Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 249

Thread: Bilete 2007 - 2008 © Cosmin

  1. #1
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1

    Bilete 2007 - 2008 © Cosmin

    O sa-mi afisez si eu variantele de pariuri pe acest forum. Orice sugestii sunt binevenite.

    Pentru azi ma gindesc la un combo fantezist cu o miza mica de 1E pe urmatorul bilet:

    http://img208.imageshack.us/img208/10/betzq8.png

    Iar ca pariuri 'serioase', o sa incerc sa gsesc niste combinatii, insa numai cu meciurile cele care se afla pe biletul de mai sus, fiindca alea mi se par singurele oferte bune pentru azi.

    O sa revin cu biletele mai incolo, dupa ce ma mai documentez.

  2. 11th August 2006, 13:50
    Reason
    off topic

  3. 11th August 2006, 15:08
    Reason
    off topic

  4. #2
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Ce zi aiurea... Nu mi-a mers netul citeva ore bune si asa am ratat ocazia de a paria pe citeva meciuri care vad ca ar fi iesit cistigatoare...

    Dar as fi pariat si pe unele care n-ar fi iesit...

    In fine, sper sa nu fie o problema daca afisez un bilet pe care l-am pus cind inca mai aveam net, dar n-am apucat sa-l arat si aici. Iar pe linga el, am mai pus in seara asta alte 2.

    http://img234.imageshack.us/img234/9122/betzo4.png
    Last edited by Cosmin; 12th August 2006 at 00:56.
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  5. #3
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    succes oricum,erai aproape mäine ti-as da o sugestie-bordeaux- cred cä este match sigur s-au intärit f bine

  6. #4
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    OK, mersi Universal.

    Deocamdata am mai 'compus' un bilet pe care ma gindesc sa mizez minimul de 1E. Sa fie de la faptul ca e tirziu si ca nu-s prea limpede la cap? Sau o fi chiar o intuitie buna? O sa vedem miine cind ma mai documentez si o sa vad exact cum pun, insa un lucru e sigur: o sa vreau sa fac un bilet cu o cota f mare.

    Singura chestie pt miine e sa-mi mearga netul, in rest bafta sa fie!

    http://img102.imageshack.us/img102/4350/betscrfd9.png
    Attached Images Attached Images
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  7. #5
    incepator
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    31
    Reputatie
    1
    daca nu vor fi surprize cred ca va iesi..., bafta

  8. #6
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Sa iasa. Oricum, am pus deja biletul fantezist pentru weekend... Ramine de vazut ce si cum.

    Agentia: Unibet
    Miza: 1E
    Cota: 1627.89

    http://img69.imageshack.us/img69/3214/betfv8.png

    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  9. #7
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Biletul ala cu o cota de 1600 a iesit din joc din cauza lui Acasusso care n-a fost in stare sa cistige.
    Nu-i nimic, a fost previzibil. Insa am pastrat biletul, singura scimbare fiind meciul de tenis cu unul de fotbal unde am mizat pe Rosenborg.
    Si, pe linga acel bilet, am mai pus unul ceva mai realist, dar tot cu o cota destul de mare.

    http://img291.imageshack.us/img291/9724/betik8.png
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  10. #8
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Am mai pus (probabil) ultimul bilet pe ziua de azi. Nu cred ca mai pun nimic fiindca am subtiat extrem de rau fondul ramas si mai las sa am si miine in caz ca nu iese nimic azi.



    http://img214.imageshack.us/img214/8725/betey4.png
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  11. 12th August 2006, 14:46
    Reason
    off topic !! astfel de discutii doar pe "Discutii despre banci..."

  12. 12th August 2006, 14:49
    Reason
    off topic !! astfel de discutii doar pe "Discutii despre banci..."

  13. 12th August 2006, 14:51
    Reason
    off topic !! astfel de discutii doar pe "Discutii despre banci..."

  14. 12th August 2006, 14:52
    Reason
    off topic !! astfel de discutii doar pe "Discutii despre banci..."

  15. 12th August 2006, 14:52
    Reason
    off topic !! astfel de discutii doar pe "Discutii despre banci..."

  16. 12th August 2006, 14:54
    Reason
    off topic !! astfel de discutii doar pe "Discutii despre banci..."

  17. 12th August 2006, 14:55
    Reason
    off topic !! astfel de discutii doar pe "Discutii despre banci..."

  18. 12th August 2006, 14:56
    Reason
    off topic !! astfel de discutii doar pe "Discutii despre banci..."

  19. #9
    junior indi23's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    121
    Reputatie
    1
    diablo tu din distractie ne stergi mesajele? a intrbat unde a fost pus biletul iar eu iam raspuns.de unde puteam sa stiu despre ce vorbeste. daca ne scie in discutti despre banci,cautam in tot forumul sa gasesc despre ce este vorba?nu?

  20. #10
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    ma omule, tu de ce crezi ca sunt atatea threaduri deschise?? posteaza unde trebuie daca nu trebuie sa suporti consecintele !! si vezi ca la tine nu e prima data ! deocamdata primesti avertisment!

  21. #11
    sport legend alexq1's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bistrita
    Posts
    908
    Reputatie
    1
    pt ce i-ai dat avertisment pt ca ti-a pus o intrebare astea ii prea de tot .......sincer ce vroiai sa fac sa intru pe threadul discutie banci............. cand puteam simplu sa-l intreb unde a pariat biletele pai pt ce mai ii threadul sa-i zic nu texte de genu "" da frumos biletul 90% sanse " sau " frumos bilet" i-am pus o intrebare legata de biletul lui la tine tot off- topic
    [COLOR="Red"]THINK FAST AND .......[/COLOR]

  22. #12
    junior indi23's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    121
    Reputatie
    1
    da nu-i prima ii a 2 oara.prima oara mi-ai adus atentia la 2 posturi cand nu stiam . si aia-i avertisment daca omul nu stie?la scoala fara sa inveti ai stiut in clasa I cat ii 1+1 sau ai invatat si dupa aia ai folosito.a si n-am folsit cuvinte urate s-au injuraturi ca sa primesc puncte.in threadul "ADMINISTRATOR" am citi regula pentu ce pot sa primesc puncte dar asa ceva nu a fost!!!

  23. #13
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    pentru postat off topic se pot primi puncte pentru trolling !

    avertismentul ti l-am dat doar aici pe forum, nu ti-am dat inca punctele tocmai pentru ca esti incepator.

    m-am saturat sa tot vad posturi de genul "cred ca-ti iese" "succes". cu ce ma ajuta pe mine daca imi urati voi succes? pe cine intereseaza parerea voastra? puneti-va intrebarile astea inainte sa postati.

  24. #14
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Dupa ce Hamburg-ul mi-a stricat citeva bilete, am mai pus un bilet cu cota 2, iar situatia in acest moment se prezinta in felul urmator:

    http://img204.imageshack.us/img204/2194/betnj2.png
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  25. #15
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Fireste, ultimul bilet a fost total pe linga... nu stiu ce naiba au facut aia pe teren.
    Acum mai trebuie ca nici Lyon si nici Farul sa nu invinga si m-am scos...

    Edit: OK, Lyon-ul mi-a tras-o. Acum mai ramine Farul.
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  26. #16
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    And... we're done!

    E 1-1 la pauza in meciul dintre Vaslui si Farul, iar la cum se joaca nu m-ar mira sa se termine 3-1 pentru gazde.

    Miine ma duc sa mai depun niste bani si o sa incep cu o strategie si niste money management. Detaliez dupa ce o sa am banii in cont.


    Edit: Se pare ca Farul mi-a stricat planurile de a mai depune miine niste bani... a batut cu 3 - 1 !!!!!
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  27. #17
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    http://img208.imageshack.us/img208/4088/betpl2.png

    De-acum incolo voi incepe o strategie care se va desfasura pe 5 etape; voi avea 5 serii paralele, cu miza de inceput ~5€ fiecare, pe care voi paria prin rostogolire (reinvestesc cistigul) iar dupa ce voi ajunge la o suma de 4 ori mai mare decit miza, voi pune in rezerva un sfert din aceasta si voi continua mai departe cu suma ramasa, dupa cum urmeaza:

    1. 5 → 20 (se continua cu 15, iar rezerva va fi 5)
    2. 15 → 60 (se continua cu 45, iar rezerva va fi 5+15=20 )
    3. 45 → 180 (se continua cu 135, iar rezerva 5+15+45=65)
    4. 135 → 540 (se continua cu 405, iar rezerva 5+15+45+135=200)
    5. 405 → 800, la sfarsitul etapei a 5-a vom avea 800 + 200 = 1000.

    Scopul final este ca macar una din serii sa ajunga la 1000€.
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  28. #18
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1

    Here we go

    Bilet 1.1:
    Marseille X - Rennes, 1.12
    Federer, R - Gasquet, R, 1.10
    Agentia: Unibet
    Cota: 1.23
    Miza: 5€
    Cistig: 6.15€


    Bilet 2.1:
    Federer, R - Gasquet, R
    Over 21.5
    Agentia: Unibet
    Cota: 1.95
    Miza: 4.39€
    Cistig: 8.56€


    Bilet 3.1:
    Serbia - Japonia, 1.01
    Perry, J - Norman, A, 1.60
    Agentia: Unibet
    Cota: 1.62
    Miza: 5€
    Cistig: 8.10€
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  29. #19
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Bilet 2.1


    Bilet 2.2:
    Federer, R - Gasquet, R, 1.26
    Agentia: Unibet
    Cota: 1.26
    Miza: 8.56E
    Cistig: 10.79E
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  30. #20
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Bilet 2.2

    Bilet 2.3:
    Marseille - Rennes
    Over 1.5
    Agentia: Unibet
    Cota: 1.35
    Miza: 10.79E
    Cistig: 14.56E
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  31. #21
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Rezumat pina acum:

    Bilet 1.1
    Bilet 2.1
    Bilet 2.2
    Bilet 2.3
    Bilet 3.1

    Am facut totusi o depunere si la Gamebookers, ca au mai multe pariuri, iar azi am pus urmatoarele bilete:

    Bilet 4.1:
    Federer R. v Srichaphan P., 1.02
    Dott G. v Burnett J., 1.4
    Agentia: Gamebookers
    Cota: 1.43
    Miza: 10 Lei
    Cistig: 14.3 Lei

    Bilet 1.2:
    Exeter - Forest Green, 1.60
    Pelletier, M-E - Na Li, 1.07
    Iceland - Spain, 1.35
    Agentia: Unibet
    Cota: 2.31
    Miza: 6.15E
    Cistig: 14.21E

    Bilet 2.4:
    Iceland - Spain, 1.35
    Agentia: Unibet
    Cota: 1.35
    Miza: 14.56E
    Cistig: 19.66E

    Bilet 5.1:
    Ucraina - Azerbaijan, 1.15
    Federer R. - Srichaphan P., Over 19.5, 1.8
    Islanda - Spania, 1.4
    Agentia: Gamebookers
    Cota: 2.9
    Miza: 10 Lei
    Cistig: 29 Lei
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •