Page 102 of 125 FirstFirst ... 25292100101102103104112 ... LastLast
Results 2,122 to 2,142 of 2617

Thread: sezon 2008-2009

  1. #2122
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    A.Igoudala - PPG -18.3 RPG-5.8 APG-5,3 SPG-1,6 BPG-0,4 FG%-0,46 FT%-0,72 3PT%-0.31 MPG-39,4
    T.Young - PPG -15.1 RPG-5.0 APG-1,1 SPG-1,3 BPG-0,3 FG%-0,48 FT%-0,74 3PT%-0.34 MPG-34,6

    Tu cu cine ai incepe ? CIne e the best no 1 la Sixers? LET ME HEAR YOU !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  2. #2123
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post

    CIne e the best no 1 la Sixers?
    We wont be out-tanked!!!

  3. #2124
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Surpized my friend ....
    Esti in SHOCK din cauza "Caprioarelor" tale ... dude fara Redd si Bogut .. .they kinda Suck !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  4. #2125
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    CIne e the best no 1 la Sixers?
    mai usor cu pleonasmele prietene

  5. #2126
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Surpized my friend ....
    Esti in SHOCK din cauza "Caprioarelor" tale ... dude fara Redd si Bogut .. .they kinda Suck !
    spuse un fan durant

    starea aia de SHOCK mi-ai dat-o tu

    defapt..."caprioarele" mele imi dau o stare de shock when they suck...it
    Last edited by Bogeyman; 26th March 2009 at 15:08.
    We wont be out-tanked!!!

  6. #2127
    Denver Nugget real23's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    around Bucuresti
    Posts
    753
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    A.Igoudala - PPG -18.3 RPG-5.8 APG-5,3 SPG-1,6 BPG-0,4 FG%-0,46 FT%-0,72 3PT%-0.31 MPG-39,4
    T.Young - PPG -15.1 RPG-5.0 APG-1,1 SPG-1,3 BPG-0,3 FG%-0,48 FT%-0,74 3PT%-0.34 MPG-34,6

    Tu cu cine ai incepe ? CIne e the best no 1 la Sixers? LET ME HEAR YOU !
    Inainte sa scrii, gandeste-te mai intai. La anul probabil Young o sa fie jucator de 20+ ppg si 6+ rpg si are si fg% mai mare decat Iggy.
    "Brian Scalabrine looks like Will Ferrell in Semi-Pro" (Jeff Van Gundy)
    [I][SIZE="1"]Smith asks Chauncey why he only shot six times, and Chauncey tells him, "I read the game. I don't play for stats. I don't play for none of that no more. I play for the win." Smith's reaction: "Damn. Makes sense."[/SIZE][/I]

  7. #2128
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1

    Cool

    Ce tare, un fan Durant, cu un fan Bucks se contrazic pentru pozitia de SF de la Phila de anu' viitor...

    Revenind la pagina aia cu cele mai multe cosuri de 3 marcate m-au socat 2 chestii:
    1) imi aduc aminte de toti cei care sunt pe prima pagina din top => "i'm old"
    2) desi "i'm old" nu am stiut ca nea' Cliff Robinson rupea asa de bine de 3, daca ma intreba cineva il puneam inaintea lui pe Detlef Scrhempf care nici macar nu e in top.

    P.S. Nu am putut rezista tentatiei sa-l caut pe Nick Anderson la aruncarile libere
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  8. #2129
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by za_horse View Post
    Ce tare, un fan Durant, cu un fan Bucks se contrazic pentru pozitia de SF de la Phila de anu' viitor...
    eu nu aveam legatura cu subiectul ala...eu m-am mirat de engeza lui dupa care domnu' s-a luat de "caprioarele" mele...cam asta era

    revenind la pagina cu cei mai buni aruncatori de 3 puncte:
    Pe mine m-a socat pozitia lui Rashard Lewis.Nu-mi imaginam ca a dat atatea. Si ma gandesc cati ani mai poate juca si cat mai poate urca in clasamentul ala
    We wont be out-tanked!!!

  9. #2130
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    A.Igoudala - PPG -18.3 RPG-5.8 APG-5,3 SPG-1,6 BPG-0,4 FG%-0,46 FT%-0,72 3PT%-0.31 MPG-39,4
    T.Young - PPG -15.1 RPG-5.0 APG-1,1 SPG-1,3 BPG-0,3 FG%-0,48 FT%-0,74 3PT%-0.34 MPG-34,6

    Tu cu cine ai incepe ? CIne e the best no 1 la Sixers? LET ME HEAR YOU !
    1.care parte din "iguodala va juca SG nu ai inteles-o?" (deci vor fi starteri amandoi)
    2.daca ar fi obligatoriu sa aleg doar unul, l-as alege pe cel care are 20 de ani, nu pe cel care are 25.iguodala are o singura calitate cu adevarat deosebita in nba.are court vision iesit din comun pt un sg/sf.cred ca doar lebron e mai bun pasator decat iguodala dintre toti SF din liga.in rest, thad young>iguodala(iguodala e inca pt scurt timp mai bun man to man defender datorita experientei)

    in plus nu are rost sa-ti dai aere de mare cunoscator.am vazut 75% dintre meciurile sixersilor din acest sezon (thanks to nba LP) si stiu ce vorbesc.iguodala e un jucator foarte bun dar thad young e un viitor star(poate chiar superstar).
    Last edited by Irimus; 26th March 2009 at 17:19.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  10. #2131
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1
    @Bogeyman: si cand te gandesti ca la seattle il mai avea si pe Ray-Ray sa arunce de 3...

    @n00b's English... no comment.

    P.S. Caprioarele "rulz", daca n-ar mai lasa urme, pe unde s-ar mai orienta aia cu pusca si cureaua lata?
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  11. #2132
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by za_horse View Post
    Ce tare, un fan Durant, cu un fan Bucks se contrazic pentru pozitia de SF de la Phila de anu' viitor...

    Revenind la pagina aia cu cele mai multe cosuri de 3 marcate m-au socat 2 chestii:
    1) imi aduc aminte de toti cei care sunt pe prima pagina din top => "i'm old"
    2) desi "i'm old" nu am stiut ca nea' Cliff Robinson rupea asa de bine de 3, daca ma intreba cineva il puneam inaintea lui pe Detlef Scrhempf care nici macar nu e in top.

    P.S. Nu am putut rezista tentatiei sa-l caut pe Nick Anderson la aruncarile libere
    1. yes you are.
    pe de alta parte insa aruncarile de 3p s-au inmultit in ultima vreme. regula e bagata parca in 74 sau asa, dar nu cred ca au inceput imediat oamenii sa jack-up shots. abia prin 90 a luat fenomenul amploare

    2. i must be even older, pt ca stiam de uncle cliff. care nu avea decit fo 45 de ani cind prindea finala cu portland in 90 si 92. ca sa fiu sigur ca nu vorbesc prostii, am double checked anii. anii erau corecti, dar wikipedia zice ca a fost draftat in 89, ceea ce tre sa fie gresit - nu de alta dar parea ca a fost in nba dinainte sa dispara dinozaurii. jucatorii erau draftati, jucau, se retrageau, el nimic.

    ce mi se pare mie absolut surprinzator e ca kidd e pe #9. nu de alta, dar kidd e orice numai aruncator de 3p nu. si mai surprinzator: nu el are cel mai mic % din top 30. asta devine explicabil cind vezi ca in top apare 'toine "cause there are no 4s" walker. (mai e si vernon maxwell p'acolo cu % si mai mic, dar ala era cretin cu acte).

    @Bogeyman - lui rashard ii mai tre 6 ani (acum are aproape 30) cu 200 makes pe an ca sa il ajunga pe reggie. greu, dar nu imposibil daca joaca cu dwight si nu se accidenteaza rau.

    ray ray pe de alta parte mai are sub 300 pt a-l depasi pe reggie. asta inseamna sub 1 sezon juma'.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #2133
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1

    Cool

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    2. i must be even older, pt ca stiam de uncle cliff. care nu avea decit fo 45 de ani cind prindea finala cu portland in 90 si 92. ca sa fiu sigur ca nu vorbesc prostii, am double checked anii. anii erau corecti, dar wikipedia zice ca a fost draftat in 89, ceea ce tre sa fie gresit - nu de alta dar parea ca a fost in nba dinainte sa dispara dinozaurii. jucatorii erau draftati, jucau, se retrageau, el nimic.
    Vezi ca erau 2: Clifford T. si Clifford R. Robinson . Asta cu R. a jucat pe la Blazers si a fost draftat in 1989, si amu are vreo 42 de ani. El e in top la 3 P. Ala cu T. e mai oldie si a jucat din '79 in '89 + '91. Nici eu nu stiam ca au fost 2, dar wikipedia m-a luminat.
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  13. #2134
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    cam greu pentru lewis sa il ia pe reggie,are doar 1,8 3p makes medie pe meci la fel ca si reggie dar el a jucat 1389 meciuri
    ray ray are 2,4 makes per game si daca mentine ritmul va ajunge pe la vro 1070 meciuri la record,acum are 935 deci cam in 2 sezoane,mai putin chiar
    P.S in 79' a fost introdusa linia de 3 puncte

  14. #2135
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by za_horse View Post
    Vezi ca erau 2: Clifford T. si Clifford R. Robinson . Asta cu R. a jucat pe la Blazers si a fost draftat in 1989, si amu are vreo 42 de ani. El e in top la 3 P. Ala cu T. e mai oldie si a jucat din '79 in '89 + '91. Nici eu nu stiam ca au fost 2, dar wikipedia m-a luminat.
    la ala ma refeream - uncle cliffy. clifford robinson, fost jucator blazers ajuns acum citiva ani si pe la nets. era parca pe promo-urile NBA on NBC. daca nu ma insel, el era ala ultimul din clip, cel care trecea mingea pe la spate inaintea unui dunk (si nu, nu ma gindesc la chris webber cind a dat de sus peste barkley de l-a trimis cu curu in camerele de filmat).

    vazusem si eu pe wikipedia ca au fost 2, dar pe al 2-lea nu il stiu si oricum din ce am citit pe wiki a jucat destul de putin si n-a fost cine stie ce, asa ca nu prea avea cum sa fie el ala din top.

    @nba28
    nu te uita la makes/meci pe cariera. uita-te cite are acum pe sezon. ca in cariera lui rashard a avut citiva ani in care nu a jucat asa mult si nici nu arunca asa mult de 3p - era in echipa fix cu ray allen si ghici cine arunca mai mult de 3p )
    ray ray are sezonul asta ceva mai putine makes decit rashard si e plauzibil ca ritmul lui sa mai scada un pic, dar 150 pe sezon probabil tot va inscrie.
    Last edited by caseta; 26th March 2009 at 18:30.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #2136
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    ^da,dar tot cred ca nu o sa-l ia pe allen in final,pe reggie se poate
    and watch out for ben gordon e la 745 in numai 5 ani,are si procentaj mare de reusita.415
    Last edited by nba28; 26th March 2009 at 18:47.

  16. #2137
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Cum naiba poate o echipa sa piarda de 14 ori (sau 15?) consecutiv acasa la alta echipa? Conseco Fieldhouse e blestemat pentru Miami Si Doamne, cat am sperat la o victorie aseara, mai ales fiindca stiam ca Philly ii vor bate pe T-Wolves...si uite asa s-au apropiat la half of game de Miami...Daca termina Orlando pe 2 si Miami pe 6 va fi nasol, un 1st round cu Boston inseamna eliminare 100%...Daca termina Orlando pe 3, ar fi perfect pentru Miami, mai ales ca e distanta mica intre cele doua orase = less fatigue...


    Cat despre Young's Daca vreti un Young cu adevarat talentat, uitati-va la Wizards...Nick Young rules! Il aveam si in NBA 07 parca, sau 06, ca si rookie... Singurul jucator de la Wizards (in afara de Arenas) care imi place...Speaking of Arenas, la meciul cu Pistons revine Fanii Bulls sunt in extaz, daca pierd Detroit la Wizards, Bulls pot urca pe 7

    EDIT: La 3 point shooters, Antoine Walker e pe locul 14?!?!?!?! Jesus, that must be the worst 3 point shooter in that top
    Retards...Retards everywhere...

  17. #2138
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Cum naiba poate o echipa sa piarda de 14 ori (sau 15?) consecutiv acasa la alta echipa? Conseco Fieldhouse e blestemat pentru Miami Si Doamne, cat am sperat la o victorie aseara, mai ales fiindca stiam ca Philly ii vor bate pe T-Wolves...si uite asa s-au apropiat la half of game de Miami...Daca termina Orlando pe 2 si Miami pe 6 va fi nasol, un 1st round cu Boston inseamna eliminare 100%...Daca termina Orlando pe 3, ar fi perfect pentru Miami, mai ales ca e distanta mica intre cele doua orase = less fatigue...


    Cat despre Young's Daca vreti un Young cu adevarat talentat, uitati-va la Wizards...Nick Young rules! Il aveam si in NBA 07 parca, sau 06, ca si rookie... Singurul jucator de la Wizards (in afara de Arenas) care imi place...Speaking of Arenas, la meciul cu Pistons revine Fanii Bulls sunt in extaz, daca pierd Detroit la Wizards, Bulls pot urca pe 7

    EDIT: La 3 point shooters, Antoine Walker e pe locul 14?!?!?!?! Jesus, that must be the worst 3 point shooter in that top
    doar pe 14? 'toine sad...

    cat despre nick young...o fi el talentat dar ce face in jocuri nu e relevant
    a jucat destul de bine dar nu cred ca va fi ceva special pe viitor mai ales daca ramane la wizards alaturi de arenas
    We wont be out-tanked!!!

  18. #2139
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    ghiciti cine il vrea pe Isiah ca GM

    Isiah Thomas is actively looking for a new job and met with Clippers' owner Donald Sterling about a front office position. The meeting was arranged by Mike Dunleavy.

    Several NBA sources confirmed the February meeting to ESPN.com.

    The talks were informal but substantive and there have been follow-up discussions.



    trebuie sa fie foarte rau sa fii fan clippers zilele astea..va dati seama la vara blockbuster, clippers aquire eddie curry for al thornton +2 first round picks.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  19. #2140
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    daca sterling accepta sfaturi pt GM de la omul pe care e pe cale sa il concedieze ca GM .... LOL.
    dunleavy se asigura in felul asta ca cel care ii urmeaza il va face sa para un geniu.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #2141
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    e phil mare antrenor dar ce face uneori e . e clar ca gasol nu joaca bine cur rezervele(odom ar trebui sa fie acolo), el face aceeasi chestie tot timpu.
    rezultatu: 12-0run pistons, si acum sunt inapoi in meci.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  21. #2142
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    it's so phuckin great to look down at pistons after all these years!

    phila goes up, miami goes down .. my turn to use janitorial expressions... bulls au sters pe jos cu heat can we have 5 games in 7 days again, please?

    Quote Originally Posted by Reggie Miller
    are we sure we wanna see Deng as starter ever again, after we've seen how easy Salmons shots even over Wade? he (deng) can't do that!
    listen to the wise man
    Last edited by Jaymz; 27th March 2009 at 04:43.
    .
    nothing to see here. move along!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •