View Poll Results: Pronostic

Voters
11. You may not vote on this poll
  • 1

    5 45.45%
  • X

    5 45.45%
  • 2

    1 9.09%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 26 of 26

Thread: Etapa 29 : Brasov - Fc. Arges

  1. #22
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    ce sa mai discutam? inca un blat ordinar (al catelea, Klaus, ca eu le-am pierdut deja numarul?) al celor doua echipe, probabil ca sa nu isi iasa din mana pana in sezonul viitor.
    pe un ton ceva mai serios, se dovedeste inca o data ca avem o echipa slaba, dar nu atat de slaba cat jumatate din echipele acestui campionat; carcotasii sa nu uite ca practic NICIODATA Argesul nu a fost pe o pozitie retrogradanta la adevar in acest campionat, numai programul nefavorabil facand sa ajungem, conjunctural, la un moment dat pe locul 16. si numai un ghinion extrem coroborat cu o eventuala cadere psihica ne-ar putea vreodata aduce la retrogradare.
    iar despre blaturi, un singur meci, cel cu FC National poate fi intr-adevar suspectat, insa dat fiind ca le-am inaugurat bucurestenilor o serie de 6 infrangeri consecutive, nu vad de ce al nostru ar fi mai blat decat urmatoarele 5; in rest, jocuri de divizia A cu tot ce implica aceasta categorisire.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  2. #23
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Noi jucam in fata propriilor suporteri.
    scuze dark, am gresit: nici macar argumentul asta nu a fost solid

  3. #24
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ieri FC Arges a obtinut prima victorie din istorie la Brasov! Si asta intr-un sezon atat de framantat, dar terminat acum in forta.
    Nu am fost nici Milan, nici Porto, ci doar FC Arges, dar mai aproape de ceea ce dorim. "Asa va vrem mereu", au scandat suporterii prezenti (din nou) in numar considerabil la meci (dupa scandarile auzite in timpul partidei, s-ar parea ca noi am jucat in fata propriilor suporteri), "asa am vrea sa fim si noi", spune capitanul echipei, portarul Coman.

    In rest, propun acest meci la rubrica "Blatul etapei", fiind al saselea consecutiv al echipei noastre, si ii asteptam pe "prietenii" nostri Ryder si DJ Klaus sa ne demonstreze asta. Eventual il aducem inapoi pe forum si pe gabilove, care dadea si sumele aranjamentelor. Simpson ne-a blestemat dupa meciul nostru cu National, astept comentariile lui de acum, mai ales ca Bacaul a avut un meci facil cu echipa din Cotroceni...

    Pt dlgicu, pronostic reusit: la finalul campionatului, vom fi la cel putin 3 puncte deasupra liniei, pentru a-i contrazice si pe cei care spuneau ca punctul de la Craiova era cel salvator.

  4. #25
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Daniel Coman comenteaza meciul cu Brasovul si perspectivele imediate ale echipei:

    "Nu stiam ca e prima victorie a Argesului la Brasov, dar pentru toate exista un inceput. (nota: in 30 de meciuri sub Tampa am obtinut 7 egaluri si 23 de infrangeri). Ne asteptam la o partida grea, am incercat sa ne facem jocul, iar dupa ce ei au ramas in 10 a fost mult mai usor. Am retrograda dar nu avem loc de altii - era valabil poate in urma cu cateva etape, acum putem spune ca ne-am salvat datorita evolutiilor foarte bune din ultima vreme. Avem mai multi tineri de viitor, cu ajutorul carora putem fi surpriza campionatului 2004/2005. Multumim suporterilor pentru ca au fost alaturi de noi in momentele grele. Imi doresc enorm victoria cu Rapid - este echipa pe care vreau cel mai mult sa o invingem."

  5. #26
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    e liniste pentru ambele echipe ...
    nu au de ce sa mai traga tare
    se poate spune ca au intrat in vacanta
    multă lume... PUȚINI OAMENI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •