Page 4 of 125 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 2617

Thread: sezon 2008-2009

  1. #64
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SicaKB24 View Post
    nu te mai gandi nu are rost , cred ca pe majoritatea fanilor Lakers i-ar nemultumi un posibil trade care l-ar implica pe bynum pe james
    la aceasta fraza incredibil de imbecila(bynum nu are nimic in comun cu lebron, NIMIC) , mai adaug si faptul ca am vazut cu ochii mei un POLL in care 89% din fanii lakers(care au votat acolo) ar refuza un trade unu la unu Bynum pt Dwight Howard.eu zic ca asta spune multe despre homerismul incurabil din ei.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  2. #65
    incepator SicaKB24's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    bine...daca ai fi citit si mai sus celelalte mesaje poate intelegeai ce am vrut sa zic , eu ma refeream strict la ce a spus raptor legat de bynum ... in acel "trade" (bynum+pau+odom = james + wallace) la NBA2k8 (adica un asemenea trade i-ar nemultumi pe fani lakers , in special pierderea lui bynum) , inca ceva sintagma "implica pe bynum" semnifica , clar ca eu nu m-am gandit la un trade 1 la 1.
    Last edited by SicaKB24; 28th September 2008 at 18:52.

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    de acord aici nu merita trade-ul pt. ca practic vine doar lebron ca wallace mai are 1-2 ani in el si e terminat....nu cred ca s-ar realiza vreodata......cat despre bynum,e sub nivelul lui howard in momentul asta dar nu mi se pare ca e overrated....omul are talent,e masiv si peste 2 ani(daca va juca 38-40 de minute ca howard) ar putea fi la fel de bun...sa nu uitam ca este antrenat si de kareem...interesant va fi meciul direct lakers-magic,atunci vom vedea lucrurile mai clar
    Last edited by nba28; 28th September 2008 at 19:26.

  4. #67
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    cu toata sinceritatea, in momentul asta ash tradeui orice echipa (totzi 15) din nba pentru lebron james + asigurarea ca nu va pleca niciodata de la echipa mea ....
    lebron are doar 23 de ani, mai 3-4 ani si intra in prime unde va sta vreo 5-7 ani lejer cu corpul lui.
    adauga role players aleshi cu grija sa nu fie overpaid, si potzi face o echipa care sa cishtige 10 titluri la rind.

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    sa vedem ca pana acum in 5 sezoane na luat nimic

  6. #69
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    pai stai sa intre in prime unde o sa stea 5-7 ani lejer cu corpul lui
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    ce legatura are ca nu e in prime o spun si o repet no sa castige nici un titlu de unu singur.....daca nu are in echipa macar inca un all star no sa castige titlul......vezi ca houston cu t-mac si yao de vro 4 ani deja n-au trecut macar de primul tur.....si el are si avantaju ca este intro conferinta mai slaba unde ajunge macar in turul 2 mereu
    cavaliers nu mi se pare in primele 8 echipe dupa joc in nba...ca ajung mai mereu in conference semi-finals mai mereu sau chiar mai mult se datoreaza valorii mai slabe a eastu-lui....in west cleveland anu asta nu prindea playofful

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    si superstar ar trebui sa fie preferabil un bigmen pt. ca toate campioanele din ultima vreme au avut:boston(kg),spurs(duncan),detroit(au 3 allstars in lot si sheed era mai bun atunci),lakers(shaq),miami(shaq)chiar si chicago(rodman,chiar daca nu inscria 15-17 recuperari pe meci nu stricau si ce-ti mai trebe sa inscrie daca il ai pe mj in echipa),houston(hakeem)si exemplele pot continua
    Last edited by nba28; 29th September 2008 at 14:41.

  9. #72
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Ben Gordon este in mod oficial cel mai retardat jucator din lume.Va semna qualifyng offer in loc sa accepte 59 de milioane /6 ani.

    1.nici acum, nici la anul,si niciodata cineva nu o sa-i ofere mai mult
    2.daca sufera o accidentare grava?
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    mda un salariu mare tinand cont ca va fi probabil 6th man,banuiesc ca vrea aceeasi bani pe care ii primeste deng vreo 70 mil da nu o sa se intample acest lucru

  11. #74
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    Ben Gordon este in mod oficial cel mai retardat jucator din lume.Va semna qualifyng offer in loc sa accepte 59 de milioane /6 ani.

    1.nici acum, nici la anul,si niciodata cineva nu o sa-i ofere mai mult
    2.daca sufera o accidentare grava?
    meh.

    1) i-au oferit lui rashard 20 mil pe an timp de 6 ani.
    i-au oferit lui jerome james 6 mil/an pt 2 meciuri bune.
    nba. where amazing (GM stupidity) happens

    2) o sa fie un milionar mai putin bogat. nu o sa moara de foame

    3) poate e doar greedy, poate e moron, sau poate deja e pur si simplu o chestie de principiu. nu poti spune ca bulls au fost cine stie ce organizatia pewlii. au dat piciorul ocaziei de a-l lua pe kobe pt a-l pastra pe .... deng !?!? i mean WTF ?!?! nu-mi place mie kobe, dar numai pt asta heads should roll. paxson a mucit-o si cu boylan ca antrenor - ne-impunindu-i sa ii joace pe tineri, si neconcediindu-l pe skiles la timp, si cu semnarea lui ben wallace fara ca apoi sa continue cu miscarea spre win-now (aducerea lui gasol sau kobe sau alt star) and so on.

    poate gordon pur si simplu nu mai vrea sa stea cu bulls si e dispus sa isi asume riscul. daca semna pe 6 ani, era cam legat de bulls for all his prime. si bulls se pare ca sunt echipa lui kirk. paxson cred ca il viseaza noaptea pe kirk. in plus, bulls au cam footoot dezvoltarea jucatorilor tineri in ultima vreme. chandler a inceput sa joace bine cind a plecat. probabil si gordon va juca mai bine cum pleaca. de tyrus nu mai vorbesc. daca ajunge pe mina unui antrenor care stie sa il fol si cu un play maker bun ... watch out.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #75
    incepator
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Daca vreti sa fiti la curent cu stirile din NBA,aici gasiti cele mai noi stiri http://nba.ebul.ro/ .

  13. #76
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    lol. si care e scopul? adica ce contributie are site-ul asta?
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    mama mama ce io ia lakers in presezon

  15. #78
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    e clar.. nu mai ajung in finala anul asta
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    dc spui asta..,si anul trecut o luau la fel si tot au ajuns......nu ias desconsidera pt.2 meciuri proaste

  17. #80
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    trebuie sa scape de Lamar Odom ... e praf
    Maybe it's OK?

  18. #81
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nba28 View Post
    dc spui asta..,si anul trecut o luau la fel si tot au ajuns......nu ias desconsidera pt.2 meciuri proaste
    Cred ca thekobe era doar ironic

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by John View Post
    trebuie sa scape de Lamar Odom ... e praf
    dap....ariza arata mai mult deocamdata

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    da nustiu ce pot lua pe el avand un contract mare....oricum au avut ocazia sal dea pe r.jefferson sau pe artest si au preferat sal pastreze,ma rog sa vedem ce face in sezon dar ma astept sa plece pana la trade deadline

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    ce ziceti de robin lopez cu denver 9 min 8 puncte 5 rec 7 capace

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •