Page 17 of 29 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast
Results 337 to 357 of 593

Thread: yahoo! fantasy basketball 2008-2009

  1. #337
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Draftul cand e?
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

  2. #338
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Loved View Post
    Draftul cand e?
    duminica, 18 oct. 12:00 EST - daca nu ma insel e 7pm ora ro, adica exact ca draftul din liga de pe yahoo.

    ATENTIE:
    draftul este AUCTION DRAFT.


    nici eu nu stiu exact despre ce e vorba, dar banuiesc ca ai niste puncte/bani pe care le poti cheltui pt jucatori. probabil poti cheltui mai tot pt lebron sau iti poti face o strategie. partea de strategie mi s-a parut interesanta, si ar fi ceva nou fata de drafturile de pina acum.

    o ultima chestie: fiind auction draft probabil ca e mai bine sa fii online pt draft, altfel nu stiu cum va alege comp pt tine (sigur are si el o strategie, dar poate nu e prea grozava si risti sa ramii cu o echipa care sa nu-ti placa deloc)
    Last edited by caseta; 13th October 2009 at 03:48.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #339
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    duminica, 18 oct. 12:00 EST - daca nu ma insel e 7pm ora ro, adica exact ca draftul din liga de pe yahoo.

    ATENTIE:
    draftul este AUCTION DRAFT.


    nici eu nu stiu exact despre ce e vorba, dar banuiesc ca ai niste puncte/bani pe care le poti cheltui pt jucatori. probabil poti cheltui mai tot pt lebron sau iti poti face o strategie. partea de strategie mi s-a parut interesanta, si ar fi ceva nou fata de drafturile de pina acum.

    o ultima chestie: fiind auction draft probabil ca e mai bine sa fii online pt draft, altfel nu stiu cum va alege comp pt tine (sigur are si el o strategie, dar poate nu e prea grozava si risti sa ramii cu o echipa care sa nu-ti placa deloc)
    tocmai ieri am dat o raita prin liga....se pare ca primesti 200 $ si cu ei licitezi
    oricum,pare interesant

  4. #340
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Imi pare rau ca am ratat draftul de pe yahoo, abia aseara m-am intors in tara dintr-un concediu mult prea plin in care nu am stat aproape deloc pe net. Oricum, draftul auction nu-l voi rata, oricum astea auction sint mult mai interesante si dinamice decit cele normale

  5. #341
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1
    @cristane: daca ai mai multa experienta cu auction draft impartaseste-ne si noua cum se desfasoara.
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  6. #342
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1

    Espn fantasy

    Am doi oameni care nu s-au inscris in liga ESPN: irimusy@yahoo.com si ipa_the_best@yahoo.com. Daca nu va inscrieti pina DUMINICA dimineata atunci o sa fiu nevoit sa va sterg din lista, pt ca ESPN zice ca draftul nu se face decit daca liga e plina. Asta inseamna ca duminica va trebui sa reduc numarul de echipe din liga la numarul de echipe deja inscrise.

    draftul ESPN va avea loc DUMINCA 18 OCTOMBRIE la ora 19:00 ora Romaniei
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #343
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by za_horse View Post
    @cristane: daca ai mai multa experienta cu auction draft impartaseste-ne si noua cum se desfasoara.
    Particip de citiva ani la o liga auction de baseball, dar nu pe ESPN, deci n-am idee ce fel de diferente o sa fie. Insa in liga in care sint, sistemul e foarte misto. Fiecare echipa are o anumita suma de bani la inceputul draftului. Apoi, rind pe rind, fiecare dintre noi propune un nume de jucator, pentru care se liciteaza. Cine da mai mult il ia. Needless to say, toata treaba e foarte dinamica, esti in priza cam tot timpul, nu ca la drafturile normale unde dupa ce faci pick-ul, stai 10-15 minute pina iti vine iar rindul. Anyway. Nu stiu cum va fi la ESPN - insa in liga astalalta in care sint, suma cu care ai obtinut jucatorul va reprezenta apoi salariul lui, ceea ce in viitor poate afecta trade-urile, precum si keeperii pt sezonul urmator. Poti semna jucatorul pentru mai multi ani (maxim 3, insa salariul ii creste de la an la an), poti exercita optiunea pt un jucator pe final de contract, etc. E foarte complex. Repet, asta e la CBS Sportsline, la ESPN s-ar putea sa fie ceva mai simplu.

  8. #344
    Racist AxinTe's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    657
    Reputatie
    1
    foarte tare daca e asa.
    .

  9. #345
    incepator
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Eu am cont...CarlLandry23....dar nu stiu cum se numeste liga ta :|

  10. #346
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Carl_Landry View Post
    Eu am cont...CarlLandry23....dar nu stiu cum se numeste liga ta :|
    pai daca vrei sa faci parte din liga de pe ESPN dai mailu tau lui caseta sa-ti dea invitatie(ai nevoie)

  11. #347
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    http://sports.espn.go.com/fantasy/ba...uctionstrategy

    cool articol...niste idei despre cum e cu auction

  12. #348
    Racist AxinTe's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    657
    Reputatie
    1
    eu nu cred ca voi putea ajunge la ora 19..
    .

  13. #349
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    poate sa aiba loc draftu fara toti managerii?
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

  14. #350
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    nu, din cate am citit eu din mail-ul primit de la ei trebuie sa fim totzi on-line cu cel putzin 1h inainte de draft

  15. #351
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    si atunci daca nu vine axinte ce facem?

  16. #352
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    E foarte greu, poate chiar imposibil, sa stringi 15 oameni online la aceeasi ora si sa le si mearga netul bine la toti. Nu se poate sa nu existe o optiune de a face draftul si cu absenti.

  17. #353
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    exista, trebuie ca toate echipele sa fie inscrise (sa nu exista locuri libere) inainte de draft. Daca manageriii sunt prezenti sau nu, nu influenteaza draftul - oricum se tine. Dar cei care drafteaza automat sunt la mai mare dezavantaj decit in draftul clasic.

  18. #354
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Dupa cum ati vazut si dupa cum am zis, DIN PROPRIA GRESEALA, am ajuns la draft cu 1h si 10 min prea tirziu.

    In mod evident ca mi-ar placea sa se refaca draftul daca lumea e de acord. In caz contrar o sa vad ce echipa am si in functie de ea voi vedea daca joc sau nu sezonul asta. Daca e praf echipa, cu parere de rau, NU voi juca si nu voi fi comisar. Daca se poate, o sa transfer "comisariatul" altcuiva.

    Ca idee afirmatia cuiva ca "nu mai pierde inca 2h pt draft" a fost de un mare kkt tinind cont cit timp am pierdut eu sa ma ocup de liga de fantasy (sa pun keepers, sa scriu program pt ranking in draft etc etc). Inteleg "nu-mi convine pt ca imi place echipa pe care o am", dar "eu sunt asa un om important incit nu pot sa-mi rup inca 2h din viata mea extrem de aglomerata pt un joc de copii" .... mi se pare ca cineva nu are doar basini in cap ci si un morman de kkt.

    FUCK OFF then. Sincer imi pare rau ca nu mai stiu exact cine a zis asta, sa-i blochez echipa ca sa-l scutesc din a pierde timpul cu fantasy altogether.

    Si da, poate ca tonul e mai agresiv pt ca sunt pissed off ca am pierdut draftul, dar sentimentul ar fi fost acelasi oricum.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #355
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Eu sunt de acord cu oricare decizie. Daca mai mult de 4 echipe abandoneaza, atunci ma retrag, nu prea are sens o liga H2H cu 1/3 din echipe un-managed, Din 7 serii saptaminale, doar 2 ar putea fi reale ...

    Fiecare sa se uite la echipa lor si sa se decida. Daca mai mult de 4 echipe se retrag, propun sa refacem liga cu cei care ramin si refacem draftul.

  20. #356
    Racist AxinTe's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    657
    Reputatie
    1
    ar fi bun un poll in care sa voteze toti participantii cu 3 optiuni(sa se refaca draftul, sa nu se refaca si neutru, adica ar continua si cu un nou draft si cu acelasi draft.)
    .

  21. #357
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Dupa cum ati vazut si dupa cum am zis, DIN PROPRIA GRESEALA, am ajuns la draft cu 1h si 10 min prea tirziu.

    In mod evident ca mi-ar placea sa se refaca draftul daca lumea e de acord. In caz contrar o sa vad ce echipa am si in functie de ea voi vedea daca joc sau nu sezonul asta. Daca e praf echipa, cu parere de rau, NU voi juca si nu voi fi comisar. Daca se poate, o sa transfer "comisariatul" altcuiva.

    Ca idee afirmatia cuiva ca "nu mai pierde inca 2h pt draft" a fost de un mare kkt tinind cont cit timp am pierdut eu sa ma ocup de liga de fantasy (sa pun keepers, sa scriu program pt ranking in draft etc etc). Inteleg "nu-mi convine pt ca imi place echipa pe care o am", dar "eu sunt asa un om important incit nu pot sa-mi rup inca 2h din viata mea extrem de aglomerata pt un joc de copii" .... mi se pare ca cineva nu are doar basini in cap ci si un morman de kkt.

    FUCK OFF then. Sincer imi pare rau ca nu mai stiu exact cine a zis asta, sa-i blochez echipa ca sa-l scutesc din a pierde timpul cu fantasy altogether.

    Si da, poate ca tonul e mai agresiv pt ca sunt pissed off ca am pierdut draftul, dar sentimentul ar fi fost acelasi oricum.
    ce nu stii tu e ca ala nu are treaba cu liga de yahoo si a plecat si de la nunta sa fie acasa la draft
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •