Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 31

Thread: Scrisoare deschisa a suporterilor pentru FR Baschet

  1. #1
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    258
    Reputatie
    1

    Scrisoare deschisa a suporterilor pentru FR Baschet

    Draga prietene!

    Stiu ca esti suporterul unei echipe de baschet din Romania. Poate a uneia diferita de cea pe care o iubesc eu. Dar totodata stiu ca daca iti voi adresa un mesaj personal, te vei apleca asupra lui cu interesul pe care il oferi oricarui alt aspect din sportul tau...de fapt, al nostru...preferat. Ca si tine, iubesc echipa mea in orice conditii. Si cand joaca bine si cand joaca prost. Cand nu-i merge jocul sau ceilalti sunt mai buni, ma incurajez simplu: o sa-si revina, o sa joace mai bine si o sa castige meciul urmator. Are atatia suporteri, nu se poate sa nu-i pese de noi. Imi iubesc echipa la antrenamente, la inceput de sezon, la final de sezon, in toate deplasarile si in meciurile de acasa, castigate, dar mai ales dupa cele pierdute, cand joaca spectaculos, dar si cand nu joaca mai nimic, dar castiga. Cel mai mult insa o iubesc atunci cand obtine o
    victorie intr-un meci in care, de la inceput, pare sa nu aiba nici o sansa. Exista adversari, care pana atunci au parut pur si simplu mai buni. Dar daca ii invingi pe aceia, gustul victoriei nu se compara cu nimic. E cel mai
    dulce!
    Totusi, in acest campionat, oricat am iubit echipa mea favorita, uneori a trebuit sa ma multumesc cu alte rezultate,
    indiferent cat de bine sau de rau au jucat favoritii mei. Si nu adversarii au fost totdeauna cei mai buni. Arbitrii au distrus in multe meciuri sansele, asa mici cum erau. Ma gandesc sa nu mai merg la
    baschet, desi in continuare imi iubesc echipa si acest sport. De aceea, protestez impotriva arbitrajelor din campionat. Este singurul lucru democratic si fair-play, pe care il pot face. Poate fi un semnal de alarma pentru cluburi, arbitri, federatie si ceilalti suporteri. La fel de bine poate fi un simplu strigat de ajutor pe care nu-l va auzi nimeni. Dar pana la urma, nu-mi doresc decat sa vad baschet de calitate si sa-mi sustin echipa favorita. Consideri ca e prea mult? Tu ce crezi?

    Un suporter

  2. #2
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by outsider View Post
    Draga prietene!

    Stiu ca esti suporterul unei echipe de baschet din Romania. Poate a uneia diferita de cea pe care o iubesc eu. Dar totodata stiu ca daca iti voi adresa un mesaj personal, te vei apleca asupra lui cu interesul pe care il oferi oricarui alt aspect din sportul tau...de fapt, al nostru...preferat. Ca si tine, iubesc echipa mea in orice conditii. Si cand joaca bine si cand joaca prost. Cand nu-i merge jocul sau ceilalti sunt mai buni, ma incurajez simplu: o sa-si revina, o sa joace mai bine si o sa castige meciul urmator. Are atatia suporteri, nu se poate sa nu-i pese de noi. Imi iubesc echipa la antrenamente, la inceput de sezon, la final de sezon, in toate deplasarile si in meciurile de acasa, castigate, dar mai ales dupa cele pierdute, cand joaca spectaculos, dar si cand nu joaca mai nimic, dar castiga. Cel mai mult insa o iubesc atunci cand obtine o
    victorie intr-un meci in care, de la inceput, pare sa nu aiba nici o sansa. Exista adversari, care pana atunci au parut pur si simplu mai buni. Dar daca ii invingi pe aceia, gustul victoriei nu se compara cu nimic. E cel mai
    dulce!
    Totusi, in acest campionat, oricat am iubit echipa mea favorita, uneori a trebuit sa ma multumesc cu alte rezultate,
    indiferent cat de bine sau de rau au jucat favoritii mei. Si nu adversarii au fost totdeauna cei mai buni. Arbitrii au distrus in multe meciuri sansele, asa mici cum erau. Ma gandesc sa nu mai merg la
    baschet, desi in continuare imi iubesc echipa si acest sport. De aceea, protestez impotriva arbitrajelor din campionat. Este singurul lucru democratic si fair-play, pe care il pot face. Poate fi un semnal de alarma pentru cluburi, arbitri, federatie si ceilalti suporteri. La fel de bine poate fi un simplu strigat de ajutor pe care nu-l va auzi nimeni. Dar pana la urma, nu-mi doresc decat sa vad baschet de calitate si sa-mi sustin echipa favorita. Consideri ca e prea mult? Tu ce crezi?

    Un suporter
    doi suporteri cu mine. pana acum

  3. #3
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    daca ma pun si eu, inseamna ca iar este un tread al clujenilor?
    Semnatura

  4. #4
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    ...da, de acord....semnez si eu
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  5. #5
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    aveti si semnatura mea si a celor 4 clone pe care le am pe forum
    p.s. glumesc

  6. #6
    Member Black Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    458
    Reputatie
    1
    Si a mea.
    [FONT="Courier New"]Never argue with an idiot, they drag you down to their level and beat you with experience.[/FONT]

  7. #7
    sport legend ovi sibiu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cosmin Salajan View Post
    daca ma pun si eu, inseamna ca iar este un tread al clujenilor?
    Nu chiar, semnam si noi. http://www.csufans.ro/stiri.php?id=1...viziaa&lang=ro
    [B]"All you can do is keep trying, regardless of what happened the play before." -John Stockton[/B]

  8. #8
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    nu e al clujenilor
    e al celor carora chiar le pasa de baschet. de ceea ce inseamna sportul asta
    si nu al celor pentru care baschetul e un sport inventat acum 5 ani, in care joaca o echipa in alb sau albastru, care trebuie sa castige mereu

  9. #9
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    semnat
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  10. #10
    junior unguru1432's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    oradea
    Posts
    103
    Reputatie
    1
    me, too...
    [COLOR="Red"][B]>>>[/B][/COLOR] [COLOR="Blue"][B]ORA[/B][/COLOR][B][COLOR="Red"]DEA[/COLOR][/B][COLOR="Blue"][B]<<<[/B][/COLOR]

  11. #11
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    subscriu.
    asta nu inseamna ca vom fi prieteni de acum incolo. una-i una, alta-i, alta...

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    semnat

  13. #13
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    ma semnez si eu

  14. #14
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paul* View Post
    subscriu.
    asta nu inseamna ca vom fi prieteni de acum incolo. una-i una, alta-i, alta...

    vom fi doar frati vitregi, ok????
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  15. #15
    junior veronka's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    timisoara
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    semnez si eu.....

  16. #16
    junior
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    cluj
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    X...

  17. #17
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    si eu

  18. #18
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    virtual

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    si eu votez

  20. #20
    ardelean eddy_jozsa's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Sibiu, Romania
    Posts
    996
    Reputatie
    1
    ^^^ me too
    [B]CSU Sibiu[/B] Peste tot jucam ca acasa!

  21. #21
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Sorry for the delay, i'm in, too.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •