View Poll Results: Pronostic Craiova - Dinamo

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1

    49 41.88%
  • X

    17 14.53%
  • 2

    51 43.59%
Page 38 of 38 FirstFirst ... 28363738
Results 778 to 798 of 798

Thread: Etapa 5: Craiova - Dinamo

  1. #778
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    lasand la o parte polemicile uneori copilaresti avute, sa judecam la rece situatia stiintei!
    la ora actuala echipa nu are 11 fotbalisti; jucatori mai are ,dar nu de fotbal,in frunte cu balerinii baird si rose!
    bornescu multi il vad un portar bun,dar a luat goluri cu rapid si dinamo stand in picioare! lipsa de reflexe? majoritatea portarilor buni ,rai se arunca in directia unde vine mingea -bornescu in schimb cu un calm impertubabil priveste cum intra mingea in poarta!
    balaci a crescut in valoare langa doi meseriasi:strambeanu si ivan-andrei ionescu de la cine sa invete fotbal?
    altii nici nu au jucat dar sunt priviti ca mari sperante -fritea,costea,parvu.
    in concluzie,daca nu aducem 4-5 FOTBALISTI ,cu actualul lot ne vom intoarce de unde am venit! sa nu umflam jucatorii cu presa personala!
    se pune clar intrebarea -sunt bani care sa permita crearea unei echipe competitive? daca da sa se dovedeasca ,daca nu sunt sa se dea la o parte!
    REPET ne am saturat sa ajungem bataia de joc a pustanilor de 12-15 ani din bucuresti,mari amatori de internet!
    in al 2 lea rand daca consiliul local craiova ,primarul solomon,nu vor finanta si ei stiinta,vina unui nou esec in fotbalul craiovean va apartine si politicului adica a PD! ( in 1997 tot pd prin oamenii sai din administratie si afaceri,au preluat fortat de la fratii paunescu echipa...)
    NOI,fraierii care umplem stadionul ,speram ca ne vom bucura de victorile stiintei -doar atat cerem! CEI care au condus echipa pana acum-fratii paunescu,fratii ilinca,arnautu,popeci,netoiu,staicu, s au ales cu bani si pozitii sociale! ASTEPTAM viitorul apropiat!

  2. #779
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    lasand la o parte polemicile uneori copilaresti avute, sa judecam la rece situatia stiintei!
    la ora actuala echipa nu are 11 fotbalisti; jucatori mai are ,dar nu de fotbal,in frunte cu balerinii baird si rose!
    bornescu multi il vad un portar bun,dar a luat goluri cu rapid si dinamo stand in picioare! lipsa de reflexe? majoritatea portarilor buni ,rai se arunca in directia unde vine mingea -bornescu in schimb cu un calm impertubabil priveste cum intra mingea in poarta!
    balaci a crescut in valoare langa doi meseriasi:strambeanu si ivan-andrei ionescu de la cine sa invete fotbal?
    altii nici nu au jucat dar sunt priviti ca mari sperante -fritea,costea,parvu.
    in concluzie,daca nu aducem 4-5 FOTBALISTI ,cu actualul lot ne vom intoarce de unde am venit! sa nu umflam jucatorii cu presa personala!
    se pune clar intrebarea -sunt bani care sa permita crearea unei echipe competitive? daca da sa se dovedeasca ,daca nu sunt sa se dea la o parte!
    REPET ne am saturat sa ajungem bataia de joc a pustanilor de 12-15 ani din bucuresti,mari amatori de internet!
    in al 2 lea rand daca consiliul local craiova ,primarul solomon,nu vor finanta si ei stiinta,vina unui nou esec in fotbalul craiovean va apartine si politicului adica a PD! ( in 1997 tot pd prin oamenii sai din administratie si afaceri,au preluat fortat de la fratii paunescu echipa...)
    NOI,fraierii care umplem stadionul ,speram ca ne vom bucura de victorile stiintei -doar atat cerem! CEI care au condus echipa pana acum-fratii paunescu,fratii ilinca,arnautu,popeci,netoiu,staicu, s au ales cu bani si pozitii sociale! ASTEPTAM viitorul apropiat!
    cam negru viitorul vostru si asta nu e o parere e o constatare

  3. #780
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    in al 2 lea rand daca consiliul local craiova ,primarul solomon,nu vor finanta si ei stiinta,vina unui nou esec in fotbalul craiovean va apartine si politicului adica a PD!
    Eu nu l-am suferit niciodata pe Netoiu, insa voi oltenii, cred ca degeaba il urati pt. ca daca nu investea in cei cativa ani cat a stat acolo, Universitatea intra cu cativa ani mai devreme in "B", si nu o spun la misto.
    Netoiu tot zicea ca pe el nu il ajuta nimeni din autoritatile locale dar nimeni nu il lua in seama si cand a vrut sa predea echipa Consiliului Local, acesta a refuzat!
    Asta este problema la voi, toata lumea ii acuza pe cei care au incercat sa investeasca in acest club (cu exceptia lui Staicu care este un jepcar nenorocit), insa nimeni nu ia in seama faptul ca autoritatile locale nu se implica deloc la acest club!!
    Si daca cei de acolo nu isi fac ordine in propria casa, cine sa o faca? Credeti ca acum este vreunul nebun sa vina sa investeasca la un club care nu este sustinut pe plan local?
    Practic va taiati singuri craca de sub picioare. O sa ajungeti un fel de Napoli a fotbalului romanesc: o fosta glorie europeana care se zbate prin Liga a doua.
    Eu sper sa nu fie asa, insa daca Mititelu se incapataneaza sa joace cu niste pusti tot campionatul, fara sa ia 2-3 batrani, acolo va ajunge echipa.

  4. #781
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    aia batrani si cu nume ne-au bagat in B. asa mai bine stam cu astia tineri si ne salvam la limita pana prind ceva experienta.

  5. #782
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    fara bani,cu dusmani peste tot in oras si in bucuresti,cu dosare meritate sau nemeritate,fara implicarea cunsiliului local si judetean ,fara oameni cu experienta in managementul clubului, si FARA relatii la liga si federatie sanse mici de mentinere in liga 1 cu actuala echipa! Mititele gaseste ti aliati!

  6. #783
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    Craiova - Dinamo 0-4

    Craiova - Dinamo 0-4

    Dinamo a prezentat la festivalul de la Craiova reteta de mititei prajiti la foc mare,
    fara garnitura de praz, dar cu morcovul infipt acolo unde doare.

    DM

    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  7. #784
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    slabut.... poate ar trebui sa citesti mai des Bamse ca poate inveti si tu ceva de acolo.
    dinamovist cu rime...

  8. #785
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    eterna frustrare olteana...presarata cu o pseudo inteligenta cu aroma de praz prezentat de ASP ....

    UMILINTA si Punct !

  9. #786
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    vladutz universalul. vorbeste cu cei de la ols sa-ti faca loc pentru mai multe echipe la favorita. dar de la un mic catelus de provincie nu ai la ce sa te astepti pt ca mananca tot ce zboara prin groapa.
    frustrare nu e deloc ca nu avem de ce (si cu ce).
    voi ar trebui sa fiti aia frustrati ca si cu arbitrii si cu japca si cu blaturi sunteti 0.
    plus ca nu sunteti in stare sa umpleti ligheanul ala al vostru de 7000 de locuri nici macar la meciurile cu s&r. jucati cu titlul pe masa si aveti stadionul gol acasa. echipa de pe locul 12 a avut la un singur meci mai multi spectatori decat ati avut voi in campionatul trecut.

  10. #787
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Si ce legatura au ultimele postari cu meciul ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #788
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    ce intrebari pui si tu...

  12. #789
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    nimic..e doar o stare de spirit a oltenilor FRUSTRAREA

    UMILINTA CONTINUA COMPLEXATILOR !

  13. #790
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    zau? ... vlade vad ca-ti place cuvantul ala "frustrat" f. mult... il folosesti aproape in fiecare post ...

    vezi ca e "perimat"
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  14. #791
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    cred ca vladutz se simte frustrat pentru ca scrie pe threadul asta si dupa atatea zile. e nasol sa vezi o echipa care abea a strans o mana de puncte sa aiba mai multi spectatori decat una care e pe primele locuri.

  15. #792
    manager
    Join Date
    May 2006
    Location
    above u
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    Cred ca s-ar putea sa ai surpriza urmatoarele etape in Banie.Asa ,sa las de la mine vreo 1,2 mii de spectatori.Spectatori,nu suporteri)Apropo,daca preiei o idee pusa si orchestrata de presa,cum ca in Groapa vin putini spectatori,te inseli.Avem o medie decenta de 6-7 mii.Bafta!"Nu tot ce zboara se mananca"!!!

  16. #793
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    ON TOPIC SI END OF TOPIC , SPER : UMILINTA CONTINUA OLTENILOR !

    asp una e spectaoti (samantari ) si alta e suporteri calitate sau cantitate tu ce preferi?

    ps: UMILINTA CONTINUA

  17. #794
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whitewildstuff View Post
    Cred ca s-ar putea sa ai surpriza urmatoarele etape in Banie.Asa ,sa las de la mine vreo 1,2 mii de spectatori.Spectatori,nu suporteri)Apropo,daca preiei o idee pusa si orchestrata de presa,cum ca in Groapa vin putini spectatori,te inseli.Avem o medie decenta de 6-7 mii.Bafta!"Nu tot ce zboara se mananca"!!!
    am vazut-o cu ochii mei "atmosfera" din groapa ca sunt din bucuresti. inca nu am ajuns ca alde vladutz sa cred ce se scrie prin ziare(mai greu cu live prin iasi). voi in mod constant nu aveti mai mult de 500-1000 de spectatori. va strangeti peste medie doar la meciuri cu s&r.
    la categoria samantari sunteti mult peste noi. e de-ajuns sa vii cu metroul de la St. cel Mare dupa meci si te crucesti. la suporteri sunteti prea putini si aia care sunteti sunteti divizati si la cutite. NORD + Sud = love.
    Last edited by ASP; 8th September 2006 at 18:56.

  18. #795
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    ASP taica....am fost la mai multe meciuri ale lui Dinamo (nu doar in Bucuresti ) decat ai baut tu sticle de vin ( o sa zici ca nu bei vin stiu ) asa ca indicat ar fi sa intrebi inainte sa te afunzi in ridicol...e adevarat ca in ultimele 8 luni,din cauza serviciului, am lasat-o multmai moale..dar asta nu schimba prea mult urmaorul lucru : craiova- DINAMO : 0-4 UMILINTA CONTINUA !

  19. 9th September 2006, 17:56
    Reason
    off-topic

  20. 10th September 2006, 15:49
    Reason
    off-topic

  21. #796
    sport legend corto's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Krakow
    Posts
    355
    Reputatie
    1
    Daca mai continuati cu jignirile, thread-ul se inchide si desi n-am citit tot ce e pe aici, sunt sigur ca vreo cativa useri, inclusiv tovarsi de-ai mei de suferinta, o sa primeasca ceva avertismente.

    Gata, s-a terminat meciul de ceva vreme, intre timp Craiova a mai luat o bataie, asa ca hai sa ne vedem de echipa noastra si de lungul nasului.

    Multumesc anticipat.
    Corto.
    [SIZE="1"]My mother is taller than your mother[/SIZE]

  22. #797
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  23. #798
    ARISTOCRAT Vincitor's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ARAD
    Posts
    4,030
    Reputatie
    1
    sa castige cel mai bun !
    Ca iepurii au fugit , care incotro ...:ras-plans:

    ex-Baxi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •