Amar, tare amar. Inca un an.
Nici nu stiu ce ne mai trebuie. Cert este ca daca am pierdut titlul a fost si pe mina noastra, nu numai pe hotiile (citeste norocul) ciinilor. Norocul se mai termina, dar ajutorul niciodata. Cita vreme este Craciunescu acolo unde este nu vom avea viata usoara. Poate Gigi ar trebui sa inceapa sa stimuleze arbitrii sa fie corecti.
In ceea ce priveste echipa, ce folos ca joci spectaculos daca nu inscrii. Pina una alta fotbalul se joaca pe goluri, date si luate. Ce importanta are ce potlogarii face cealalta echipa daca tu cistigi jocurile. Am pierdut nenumarate puncte pe motive de poezie in aparare: acasa cu Rapid, in groapa nenorocita, la Piatra Neamt, la Galati, care se arata a fii decisive. Sa recunostem cinsitit ca nu am fost ajutati de arbitrii, dar nici nu am fost dezavantajati decisiv.
Parerea mea: Steaua nu este inca ca echipa ceea ce era in 80 si 90 cind domina autoritar intrecerea interna si facea trasee foarte bune in Europa. La asta ar trebui sa lucreze Piti poate, la relatiile de joc, la coeziune, etc. Aici sper sa ne ajute si Dorinel.
Felicitari baietilor pentru joc si, sper, un traseu cit mai lung in Europa.
Celorlati, au luat inca un titlu si cam atit. Dar asa cum spunea si Fane Iovan le mai trebuie citeva generatii ca sa atinga (poate) performantele celui mai titrat club al Romaniei.
Hai STEAUA.