View Poll Results: Pronostic

Voters
32. You may not vote on this poll
  • 1

    18 56.25%
  • X

    6 18.75%
  • 2

    8 25.00%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 71

Thread: Etapa 29 : Dinamo - Apulum

  1. #22
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Ce aveti ma? Cum sa bata Apulum, cand jucatorii se gandesc sa plece, cand clubul e pe cale sa se destrame. Dinamo va bate la scor pe Apulum, si isi va sarbatori cat mai frumos titlul de campioana.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Sper ca Apulum sa joace pe bune. Dar nu cred k o va face. Sa vedem ce vor spune "campionii" dup-aia, dupa ce au zis ca ce-am facut noi la TM sau BH au fost non-combaturi.......
    ex-alpopa

  3. #24
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    oofffffffffffff alpopa, e greu nu? E greu sa tot astepti si sa nu primesti nimic. E greu sa vezi cum altii castiga si Steaua de 3 ani nu. Te inteleg si te compatimesc, dar nu iti fie frica. La anul sunt convins ca nu o sa pierdeti nici un meci. Cu toate astea tot pe 2 terminati. Asta ca sa nu stricati traditia.

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Hai plimba ursu' shi cauta-ma pe dincolo. Pana nu ma enervezi.
    ex-alpopa

  5. #26
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    si cand te enervezi faci urat nu? BRRRRRRRR! Te rog nu, ca exista posibilitatea sa ma sperii. Hai ca esti nostim. Sa iti fie de bine!

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Vezi k eshti OFFTOPIC de la o vreme! Ai grija sa nu fi OFF shi la altceva!

    PS : De bine nu pot sa-tzi zic, ca mai bine de-atat nu poate sa-tzi mearga niciodata.
    ex-alpopa

  7. #28
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    treaba mea, alpopa. Stii cum e eu nu inteleg subtilitatiile tale asa ca as vrea sa aflu la ce altceva sa fiu OFF? Nu de alta dar chiar ma intereseaza ca sa fiu atent sa nu apas din greseala pe buton si sa stinga lumina. Sa iti fie de bine!

  8. #29
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Va fi usor pt. Dinamo, mai ales ca sunt in vana si ca Alba Iulia e in degringolada. Poate banii lui Becali sa-i mobilizeze desi ma indoiesc.
    Probabil ca Dinamo va invinge la scor.

  9. #30
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Dinamo 2 - Apulum 0

    Hai Dinamo!
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  10. #31
    Transylvanie Cluj4Poli's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Malmö, Sweden
    Posts
    144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SVensson
    Ce aveti ma? Cum sa bata Apulum, cand jucatorii se gandesc sa plece, cand clubul e pe cale sa se destrame. Dinamo va bate la scor pe Apulum, si isi va sarbatori cat mai frumos titlul de campioana.
    O fi Apulum in deriva (si este), insa cred ca ei vor face tot posibilul sa lase o impresia buna in A, insa eu tot sper intr-o salvare...care culmea nu are nimic de a face cu retrogradarea! Ma enerveaza, chestia asta, adica pana acum s-a putut juca la Alba Iulia si acum brusc nu se mai poate...daca ar juca in cupa UEFA, as mai zice si eu, dar asa cred ca mai puteau suferi o amanare mai ales ca e o echipa care a jucat pe bune(...lasati meciul cu Brasovul carcotasilor...)
    CFR 1907 CLUJ

  11. #32
    100% FAN OTELUL M|tea's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    GALATI, ROMANIA
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    cred ca se lasa cu scor mare si spectacol din partea cainilor.
    3-0; 4-0 ...mult oricum
    [B][SIZE="3"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"]100% FAN OTELUL GALATI ![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

    [FONT="Georgia"][B][SIZE="2"]Ai fost, esti , si vei fi mereu
    Echipa sufletului meu!
    Eu imi dau viata pt tine
    Tu lupta si castiga pt mine!
    OTELUL![/B][/SIZE][/FONT]

  12. #33
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    ardelenii mei, lasati-ne sa sarbatorim in liniste!

  13. #34
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Am luat toata presa la rand. Aproape toata ne da ca si retrogradati. Culmea e ca suntem al 14 club intr-un top al datoriilor. Nu cred ca banii Stelei pot face minuni.
    OldFan Unirea Alba Iulia

  14. #35
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    si eu cred ca o sa bata dinamo!

  15. #36
    junior Marcu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    Bate Dinamo, asta e sigur! Au de lasat 3 puncte la Piatra Neamt.

  16. #37
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    scenariu: avind in vedere prietenia dintre gigi filozofu' si mitica, si profitand de neindeplinirea conditiilor dosarului de participare (stadion), nu m-as mira ca albanezii sa fie santajati: ori luptati pina la moarte, ori nu va pasuim cu dosarul(stadionul)!
    aud ca gigi le cere celor de la apulum sa mearga la biserica sa se jure. ce handicapat! cum poti sa obligi un om sa se jure? daca cistiga le da banii, daca nu, nu!

  17. #38
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    "Gigi Becali spune că-i va duce pe jucătorii lui Apulum cu autocarul la biserică, īi va pune să jure că joacă cinstit şi apoi le va da geanta cu 150.000 de dolari. Nu se ştie dacă īn altar.
    Īn acest timp, Emanoil Savin, preşedintele Consiliului de Administraţie al clubului din Alba Iulia, va ţine īn curtea bisericii căpăstrul calului lui Mihai Viteazul, acest Gigi Becali avant la letre. Asta pentru că tot a spus Savin că numai voievodul Unirii şi cu echipa de fotbal au făcut ceva pentru Alba Iulia!
    Īn toată nebunia persistă o īntrebare: jucătorii din Alba Iulia mai există? Ei ai cui sīnt? Ai lui Gigi Becali sau ai delirului lui Savin, care-şi lasă echipa să fie ofertată ca o bucată de pămīnt? Şi, la urma-urmei, dacă a fi corect īntr-un meci costă 150.000 de dolari, cīt face un campionat īntreg?! Poate că Gigi Becali are bani suficienţi să dicteze celor din Alba Iulia cīnd să joace cu ambiţie şi cīnd nu, cīnd să intre īn cantonament şi cīnd să iasă la plimbare!
    Cum spuneţi că se numeşte asta - echipă satelit? Da' de unde! E a doua iobăgie a moţilor. "

    -citat din gazeta sporturilor-
    Asa presedinte, asa club, asa suporteri. Facuti cu degetul!

  18. #39
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bob
    "Gigi Becali spune că-i va duce pe jucătorii lui Apulum cu autocarul la biserică, īi va pune să jure că joacă cinstit şi apoi le va da geanta cu 150.000 de dolari. Nu se ştie dacă īn altar.
    Īn acest timp, Emanoil Savin, preşedintele Consiliului de Administraţie al clubului din Alba Iulia, va ţine īn curtea bisericii căpăstrul calului lui Mihai Viteazul, acest Gigi Becali avant la letre. Asta pentru că tot a spus Savin că numai voievodul Unirii şi cu echipa de fotbal au făcut ceva pentru Alba Iulia!
    Īn toată nebunia persistă o īntrebare: jucătorii din Alba Iulia mai există? Ei ai cui sīnt? Ai lui Gigi Becali sau ai delirului lui Savin, care-şi lasă echipa să fie ofertată ca o bucată de pămīnt? Şi, la urma-urmei, dacă a fi corect īntr-un meci costă 150.000 de dolari, cīt face un campionat īntreg?! Poate că Gigi Becali are bani suficienţi să dicteze celor din Alba Iulia cīnd să joace cu ambiţie şi cīnd nu, cīnd să intre īn cantonament şi cīnd să iasă la plimbare!
    Cum spuneţi că se numeşte asta - echipă satelit? Da' de unde! E a doua iobăgie a moţilor. "

    -citat din gazeta sporturilor-
    Asa presedinte, asa club, asa suporteri. Facuti cu degetul!
    Prietene mai usor cu pianul pe scari ai un de la mine
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bob
    Asa presedinte, asa club, asa suporteri. Facuti cu degetul!
    Inca o dovada in plus. Cum pentru ce?! Pentru TRUFIA shi LIPSA DE BUN SIMTZ A DINAMOVISHTILOR! Suntetzi de cea mai joasa spetza. Imi pare rau ca o spun dar asha e....

    PS : mergetzi shi debitatzi pe dinamo-online.net. Ala e mediul care va caracterizeaza cel mai bine. Scuze pentru exceptzii (shi alea putzine, dar se shtiu ele)
    Last edited by uti2102; 28th May 2004 at 10:55.
    ex-alpopa

  20. #41
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Bob, si eu sunt dinamovist infocat dar cu ultima afirmatie ai cam dat "cu oistea-n gard" . Nu este frumos sa bagi in aceeasi oala toti suporterii sau un intreg club pentru actiunile omului care conduce clubul. Ai in semnatura ca esti "anti-oier"; puteai sa te opresti cu afirmatia dupa "Asa presedinte". Disperarea duce la gesturi disperate. Nici eu nu sunt de acord cu astfel de practici, fie ca vin din partea conducatorilor adversarilor nostrii (repet, adversari nu dusmani cum le plac unora sa se considere) fie ca sunt facute de ai nostrii bravi conducatori.
    alpopa ai scris "Scuze pentru exceptzii (shi alea putzine, dar se shtiu ele)". Sa sti ca nu sunt putine. Pur si simplu nu se baga. Prefera sa stea pe margine decat sa intre in fel si fel de polemici, care nu au nici o finalitate decat timp pierdut si eventual nervi.

    Nu prea cred eu ca se va impiedica Dinamo de Apulum, indiferent cat de motivati financiar sau divin ar fi ei.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  21. #42
    junior
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Sunt complet de acord cu RstInPc. AlPopa, este dreptul tau sa ii raspunzi lui bob, care a facut o afirmatie deplasata, lucru de condamnat. Oricine stie ca e foarte usor sa arunci cu mascari in adversari. Dar arata-ne si tu, pe viitor, ca esti capabil sa te abtii de la afirmatii de genul "toti dinamovistii sunt <insert bad words here>", chiar si atunci (sau mai ales atunci) cand ai dreptate. Faptul ca a fost offsaid la nu stiu ce faza si arbitrul a fluierat in favoarea lui Dinamo nu ii pune automat pe toti dinamovistii in aceeasi oala.
    Parerea mea, care este.
    "Talk sense to a fool and he calls you foolish."
    Euripides, Bacantele

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •