View Poll Results: Pronostic

Voters
19. You may not vote on this poll
  • 1

    5 26.32%
  • X

    5 26.32%
  • 2

    9 47.37%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 63

Thread: Etapa 28 : National - Otelul

  1. #22
    senior valys's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Guadalajara
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    ha ha ha zici asta din oftica ciuda ca v`am suflat campionatul ? Lasa ca daca cade cu Steaua va promitem ca va trimitem acasa in vacantza ! Ehh cel mai slab atac ... asta este ... daca nu ne fura arbitru la meciu Steaua nu mai aveam cel mai slab atac )))
    [B][COLOR=Red]Microb[/COLOR] [COLOR=Blue]Otzelul[/COLOR] [COLOR=White]!!![/COLOR] [/B]

  2. #23
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by valys
    ha ha ha zici asta din oftica ciuda ca v`am suflat campionatul ? Lasa ca daca cade cu Steaua va promitem ca va trimitem acasa in vacantza ! Ehh cel mai slab atac ... asta este ... daca nu ne fura arbitru la meciu Steaua nu mai aveam cel mai slab atac )))

    Daca nu furau arbitrii (inclusiv in meciul Otelul-Steaua), Steaua era deja pe primul loc lejer, si nu avea nici o treaba cu blatistii de la Galati, suparati ca n-a vrut Steaua sa le dea jocul anul trecut !!

    Sunt curios cum o sa va alegeti echipamentul pentru meciul ala cu Dinamo : veti fi ROS-ALB sau ALB-ROSU ?!? AAaaa, de ce ma agit eu, oricum o sa joace o singura echipa pe teren !!



    P.S.
    Avatarul tau mi-a confirmat TOT ce am scris eu pana acuma despre Otelul !! Voi, astia cu coada, numai de mismasuri va tineti !! Din blat in arbitrii in iarasi blat si in iarasi arbitrii o tineti, Ros-Albilor si Alb-Rosilor !!!!!!
    Si vezi ce faci cu gramatica aia a ta, ca deja e greu ca cineva sa mai urmareasca ce scrii .
    Last edited by Saber Rider; 18th May 2004 at 18:00.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  3. #24
    Emperor Caligula's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Micro21
    Posts
    114
    Reputatie
    1
    Saber Rider, in ciuda inanitiei de care dati dovada unii suporteri stelisti, gasesti puterea sa te iei de alte echipe care nu AU FOST in lupta directa pt. titlu cu Steaua. Mai bine scrie o pancarta cu "UEFA, ne-am intors si anul acesta! Nu scapati de noi!" si du-te si sustine-ti echipa, ca va avea mare nevoie.

  4. #25
    Emperor Caligula's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Micro21
    Posts
    114
    Reputatie
    1
    Cat despre meciul Otelului cu National, voi fi subiectiv in primul rand datorita inconstantei Nationalului: azi castiga cu Rapid, maine poa` sa piarda cu Oradea.
    Morala: un 0-2 pentru Otelul.

  5. #26
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Caligula
    Saber Rider, in ciuda inanitiei de care dati dovada unii suporteri stelisti, gasesti puterea sa te iei de alte echipe care nu AU FOST in lupta directa pt. titlu cu Steaua. Mai bine scrie o pancarta cu "UEFA, ne-am intors si anul acesta! Nu scapati de noi!" si du-te si sustine-ti echipa, ca va avea mare nevoie.

    In curand s-ar putea sa nu mai ai tu cu ce sa mananci ! Doar stii ce i s-a intamplat adevaratului Caligula !!
    Mai bine du-te tu sa sustii pe Otelul in preliminarii ca sa ajunga in UEFA, ca va avea de mult mai multa nevoie decat Steaua !!
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  6. #27
    senior samor03's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PHONEIX U.S.A.
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    oare se trezeste olaroiu.sau doarme si etapa asta.
    POLI L'OM

  7. #28
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Bai Saber trezeste-te. Ce faci ma dormi pe tine? Mai las-o tata cu albitrii tai in meciul Otelul-Steaua. Tu chiar nu te-ai uitat la TV? Sau nu ai citit nici presa? Nu stiu care din cele doua echipe a fost mai dezavantajata de albitri. Cam toata lumea a spus ca Otelul. Tu ce spui? Dar de fapt stiu parerea ta. Asa ca iti urez somn usor in continuare.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  8. #29
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Bancaru tu ce ai ma? Vad ca ai un fix cu fierul tau. Ce e treaba ta daca se fura fier sau nu la Galati? Esti cumva de la militie sau esti invidios?
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  9. #30
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Eu zic mai bine sa te culci tu pe urechea cu care auzi numai UEFA la Galati. Ca si tu esti la fel de obiectiv ca Ieppy sau Red Heat, care au vazut numai contra Otelului, si ABSOLUT NIMIC impotriva Stelei. Daca ai fi avut curiozitatea sa citesti TOT forumul acelui meci ai fi vazut ca eu nu am negat ca nu ar fi fost dezavantajata si Otelul, dar si Steaua, si dupa pararea mea, mai mult decat galatenii (la accidentarea lui Radoi trebuia cel putin un galben, offside-uri aiurea, al doilea gol anulat, vreo 6 faulturi in prima repriza la stelisti nesanctionate cu NIMIC etc..etc.). Numai ca tu, ca si altii cu codita, au vazut NUMAI SI NUMAI impotriva Otelului, de parca a jucat singura acolo. Obiectivitate, nu ?!? Dar dupa cum se vede, tu dai doar LAST PAGE si vezi doar ultimele mesaje si atat.
    Hai pa, ca nu ai nici o treaba nici tu cu obiectivitatea, ca de altfel toti ros-albii sau alb-rosii. Si-asa, eu am postat aicea initial doar sa-i dau linkuri lui valys la clasamente, ca el vazuse unul gresit la OnlineSport, si tot mai credea ca Otelul NU mai are cel mai slab atac din campionat... ceea ce s-a demonstrat ca INCA e cel mai slab, dar cand am vazut ca iar se bate moneda pe meciul cu Steaua am intervenit, bineinteles.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  10. #31
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Chisinau, Galati, Targoviste
    Posts
    22
    Reputatie
    1

    hai OTELUL!!! CHISINAUlL e cu voi!!!

    Daca ar fi sa ma exprim ca Dinu as spune ca Siber Rider mai posteaza despre Otelul- Steaua doar dintr-o frustrare onanista. Nimic personal. Cind ma gindesc mai bine, ca ne-a facut blatisti doar pentru ca nu le-am dat meciul, chiar ca am ceva personal.
    Otelul nu va avea probleme in Bucuresti. Deci 1-3

  11. #32
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chisinau
    Daca ar fi sa ma exprim ca Dinu as spune ca Siber Rider mai posteaza despre Otelul- Steaua doar dintr-o frustrare onanista. Nimic personal. Cind ma gindesc mai bine, ca ne-a facut blatisti doar pentru ca nu le-am dat meciul, chiar ca am ceva personal.
    Otelul nu va avea probleme in Bucuresti. Deci 1-3

    Vezi ca esti cam in urma cu acuzatiile!
    Inainte de meciul Otelului cu Steaua, voi, suporterii galateni si nu numai, ati spus ca aveti o polita de platit Stelei pentru ca nu a vrut sa o lase mai usor anu' trecut in ultima etapa, cand v-ati dus la baraj. Vezi ca nici tu nu citesti tot ce s-a scris despre acest meci ? Ai dat si tu iar cu bata in balta, ca Svensson si ca multi alti ros-albi. Nu mai acuza aiurea pe cineva daca nu stii tot despre respectivul, si vezi ca exista acolo niste cifre sus ... 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 .............. si niste cifre jos 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 .... la meciul respectiv.

    Nici nu trebuia sa mai aduci aminte de profizofu' cu coada, ca nu are nici o treaba cu fotbalul, ca doar d-aia l-a pus pe linie moarta conducerea clubului de care cica apartine.
    Last edited by Saber Rider; 19th May 2004 at 16:01.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  12. #33
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    chisinau,si eu imi doresc ca otelul sa joace in UEFA,dar pentru asta ar fi bine dac' ar castiga cupa,dar nu sa se roage ca dinamo sa castige campionatul! Bine ar fi dac' ar demonstra in finala ca stiu sa joace cu adevarat si nu au jucat doar cu Steaua ca sa-si asigure locul in UEFA,iar daca Steaua n-a reusit sa castige la Galati,atunci e vina noastra!
    National _ Otelul un 0:0 sec.Nici bancarii nici galatenii nu mai au nici o treaba cu acest campionat!

  13. #34
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alejandro
    chisinau,si eu imi doresc ca otelul sa joace in UEFA,dar pentru asta ar fi bine dac' ar castiga cupa,dar nu sa se roage ca dinamo sa castige campionatul! Bine ar fi dac' ar demonstra in finala ca stiu sa joace cu adevarat si nu au jucat doar cu Steaua ca sa-si asigure locul in UEFA,iar daca Steaua n-a reusit sa castige la Galati,atunci e vina noastra!
    National _ Otelul un 0:0 sec.Nici bancarii nici galatenii nu mai au nici o treaba cu acest campionat!

    Oricum Otelul n-a avut nici o treaba in acest campionat de la inceput, nu numai de acum inainte. Ei au avut treaba doar sa joace cand trebuie pentru Dinamo, echipa care probabil le da echipamentul din sezonul trecut (si nu numai echipamentul). Si si-au facut norma de goluri cu Steaua pentru 2 meciuri, asa ca nu se stie daca mai marcheaza acuma. Dar la cum a jucat Nationalul in ultimele etape, e posibil sa-si depaseasca norma "fantastica" de un gol pe meci (maxim un gol).
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  14. #35
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SVensson
    Esti cumva de la militie sau esti invidios?
    Da

  15. #36
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Saber iti propun sa te duci de acum incolo la pescuit. Poate acolo albitrajul va fi mai corect. Cat despre culori mai consulta-te. Culorile clubului nostru sunt ros-alb-albastru. Si de ce te oftici daca Otelul merge in UEFA? E meritul nostru si tot Galatiul si multi altii sunt mandri de acest lucru. Ce conteaza daca luam bataie la scor si vom fi eliminati din primul tur. E meritul nostru. In plus se anunta performanta la Galati. Boghici e unul din oamenii care stie in ce baga banii. Pana in toamna vom avea una din cele mai frumoase baze sportive din tara. Si daca avem asta vom avea si performante. Sa terminam cu acel meci. Ce a fost a fost, ce va fi va fi. Fortza Otelul. Sa vina cupa la Galati!!!
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  16. #37
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Bancarule se fura odata fier. Acum nu mai merge. Au venit indienii la putere.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  17. #38
    100% FAN OTELUL M|tea's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    GALATI, ROMANIA
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Saber Rider ... LASA-NE ... LASA-NESincer nu am nimic sa zic despre tine doar ca...se pare ca ai probleme si nu vorbesc la misto deloc.Cred ca nu ai dormit mult timp dupa Otelul-Steaua 2-2 dar asta e fotbalul si viata merge mai departe.Daca aveatzi valoare ii bateatzi pe Dinamo si inca se mai juca titlu...
    Cat despre arbitru de la Galati....cred ca ai o fixatie.Sa zicem ca e asa cum zici tu...crezi ca mai exista vre-o modalitate de a schimba rezultatul meciului?Nu te mai plange ca o femeie ca au fost si meciuri in care Steaua a fost CLAR avantajata de arbitrii...in fine A FOST MECIUL ALA! Sper ca pana la urma o sa termini si tu discutiile despre acel meci...Sincer...Steaua joaca mai frumos decat Dinamo in momentul asta dar la sfarsit campionatul il castiga cine are cele mai multe puncte nu cine joaca cel mai frumos.

    Despre National-Otelul...cred ca e meci egal...Cartu cred ca va miza pe jucatorii de rezerva.E posibil totusi sa joace cu prima echipa pentru ca sa se obisnuiasca baietii cu gazonul pentru finala

    Saaa vinaaaa cupaaaa laaaa GALATIIII

    U.E.F.A
    [B][SIZE="3"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"]100% FAN OTELUL GALATI ![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

    [FONT="Georgia"][B][SIZE="2"]Ai fost, esti , si vei fi mereu
    Echipa sufletului meu!
    Eu imi dau viata pt tine
    Tu lupta si castiga pt mine!
    OTELUL![/B][/SIZE][/FONT]

  18. #39
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by M|tea
    Saber Rider ... LASA-NE ... LASA-NESincer nu am nimic sa zic despre tine doar ca...se pare ca ai probleme si nu vorbesc la misto deloc.Cred ca nu ai dormit mult timp dupa Otelul-Steaua 2-2 dar asta e fotbalul si viata merge mai departe.Daca aveatzi valoare ii bateatzi pe Dinamo si inca se mai juca titlu...
    Cat despre arbitru de la Galati....cred ca ai o fixatie.Sa zicem ca e asa cum zici tu...crezi ca mai exista vre-o modalitate de a schimba rezultatul meciului?Nu te mai plange ca o femeie ca au fost si meciuri in care Steaua a fost CLAR avantajata de arbitrii...in fine A FOST MECIUL ALA! Sper ca pana la urma o sa termini si tu discutiile despre acel meci...Sincer...Steaua joaca mai frumos decat Dinamo in momentul asta dar la sfarsit campionatul il castiga cine are cele mai multe puncte nu cine joaca cel mai frumos.

    Despre National-Otelul...cred ca e meci egal...Cartu cred ca va miza pe jucatorii de rezerva.E posibil totusi sa joace cu prima echipa pentru ca sa se obisnuiasca baietii cu gazonul pentru finala

    Saaa vinaaaa cupaaaa laaaa GALATIIII

    U.E.F.A

    O sa vina pe dracu cupa la Galati ! Ca doar de-aia ati si vrut sa o scoateti pe Steaua din cursa, ca sa aveti locul asigurat pentru CELE 3 TURURI PRELIMINARII de a ajunge in UEFA , ca sa puteti sa dati cainilor cupa linistiti.

    Eu nu m-am vaitat deloc, poate tu, ca ai si de ce, Otelul nu e Steaua !
    Eu am spus doar ca nu ar strica sa fiti un pic mai obiectivi, sa nu mai vedeti numai cele impotriva Otelului, ci si cele impotriva adversarei. Ca n-a jucat doar Otelul singura, ci s-a aparat 85 la suta din tot meciul ala. Asta am cerut, PUTINA obiectivitate ! Dar se pare ca nu am cu cine, asa ca nu ma mai obosesc !!
    Last edited by Saber Rider; 20th May 2004 at 01:18.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Chisinau, Galati, Targoviste
    Posts
    22
    Reputatie
    1

    Sa Vinaaaaa Cupaaaa La Galati!!!

    Sibere, eu am citit tot ce s-a postat despre acel meci, inainte si dupa. Daca ai facut-o si tu,cred ca ai observat ca sunt stelist. Si ca pentru mine varianta ideala ar fi Steaua-campionatul, Otelul-cupa. Dar trebuia sa ne asiguram de inainte ca suntem in UEFA,nu? Atitudinea suporterilor stelisti fata de Otelul a fost clara-nu stiti sa pieredeti. E si normal cind e clar ca aveti cea mai frumoasa(si mai valoroasa) echipa din campionat. Dar de ce sa acuzi Otelul de blat? Sau ca a jucat pentru Dinamo? Iti spun eu ceva, am vazut din tribune ambele meciuri cu Steaua la care se tot face referire-si cel din anul trecut,cind am ajuns la baraj, si cel de anul asta cind v-am facut sa pierdeti titlul.Meciuri la fel de incrincenate.Otelul, si atunci si acum, a jucat pentru ea-1.sa nu retrogradeze si 2.sa ajunga in Cupa UEFA.Voi insa anul trecut a-ti jucat clar pentru Bacau, altfel nu va rupeati oasele asa pe teren pentru un punct(chiar 3) care oricum pe locul 2 va lasa. Asta a fost polita de platit. N-am vrut blat atunci.Speram doar sa avem un meci poate ceva mai usor, tinind cont ca Steaua nu mai avea nimic de pierdut. La fel cum a-ti sperat si voi sa cistigati fara probleme duminica asta. SA fim totusi seriosi, nici Steaua, nici Otelul nu fac blaturi.

    Pentru Alejandro-o parte din ce-am scris e valabil si pentru tine. Otelul chiar merita un loc in UEFA. Am jucat la fel si cu Rapid in cupa ca in meciul cu Steaua si fii sigur ca asa vom face si in finala cu Dinamo.

    Sanatate, fratzilor!

  20. #41
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Si vom juca mai bine decat in campionat pentru ca finala va reprezenta istorie pentru noi.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  21. #42
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Post Doar pentru tine, chisinau :

    Quote Originally Posted by chisinau
    Otelul chiar merita un loc in UEFA. Am jucat la fel si cu Rapid in cupa ca in meciul cu Steaua si fii sigur ca asa vom face si in finala cu Dinamo.
    Otelul putea foarte bine sa ia bataie cu Steaua si asta nu insemna ca nu va juca in preliminariile Cupei UEFA. Pentru ca putea sa bata pe Dinamo in Cupa Romaniei si mergea direct. Dar asa, daca a jucat sa ia Dinamo campionatul, poate sa piarda linistiti in Cupa Romaniei. Cu alte cuvinte, Dinamo e deja detinatoarea Cupei Romaniei in 2004.

    Parerea mea ca dupa cum joaca, Otelul nu prea are ce sa caute in UEFA. Am vazut aseara finala Cupei UEFA dintre Valencia si Olympique Marseille si vreau sa zic ca ce joaca Otelul nu are nici o treaba cu ce se joaca pe afara.

    Ceea ce nu s-ar spune de exemplu despre Steaua, care asta-toamna a jucat admirabil, si a tinut cu succes piept unor echipe destul de bine cotate in Premiere League. Pana si Dinamo a jucat foarte bine returul cu rusii, dar au avut ghinion si au fost prinsi pe contraatac.
    Cat despre meciul Otelului cu Rapid din acest retur, cred (si nu numai eu, au zis toate ziarele la vremea respectiva) ca a fost cel mai urat meci din acest retur, cu cele mai putine faze de poarta si cele mai multe faulturi din acest retur. O singura faza tot meciul, golul lui Sabin Ilie, si aia la inceput.
    Last edited by Saber Rider; 20th May 2004 at 16:00.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •