Page 118 of 171 FirstFirst ... 1868108116117118119120128168 ... LastLast
Results 2,458 to 2,478 of 3578

Thread: Tennis ***NEWS***

  1. #2458
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,371
    Reputatie
    0
    Era logic ca nu va merge in Canada. Nu avea rost. Mai importante sunt turneele ce urmeaza. Stuttgart, dubla Madrid-Roma si RG. Sunt 4 turnee in 6 saptamani.

  2. #2459
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Usa
    Posts
    431
    Reputatie
    1
    Este foarte bine ca Halep nu joaca in fed cup . Sper ca pana la RG sa treaca pe 2 si sa o evite pe Sharapova.

  3. #2460
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nici Niculescu nu va juca, fiind accidentata: http://doartenis.ro/2015/04/exclusiv...a-1-a-fed-cup/

  4. #2461
    No.14 sosososik's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targoviste
    Posts
    621
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca a mai fost postata stirea:
    http://www.sportsintegrityinitiative...o-16-year-old/
    [B]Steaua Bucuresti--Rafael Nadal[/B]

    Valencia C.F*New York Giants*Detroit Red Wings*Detroit Pistons*Valentino Rossi*Ronnie O'Sullivan*Bode Miller

  5. #2462
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Din 26 martie, Aliaz Bedene a primit cetatenia britanica si va reprezenta UK in Cupa Davis. In cazul asta era foarte bine sa cadem cu Slovenia in CD, doar ca au pierdut cu Slovacia.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  6. #2463
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Bedene parca n-a jucat pentru Slovenia.

  7. #2464
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,939
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Era logic ca nu va merge in Canada. Nu avea rost. Mai importante sunt turneele ce urmeaza. Stuttgart, dubla Madrid-Roma si RG. Sunt 4 turnee in 6 saptamani.
    Fetele n-au 3 "masters"-uri pe zgura!? Care e echivalentul lor pt MC, sau nu exista!?

    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    Din 26 martie, Aliaz Bedene a primit cetatenia britanica si va reprezenta UK in Cupa Davis.
    Chiar ma minunasem cand pariam pe el ieri si m-am uitat la live scria [Gbr] in dreptul numelui... really funny!
    No, nu-i rau, Murray are pe cineva langa el sa-i tina de urat si pe zgura, Ward e el bun dar nu pe zgura.

    Quote Originally Posted by Tudor11 View Post
    Este foarte bine ca Halep nu joaca in fed cup . Sper ca pana la RG sa treaca pe 2 si sa o evite pe Sharapova.
    Faptul ca urca pe 2 n-o ajuta decat s-o evite pe Serena... iar asta e cam irelevant pe zgura, doar pe restul suprafetelor e vital!
    Last edited by Johnny D; 6th April 2015 at 07:30.

  8. #2465
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Ce ciuda trebuie sa-i fie lui Ward acum .
    Insa genul asta de tratament l-a avut si Rusedski... inclusiv la cativa ani dupa ce si-a luat cetatenia, unii nu-l suportau (prea tare)...
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  9. #2466
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Era logic ca nu va merge in Canada. Nu avea rost. Mai importante sunt turneele ce urmeaza. Stuttgart, dubla Madrid-Roma si RG. Sunt 4 turnee in 6 saptamani.
    Sa fim seriosi, Stuttgart e un ***** de turneul. Un fel de Open Romania. Dar s-a dus acolo pentru banuti
    Oricum nu ma intereseaza tenisul feminin, dar ma amuza cum in ultimul timp apare in tot mai multe spoturi TV, dar si pe facebook si spune cat de importanta este tara, mandria de a fi roman, etc
    Cum i-a dat Porsche niste banuti, cum nu mai conteaza "mandria de a fi roman".
    De cand e cu Ruzici a facut multe faze de genul, a avut de la cine sa invete aroganta
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  10. #2467
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,939
    Reputatie
    0
    Cneazul cel care mereu ia apararea romanilor, ca sa vezi pe cine si-a gasit el sa traga de urechi, fix pe romanul ala slab din Fed Cup, nu pe titanii aia din Cupa Davis, adevaru e ca nici n-ai cum sa-i critici pe aia, sunt prea buni la orice gasesti!

  11. #2468
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Usa
    Posts
    431
    Reputatie
    1
    Treaba cu patriotismul este o porcarie . Eu nu o sa fiu suparat daca Halep nu mai evolueaza nici o data in fed cup dar castiga multe GS.

  12. #2469
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Sa ne intelegem. In ceea ce priveste jocul ei: toata stima si respectul. Sunt multi care o acuza de faptul ca nu face treaba in turneele mari, etc. Eu nu fac parte din categoria aia. Ca jucatoare...nu cred ca merita Romania asa ceva. E prea buna pentru Romania.
    Eu vorbeam despre comportament, si au fost acum vreo 2-3 ani cateva faze cu ea pe care nu le stiti, asa ca nu are rost sa vorbesc. Tot ce vreau sa zic e ca Simona nu e fata aia modesta pe care o prezinta lumea. Dar e dreptul ei sa fie cum vrea. Nici Sharapova sau Williams nu sunt modeste, etc.
    Doar ca in Romania, Halep e urcata pe piedestal datorita comportamentului, nu al jocului. Ar trebui sa fie invers. In fine, nu mai are rost sa discutam despre subiectul asta.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  13. #2470
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,939
    Reputatie
    0
    Inainte sa citesc postul tau iti spun o remarca din suflet ca sa te pregatesti sufleteste:
    IL FUT IN NAS PE NASTASE CU TOT NEAMU LUI SI CINE I-O CONSTRUIT NULITATATEA AIA CE-O ARE EL IN CAP PE POST DE CREIER!
    O sa-ti raspund mai tarziu ce cred despre ce-ai zis tu, sper doar ca n-ai avut nimic in comun cu parazitul ala imputit pe care-l tot suna tot felu de tampiti ca sa auda pareri parazitare si infecte fara pic de originalitate macar.




    PS:Io am zis din start ca vreau sa picam cu italiencele sa jucam IN ITALIA, ca sa jucam pe zgura; ganditi si voi dc ca n-aveti cap degeaba!

  14. #2471
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Nu stiu de ce ai zis de Nastase. Probabil o fi zis ceva de Halep. Nastase e un papagal, asta e clar. L am vazut si la Sibiu cu uniforma aia de general. In locul lui nu as iesi in strada in uniforma de general. Cei care si-au facut avere si au un trai mai mult decat decent ar fi trebuit sa renunte la titlurile primite de la armata si politie.
    Tot respectul pentru ca ai castigat un GS, sau ai luat o medalie olimpica, dar asta nu inseamna ca ai fost pe front in Vietnam, in Iraq, etc.
    Mai mult ca sigur primesc pensie si in functie de gradele astea(armata pentru stelisti, politie pentru dinamovisti). Sunt multi campioni de care ne-am batut joc si traiesc in saracie lucie. Cu aia nu am nimic. Dar cu unul ca Nastase...La ce naiba iti mai trebuie tie sa te dai mare general? Ai venit la Cupa Davis, ai stat langa Iohannis, lauda-te cu performantele din tenis, nu cu gradele tale militare. Plus ca nici nu stiu daca ai voie sa te prezinti in uniforma militara in cadrul unor evenimente civile, cum a fost meciul de Cupa Davis.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  15. #2472
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,371
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    Sa fim seriosi, Stuttgart e un ***** de turneul. Un fel de Open Romania. Dar s-a dus acolo pentru banuti
    Oricum nu ma intereseaza tenisul feminin, dar ma amuza cum in ultimul timp apare in tot mai multe spoturi TV, dar si pe facebook si spune cat de importanta este tara, mandria de a fi roman, etc
    Cum i-a dat Porsche niste banuti, cum nu mai conteaza "mandria de a fi roman".
    De cand e cu Ruzici a facut multe faze de genul, a avut de la cine sa invete aroganta
    Vorbesti prostii. Stuttgart e cel mai puternic turneu Premier din circuit. Ultima intrata pe tablou anul asta e locul 30, iar din top 10 doar Serena nu participa.

    Fed Cup e o competitie de kkt, marile jucatoare nici nu o baga in seama, exceptand anii pre-olimpici cand trebuie sa joci pentru a te califica la Olimpiada. In rest nu intereseaza pe nimeni competitia asta.
    Uite de ex. acum nici Muguruza sau CSN nu merg in Argentina pentru meciul din Fed Cup dar joaca la Stuttgart. Si ele nu au primit niciun Porsche cum a primit Simona.

    Asta cu mandria de a fi roman e o mare prostie.

  16. #2473
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    premier e totusi a 3-a categorie din WTA, asta exceptand GS-urile.
    Ti-am zis, nu ma deranjeaza ca nu vine in Fed Cup, ma deranjeaza scuzele pe care le gaseste si modul in care e promovata excesiv in mass-media.
    Si nu e vorba de mandria de a fi roman, dar cand milioane de telespectatori stau cu sufletul la gura la meciul tau si sufera pentru tine macar sa fii sincer cu ei. Pe mine m-a scarbit declaratia ei. Asta e tot ce am sa ii reprosez. "“Este foarte greu să merg să joc în Canada, sunt obosită, am obligații la Stuttgart, dacă era în Europa mă duceam cu mare drag. Eu zic că avem prima șansă, Irina este în formă bună și la dublu avem echipă bună. Îmi pare rău că nu voi fi cu ele, dar voi fi cu sufletul acolo”. Dai astfel de declaratii cand esti accidentat. Cum poti sa zici ca iti pare rau ca nu esti acolo, cand de fapt e alegerea ta? Pur si simplu a ales sa joace un turneu. Ok. Foarte bine. Dar nu spune ca iti pare rau si ca o sa fii acolo cu sufletul. Astea is pitiponcareli. Uita-te la Federer sau altii. Zic de la inceput daca merg sau nu. Ei nu se ascund. Federer zice: "vreau sa revin pe primul loc", "vreau sa ma antrenez pt RG", "vreau sa fiu odihnit pt Londra". Nu se smiorcaie si spune ca inimioara si sufletelul lui este cu echipa. E o vorba pe la mine prin zona: "unii vor sa fie si cu **** in cur si cu sufletul in Rai". Eh, Halep vrea sa refuze Fed Cup, dar romanii sa o idolatrizeze in continuare pentru iubirea ei fata de tara. Falsitatea si ipocrizia sunt lucrurile care ma deranjeaza cel mai mult la o persoana. Probabil de aceea am spus aceste lucruri. Daca pe voi nu va deranjeaza, nu-i nimic. Aici nu trebuie sa aiba cineva dreptate si cineva sa se insele; fiecare apreciaza anumite calitati si uraste anumite defecte.
    To sum up: NU MA DERANJEAZA FAPTUL CA NU VINE LA FED CUP, MA ENERVEAZA MODUL IN CARE A REFUZAT SA PARTICIPE.
    Last edited by Cneazul; 7th April 2015 at 00:37.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  17. #2474
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,939
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    Doar ca in Romania, Halep e urcata pe piedestal datorita comportamentului, nu al jocului. Ar trebui sa fie invers. In fine, nu mai are rost sa discutam despre subiectul asta.
    De catre cei a caror parere n-ar trebui sa ne intereseze ca nu se intersecteaza cu fenomenul decat circumflex si asta o data in viata maxim.
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    Tot respectul pentru ca ai castigat un GS, sau ai luat o medalie olimpica, dar asta nu inseamna ca ai fost pe front in Vietnam, in Iraq, etc.
    Absolut!
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    Sunt multi campioni de care ne-am batut joc si traiesc in saracie lucie.
    Sa zicem ca nu-i rasplateste nimeni financiar sau cu titluri, dar nici nu-i intreaba nimeni de Halep ca pe ochiosul ala afemeiat la 70 de ani!?
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Asta cu mandria de a fi roman e o mare prostie.
    In tenis cel putin. Am mai auzit pe astia tocmai acuma la stiri, cica ce s-ar intampla daca un jucator ar refuza sa vina la nationala Romaniei pentru un meci de calificare, etc. Raspunsul e clar: bai pulica proasta, nationala Romaniei nu joaca cate-un turneu final in fiecare an, respectiv acelasi! Pai daca ar fi asa, federatia elvetiana ar trebui sa-l dezmosteneasca pe Federer cu tot cu Cupa lui Davis luata din mila sau din Wawrinka acuma pe ultima suta! Iar de Nadal... ce sa mai zic, cum sa te retragi de la Cupa Davis la 26 de ani, asshole much!?
    Asa se-ntampla cand tot felu de nevastuici semioarbe si afone total in fenomen isi dau cu parerea... o nevastuica din asta e si Nastase, asta e ca Hagi, genial in jocul de tenis, praf si pulbere in analiza de impact al lui la nivel global. :-j
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    premier e totusi a 3-a categorie din WTA, asta exceptand GS-urile.
    Deci mi s-a raspuns la intrebare sa-nteleg, fetele n-au decat 2 "masters"-uri pe zgura, spre deosebire de cele 3 ale baietilor.

  18. #2475
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    n-am citit nicio postare legata de neparticiparea Simonei la meciul de Fed Cup, dar atata timp cat statul roman doar se lauda cu sportivii in posturi pe FB si nu-i ajuta cu nimic, ba mai mult le pune bete in roate, e normal ca unui sportiv profesionist sa i se rupa de Romania. oricate bune intentii ai, lehamitatea va dobandi pana la urma...

  19. #2476
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,939
    Reputatie
    0
    Hai ca v-a zis Halep in fine daca n-ati reusit sa va dati seama singuri, ei ii trebuie meciuri pe zgura outdoor si-n Europa, nu la dracu-n praznic pe hard in sala inainte de turneele mari de zgura europene!
    Si eu as fi decis la fel in locul ei, Tiriac a zis insa o vorba mare: staff-ul ei trebuia sa-i programeze aceasta iesire din Fed Cup inca de acu 3 luni; eu zic doar inca de cand se stia pe ce suprafata si unde se joaca, dar... ca la noi...

  20. #2477
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Ungur si Copil s-au retras de la monte-carlo, hane e pe tablou in turcia.
    Chiar nu ii inteleg de ce nu joaca la Monte Carlo. E Mastersul la care poti ajunge cel mai usor pe tablou. Calificarile sunt mereu slabe, poti sa prinzi in primul tur cate un jucator slab din Monte Carlo.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  21. #2478
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •