui an in care a ramas sanatos ... a trecut prin multe si baiatul are caracter ...

    Peyton ... il iubesc ca fantasy player ... dar nu pot sa-l suport ca persoana ... pe langa ca e un increzut (si are cu ce) chestia aia cand s-a bagat el sa-l sfatuiasca pe Eli sa nu mearga la San Diego m-a enervat la culme ... oricum Rivers se pare ca e mai bun decat Eli si San Diego se descurca bine.

    De la Colts imi place in schimb de Dungy .... om cu caracter ... imi aduc aminte prin ce a trecut anul trecut (cu moartea fiului sau) tot respectul pentru el!

    Oricum ... de cine ne place nu prea conteaza cand e vorba de rezultat ... important e performanta ... si sunt deacord cu tine numerele nu inseamna nimik ... Grossman are "it" factor .... si singura problema este lipsa de incredere si frica de reinjury




    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA View Post
    Eli Manning de la Giants e fratele lui Peyton,nu? Scuze,nu prea ma stiu cu NFL-ul..mai mult urmaresc rezultatele lui Cowboys
    Ti-ai ales o echipa buna care sa o urmaresti.
    Incepe era ROMO la Dallas si totul pare perfect deocamdata.
    Sa-i vedem ce fac la Giants acasa




    What did Tom Brady say to Brian Urlacher after the missed tackle last Sunday?

    While Brian Urlacher didn’t discusses their exchange, Tom Brady told reporters after the game that Urlacher said: “Man, you made me look bad.” And then Brady responded by saying, "You make our whole team look bad.”

    Last edited by Seahawk; 1st December 2006 at 08:39. Reason: posturi consecutive
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  15. #222
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Cucu:nu ma asteptam ca bears sa mearga asa de bine...
    codru:nu e frumos sa "fugi" de echipa cu care incepe sa tii....
    Terence incepe sa isi dea drumul la mana...la inceput era problema cu accidentarea.8 TD'S nu e rau...Terence & Tony ,vreau sa fiti intampinati cu "welcome 2 Miami"!
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  16. #223
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cucu View Post
    Sunt gata sa fac pariu ca Bears ajung mai departe in play-off decat Colts sau Seahawks ...
    din principiu nu pariez pe bani ... dar hai sa facem asa ... daca vreti ... cine pierde trebuie sa scrie 20 de posturi cu laude la adresa echipei care ramane ultima ...

    Eu iti propun alt pariu. Bears nu ajung in Superbowl.

    Si accept si pariul tau. Adica eu spun ca Indianapolis o sa ajunga mai departe in play-offs decat Bears.

    Deal?


    Si-n legatura cu Tony Romo nu stiu de ce va entuziasmati asa de repede. I mean, Cowboys n-au castigat decat impotriva lui Arizona si Tampa Bay (2 dintre cele mai slabe echipe din NFL) si Indianapolis (echipa a carei aparari nu straluceste mai deloc niciodata) si au pierdut impotriva lui Redskins (4-7).


    Cucu tu locuiesti in Chicago? Sau de unde esti?

    Anyway. Nu stiu de unde pana unde il vezi pe Peyton Manning un increzut? Niciodata n-am observat nimic despre Peyton care sa-mi dea vreun gand ca ar fii increzut. Vorbesti de reclama de la SPRINT...sau de ce vorbesti anume?
    Omul pur si simplu este un geniu al pasei... asa trebuie sa-l categorizezi...

    Si despre Grossman, yeah... de acord a revenit saracul om dupa 2 accidentari serioase dar ce legatura are asta cu caracterul lui? L-am observat si-n conferintele de presa...si si pe teren. Mai degraba as spune ca Grossman este cel increzut.
    Intr-adevar Rex n-are nici pe departe "armele" pe care le are Peyton in atac...insa eram sigur ca nu o sa dureze mult pana isi da seama toata lumea practic cum joaca Chicago.
    Si anume run, run...throw it long..
    Este foarte simplu sa te aperi impotriva unui offense ca asta. De altfel asta e si motivul pentru care Pats au castigat... plain and simple.
    Daca antrenorii si Rex nu schimba stilul de joc in atac si continua la fel... crede-ma... cand va veni vremea play-off'urilor Bears or sa aibe aceeasi soarta ca anul trecut.

    Singura diferenta intre Bears de anul asta si Bears de anul trecut este faptul ca Rex Grossman este o varianta un pic mai improvizata a lui Kyle Orton. Doar un pic. Pentru ca si Orton arunca 2-3 interceptii si Bears tot reuseau sa castige cu apararea. Dar nu-mi aduc aminte ca Grossman sa aibe experienta in play-offs. Sau mai bine zis... experienta folositoare.
    Bottom line is....defense wins championships... dar nu poti avea un offense care sa aibe 3-4 turnovere pe meci si sa te astepti sa ajungi in superbowl.



    Si as mai avea de zis si un singur lucru despre Joe Buck si Troy Aikman...pentru ca am vazut ca s-a discutat de ei
    In primul rand stiu ca Aikman si-a petrecut cele mai frumoase momente din viata la Cowboys, insa seriously...cand meciul este Chicago cu Patriots... nu vreau sa aud pentru a mia oara cat de bun e ROMO si cat de overrated e Urlacher. Asta este o idiotenie...
    Iar in al doilea rand Joe Buck nu face nimic decat sa-i sufle in cur lui Aikman... AM inteles domnule, sunteti amandoi cu Cowboys... dar daca sunteti comentatori profesionisti si aveti de comentat Saints cu Browns ...nu imi poluatzi urechile cu ce a mancat Terrell Owens azi dimineata si ce fel de dressing isi pune Bill Parcells in salata...




    Si apropo, e Terrell nu Terence daca te referi la T.O. STEAUA-MANIA O mica precizare
    Last edited by Seahawk; 1st December 2006 at 09:00.
    Never Die Easy

  17. #224
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Da Seahawk locuiesc acuma in Chicago ...

    sincer as vrea cat e posibil sa evitam orice fel de pariu ... in USA milioane de vieti au fost distruse si sunt distruse din cauza pariurilor ... nu ca am ajunge noi la asta ... dar e tentatia tot timpul sa crezi ca stii ce faci si te trezesi in groapa ...

    astea fiind spuse cred ca ce vreau sa spun e urmatorul lucru: cand lucrurile merg rau cu echipa favorita sa nu te ascunzi, ci sa veniti sa va luam la rost

    asta face si forumul mai interesant si mai pasionant.

    cat despre Peyton ... ma repet daca ar vrea un QB la orice echipa in orice era l-as lua intr-o clipita ... dar ca om nu-l suport (nu are nici o legatura cu nici o reclama) ... e vorba de faptul ca pe langa ca e copil de bani gata, si-a tratat coechipieri in nenumarate ori urat si i-a vorbit la presa pe fata (vezi ex-kicker)
    alt lucru, chestia aia cu fratele lui ... daca nu iti mai aduci aminte ... Eli a fost drafted de San Diego ... dar Peyton s-a bagat si l-a sfatuit sa nu se duca acolo ... asa ca San Diego au fost fortati sa faca un trade .... lucru inadmisibil in opinia mea ... lipsa completa de respect atat fata de San Diego cat si de NFL si de toti ceilanti jucatori care s-au dus toti unde au fost drafted.

    Credema din 100 de QB care ar fi trecut prin ceea ce a trecut Grossman poate 7 sau 8 ar fi ajuns inapoi ... dar nu e asta numai ... imediat dupa ce a aflat ca sezonul e gata pentru a 2-a oara declaratile lui au fost extrem de mature ... caracterul unui om nu il afli atunci cand lucrurile merg bine, ci atunci cand merg rau. Iar eu in declaratiile lui am vazut lucrul asta care il apreciez ca om.
    Nu degeaba toti in echipa il iubesc si admira; baiatul isi i-a responsabilitatea si pentru greseli ce nu ii apartin. Multe din interceptions au fost de ex. greseli de WR care au incurcat routes ... dar lumea in general nu le pasa.

    Ca regula generala: QB primesc mult prea mult credit cand echipa castiga si mult prea multa critica cand echipa pierde.

    De abia astept sa vina play-offul ... sa vad echipe ca Dallas sau New Orleans sa inghete putin pe aici.

    Si hai sa ne uitam la record: Bears conduc NFC-ul cu 2 victorii ... e cam greu sa afirmi ca nu sunt favoriti NFC-ului .... poate ai uitat cine au fost favoritii anul trecut in NFC recordul in NFL inseamna ceva ( mai sunt si exceptii: Colts)

    De Joe Buck nu mai zic nimik ... dupa ei Romo e deja in hall of fame ... la fel vorbeau de Grossman cand lua titlul de NFC Offensive Player of the month.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  18. #225
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA View Post
    Cowboys vs Giants...hmm,meci greu,tre sa batem pe new yorkezi..mai ales dupa ce ne-au invins acasa
    Ai vrea tu Cel mai bun moment pentru o echipa sa iasa dintr-o pasa proasta e impotriva unei mari rivale intr-un mare derby. So don't sweat on it, we're gonna beat the cowboys this Sunday In ciuda ultimelor meciuri jalnice, in ciuda lui Eli, in ciuda scandalului de saptamina asta. Am auzit ca asta ar putea fi meciul decisiv pentru Couglhlin - adica ar urma sa zboare in caz de infringere. Nu cred ca s-ar intimpla asta, dar oricum sint convins ca nu se va ajunge acolo.
    Go Giants

  19. #226
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA View Post
    codru:nu e frumos sa "fugi" de echipa cu care incepe sa tii....
    He, he, he, pe cand tineam cu Cowboys eram inca in Romania sau de abia sosit in SUA si nu stiam mult despre fotbalul american, decat ca Dallas erau buni. De atunci tin cu echipa din localitatea mea.

    Baieti, nici nu pot sa va descriu cat ma bucur pentru cum s-a animat in sfarsit forumul acesta!
    Build The Monster

  20. #227
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Seahawk View Post
    Si accept si pariul tau. Adica eu spun ca Indianapolis o sa ajunga mai departe in play-offs decat Bears.
    Seahawk, imi doresc sa-ti fie vorbele cu noroc si sper sa ajunga in superbowl si sa joace cu Dallas/Bears/Seahawks, ca sa nu ranesc orgoliul la nimeni.

    Si-n legatura cu Tony Romo nu stiu de ce va entuziasmati asa de repede. I mean, Cowboys n-au castigat decat impotriva lui Arizona si Tampa Bay (2 dintre cele mai slabe echipe din NFL) si Indianapolis (echipa a carei aparari nu straluceste mai deloc niciodata) si au pierdut impotriva lui Redskins (4-7).
    Chiar asa, dupa parerea mea orice jucator trebuie judecat dupa o perioada de cativa ani, nu dupa cateva meciuri sau nici macar dupa un singur sezon.
    E posibil ca Romo sa fie urmatorul Brady, sau sa fie piesa de echilibru al unei echipe deja bune dar inconsistente. Parerea mea este ca este bun, cel putin asa arata acum, dar vorba lui Parcells, nu-i dati deja haina galbena pentru Canton, Ohio.


    Bottom line is....defense wins championships... dar nu poti avea un offense care sa aibe 3-4 turnovere pe meci si sa te astepti sa ajungi in superbowl.
    Da, trebuie sa ai o aparare foarte buna, mai ales daca atacul este mediu, dar eu cred ca chiar daca ai aparare buna si un atac foarte slab si care mai si pierde mingea, degeaba.

    A vazut cineva meciul de aseara, Bengals- Ravens?
    Ravens au o aparare foarte buna dar nu au fost in stare sa forteze nici un turnover si au pierdut pentru ca, in acelasi timp, atacul condus de McNair nu a fost in stare sa faca nimic.
    Reteta (marca codrut pentru ai bate pe Ravens: Ataca cu rabdare, nu forta nimic, nu pierde mingea si apara-te decent. Prin aparare decenta inteleg a nu acorda pase lungi si a-l opri pe Jamal Lewis inainte de a prinde viteza (penetrare si/sau blitz la RB).

    Despre Aikman as vrea sa zic, ca lui Buck sincer nu-i acord atentie, mie imi place foarte mult cum comenteaza sau mai ales cum analizeaza, foarte cunoscator si fara a semnala ceeea ce este evident. Imi mai plac si micile lui articole de pe Sporting News.
    Build The Monster

  21. #228
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cucu View Post
    cat despre Peyton ... ma repet daca ar vrea un QB la orice echipa in orice era l-as lua intr-o clipita ... dar ca om nu-l suport (nu are nici o legatura cu nici o reclama) ... e vorba de faptul ca pe langa ca e copil de bani gata, si-a tratat coechipieri in nenumarate ori urat si i-a vorbit la presa pe fata (vezi ex-kicker)
    alt lucru, chestia aia cu fratele lui ... daca nu iti mai aduci aminte ... Eli a fost drafted de San Diego ... dar Peyton s-a bagat si l-a sfatuit sa nu se duca acolo ... asa ca San Diego au fost fortati sa faca un trade .... lucru inadmisibil in opinia mea ... lipsa completa de respect atat fata de San Diego cat si de NFL si de toti ceilanti jucatori care s-au dus toti unde au fost drafted.
    Personal nu cred ca Peyton e increzut dar asta este parerea mea, pot fi subiectiv, la fel ca si tine.

    Eu pot sa-ti spun urmatoarele , bazat pe fapte:
    Chestia cu Vanderjagdt a fost dupa ce acesta l-a atacat pe un post canadian dupa infrangerea severa cu Jets.
    Dupa meciul cu Steelers, nu a atacat nici un coleg(i) in mod specific. A zis numai ca au fost probleme cu protectia, ceea ce poate inseamna atat jucatorii din linia ofensiva cat si antrenorul linie ofensive. Problema este ca a spus adevarul , pentru ca oricine nu este orb si a vazut meciul a putut vedea ca intr-adevar protectia, in special impotriva linebacker-ilor a fost slaba.

    Cat despre chestia cu Eli si San Diego, eu zic ca e dreptul fiecarui om sa-si aleaga unde vrea sa lucreze. In acelasi timp, inteleg si punctul de vedere ca trebuie sa te duci unde esti draftat, desi nu sunt de acord.
    Ai cumva informatie ce s-a discutat in familia Manning legat de decizia lui Eli de a nu juca pentru Chargers?

    Cat despre rezultatul episodului respectiv si fara nici o legatura cu discutia de mai sus, daca Eli nu se dovedeste a fi un jucator exceptional pentru Giants in cele din urma, s-ar putea ca Chargers sa zica Merci ca s-a intamplat asa. Gandeste-te cu cine s-au ales din trade-ul respectiv: Philip Rivers, Shawne Merriman (OLBul vedeta), Nate Kaeding (excelent kicker) si inca un jucator al carui nume imi scapa.
    Build The Monster

  22. #229
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrutc View Post
    He, he, he, pe cand tineam cu Cowboys eram inca in Romania sau de abia sosit in SUA si nu stiam mult despre fotbalul american, decat ca Dallas erau buni. De atunci tin cu echipa din localitatea mea.

    Baieti, nici nu pot sa va descriu cat ma bucur pentru cum s-a animat in sfarsit forumul acesta!
    LOL..
    Prietenul meu cel mai bun e fan american fotbal acu o sa=i arat ce se scrie pe forumul american fotbal poate-si face user E fan St.Louis Rams pt Kurt Warner and of course fan Brett Favre vrea sa-si ia jacket cu Brett Favre LOL
    Apropo,amicu meu zice ca Kurt joaca la bills,is it true?
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  23. #230
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA View Post
    Apropo,amicu meu zice ca Kurt joaca la bills,is it true?
    Wishful thinking. Nu e adevarat, face tusa la Arizona Cardinals
    Build The Monster

  24. #231
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrutc View Post
    Wishful thinking. Nu e adevarat, face tusa la Arizona Cardinals
    Citez reactia lui la ce ai scris "wow,ce naspa a ajuns..."
    McNabb baiatu asta si'a ratat echipa unde sa joace..baietii astia de la eagles nu se leaga nicidecum de o finala de Superbowl! Dupa 7 ani cu o echipa in care nu joci finala...mai schimbi locatia.
    Sper ca nu gresesc cand spun ca Eagles nu a jucat Superbowl-ul de cand e McNabb la Eagles
    Dupa parerea voastra,cu ce linie de clasament se va merge in play-off? 10 v-6 infrangeri?Oricum,cowboys are 7-4,mai avem cu Giants si Falcons deplasare si acasa cu Eagles,Lions,Saints.
    Last edited by STEAUA-MANIA; 1st December 2006 at 22:28.
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •