Page 1 of 125 1231151101 ... LastLast
Results 1 to 21 of 2617

Thread: sezon 2008-2009

  1. #1
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1

    sezon 2008-2009

    hai ca daca tot se apropie pre-sezonul si nu era thread, am facut eu unul.

    si incepem cu o veste despre none other than the best PG in the league. chiar el, stephon marbury. ei bine, la doar 31 de ani (deci inca in his prime sau oricum foarte aproape) si dupa ce in trecut a avut contract max, marbury e pe cale sa fie WAVED de knicks. cu alte cuvinte knicks il considera absolut TOXIC si prefera sa il plateasca pt a sta departe de echipa decit sa mai incerce sa ii foloseasca talentul. chestii ca astea te fac sa te intrebi cit de cretin poti sa fii sa ajungi sa iti bati joc de o tona de talent ?!

    ce e mai rau e ca probabil 1-2-3 echipe il vor mai incerca cu speranta ca talentul lui ii va ajuta mai mult decit va strica atitudinea si lipsa cronica de creier. la fel cum s-a intimplat cu vin baker care a mai primit contracte inca 2-3 ani (daca nu mai mult) dupa momentul in care devenise o relicva. memo to NBA teams: lasati-l sa se duca sa se bucure de banii aia, ca nu mai are nici o treaba in nba.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #2
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    nu m-ar mira miami sau boston sa rishte cu marbury - echipe care au lideri puternici si il pot tzine in friiu pe marbury. Cu toate pacatele lui, marbury >>> quinn, si chiar si decit cassel, care a aratat in playoff ca in sfirshit s-a terminat benzina ....

  3. #3
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    haha de abia astept ca Marbury sa semneze cu Miami si sa fie titular
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  4. #4
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    asa e cum spui cgrecu , probabil ca marbury >>> quinn sau multi alti pg din nba , dar raul care il poate face marbury e >>>>>>>>>>> unei echipe, ma refer la atitudine fata de coechipieri, antrenori si management , problemele care le creaza sunt infinit mai mari decat ceea ce da el in teren

  5. #5
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    haha de abia astept ca Marbury sa semneze cu Miami si sa fie titular
    daca se intimpla asta, sper sa il calce zo pe cap.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #6
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    echipe care au starting pg mai slab decat marbury

    miami (au vreun pg?)
    cleveland (delonte west)
    golden state ( williams?)
    lakers (in sistemul ala a lor ciudat nu e clar cine e pg dar ma rog...marbury>fisher-in ideea ca fisher joaca pg)
    kings (beno udrih)

    nu zic ca toate il vor dar echipele astea au pg CLAR mai slabi....

    +ar mai fi o gramada de echipe care l-ar vrea ca 6th man

    Eu zic ca va ajunge la Miami.Cred ca Riley e singurul antrenor care se vede in stare sa il controleze.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  7. #7
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    apropo de knicks

    The Knicks are reportedly trying to convince Jerome James to retire for medical reasons. LOL
    Both teams played hard.

  8. #8
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    "Donnie Walsh put the brakes on the anticipated end of Stephon Marbury's tenure with the Knicks when he told ESPN.com last night that the controversial point guard is "coming to training camp."

    In an attempt to refute a report in yesterday's Newsday, which said the Knicks were planning to waive Marbury by the end of the week, Walsh, through a team spokesman, said, "We have not approached Stephon about a buyout."

    de aici

  9. #9
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    echipe care au starting pg mai slab decat marbury

    miami (au vreun pg?)
    cleveland (delonte west)
    golden state ( williams?)
    lakers (in sistemul ala a lor ciudat nu e clar cine e pg dar ma rog...marbury>fisher-in ideea ca fisher joaca pg)
    kings (beno udrih)

    nu zic ca toate il vor dar echipele astea au pg CLAR mai slabi....

    +ar mai fi o gramada de echipe care l-ar vrea ca 6th man

    Eu zic ca va ajunge la Miami.Cred ca Riley e singurul antrenor care se vede in stare sa il controleze.
    Cleveland ? Mo Williams ?
    Si eu sunt de parere ca Miami ar fi cel mai bun fit .

  10. #10
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    echipe care au starting pg mai slab decat marbury

    miami (au vreun pg?)
    cleveland (delonte west)
    golden state ( williams?)
    lakers (in sistemul ala a lor ciudat nu e clar cine e pg dar ma rog...marbury>fisher-in ideea ca fisher joaca pg)
    kings (beno udrih)

    nu zic ca toate il vor dar echipele astea au pg CLAR mai slabi....

    +ar mai fi o gramada de echipe care l-ar vrea ca 6th man

    Eu zic ca va ajunge la Miami.Cred ca Riley e singurul antrenor care se vede in stare sa il controleze.
    1. ma gindeam eu ca o sa ii sari in aparare

    2. in caz ca pina acum nu a fost clar, repet a mia oara: nu e vorba de talent, e vorba de faptul ca impute atmosfera in vestiar, nu are spirit de echipa, iar pe teren chiar daca el face stats, echipa pierde. nu stiu cit basket joci tu, dar mi s-a intimplat sa joc cu dinastia care la o prima vedere pareau buni ca marcau destul de mult, dar daca te uitai cu atentie in defensiva cedau la fel de multe puncte pe cit marcau, pierdeau multe mingi in atac si aveau si basini in cap

    pt dinastia s-au inventat stats ca +/- si points/possession (puncte marcate pe posesii consumate, adica FGA, TO, FTA * factor)

    3. marbury nu vrea 6th man. sau poate ai uitat ce scandal a facut cind isiah a vrut sa il tina pe banca un meci.

    4. riles nu mai e antrenor la heat. oricum marbury nu a vrut sa faca ce ii cerea larry brown, care era fresh off an NBA title. cit crezi tu ca va asculta de eric spoelstra ?

    5. marbury e idiot. prost. cretin. redus mintal. nu stiu ce termen ar trebui sa folosesc exact, dar ideea e ca pur si simplu nu gindeste. se pare ca nu are cu ce. circumvolutiuni cred ca am eu mai multe in palma. talent are gramada, nimeni nu contesta asta, dar ce nu intelegi tu e ca doar talentul nu inseamna succes. trebuie munca, seriozitate si CREIER.

    6. la ora asta l-as lua pe beno udrih inaintea lui marbury everyday of the week and twice on sunday.

    daca vrei si argumente:
    2006-2007 marbury joaca 74 meciuri cu knicks, knicks termina cu 33 W in EAST
    2007-2008 udrih joaca 65 meciuri cu kings, kings termina cu 38 W in WEST

    si sa nici nu indraznesti sa sustii ca kings au mai mult talent in echipa decit au avut knicks.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  11. #11
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nan View Post
    Cleveland ? Mo Williams ?
    Si eu sunt de parere ca Miami ar fi cel mai bun fit .
    dap.am uitat complet de mo williams.my mistake
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  12. #12
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    1. ma gindeam eu ca o sa ii sari in aparare

    una dintre cele mai cretine fraze din istoria forumului.io cred ca tu pur si simplu te uiti cine posteaza si direct generezi in mintea ta un post.cine naiba i-a luat aparare? arata-mi unde am zis eu ceva pozitiv despre marbury in postul ala.am enumerat niste echipe cu pg foarte slabi(de cleveland am uitat), care l-ar putea lua.atat tot.sigur ca lakers care au jucat finala nu o sa riste sa-si futa chemystry dar Miami au motive intemeiate sa il contacteze(ei ce risca?au castigat vreo 10 meciuri anul trecut, nu cred ca Marbury ii poate face mai rai de atat).si sigur ca Marbury nu o sa vrea sa fie 6th man, dar fii sigur ca daca ar vrea ar fi destule echipe care s-ar bate sa-l semneze pt minim.un contract minim /un an =risc zero.la prima figura il dai afara si gata....
    Last edited by Irimus; 24th September 2008 at 16:31.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  13. #13
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    si sa nici nu indraznesti sa sustii ca kings au mai mult talent in echipa decit au avut knicks.
    te rog spune-mi ca nu ai insinuat ca udrih are ceva in comun(strict baschetbalistic vorbind) cu marbury


    ah da...la lista as mai putea adauga Wizards...care nu mai au pg de vreo 2 ani sau nah..poate ca il vezi mai bun pe antonio daniels.
    Last edited by Irimus; 24th September 2008 at 16:39.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  14. #14
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    marbury in europa zic eu...la o echipa care gandeste mai putin ca el si care ar face orice sa fie cunoscuta
    We wont be out-tanked!!!

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    te rog spune-mi ca nu ai insinuat ca udrih are ceva in comun(strict baschetbalistic vorbind) cu marbury


    ah da...la lista as mai putea adauga Wizards...care nu mai au pg de vreo 2 ani sau nah..poate ca il vezi mai bun pe antonio daniels.
    marbury e terminat.....o sa fie mult sub udrih oriunde va juca.......a fost cva mai demult dar de vro 2 ani e terminat......e o mizerie de om care strica orice echipa la care va juca...las accepta pe quinn mai degraba decat pe marbury
    ca el macar saracu munceste fata de aceasta lepra care se crede mare vedeta..
    ce conteaza ca are statsuri bune..e un ratat si jumatate daca juca la o echipa
    mai buna freca banca de se satura de vedetisme

  16. #16
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Maggot View Post
    marbury in europa zic eu...la o echipa care gandeste mai putin ca el si care ar face orice sa fie cunoscuta
    Nu ar face nimic in Europa Marbury. Ar avea un contract de 'jde miliarde de euro pe an si ar sta degeaba pe teren.
    De fapt, peste tot unde s-ar due nu ar avea ce sa faca.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  17. #17
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    sincer, nu cred ca vreo echipa din Europa ar arunca cu banii dupa Marbury.e prea rsicant.in schimb in Nba nu e nici un risc sa-i oferi minimu/un an.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  18. #18
    junior rudygay's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucales
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Se fac prea multe posturi despre Stephon Prafbury asta... nu prea merita atata atentie

  19. #19
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    Miami au motive intemeiate sa il contacteze(ei ce risca?au castigat vreo 10 meciuri anul trecut, nu cred ca Marbury ii poate face mai rai de atat).
    pai hai sa vedem ...

    1) daca e mingea la marbury, inseamna, logic, ca nu e la wade. m-ai urmarit pina aici ? bun. cum marbury e muuuult mai slab decit wade, daca se apuca si freaca el mingea mai mult decit wade, deja e rau pt echipa pt ca pierde si scoring-ul si play making-ul lui wade, care sunt superioare fata de ce ofera marbury (in materie de play making ce POATE oferi e complet diferit fata de ce ofera).

    2) heat au un rookie de crescut. un rookie care e mai mult in offense decit in D. caz in care, ca sa ii utilizezi his strengths si sa i le dezvolti, trebuie sa ii cam dai mingea. si aici marbury mai mult ar incurca

    3) marion va juca pt contract, deci va vrea cit mai mult mingea si cit mai multe oportunitati de a marca. cu marbury in echipa .... LOL. mai ales ca marion il stie pe marbury de la suns si ca dupa marbury a jucat cu nash, probabil ca l-ar omori dupa 2 sapt.

    4) chemistry wise, deja au un whiner (marion). nu le trebuie si un selfish asshole (marbury). mai ales cind au drept coach un rookie foarte tinar si care nu a jucat in liga, deci nu se bucura de respectul jucatorilor by default (cum se bucura jucatorii deveniti antrenori)

    deci da, cred sincer ca heat ar fi o echipa mai slaba cu marbury decit fara el.

    PS: tinind cont ca basketul e sport de echipa si se joaca in 5, beno udrih este ACUM mai bun jucator DE BASKET decit marbury. in schimb sunt sigur ca la 1-1 si and1 marbury e mai bun.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #20
    incepator SicaKB24's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    echipe care au starting pg mai slab decat marbury

    miami (au vreun pg?)
    cleveland (delonte west)
    golden state ( williams?)
    lakers (in sistemul ala a lor ciudat nu e clar cine e pg dar ma rog...marbury>fisher-in ideea ca fisher joaca pg)
    kings (beno udrih)

    nu zic ca toate il vor dar echipele astea au pg CLAR mai slabi....

    +ar mai fi o gramada de echipe care l-ar vrea ca 6th man

    Eu zic ca va ajunge la Miami.Cred ca Riley e singurul antrenor care se vede in stare sa il controleze.
    Lakers chiar nu are sens sa apara in lista aia , uitete si tu ce fel de jucatori a transferat in acest offseazon , majoritatea tineri , care au jucat doar la summer league sau in d-league , ce ar cauta acest "domn" la echipa asta ... inca ceva fisher sau farmar oriunde ar fi sa joace ar fi mult mai EFICIENTI echipei decat Marbury.

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    au luat jucatori ntradevar dar mai mult pentru training camp....au nevoie de niste jucatori in plus la antrenamente dar un brandon heath,cj giles,dwayne mitchell nusi vor gasi locul in echipa sezonul viitor....ei au 13 jucatori sub contract si probabil il vor lua pe coby karl sau joe crawford(numai unul pt. ca au multi guards)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •