Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 98

Thread: Care credeti...

  1. #1
    junior rudygay's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucales
    Posts
    79
    Reputatie
    1

    Care credeti...

    ca vor fi echipele din Conferinta de West(se stie ca este cea mai valoroasa)care vor ajunge in Playoff in sezonul 2008-2009?

    Predictiile mele sunt:

    1.Spurs
    2.LaKers
    3.Dallas
    4.New Orleans
    5.Houston(o canditata clara la titlu in sezonul acesta)
    6.Phoenix
    7.Utah
    8.Clippers(au facut achizitii bune si au un Superstar in devenire:Al Thornton)

  2. #2
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rudygay View Post
    ca vor fi echipele din Conferinta de West(se stie ca este cea mai valoroasa)care vor ajunge in Playoff in sezonul 2008-2009?
    de ce se stie?pt ca o spui tu?pt ca, campioana e din est? pt ca rose si beasley au fost draftati de echipe din est?

    nu vad logica creeri unui thread doar pt o conferinta....dar in fine...

    1.lakers
    2.houston
    3.new orleans
    4.mavericks
    5.spurs
    6.jazz
    7.suns
    8.nuggets-blazers

    est:

    1.boston
    2.pistons
    3.magic
    4.sixers
    5.cavaliers
    6.wizards
    7.miami(in ideea ca maestrul flopper e recuperat,altfel nu au nici o sansa)
    8.raptors-bobcats
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  3. #3
    junior rudygay's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucales
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    "pt ca rose si beasley au fost draftati de echipe din est?"

    Normal ca beasley si rose au fost draftati de echipe din Est deoarece Bulls si Miami au castigat primele 2 drafturi la Loterie.In fiecare an echipele cele mai slabe dintr-un sezon vor avea primele sanse la draft indiferent din ce conferinta sunt.

    "de ce se stie?pt ca o spui tu?"

    Nu o spun eu,o spun analisti care se pricep la baschet,gen:Kenny Smith,Doug Collins,Kevin Harlan etc ..compara sezonul trecut sa vezi ce diferenta URIASA este intre echipele din est si west... ma refer la clasificarea de la sfarsitul sezonului.Un mic exemplu:in West Sacramento a terminat pe locul 11,daca era in est,era in playoff.


    "pt ca, campioana e din est"

    M-am referit la o intreaga conferinta,nu la o singura echipa.

    Boston a meritat sa castige,dar de departe este cea mai plictisitoare echipa de vizionat,pur si simplu iti oboseste ochiul

  4. #4
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    1.lakers
    2.houston
    3.new orleans
    4.mavericks
    5.spurs
    6.jazz
    7.suns
    8.nuggets-blazers
    din cate stiu eu e imposibil...trebuie sa o urci pe Utah pe 4

    parerea mea
    vest:
    lakers
    rockets
    jazz
    hornets
    spurs
    suns
    clippers
    mavs

    est:
    celtics
    detroit
    76ers
    magic
    cavs
    raptors
    7-8: wizards/bobcats/bucks/pacers/heat
    We wont be out-tanked!!!

  5. #5
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Maggot, acum ceva timp ii vedeai pe Bucks in primele 5-8, acum ai scazut la 7-8, incet-incet iti dai si tu seama ca nu au sanse.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  6. #6
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    nu cred ca celtics vor avea cele mai multe W din est sezonul asta.
    nu cred ca vor putea replica intensitatea de sezonul trecut. nu stiu daca kg va fi la fel de intens. e posibil, dar totusi dupa ce a luat titlul care l-a obsedat atita vreme s-ar putea sa fie mai putin intens. nu stiu daca ray ray va mai juca la fel de motivat. nu cred ca va avea un big drop-off, dar cind lipseste hunger-ul iti pierzi "the edge". iar pe pierce ma astept sa il vad luind-o pe aratura. acum cu un titlu si un finals mvp, deja s-a declarat mai bun decit kobe si probabil se viseaza mvp. si role-players vor fi mai putin motivati acum ca au luat titlul.

    cam toti care au luat titlul spun ca e mai greu sa il pastrezi decit sa il iei. celtics au prins anul trecut un fel de "perfect storm", dar cred ca la ei exista cel mai mare risc de drop-off dintre echipele care nu si-au schimbat prea mult roster-ul. ar putea termina cu 10 W mai putin decit sezonul trecut.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #7
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gontel View Post
    Maggot, acum ceva timp ii vedeai pe Bucks in primele 5-8, acum ai scazut la 7-8, incet-incet iti dai si tu seama ca nu au sanse.
    "acum sa-l dam pe charlie pt un defensive PF si o sa ne batem pt locurile 5-8"
    asta am zis...imi dau seama ca momentan nu am ce spera mai mult decat pt locul 7 (cam greu) sau 8 (posibil)

    insa daca il dam pe charlie V plus alte piese pt un PF bun nu vad care e problema...
    si nu cred ca o sa treaca craciunul si o sa-l vedem pe Redd plecat, iar asta inseamna sa vina un jucator bun

    redd + charlie V pt Kenyon Martin + JR Smith
    dar nu cred ca denver ar accepta insa trade-ul ar merge
    http://games.espn.go.com/nba/feature...5~15&te=&cash=
    We wont be out-tanked!!!

  8. #8
    junior rudygay's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucales
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    In formula actuala, Bucks, nu are nici o sansa sa prinda playoff-ul.Rezervele lor mi se par cele mai slabe din est.Parerea mea e ca ar trebui sa te resemnezi Maggot...si sa nu uit Bobcats si Bulls sunt peste Bucks d.p.d.v personal.Pur si simplu nu vad cu cine s-ar putea crea un viitor pt.Bucks,nici acum,nici intr-un viitor apropiat.
    Last edited by rudygay; 9th September 2008 at 16:28.

  9. #9
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Maggot View Post
    din cate stiu eu e imposibil...trebuie sa o urci pe Utah pe 4

    parerea mea
    vest:
    lakers
    rockets
    jazz
    hornets
    spurs
    suns
    clippers
    mavs

    est:
    celtics
    detroit
    76ers
    magic
    cavs
    raptors
    7-8: wizards/bobcats/bucks/pacers/heat
    da da, ai dreptate...ma gandeam insa mai mult la numarul de W decat la clasamentul propriu-zis

    iar in est, DA o sa fie o lupta extrem de dura pt playoff...toate echipele care au prins playofull anul trecut au sanse reale insa se adauga si Miami, Bucks si Bobcats(cred ca Pacers nu au fata de playoff.)
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  10. #10
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rudygay View Post
    In formula actuala, Bucks, nu are nici o sansa sa prinda playoff-ul.Rezervele lor mi se par cele mai slabe din west.
    evident, Bucks NU evolueaza in conferinta de vest....
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  11. #11
    junior rudygay's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucales
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Am remediat greseala

  12. #12
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    da da, ai dreptate...ma gandeam insa mai mult la numarul de W decat la clasamentul propriu-zis

    iar in est, DA o sa fie o lupta extrem de dura pt playoff...toate echipele care au prins playofull anul trecut au sanse reale insa se adauga si Miami, Bucks si Bobcats(cred ca Pacers nu au fata de playoff.)
    nu-i subestima...ceva ma face sa cred ca nu au terminat mutarile
    si sa nu uitam ca Rasho nu a ratat in nici un sezon playofful...si mi se pare ca nici TJ Ford :-s

    @ RudyGay

    intr-adevar Bucks nu au rezerve "de clasa" insa Elson nu a fost apreciat in SA degeaba, Charlie Bell daca isi regaseste shooting stroke-ul iti poate da 10 ppg, Sessions o sa fie rezerva deci nu sunt probleme cu PG-ul, Gadzuric aduce energy, Malik Allen e un jucator pe care te poti baza sa vina off the bench...
    daca il pastram pe damon jones nu avem probleme cu aruncarile de 3 iar Alexander e o necunoscuta momentan dar nu i-a "blow everybody away" degeaba pe toti pe unde a fost in pregatire inainte de draft...deci the boy has some skills


    marea problema la bucks e Redd...daca nu se trezeste si o sa fie la fel de selfish o sa iasa rau...cred ca RJ l-ar omora (sper)
    de aceea cred ca nu-l v-a apuca Craciunul pe Redd in Milwaukee...oricum n-o sa ne lipseasca defense-ul, rebounding, passing si leadership-ul pe care le aduce

    oricum eu imi pun mai multe sperante pt sezonul 09-10
    Bogut, RJ, Sessions, un PF gen Reggie Evans, un sg bun in aparare care da de 3 (terry,raja bell) si cu ridnour, alexander off the bench
    eu l-as da chiar azi pe redd pt terry si stackhouse dar e evident ca dallas nu accepta trade-ul
    Last edited by Bogeyman; 9th September 2008 at 17:18.
    We wont be out-tanked!!!

  13. #13
    junior rudygay's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucales
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Maggot "intr-adevar Bucks nu au rezerve "de clasa" insa Elson nu a fost apreciat in SA degeaba, Charlie Bell daca isi regaseste shooting stroke-ul iti poate da 10 ppg, Sessions o sa fie rezerva deci nu sunt probleme cu PG-ul, Gadzuric aduce energy, Malik Allen e un jucator pe care te poti baza sa vina off the bench...
    daca il pastram pe damon jones nu avem probleme cu aruncarile de 3 iar Alexander e o necunoscuta momentan dar nu i-a "blow everybody away" degeaba pe toti pe unde a fost in pregatire inainte de draft...deci the boy has some skills"


    Problema la cei enumerati de tine este ca nu sunt CONSTANTZI,nu te poti baza pe ei in fiecare meci,sunt o LOTERIE

  14. #14
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    bucks au experienta la loterie
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #15
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    (cred ca Pacers nu au fata de playoff.)
    cred ca pacers au chiar cea mai slaba echipa din NBA in acest moment ... inafara de 3 pg decentzi ( tinsley jarrett jack si tj ford ) dunleavy jr si granger echipa e f slaba ... chiar si jucatorii enumeratzi mai sus sunt slabi ... granger si dunleavy au avut un sezon bun anu trecut ca nu avea cine juca si in basket tre sa dea cineva puncte si sa faca recuperari dar echipa e f slaba ... un front court dezastruos , nesterovic si troy murphy sunt lentzi si extrem de slabi in defensiva ( nu ca in ofensiva ar sta mai bine )

    practic inafara de pozitzia de pg nici o alta pozitzie nu e acoperita klumea
    echipa de anu asta a indianei cred ca nu s-ar descurca nici in D-League

  16. #16
    junior rudygay's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucales
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Busta View Post
    cred ca pacers au chiar cea mai slaba echipa din NBA in acest moment ... inafara de 3 pg decentzi ( tinsley jarrett jack si tj ford ) dunleavy jr si granger echipa e f slaba ... chiar si jucatorii enumeratzi mai sus sunt slabi ... granger si dunleavy au avut un sezon bun anu trecut ca nu avea cine juca si in basket tre sa dea cineva puncte si sa faca recuperari dar echipa e f slaba ... un front court dezastruos , nesterovic si troy murphy sunt lentzi si extrem de slabi in defensiva ( nu ca in ofensiva ar sta mai bine )

    practic inafara de pozitzia de pg nici o alta pozitzie nu e acoperita klumea
    echipa de anu asta a indianei cred ca nu s-ar descurca nici in D-League
    Trist,dar adevarat!

  17. #17
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Busta View Post
    cred ca pacers au chiar cea mai slaba echipa din NBA in acest moment
    exagerezi.wolves, sonics,knicks si grzillies au echipe mai slabe...
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  18. #18
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    exagerezi.wolves, sonics,knicks si grzillies au echipe mai slabe...
    da...Granger e unul dintre cei mai underrated jucatori

    de departe cea mai slaba e knicks
    We wont be out-tanked!!!

  19. #19
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    indiana nu are fata de playoff, dar e peste knicks, grizzlies si inca 1-2-3 echipe.
    cea mai praf in momentul asta s-ar putea sa fie ..... NETS. acum e echipa lui vince carter
    sa vezi acum leadership la el .... daca nu o lipsi macar 25 de meciuri cu "accidentari" ....

    hai sa vedem rosteru lu nets:
    - carter (has no heart)
    - devin harris (decent si mult flopping + mecla de sobolan)
    - bobby simmons (got paid, stopped caring)
    - stromile swift (prin comparatie cu el, carter pare ca joaca cu intensitatea lui zo)
    - van horn (practic retras)

    in plus mai sunt citiva (gen boone, sean williams, dooling, najera) care joaca serios, dar nu sunt suficient de buni pt a face diferenta, un PG de 50 de ani (armstrong) si un chinez mai batrin decit scrie in buletin.

    mda .... nets sunt cea mai praf echipa din nba. cu putina sansa, de ex daca se accidenteaza carter (pe bune sau nu) pt mai multe meciuri, ar fi in stare sa cistige sub 10 meciuri.


    knicks macar stau mai bine in materie de talent, chiar daca talentul respectiv e atasat de jucatori prosti, lenesi sau pur si simplu buni de looney farm.


    dupa mine cine va prinde playoffs (no specific order):

    west:
    hornets
    houston
    lakers
    jazz
    spurs
    blazers
    mavs
    suns

    east:
    sixers
    celtics
    pistons
    cavs
    heat
    wizards
    raptors
    magic

    normal, ca talent per echipa, bulls ar trebui sa fie in playoff, poate in locul lui heat care nu au pg si nu au C, dar bulls ca organizatie sunt cam praf si nu stiu daca vinnie del negro va scoate din ei mai mult decit a scos clovnu de boylan
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #20
    junior rudygay's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucales
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    exagerezi.wolves, sonics,knicks si grzillies au echipe mai slabe...
    Pacers,in nici un caz nu este mai buna ca wolves...chiar cred ca wolves

    are o sansa,mica ce-i adevarat,dar exista de a prinde playoff-ul in acest sezon.

    Mike Miller cred ca se va integra perfect in sistemul de joc al lui wolves,aducand si multa experienta jucatorilor mai tineri. Au o echipa tanara si valoroasa..par extrem de motivati pt sezonul acesta.

    Au un viitor garantat de a prinde playoff-ul pt urmatori 4-5 ani daca raman impreuna,si aici ma refer la :Randy Foye,Rashad McCants,Big ALL,Ryan Gomes,
    Kevin Love,Sebastian Telfair si Craig Smith

  21. #21
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    cea mai praf in momentul asta s-ar putea sa fie ..... NETS. acum e echipa lui vince carter
    sa vezi acum leadership la el .... daca nu o lipsi macar 25 de meciuri cu "accidentari" ....

    hai sa vedem rosteru lu nets:
    - carter (has no heart)
    - devin harris (decent si mult flopping + mecla de sobolan)
    - bobby simmons (got paid, stopped caring)
    - stromile swift (prin comparatie cu el, carter pare ca joaca cu intensitatea lui zo)
    - van horn (practic retras)
    harris
    carter
    simmons
    Yi
    brook lopez-care pana cu 2-3 zile inainte draft era dat ca 3rd pick

    =>parerea mea e ca echipa asta nu e slaba deloc..totul tine de motivatia lui carter
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •